Ulysse Nardin Diver Chronograph / Rolex Explorer II

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
Отговори
monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Ulysse Nardin Diver Chronograph / Rolex Explorer II

Мнение от monopola » 04 08 2016, 18:02

Да пусна и аз една тема тук, предполагам все ще е полезна :)

Ревю няма да пиша, и двата часовника са реплики, няма какво да се хабя, но все пак ще кажа някакви впечатления и пускам доста снимки.

Та, и двата модела са такива които харесвам, но не чак толкова, че да дам много пари за оригиналите, а специално за тези, оригиналите ги няма "на далавера" :) Такъв Ролекс съм имал оригинален, Нардина точно този модел не, но достатъчно Нардини съм имал за да мога да направя някакъв коментар.

И двете реплики са по-скоро добре направени. Няма никакви очевидно дразнещи проблеми и недостатъци. Качеството бих го сравнил с такова на коя да е от многото "дизайнерски" марки от ниския клас. Говоря за разни кварцове на модни марки, дето са поръчали някъде в Китай да им направят часовници. И двата часовника са автомати, и двата са с китайски механизми, уж от по-добро ниво, ама дали е така не се наемам да кажа. Уж са по-висок клас, не са боклуци някакви.

Нардина е автоматичен хронограф, китайско копие на Валжу. Стомана, сапфири от двете страни, верига. Визуално е ОК, даже доста е ОК, от далеч може да заблуди някой, особено ако не е виждал или носил оригинал. Като започнеш да се вглеждаш вече излизат малки недостатъци на трудните за изработка детайли. С лупа вече всичко си лъсва - цифер, стрелки, маркери и т.н. са далеч от истината. Но с просто око, ако го видиш на ръката на някой, пък и даже да го разгледаш може да се подведе човек. Машината е декорирана, добре изглежда. Касата и безела са много добре. Особено безела, коронката и бутоните на хроното са им се получили на китайците.

Ролекса е автомат, китайски клонинг на оригиналният механизъм, с 24 часова стрелка. Стомана, сапфир, верига. И тук е същото като при Нардина, като пак много добре им се е получила самата каса. Коронката нещо не е съвсем както трябва, но като цяло то и тоя модел няма кой знае какво трудно за изработка и може да подлъже някой спокойно. Пак ако ползваш лупа нещата си идват на мястото. Лупата долу-горе са я направили, колелото на датата можеше да е по-добре.

Като сложиш обаче някой от часовниците и веднага се усеща, че е реплика. Просто самите ръбчета на каса и верига не са шлифофани достатъчно, обработката на стоманата е друга, абе усеща се. Закопчалките са ги направили почти добре, но там също си личи, че е менте. И не светят както трябва. Ролекса си свети синьо, но не е особено трайна подсветката.

Общо взето добри реплики, но с две важни условности:

1. Какви са ви очакванията? - Ако мислите, че релките са неразличими от оригинала - грешите! Ако искате часовник с достатъчно сходна визия, все пак добре направен, на няколко процента от цената - тогава става.
2. Техническо състояние - дали ще работят :) Ако не работи една реплика ремонта е почти невъзможен в случай, че е сериозен проблем или се налага смяна на части. Китайското валжу например се произвежда от десетки фабрики в Китай, уж всичките са копия, ама се различават по нещо. Съответно ако едно колелце трябва да смените може да се окаже, че не може да намерите такова.

И последно - качественият контрол е наникъде - вътре прашинки, преомасляване и т.н.. Ако искате такъв часовник за дълго време трябва да мине през часовникар. Механизмите нямат нищо общо с оригиналните (освен във функционално отношение) и нямат да имат нито такава точност, нито устоичивост, нито нищо :)

А, и водозащитата е проблем. Китайците трудно шлифоват каси и има микро кривини, които трудно могат да се запушат от каквито и да било уплътнения. Така че, не очаквайте сериозна (или каквато и да била) водозащита.

