Избор на мъжки дрес часовник

Търсите часовник или се колебаете между няколко модела? Това е вашето място.

Избор на мъжки дрес часовник

Мнениеот martheen » 29 12 2016, 01:08

Здравейте, Колеги,
Ще да бъда сърдечно благодарен на всички, които намерят време да се включат и да дадат своето аргументирано предложение. Към момент, търся и имам нужда от подвизаващите се под "дрес" часовници, поради спецификата на стила ми на обличане. Желая да закупя втора употреба, по възможност от колега от форума, механичен (авомат) часовник с позлатен (18 карата) правоъгълен корпус (каса). Предпочитам да е винтидж. Ала не ще да откажа и нещо по-модерно. Желая да е тънък, касата да не бъде с квадратна, а с правоъгълен форма. По възможност праоъгълен, а не кръгъл механизъм. Ще си позволя да използвувам снимки от вече неактуалната обява на колегата hemingway, който ме спечели от всякъде с това, гдето е предлагал, ала е продал. И не на последно място от серията капризи, ще да е размерите да бъдат приблизителни до тези от снимките: 22 мм без коронката, 23 мм с коронката, 37 мм дължина от лъг до лъг, 16 мм разстояние между лъговете. Претенции от към марки нямам. Изисквания за каишка и стъкло също нямам. Нямам против да има козметични забележки, особено ако са изразени в леки кафеникави точки по лака на циферблата. Приемам всякакви предложения на ЛС. Също така, ако се сетите за сходен модел, моля, напишете марка и модел. Или линк за продажба.
Послепис: Качвам и една допълнителна снимка, на която формата на изобразения часовник, също ме впечатли.
Весели празници и щастлива Нова Година ::drinks::
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
martheen
Напредващ

Re: Избор на мъжки дрес часовник

Мнениеот Donko1100 » 29 12 2016, 14:21

Здравей, колега!
Да обърна внимание, че показания часовник за пример не е позлатен, а 18 к. масивно злато! До колкото ми е известно, швейцарските винтидж часовници са позлатени с 14 к., а руските с 22 к.
Поздравления от мен за вида и модела който си търсиш! И аз много харесвам с такава форма и си мечтая за Cartier Tank.
Весели празници!
Donko1100
Почитател

Re: Избор на мъжки дрес часовник

Мнениеот cenzor » 29 12 2016, 17:52

Това на снимките, и с тези размери е дамски часовник.
Сигурен ли си, че искаш тaкъв?
Иначе - избор в ebay има богат : vintage rectangular watch. ::thumb::
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Назад към Избор на часовник