Tag Heuer carrera ще е , Съвет за нов часовник

Търсите часовник или се колебаете между няколко модела? Това е вашето място.
Vladi8008
Новобранец
Регистриран: 20 11 2022, 19:44

Re: Longines или Edox , Съвет за нов часовник

Мнение от Vladi8008 » 23 11 2022, 15:38

rminchev написа:
23 11 2022, 14:34
Ако можеш да отделиш голяма сума за часовник ти преморъчвам Omega Seamaster 300, planet ocean. Друго е да имаш хронометър на ръката. Повечето от механиките на лонжин са доста добри, надеждни, но не са COSC и избързват или изостават с около 5- 6 мин на месец. Отклонението на хронометъра е под минута или минута. По спецификация може да е масимум -4 до + 6 сек на ден.
Отклоненията не са ми проблем все пак часовника в днешно време е аксесоар бижу. Намерих такава омега в jomashop за към 7900 лв ще ми стъпи.
Определено изглежда уникално.гледам доста 2ра ръка по 6-7 000 не си заслужава разликата май

rminchev
Активен
Регистриран: 18 01 2018, 13:17

Мнение от rminchev » 24 11 2022, 15:16

Omega са си хубава марка, но щом се колебаеш между два, лично аз бих избрал longines. Причините са, че първо имам longines и го ползвам като ежедневен часовник вече 3 та година и мога да кажа, че освен отклоненията не съм имал други проблеми с него. Мога да го оставя на страна и през уикенда да ползвам друг часовник и да се върна на longines после без да сверявам. Второ longines са марка отдавна наложена на пазара от 1832, по стара дори от rolex, да не говорим за EDOX. От ETA правят механизми специално за longines. Longines са част от Swatch груп, където са и Omega и още куп други известни марки. Друго, ако ще купуваш марков швейцарец те съветвам да забравиш всякакъв вид "grey market" като joma shop и да се снабдиш с часовник от официален представител на маррката. Моя часовник е купуван от Giulian.

Vladi8008
Новобранец

Мнение от Vladi8008 » 24 11 2022, 16:08

rminchev написа:
24 11 2022, 15:16
Omega са си хубава марка, но щом се колебаеш между два, лично аз бих избрал longines. Причините са, че първо имам longines и го ползвам като ежедневен часовник вече 3 та година и мога да кажа, че освен отклоненията не съм имал други проблеми с него. Мога да го оставя на страна и през уикенда да ползвам друг часовник и да се върна на longines после без да сверявам. Второ longines са марка отдавна наложена на пазара от 1832, по стара дори от rolex, да не говорим за EDOX. От ETA правят механизми специално за longines. Longines са част от Swatch груп, където са и Omega и още куп други известни марки. Друго, ако ще купуваш марков швейцарец те съветвам да забравиш всякакъв вид "grey market" като joma shop и да се снабдиш с часовник от официален представител на маррката. Моя часовник е купуван от Giulian.
Съжалявам за тъпия въпрос , но в joma shop ,имам предвид новите фалшиви ли са или има ли шанс от там да поадна на фалшив. Говоря за нови а не pre owned

rminchev
Активен

Мнение от rminchev » 24 11 2022, 16:52

Vladi8008 написа:
24 11 2022, 16:08
rminchev написа:
Съжалявам за тъпия въпрос , но в joma shop ,имам предвид новите фалшиви ли са или има ли шанс от там да поадна на фалшив. Говоря за нови а не pre owned
Ами, има доста сполучливи реплики, кито много лесно могат да те заблудят. От сив маркет и най вече втора ръка няма как да знаеш дали не е реплика, докато не го занесеш на часовникар. Може дори и той да ти каже че е оригинал. При хубавите реплики разликите са в детайлите на частите на механизма.