Та така, малко субективно, но пък надявам се информативно. Ето и много снимки, цъкате върху тях и стават големи ::drinks:: ::drinks::

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
gata05
Маниак
Регистриран: 22 05 2014, 13:23

Re: Ulysse Nardin Diver Chronograph / Rolex Explorer II

Мнение от gata05 » 04 08 2016, 19:32

На мен ми беше интересно,на други ще е полезно ::thumb:: Наистина,доста добре изглеждащи реплики,въпреки това бих носил 100 доларово Сейко пред тях :)
::drinks::

Потребителски аватар
greg4o
Почитател
Регистриран: 19 11 2014, 21:21

Мнение от greg4o » 04 08 2016, 19:47

gata05 написа:На мен ми беше интересно,на други ще е полезно ::thumb:: Наистина,доста добре изглеждащи реплики,въпреки това бих носил 100 доларово Сейко пред тях :)
Аз не съм сигурен ,че точно тези са по 100$ ,но има и по толкова.
Много интересно ревю.Аз съм тествал няколко от така наречените ААА реплики и до една са се представили отлично на море. И продължават. А Ролексите и по-евтини модели не пускат.Но е вярно,че не ти дават гаранция за вода,
защото не са тествани.
INVICTACorduba Reserve 1000m 7750 Titanium
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Aleksander Shorokhov +/-

Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Мнение от pm03 » 04 08 2016, 20:20

gata05 написа:На мен ми беше интересно,на други ще е полезно ::thumb:: Наистина,доста добре изглеждащи реплики,въпреки това бих носил 100 доларово Сейко пред тях :)
Аз си нося 150$ СЕИКО, но си взех един UN за забавления от близо.
Ми за тея пари (повече от сейкото) получаваш точно толкова UN колкото си платил, но става за ежедневен фън.
:))
П.П. но е силно пожелателно да се закара на часовникар , за да бъде изчистен и смазан.
За да има по-дълго време фън.

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Мнение от Anthony » 04 08 2016, 21:37

Ебаси, аз си признавам честно, че по снимките не мога да позная, че са ментета. UN-a не съм го виждал на живо, но Explorer-a ми е на ръката в момента и не мога да видя разлика с репликата ::huh::

wheezy
Маниак
Регистриран: 15 11 2013, 22:33

Мнение от wheezy » 04 08 2016, 23:36

Anthony написа:Ебаси, аз си признавам честно, че по снимките не мога да позная, че са ментета. UN-a не съм го виждал на живо, но Explorer-a ми е на ръката в момента и не мога да видя разлика с репликата ::huh::
Е не знам... ако зумнеш снимката се виждат ясно как индексите са "оляти", ама наистина добре изглеждат тия реплики... По колко пари бяха, ако не е тайна?
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;

Scandinavian
Маниак
Регистриран: 11 03 2011, 14:28

Мнение от Scandinavian » 05 08 2016, 11:18

Само не разбрах целта на ревюто, да се хвалиш - че репликите ти са супер, или да се оплакваш - че не са баш 1:1 с оригинала :)
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 05 08 2016, 11:31

на мен лично ревюто много ми харесва, и бих се радвал и други колеги с реплики да споделят впечатления от техните часовници. Интересно е, все пак и този бизнес се разви в огромни мащаби последните 5-6 години :)
А тази реплика на Експлоръра от 150$ ли е или е по-скъпата :)
...go forward...

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 05 08 2016, 11:45

с реплики ли да се хваля :) просто мисля, че ще е полезно за повечето хора да видят живи снимки и да прочетат впечатления. Репликите не са супер и няма как да са :)

Потребителски аватар
acronym
Маниак
Регистриран: 23 06 2012, 13:17

Мнение от acronym » 05 08 2016, 12:48

Благодаря за споделената информация. ::drinks::

А тоя модел на Ulysse Nardin, толкова много ми харесва, че и репликата с всичките й недостатъци, бих носил с огромно удоволствие. :mrgreen:

monopola
МОДЕРАТОР

Мнение от monopola » 08 08 2016, 14:33

А когато намериш гума, която е правена точно за него е още по-яко :)

Изображение

ИзображениеИзображение

limonata
Активен
Регистриран: 01 06 2016, 17:01

Мнение от limonata » 08 08 2016, 17:59

С тази каишка много го отваря. Ще си отива с някоя яхта.

Потребителски аватар
TheRussian
Активен
Регистриран: 05 02 2016, 04:39

Мнение от TheRussian » 11 08 2016, 00:43

limonata написа:С тази каишка много го отваря. Ще си отива с някоя яхта.
И кутия син ротманс плочка пълна с правени цигари.

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”