Покупка на соларно Касио

Търсите часовник или се колебаете между няколко модела? Това е вашето място.
Отговори
ArsenalChamp
Напредващ
Регистриран: 29 08 2016, 15:24

Покупка на соларно Касио

Мнение от ArsenalChamp » 06 04 2021, 11:36

Здравейте- настроил съм се да си направя подарък по-спортен часовник. Не съм имал досега соларен, затова искам да е такъв, аналогов, с радиосверяване, да показва фази на луната (обичам риболова :) и температура. Може ли да ми препоръчате такъв модел на Касио? Има ли и други марки, които покриват моите изисквания? Предварително благодаря за помощта.
Лудост: да правиш едно и също всеки ден и да очакваш различни резултати. Айнщайн

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Re: Покупка на соларно Касио

Мнение от ivanovnov » 06 04 2021, 12:25

Здравей, според функциите, които си посочил освен Касио, друга марка не се сещам. Но бих ти препоръчал на Касио Edifice серията и техните рейсинг модели. На живо изглеждат супер и са направени качествено и с дребни детайли, които мен лично много ме радват. )
...go forward...

izhelev74
Новобранец
Регистриран: 19 02 2021, 20:12

Мнение от izhelev74 » 06 04 2021, 21:15

Условието за фазите на луната няма да е изпълнено. Всъщност не се сещам да има часовник за риболов с радиосверяване.
Колега потърси и eco drive серията на Cityzen, но цената ще е по-висока. касиото обаче си е по технологичната марка.

ArsenalChamp
Напредващ
Регистриран: 29 08 2016, 15:24

Мнение от ArsenalChamp » 07 04 2021, 10:30

Благодаря- доколкото прочетох соларната батерия е достатъчно надеждна, за точно измерване на температура пък часовника трябва да се свали няколко минути от ръката...Търсенето продължава.
Лудост: да правиш едно и също всеки ден и да очакваш различни резултати. Айнщайн

rumo71
Маниак
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Мнение от rumo71 » 07 04 2021, 19:42

А защо не погледнеш и соларните модели на Гармин?
Феникса е скъп и солара не е голям плюс при него, но при инстинкта си е много добра екстра.
Ще имаш и доста повече ексти, от което и да е касио
Гпс, измерване на пулс и кислород в кръвта, смарт известия....а бе много повече.
В някой модели има дори и данни за приливите

me3xbg
Новобранец
Регистриран: 22 01 2019, 01:52

Мнение от me3xbg » 21 04 2021, 02:05

Casio Pro Trek PRW2500 е твоят часовник. Дигитален е, но има всичко което ти трябва. Цената е приемлива, а качеството страхотно. Има версия и във титан.
Другата опция е Casio Pro Trek PRW7000FC. Този е и със стрелки, че и даже със сапфир. Рядък модел със солена цена.
Аз съм с Pro Trek(PRG240) от няколко години и мога да кажа само хубави неща за него.
От друга страна, както се спомена по горе, Fenix серията на Garmin е страхотна, но ще трябва да го зареждаш през две седмици, освен ако не решиш да вземеш Instinct Solar или Fenix 6 Solar. Имай в предвид че има разлики между двато часовника в много аспекти, но няма смисъл да задълбавам. Ако ще търсиш Fenix и искаш да минеш по евтино без да правиш компромиси с качеството, търси си Fenix 3 HR Sapphire - ултимативния смарт часовник като цена/качество/функционалност. Аз скоро купих един за 90 паунда(refurbished) но е като нов. Има си приложения за фазите на луната и всичко останало.
Успех!

Отговори

Върни се в “Избор на часовник”