Как да различаваме добре направените реплики?

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
Потребителски аватар
stonesour
Почитател
Регистриран: 24 01 2011, 21:10

Re: Как да различаваме добре направените реплики?

Мнение от stonesour » 01 02 2011, 23:09

в описанието на самия часовник също няма двойка. пише само тисо.

общо взето жълтура умишлено подвежда хората, като си е оставил вратичка да се оправдае със заглавието, че не продава оригинал.

мироман пък знае, че купува невъзмовно евтина стока и се надява да е оригинал.

ситуацията е фифти-фифти. и едната и другата страна е виновна за случилото се.

извода е, както казах, не купувайте от хора с рейтинг под 1000. щото после евтиното излиза скъпо.

Потребителски аватар
bogdanb
Маниак
Регистриран: 31 10 2009, 21:28

Мнение от bogdanb » 01 02 2011, 23:10

И тука предполагам, че търговеца би могъл да се защити. Не ме разбирай погрешно, не го защитавам. Това, което се опитвам да кажа е, че от самото начало си постъпил неразумно.
И не се притеснявай, на часовника нищо няма да му стане от носене. ::up:: Ползвай си го със здраве.
[edit] The 50% Rule for Swiss Made WatchesUse of the Swiss Made label for watches is covered by an ordinance of the Federal Council dated 29 December 1971. The Swiss standard is often pejoratively referred to as the 50% Rule. However, it has its basis in real life economics. Again, the law merely sets forth a minimum standard. The famous or infamous Swiss Made Ordinance has, for a number of years, been subject to many criticisms, particularly inside the industry, because it is considered too lax, but also in legal circles, where the view is that it no longer fully meets the legal mandate specified in the companion law on trademarks (SR 232.11).

“It is not generally known that quite a few Swiss companies have watches assembled in China for export to North America, Asia and even Europe, where the brand name is more important that the “Swiss made” label. Such watches may consist of a Chinese case and a Chinese crystal, a Taiwan-made dial and metal bracelet and Japanese hands. If the movement is to be considered Swiss, 51% of its value must be Swiss and at least the last wheel must be added in Switzerland. Swiss watch brands without the “Swiss made” label are usually equipped with a Japanese movement. The “Swiss parts” label means that the movement is assembled in Asia using kits consisting at least partially of Swiss made components.”
Все по-странни теми виждам във форума...

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 01 02 2011, 23:19

Няма как да се защити, защото пише, че продава едно, а продава друго. Това си е измама.

Знам, че не го защитаваш и си говорим принципно.

Потребителски аватар
bogdanb
Маниак
Регистриран: 31 10 2009, 21:28

Мнение от bogdanb » 01 02 2011, 23:34

Добре е, че темата присъства тука. Доста хора могат да извлекът поука. За мене е ясно от самото заглавие на продукта, че не става дума за оригинал. Както и да е.
Все пак е от доста по-висок клас от тези, които са лесно достъпни в България и не е лоша покупка. Остава разбира се един горчив привкус, когато човек се чувства излъган.
Именно затова посъветвах мироман да го продаде. Лично аз щях да се дразня всеки път, когато някой ми погледне часовника или пък, недай си боже да ме попита нещо за него или да ми направи комплимент. ::crap::
Все по-странни теми виждам във форума...

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 01 02 2011, 23:39

По принцип имах следните разсъждения:

Този модел се намира онлайн в Англия за ~ 400$, с включено ДДС и транспорт. В тази цена е включено: реклама, гаранция, печалба на фирмата, разходи за поддръжка на фирмата и може би още разни неща.
Както се споменава в по-горния пост, има изнесени мощности за производство в Китай, които обаче предполагам, че съответстват на качествения контрол, осъщаствяван и в Европа. И ако има части, не минали контрола, може и да не се бракуват, а да се продават на някаква символична цена. Като се сглоби часовник от такива части, защо да не струва 100$ в Китай?
Затова и подробно го разглеждах за дефекти по циферблата и стрелките (и забелязах такива). Обаче явно един швейцарски механизъм, за да отиде до Китай, няма как да не е минал качествения контрол.
Така че най-вероятно часовникът е от части (с изключение на механизма), които не са достатъчно качествени, за да отговарят на Тисо-качеството + добавен някакъв китайски механизъм (в интерес на истината - доста точен засега). Като за толкова пари - толкова, живи и здрави :)
---
Никакви пари не могат да направят така, че този, който е роден да пълзи, да полети. Просто вместо в мръсотия, ще си пълзи в шоколад.

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 02 02 2011, 11:12

Визуалните различията от оригинала в корпуса и циферблата, са сигурен белег, че нищо от този часовник не е дошло от Tissot (освен дизайна). Бивайки голяма европейска компания, 100% сигурно е, че там имат стриктни процедури за третиране на промишления брак, които със сигурност не включват "изхвърляме ги на боклука, който иска да си вземе".
Механизмът е Hangzhou 6300 или Sea-gull ST24, които бивайки клон на ETA 2824 и произвеждани от някой от двата най-големи китайски производители, може да се очаква да е добър.

