ВНИМАНИЕ ! РЕПЛИКА

Въпроси и мнения около Репликите на часовници
stylish_i
Новобранец
Регистриран: 01 12 2017, 13:25

Re: ВНИМАНИЕ ! РЕПЛИКА

Мнение от stylish_i » 31 01 2018, 00:34

Колко голяма е всъщност разликата между оригинал и реплика

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 31 01 2018, 00:42

stylish_i написа:Колко голяма е всъщност разликата между оригинал и реплика
Доста голяма, просто финиша, материалите и здравината нямат нищо общо, отделно нямаш никаква идея дадените параметри за водоустойчивост или устойчистост на магнитни полета имат нещо общо. Както бях писал преди ако на репликите им се махне брандирането никой няма да си ги купи

Потребителски аватар
Defoto
Маниак
Регистриран: 19 09 2017, 07:25

Мнение от Defoto » 31 01 2018, 08:50

CapMa_B_MpaKa написа:
Доста голяма, просто финиша, материалите и здравината нямат нищо общо, отделно нямаш никаква идея дадените параметри за водоустойчивост или устойчистост на магнитни полета имат нещо общо. Както бях писал преди ако на репликите им се махне брандирането никой няма да си ги купи

Ми то и на айфона ,ако пише фън-джун . Никой няма да дава 1500лв. Хахах
След като миналото вече не съществува,а бъдещето все още не съществува.Тогава какво е настоящето, като граница между две несъществуващи неща?!

Потребителски аватар
greg4o
Почитател
Регистриран: 19 11 2014, 21:21

Мнение от greg4o » 31 01 2018, 11:30

CapMa_B_MpaKa написа:Доста голяма, просто финиша, материалите и здравината нямат нищо общо, отделно нямаш никаква идея дадените параметри за водоустойчивост или устойчистост на магнитни полета имат нещо общо. Както бях писал преди ако на репликите им се махне брандирането никой няма да си ги купи
Този въпрос е вече дискутиран многократно и да не излезе,че съм голям фен на репликите,но не мога да се съглася на 100% с горенаписаното. Аз лично нося реплики не заради името, а защото ми харесва баланса на
( визия,вложени материали,качество на изработка)/цена. Не говорим за миндили за 20 $,лв,€ .Ясно е,че някакво качество без вложени материали с определена цена няма как да се постигне.
Въпрос на лично усещане, а и не казвам,че е оригинал.
И не ползвам Айфон :))
INVICTACorduba Reserve 1000m 7750 Titanium
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Aleksander Shorokhov +/-

Потребителски аватар
Defoto
Маниак
Регистриран: 19 09 2017, 07:25

Мнение от Defoto » 31 01 2018, 11:34

Има доста качествени реплики, и доста добри телефони, освен айфон хаха
След като миналото вече не съществува,а бъдещето все още не съществува.Тогава какво е настоящето, като граница между две несъществуващи неща?!

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 31 01 2018, 12:06

Задавал ли си си въпроса, защо няма реплики на коли? Ако имаше залято с реплики на Мазерати или Ауди на 1/100 от цената, щеше ли да си купиш?

Ако не ги беше страх, че ще убият маса народ, щяха и на колите да правят реплики. Е толкова е разликата с репликите, нищо работа. А с часовниците няма страшно ::angel::, на вид са "същите" :))

То има някоя и друга реплика и на коли, ама си ги карат кротко там.

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 31 01 2018, 12:08

има и на коли, как да няма, на всичко има реплика.. и на хора има

http://richestlifestyle.com/20-chinese-replica-cars/

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 31 01 2018, 12:46

Тъй де, нали и аз казах, че има. Ама де ги, като на часовниците ли ги има? Кой ги купува, кой ги кара, кой пита дали имало разлики с оригинала? Има ли примерно в България някоя? Или защото има регистрация, няма... Верно, може и така да е :lol:

Потребителски аватар
greg4o
Почитател
Регистриран: 19 11 2014, 21:21

Мнение от greg4o » 31 01 2018, 14:52

phil05 написа:Тъй де, нали и аз казах, че има. Ама де ги, като на часовниците ли ги има? Кой ги купува, кой ги кара, кой пита дали имало разлики с оригинала? Има ли примерно в България някоя? Или защото има регистрация, няма... Верно, може и така да е :lol:
Но на резервни части има достатъчно....
И те също не са 100% за изхвърляне.Не всички са китайски и в някои случаи са по-надеждни от оригинала.
А за автомобилите е истина,че няма да си взема реплика на колата,която карам,но и там въпросът е разтеглив.
Но пък там дизайна и работата на двигателя са само част от факторите за надеждност.
INVICTACorduba Reserve 1000m 7750 Titanium
CHOPARD Mille Miglia GT XL Power Reserve
Aleksander Shorokhov +/-

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 31 01 2018, 15:56

С частите същата работа, като с репликите на часовниците, как не били 100 % за изхвърляне, били правени в същата фабрика като оригиналните, същите били, че и по добри ... :) Е, разбира се, някой може да извади нещо как изкарало 100 000 км, а оригиналната част заминала след 20 000 и колко скъпа била...не леж'те на тоя гръб... :) ::drinks::

Тези алтернативните от друг свестен производител, купени от място, дето им имаш доверие стават, разбира се. И са достатъчно по евтини. И аз си сменям каквото трябва с такива и не-оригинални.

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 31 01 2018, 16:25

с колите въпросът емалко поо-сложен, защото има доста сериозно законодателство в тази област и контролът е много сериозен. Има "реплики" разбира се, било то като дизайн, било то като технология(тук май повече става въпрос за кражба, ама да не навлизаме в подробности). Но примерно един автомобил произведен в Китай, за да може да се продава на европейския пазар, трябва да мине през процес на хомологенизация(дано го нацелих тоя сложен за писане термин :)), който струва доста пари като такса, без значение от резултата, отделно изискванията са доста сериозни и привидно евтина кола в Китай, ако трябва да се продава в Европа, става почти двойно по-скъпа.
Та тая тема е безкрайна и края на краищата, всеки сам си преценява, какво ще купи и как ще го ползва.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 31 01 2018, 16:53

То е така, но не ставаше въпрос за такива коли, а за реплика Мерцедес, дето пише на него Мерцедес, а вътре мотор и ходова част като на реплика на часовник. И AMG да пише, задължително.

Отговори

Върни се в “Реплики на часовници”