Seastar ІІ - T55.8.483.11 21

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Re: Seastar ІІ - T55.8.483.11 21

Мнение от ivanovnov » 26 05 2017, 12:53

стига бе, хора напрегнахте колегата още преди да си е взел часовника, споделям от личен опит:
имам Кандино 3 атм. кварц от 7 години, всяко лято го нося за тест за водоусточйвивост, до момента няма случай на влязла вода вътре в касата. Ако са хубави уплътненията, не виждам проблем да си мие човек ръцете без да е под напрежение на мивката. Освен това все пак часовник който е предназначен по-скоро за дрес по каква причина ще го мокриш в море, под силна струя вода и т.н. то все пак, като си мие човк ръцете не отвива крана на макс и да хвърчи вода по дрехи, часовници и т.н., айде стига :) :) :) освен това 3 атм. на Сеико са същите като 3 атм. на Тисо, а и моделът който колегата мисли да взема не е някой изпаднал случаен модел, за времето си е бил от водещите на марката и със сигурно са се постарали от Тисо не са го метнали ей така в магазина :) :) :)
Последна промяна от ivanovnov на 26 05 2017, 13:41, променено общо 1 път.
...go forward...

Потребителски аватар
Spitfir3
Маниак
Регистриран: 15 07 2014, 12:31

Мнение от Spitfir3 » 26 05 2017, 12:54

Това са препоръките от "Джулияни".
Изображениеupload photos
Vulnerant omnes, ultima necat !

mitaka-bs
Напредващ
Регистриран: 14 11 2013, 14:26

Мнение от mitaka-bs » 27 05 2017, 07:28

3 ATM налягане е по 10метра на атмосвера - 30 метра. Мхм..
А за Джулиани кво пишат си е тяхна работа - те така или иначе гаранция не поддържат! Ако може така да напишат изискванията си че всичко да е извънгаранционно супер! С моите перипетии с гаранционно кандино дето ми искаха 900 лв за профилактика - 30% щото било купено от тях разбираш ли... Ама гледам вече са реклама на сайта та кво ли си говоря аз...

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Мнение от Kuonyy » 27 05 2017, 10:22

Аз не мога да дам лично мнение по въпроса дали това е оригинал. Не съм запознат с модела.
Само ще кажа, че имам такъв Ориент и разликата между това нещо и Ориента е нескопосано направения надпис. Задължително часовникар, за да види механизма.
Верижката е ламаринена, като на Ориент. Не са плътни сегментите. Това нормално ли е за Тисо!?

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 27 05 2017, 15:02

По случайност се видях с човека с часовника и качвам няколко снимки за колегата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Моите наблюдения:
Концентричните окръжности са качествено нанесени по цифера, но са с боя, тоест принтирани са, явно съм се заблудил, че са релефни, защото създават такова впечатление.
Двете S на надписа са по-големи от другите букви.
Точките фосфор при часовите маркери са сложени, точно до външната окръжност на циферблата.
Окръжностите са прекъснати много точно навсякъде, където има надписи.
Задният капак е с надписи, веригата е ламарина.
Водоустойчивостта е 30м.
...go forward...

mitaka-bs
Напредващ
Регистриран: 14 11 2013, 14:26

Мнение от mitaka-bs » 29 05 2017, 08:06

ivanovnov Много благодаря! Мен само водоустойивостта ме спира засега , иначе ще мина на часовникар за да огледа ммеханизма то е ясно. Нагледно изглежда същия, не са релефни окръжностите, отзад надписите същите..

Потребителски аватар
Prisadov
Маниак
Регистриран: 07 05 2012, 14:11

Мнение от Prisadov » 06 06 2017, 18:51

Извинявай се, че се включвам сега, но чак сега виждам темата.
На мен ми изглежда читав, но все пак проверка при часовникар, си е задължителна. Имам моделът с надписа Seastar на циферблата. Като цяло с малко търсене колега се намират и наполовината цена на тази, но не в ново състояние. Истината е че като е излезнал в магазините е бил 680-700лв, дори някой магазини, все още го предлагат. Механиката 100% ще има нужда от профилактика.
Ето и един съвет от мен, ако с уплътненията са ок, значи няма да имаш проблем. Моят имаше спешна нужда от профилактика, и с нея бяха сменени уплътненията. Коронката много плътно се прибира към касата, въпреки, че не е на винт, но повече от миене на ръцете, и аз не бих си позволил, още повече, че моят го нося на кожена каишка, и го слагам само по-дрес случай. Веригата е мекога казано ужастна. Поне на мен, който съм любител на веригите, грам не ми е удобна. Много лесно се раздяга, и придобива нежелана хлабавина. Прецени дали наистина си заслужава да дадеш 400лв, за този часовник, при положение, че ти искаш и да го мокриш. Другото което е и размера. Мен ми идва повче от перфектен, но много хора ми казват, че е като капачка. Иначе подстветката е страхотна, като за тисо де. Не може да се мери с тази сейко по никакъв начин. Сапфира е без антирефлекст, и освен, че просто няма да се надраска, визуално няма разлика с доста минерални, или хардлекс стъкла.

Но в засключение бих казал, че от всичките Тисо-та, който съм имал (4-5бр) този е този, който най-много исках, най-много харесвах, и който все още обожавам, и му се радвам.

Злати...

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”