Дали наистина някой е наясно с репликите тук!?!

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
Потребителски аватар
valo6
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 20:59

Re: Дали наистина някой е наясно с репликите тук!?!

Мнение от valo6 » 03 02 2012, 21:35

имам 2 такива и се държат отлично вече години,но съм ги посмазал
瓦伦丁

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 03 02 2012, 21:53

.
Последна промяна от marind на 10 01 2014, 16:19, променено общо 1 път.
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 04 02 2012, 14:12

marind написа:Вчера ровейки по шкафовете случайно се натъкнах на старият си "Breitling", който мислех за загубен :)) Стана ми интересно какъв механизъм се крие вътре и го отворих. Надявах се да пише нещо, от което да си създам впечатление за "сърцето" на часовника, но уви. Моля някой запознат да сподели, защото четейки този форум се подпалих яко на тема механика :)) Малко повече за въпросния часовник - носен е преди около две години за около два-три месеца, през които работеше безупречно! За съжаление изпопадаха "белязките" /не знам как се казват/ на безела, сочещи 6 и 9 часа и стана неизползваем... Качеството на каишката не коментирам, видно е от снимките :) Вчера, след като го открих го поразклатих и тръгна веднага, поклатих го още около половин-един час и го оставих. Преди малко с учудване установих, че все още работи ::huh::

Искам само предварително да помоля всички - нека темата не се превръща в поредния спор ЗА или ПРОТИВ репликите, просто от досега прочетеното по темите не видях никой да пусне реална снимка на механизъм на реплика, а мисля, че за много от четящите тук ще е интересно :) Затова и пускам снимки на целия часовник, а не само на механизма :)
Доста пари си се ръснал за тоя ментак на времето, гледам че е с най-добрия възможен механизъм от китайския пазар. Продаваш ли го?
Може да се опиташ да намериш оригинални белязки, но сигурно по- евтино ще ти излезе да си купиш струг и да си ги направиш сам :lol:
А сега сериозно за механизма- интересното е че регулатора на баланса е като доработката на 7750 при IWC :).
Слабото място на старите китайски валжута е по- тънкото чукче и вероятно некачествена пружина, но за тоя нямам никаква информация.
Друго слабо място е навиващия се механизъм, но при този модел, би трябвало да има много оригинално решение, как ми се иска да го разкулача тоя механизъм...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 04 02 2012, 16:33

::up::
Последна промяна от marind на 08 05 2013, 03:14, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
u4kuna
Почитател
Регистриран: 11 07 2010, 08:59

Мнение от u4kuna » 04 02 2012, 17:58

Имал съм преди реплика на ТАг с тази машина и съм много доволен доколкото знам това е последната китайска разработка на 7750 .Най хубавото е че има завидна точност.
Последна промяна от u4kuna на 11 03 2012, 00:01, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 04 02 2012, 18:14

::cool::
Последна промяна от marind на 08 05 2013, 03:15, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
plamen03
Коли и беси!
Регистриран: 21 11 2010, 17:31

Мнение от plamen03 » 04 02 2012, 18:53

marind написа:
trk2 написа:Доста пари си се ръснал за тоя ментак на времето, гледам че е с най-добрия възможен механизъм от китайския пазар. Продаваш ли го?
Може да се опиташ да намериш оригинални белязки, но сигурно по- евтино ще ти излезе да си купиш струг и да си ги направиш сам :lol:
А сега сериозно за механизма- интересното е че регулатора на баланса е като доработката на 7750 при IWC :).
Слабото място на старите китайски валжута е по- тънкото чукче и вероятно некачествена пружина, но за тоя нямам никаква информация.
Друго слабо място е навиващия се механизъм, но при този модел, би трябвало да има много оригинално решение, как ми се иска да го разкулача тоя механизъм...
Въобще не са много парите, взех го за 400лв. Мой приятел внася стоки от Китай и между другото вкарва някой и друг часовник за "наши хора" ::angel:: Каза ми, че се водят "Топ ментета" /каквото и да значи това/, с качествени механизми и т.н. А аз съм тотално влюбен в Брайтлинг, съвсем сериозно! Не че не мога да си позволя оригинала, но съм си палачор /варненски еквивалент на .... абе човек който не си пази нещата :oops: /. Часовник от ръката си не свалям, къпя се с него, плувам и т.н. Та ако стане нещо поне да не ме е яд ::angel:: В никакъв случай не си купувам нещо само заради марката, за да се правя на някакъв гъзар. Както и да е, отплеснах се, ако наистина искаш да го разколачиш, мога да ти го пратя в София и действай :)) Само да можеш да го сглобиш после :) ::drinks::
Колега купи си Брайтлинг Супер Оушън Стилфиш и ,ще видиш дали за пет години активен живот,ще успееш да му причиниш нещо.
 "Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 04 02 2012, 19:58

:thumbup:
Последна промяна от marind на 08 05 2013, 03:16, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
u4kuna
Почитател
Регистриран: 11 07 2010, 08:59

Мнение от u4kuna » 04 02 2012, 20:06

Аз също си падам по хронографи и не ми се дават 6 хиляди за Таг оригинал не дай боже да го чукна някъде ще полудея затова си купих тази реплика и много ме кефи пък и е много точна .