Потребителски аватар
miroman
Маниак

Мнение от miroman » 02 02 2011, 11:41

Само като зебележка - "визуалните различия" в циферблата и корпуса отгоре са неразличими с просто око. На гърба - са ясно видими.
На мен часовникът все повече ми харесва, замислям се за закупуване на оригинала. Всъщност двуомя се между него и моделът "Т-One" (много ми харесва дъговидното прозорче с цяло изписване на деня". Като минус бих отбелязал, че марката е масова, но все пак и двата модела са от по-малко популярните. Така че май е прав човекът относно:
So people from the biggest and famous factories like Tissot or Tag Heuer
should not fight with replica market , no matter ,
who want buy genuine watch he buy - one condition : he must have money !
Ако не бях купил репликата, нямаше да мисля за купуване на оригинала :)
И без това двата ми други часовника са жълти, единият даже е и розово злато. Време е и за "сребърен" :)

По ми е интересно какво ви е мнението за другото:
if you compare best replica movements at the moment
with ETA movements from 25 years ago i think there
is the same quality or very simmilar.
---
Никакви пари не могат да направят така, че този, който е роден да пълзи, да полети. Просто вместо в мръсотия, ще си пълзи в шоколад.

Потребителски аватар
7009-3170
Маниак
Регистриран: 17 02 2010, 10:50

Мнение от 7009-3170 » 02 02 2011, 15:13

Интересно също кой и как ги определя ментетата като "best replica movements". :) ::thumb::

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 16 02 2011, 14:13

А този дали е оригинален
http://cgi.ebay.de/TISSOT-T41-1-423-33- ... 483dac7869
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
miroman
Маниак

Мнение от miroman » 16 02 2011, 14:16

trk2 написа:А този дали е оригинален
Съдейки по рейтинга на продавача - трябва да е оригинален :)
---

Потребителски аватар
miroman
Маниак

Мнение от miroman » 16 02 2011, 16:04

А този оригинален ли е ;) ?

http://aukro.bg/item1460109069-super-ce ... issot.html
---

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 16 02 2011, 16:18

miroman написа:
trk2 написа:А този дали е оригинален
Съдейки по рейтинга на продавача - трябва да е оригинален :)
На картинките изглежда добре. Това, което е по-голямата гаранция е наличието на "материален" магазин в Германия (сложили са си хората адрес, телефон). Тук е така, че ако го хванат да продава менте - край на бизнеса му завинаги.

Потребителски аватар
valo6
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 20:59

Мнение от valo6 » 16 02 2011, 19:23

този вече няма съмнение :lol:
瓦伦丁

boobi
Новобранец
Регистриран: 05 03 2011, 18:57

Мнение от boobi » 05 03 2011, 19:36

Изображение
Изображение

Намерих си този часовник....Някой може ли да ми каже това реплика ли е или оригинал?

.::
Активен
Регистриран: 27 02 2011, 01:09

Мнение от .:: » 05 03 2011, 19:42

Реплика е доста преувелечено за това менте

boobi
Новобранец
Регистриран: 05 03 2011, 18:57

Мнение от boobi » 05 03 2011, 23:16

Всъщност какво трябва да се гледа ....просто нищо не разбирам :))

nescafe
Санитар
Регистриран: 15 03 2010, 15:18

Мнение от nescafe » 06 03 2011, 02:09

Най-добре да потърсиш на интернет оригинал на часовника и да започнеш да сравняваш. Но съм съгласен, че реплика е малко силно казано конкретно за този часовник. Анонимната свръхсекретна комисия в Китай, която сертифицира за best replica или class AAA replica, не би я допуснала до конкурса.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 06 03 2011, 18:21

Виждам че тук сте обсъдили как се надушва репликата онлайн.
Аз искам да спра вниманието си на самия часовник. Според китайските търговци между оригинала и качествената реплика има 18 разлики без да броим движението.
Друг е въпроса дали това е качествена реплика. Липсата на микрометър говори, че механизма дори не е Сиигъл клон на ЕТА2824-2 . Според мен става въпрос за реплика, която на китайския пазар на дребно струва 44 щ.д.
Ето и малко снимки на разликите между качествена реплика и оригинал

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 15 03 2011, 01:13

Благодаря за изчерпателния материал и стойностната информация.
Daydreamer

Потребителски аватар
Kaloyanski
Напредващ
Регистриран: 08 09 2010, 13:33

Мнение от Kaloyanski » 25 01 2019, 20:22

Съжалявам че възраждам толкова стара тема, моля ако някой смята че не е за тук да ме уведоми на ЛС или модераторите да изтрият мнението.

Наскоро търсих да си купя Tissot Le Locle та след голямо проучване разбрах, че е модел с доста имитации /реплики/.

Свързах се с продавача от тази обява с молба да ми изпрати допълнителни и по-ясни снимки. Смея да твърдя на 98% че е 'реплика'.

Поствам за да не се излъже някой евентуално ::drinks::

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”