Мнение за CERTINA

Търсите часовник или се колебаете между няколко модела? Това е вашето място.
Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Re: Мнение за CERTINA

Мнение от otof » 14 06 2018, 17:25

В немския сайт,от който са линковете по-горе,има интересни модели на CERTINA
Изображение

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Мнение от Kuonyy » 14 06 2018, 18:43

Последните модели от тази година и частично от миналата са с новия механизъм с 80 часа резерв. Реално разликата между този механизъм и предишния - не е голяма. Всеки може да го сервизира. Лично на мен Методи (много добър часовникар) ми е профилактирал и настройвал часовник с такъв механизъм.
Сега относно Certina. Аз също обожавам тази марка и имам общо 3 часовника като всички са механични. Колегата по-горе е показал два перфектни варианта. В това число стомана, сапфир и страшно надежден механизъм. Говоря за този и този. Аз лично вторият и е прекрасен часовник.
Има вариант и да се разгледа друга марка, но това, което предлага DS Action Diver е всичко, от което има нужда половинката. Или поне според написаното дотук. Немците са много отзивчиви и дават стабилни отстъпки от сорта на 10-25%. Аз от тях взех този модел и цената беше около 1200 лева.
Подобен дизайн на Certina предлага и Tag Heuer, но там не получаваш нищо по-добро, но за сметка на това цените са петорни.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 14 06 2018, 19:28

А сега и другия въпрос-Дали все пак не е по-изгодно да се пазарува от US сайтове?
един произволно избран модел там
http://www.jomashop.com/hsearch/#keywor ... .11.051.00
и от европейски сайт
https://www.olfert-co.de/certina-ds-1-d ... .11.051.00
Изображение

Потребителски аватар
Kuonyy
Маниак
Регистриран: 03 01 2014, 15:51

Мнение от Kuonyy » 14 06 2018, 21:33

В немския сайт е официалната цена на Certina. Те си правят отстъпки. От Щатите вероятността да спре на митницата, особено през джомата, е 100% и няма да има гаранция извън САЩ. Не че ни трябва.
Иначе - да. Има случаи, и те не са малко, в които си заслужава пазаруване от САЩ.

Отговори

Върни се в “Избор на часовник”