Ivansmash
Напредващ
Регистриран: 12 11 2017, 19:07

Мнение от Ivansmash » 24 11 2022, 17:12

Vladi8008 написа:
rminchev написа:
Джомашоп зареждат от дистрибутори на марките, които не могат да си продадат обемите. Няма ментета при тях. Има обаче шанс да получиш часовник без кутия или без документи. Т.е ако правиш поръчка през тях задължително впиши, че желаеш да получиш оригинална кутия и документи към поръчката. Ако имаш достъп до Jomashop вероятно втората ръка тук не е толкова примамлива. Все пак цените в САЩ са по-ниски, а в jomashop - може би едни от най-ниските.

Също имай предвд, че е възможно официалната гаранция да не важи за часовници от jomashop, защото не са продадени по официален канал. Тогава те ти дават тяхна гаранция - за нея мненията варират.

Vladi8008
Новобранец

Мнение от Vladi8008 » 24 11 2022, 18:00

Ivansmash написа:
24 11 2022, 17:12
Vladi8008 написа:
rminchev написа:
Джомашоп зареждат от дистрибутори на марките, които не могат да си продадат обемите. Няма ментета при тях. Има обаче шанс да получиш часовник без кутия или без документи. Т.е ако правиш поръчка през тях задължително впиши, че желаеш да получиш оригинална кутия и документи към поръчката. Ако имаш достъп до Jomashop вероятно втората ръка тук не е толкова примамлива. Все пак цените в САЩ са по-ниски, а в jomashop - може би едни от най-ниските.

Също имай предвд, че е възможно официалната гаранция да не важи за часовници от jomashop, защото не са продадени по официален канал. Тогава те ти дават тяхна гаранция - за нея мненията варират.
Много благодаря за полезната информация . В никакъв случай няма да е втора ръка , ако ще е през жома (само нов) ще го вземе човек от щатите -мой роднина и тогава ще дойде тук.

Почват да ми се изяснява картинката , така или иначе това са часовници които от една в друга държава - мито ,ддс и т.н. има си схеми как да се избегнат ,нищо сложно.но едни 20 % са си цифра за по скъпите модели. Отделно Интернет търговец няма разходи докато един хубав бутик си има доста такива. И така часовник за 10000 лв тук може да се вземе за около 2-3 к по евтин ( но с маневри и % риск)

Май ще си взема едокса от мола , пък като се поошлайфам ще мисля други варианти .

Потребителски аватар
negat1ve
Маниак
Регистриран: 23 02 2010, 17:20

Мнение от negat1ve » 24 11 2022, 23:44

Edox не държат цени на вторичния пазар т.е. с излизането от магазина губите една значителна част от цената му. Важи за повечето марки в средния ценови клас, но ако ще се мислят други варианти не е най-удачния избор за тези пари. Би бил добра покупка единствено ако много ви харесва и мислите да си го ползвате дълго време.
Удоволствието от ниската цена преминава бързо при ниско качество!

Vladi8008
Новобранец

Мнение от Vladi8008 » 25 11 2022, 07:54

negat1ve написа:
24 11 2022, 23:44
Edox не държат цени на вторичния пазар т.е. с излизането от магазина губите една значителна част от цената му. Важи за повечето марки в средния ценови клас, но ако ще се мислят други варианти не е най-удачния избор за тези пари. Би бил добра покупка единствено ако много ви харесва и мислите да си го ползвате дълго време.
И аз нз дали ще го нося дълго време , но това с цените е факт. От 1 седмица гледам чета и се пообърках , може и да поизчакам за една омега

Vladi8008
Новобранец

Re: Tag Heuer carrera ще е , Съвет за нов часовник

Мнение от Vladi8008 » 29 11 2022, 12:44

Здравейте след много търсене и четене се спрях на Tag heuer carrea .
Разликата между жомашоп и джулиан е над 2000 лв. Някой може ли даде съвет до какви отстъпки стигат в джулиан за се пробвам да го взема от тях.
Ясно ми е е че няма да стигнат цената на жомата но при разлика 1000 -1200 бих взел от тях.
Карерите му които се двоумя са с хронограф едната е caliber 16 а другата 02 изглеждат идентично
Изображение