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 04 02 2012, 20:23

за разликата от повечето теми за реплики искам да отбележа супер добрия тон в тази. Евала пичове, според мен когато има хора който показват техни си неща разговора може да бъде супер смислен и интересен!
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
plamen03
Коли и беси!

Мнение от plamen03 » 04 02 2012, 21:32

marind написа:
plamen03 написа:Колега купи си Брайтлинг Супер Оушън Стилфиш и ,ще видиш дали за пет години активен живот,ще успееш да му причиниш нещо.
Страхотен е, наистина, но харесвам хронографи, честно казано въобще не ползвам функциите им, просто ми харесват много ::angel:: Но определено ме хвърли в размисъл - гледам, че за 2500-3000 долара може да се вземе такова бижу ::thumb::
Супер Оушъна не е хронограф.
Изображение
 "Голямото увеличаване на стойноста при съмнително увеличаване на достойнствата на изпълнението може да бъде толерирано само при часовниците... и жените." 

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 05 02 2012, 02:09

:clap:
Последна промяна от marind на 08 05 2013, 03:16, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
marind
Маниак

Мнение от marind » 05 02 2012, 02:14

:))
Последна промяна от marind на 08 05 2013, 03:15, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
plamen03
Коли и беси!

Мнение от plamen03 » 05 02 2012, 08:22

Е,ние се разтоварваме.

dr.zlobul
Новобранец
Регистриран: 14 02 2012, 19:51

Мнение от dr.zlobul » 24 02 2012, 20:20

Да споделя и ази скромно мнение. Не разбирам от механизми за които се говори до сега, може би с времето ще понауча туй-онуй.... попадна ми реплика на ROLEX YACHT-MASTER и реших пък що да не цялата работа беше че нещо ми затормози гъдела а като стане така не ми дава мира МЕРАКА.... Предполагам знаете за какво говоря Часовника носих около година. Вървеше точно без особени отклонения. ОБАЧЕ касата започна да се лющи отдолу. От самолет не се забелязваше ама нали... аз знам къде е олючено а това напра'о ме дразни на висока степен. По отношение на мнението на хората какво мислят за снобизма и какво говорят не ми пука на йота ;) .В момента часовника събира прах щото спря да ме кефи. Та не мисля че си заслужава да се дават много цифри за съпо бижу. За мен мога да кажа че обичам да си пазя вещите, новинаги се случва да изтряскам часовника в касата на врата или в някоя твърда повърхност ииии кофти.... Съжалявам ама прецаках фотото и не мога да кача качествени снимки. Ако някой го кефи да носи реплика не виждам проблем в това. Нали МЕРАКА е задоволен а това цена няма.
А ето и еди линк към мн. оказателен филм за лошите ментета

http://www.imdb.com/title/tt0120724/

Последното в кръга на шегата и доброто настроение.

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 24 02 2012, 22:11

Колега,съжалявам,че така се е получило с репликата ти.Но се случват такива неща,невинаги се изпозлва стомана за корпуса и човек се ядосва после.Пожелавам ти ако имаш желание след време,да имаш и пари,за да можеш да си позволиш истински Яхтмастър и д ане спира да те кефи цял живот.Иначе е крайно да се отсича,че не се заслужава да се купуват скъпи часовници,защото на този принцип не се и налага да се купуват скъпи коли,телефони и телевизори.Моята догма е - ако имаш желание и пари - действай,защото утре може и да нямаш възможност дори и да дишаш.
Daydreamer

dr.zlobul
Новобранец
Регистриран: 14 02 2012, 19:51

Мнение от dr.zlobul » 25 02 2012, 13:35

За т'ва си прав колега НОСЕТЕ СИ НОВИТЕ ДРЕХИ, ЧЕ УТРЕ НЕ СЕ ЗНАЕ !!! Благодаря за пожеланието! Сигуен съм че след време пак ще поднося YACHT-MASTER-A . За сега се кефя на един RICOH Автомат с зелен циферблат. Поздрави и наздраве ::drinks::

ivannikolov83
Активен
Регистриран: 26 08 2011, 10:00

Мнение от ivannikolov83 » 20 03 2012, 17:07

Аз се върнах с това:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Снимките не са кой знае какво но в тъмна хотелска стая толкова успях да направя :)

Потребителски аватар
veno
Маниак
Регистриран: 18 06 2011, 16:54

Мнение от veno » 20 03 2012, 17:56

държи ли 7 дни резерва ? :D

ivannikolov83
Активен
Регистриран: 26 08 2011, 10:00

Мнение от ivannikolov83 » 20 03 2012, 18:02

veno написа:държи ли 7 дни резерва ? :D
Ако го навиваш през ден - да :)
Държи около два дни след като си го сваля от ръката но пък е най-точния които съм купувал до сега. Не съм го носил да го премерят но за две седмици носене не беше мръднал.

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”