Избор на RADO

Търсите часовник или се колебаете между няколко модела? Това е вашето място.
Отговори
kiiiiko
Новобранец
Регистриран: 27 02 2017, 21:32

Избор на RADO

Мнение от kiiiiko » 10 09 2019, 00:10

Здравейте, искам да попитам по-разбиращите от мен, какво е мнението ви за тези два часовника и правилния избор измежду тях. Единия е кварц, другия автомат. Единственото, което спира мен за кварца е прекалено високата цена за кварц. Какво бихте ме посъветвали при избора и изобщо какво е вашето мнение за съответните модели?

https://www.rado.com/collections/centri ... /R30941702

https://www.rado.com/collections/centri ... /R30934712

SNK
Активен
Регистриран: 17 09 2018, 16:38

Re: Избор на RADO

Мнение от SNK » 10 09 2019, 09:56

В конкретния случай няма правилен или грешен избор за тези два.
Кварцовия е с Ronda механизъм, а автоматичния с ETA 2824-2 вероятно пипнат и калибриран от RADO.

Батерията има ~40 месеца живот след което естествено трябва да се смени, механичния трябва пък трябва да се даде за профилактита - не всяка година, даже не съм сигурен дали въобще за едно десетилетие трябва да се пипа. От гледна точка на функционалност кварца е по удобен тъй като няма нужда да се "събужда" всеки път като спре. Резерва на механичният е 38 часа след което спира и наново трябва да се навие (за предпочитане първо разклащане с ръка и после няколко врътки), което означава че ако не се носи често това ще се повтаря всекип път. Отделно че механичните часовници за разлика от кварцовите са своенравни и ще ти върви с няколко секунди напред или назад - почти за всеки е различно, но не е нещо драматично.

И двата имат естетиката, но повечето хора предполагам взимат механичен поради факта че изглежда по в тон с дрес кода. Също така има разлика между евтин кварцов и скъп кварцов механизъм.
Това че върви на батерия не означава че е по лошо качество от механичните или че "евтин боклук с батериика".

kiiiiko
Новобранец
Регистриран: 27 02 2017, 21:32

Re: Избор на RADO

Мнение от kiiiiko » 12 09 2019, 07:35

Благодаря за изчерпателния отговор. ::up::

Отговори

Върни се в “Избор на часовник”