rminchev
Активен

Мнение от rminchev » 29 11 2022, 13:35

Vladi8008 написа:
29 11 2022, 12:44
Здравейте след много търсене и четене се спрях на Tag heuer carrea .
Разликата между жомашоп и джулиан е над 2000 лв. Някой може ли даде съвет до какви отстъпки стигат в джулиан за се пробвам да го взема от тях.
Ясно ми е е че няма да стигнат цената на жомата но при разлика 1000 -1200 бих взел от тях.
Карерите му които се двоумя са с хронограф едната е caliber 16 а другата 02 изглеждат идентично
Изображение
Таг овете в момента ги правят на базата на sellita механизми. Селита е швейцарски механизъм, който пък е направен на базата на ЕТА механизъм. Мога да кажа, че sellita са също толкова надежни колкото и ETA, но по лична преценка и опит sellita са малко по точни. Sellita са по евтини от ETA на пазара. Sellita са малка швейцарска компания, която работи заедно с ETA, но се отделя от нея и започват да правят техни механизми и компанията сега се развива с бързи темпове. Много марки ползват техни механизми, като Oris, TagHeuer. За други не се сещам, нека колегите да помагат. По време на черния петък от giulian бяха пуснали на промоция TagHeuer Autavia, който е със селита chronometer. Цената беше около 3500 лв. и доста се колебах, въпреки, че имам няколко хойера. Хубави часовници са, но мисля, че retail цената им е доста висока. TagHeuer или само Heuer в миналото е бранд, който принадлежи на г-н Джак Хойер, който днес се радва на достойни старини. Разделя се с фирмата си, която е наследство на поколения на неговото семейство през 1986 та мисля. Като heuer преминава в TAG груп и става TAG Heuer, през 2012 тава нова ротация и сега собственик на марката е френската LVMH груп.

Vladi8008
Новобранец

Мнение от Vladi8008 » 29 11 2022, 14:52

Тотално се загубих в марки и цени в крайна сметка поръчах bell&Ross ot jamashop който ще ми донесат февруари .
Ще огледам през тива време за по бюджетен автоматик с метална каишка има един тисот за който се чудя -остана малко бюджет.
Изображение

Изображение

Първия го поръчах пък каквото такова

rminchev
Активен

Мнение от rminchev » 29 11 2022, 15:20

Дано не съм те отказал от хойера. Забравил съм да напиша, че HUBLOT, Bulgari, Zenith също са собственост на LVMH Group

Vladi8008
Новобранец

Мнение от Vladi8008 » 29 11 2022, 15:25

rminchev написа:
29 11 2022, 15:20
Дано не съм те отказал от хойера. Забравил съм да напиша, че HUBLOT, Bulgari, Zenith също са собственост на LVMH Group
Не не си ме отказал , но причината да се загледам в часовниците като цяло беше един Bell & Ross случайно попаднал в един сайт , та реших че със тях ще почна

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 29 11 2022, 15:27

Погледни MIDO Commander или Ocean Star Tribute, при всички положения по-добър избор от Tissot (за останалите пари). MIDO са доста по-рядко срещана и интересна марка, финишът е по-добър, а механизмите които ползват са от по-високите нива на ЕТА (например Powermatic80 при MIDO е винаги с нормален метален ескейпмънт, а много модели са със Si спирала и COSC сертификация):
Изображение

Vladi8008
Новобранец

Мнение от Vladi8008 » 29 11 2022, 18:12

sci написа:
29 11 2022, 15:27
Погледни MIDO Commander или Ocean Star Tribute, при всички положения по-добър избор от Tissot (за останалите пари). MIDO са доста по-рядко срещана и интересна марка, финишът е по-добър, а механизмите които ползват са от по-високите нива на ЕТА (например Powermatic80 при MIDO е винаги с нормален метален ескейпмънт, а много модели са със Si спирала и COSC сертификация):
Изображение
Благодаря ще ги разгледам този Тисот и Берова е 45 мм ще стои като водомер (китката ми е доста малка)може и нищо да не взема друго , ще побера живот и здраве. Пък жената като ме надуши и тя ще иска :-D

Отговори

Върни се в “Избор на часовник”