Голямата дилема Longines или Junghans моля за помощ

Търсите часовник или се колебаете между няколко модела? Това е вашето място.
eray_jpn
Новобранец
Регистриран: 23 12 2016, 12:01

Голямата дилема Longines или Junghans моля за помощ

Мнение от eray_jpn » 16 05 2017, 01:04

Здравейте скъпи съфорумци, приятели, любители на часовници и всички останали. Преди време реших да купя нещо по сериозно от часовникарската индустрия (отделените пари от мен са 1500 паунда понеже живея в Англия) аз по принцип съм колекционер на руски часовници на тях се фокусирах ама и от друга страна моят спектър е доста широк. Имам и много актуални модели часовници (Ориент, Сейко, Цитизен, Касио) всички много хубави здрави машини но така ли иначе при тях не открих това което търся не можах да открия моята машина за измерване на времето та това ме накара да взема решението да дам поне за мен фантастичната сума 1500 паунда. Когато филтрирах всичките часовници разгледани от мен в зависимост от това какво разбирам аз от часовник на ръката си има два модела за моят бюджет.

Longines heritage 1935
Изображение
И
Junghans max bill chronoscope Ref. Nr. 027/4501.00
Изображение

и от една седмица съм в дилема мисля, разсъждавам, чета толкова пари не се дават лесно ей :(

Лонджито ме тегли повече заради престижа а Юнханса заради перфектния дизайн и функциите и много ме вълнува техните механизми разбрах,че лонджито използва тяхна версия на ЕТА 2895-2 Юнханса използва механизъм база на валжу 7750 аз със тези механизми взимане даване не съм имал в актуалния си живот японски механизми използвам и те без грижи работат здраво и точно с тези как ще е не знам срах ме е след такава сума часовникът ми да дава отклонените от 15.сек на ден и да спре точно на 6-тата гадина защото не съм дал на профилактика на 5-тата.
Ще се радвам ако може да ми кажете кой от двата модела ще е по здрав и точен разбира се всякакви мнения ще бъдат полезни благодаря ви на всички още от сега.

dimoyanushev
Маниак
Регистриран: 16 07 2012, 18:51

Re: Голямата дилема Longines или Junghans моля за помощ

Мнение от dimoyanushev » 16 05 2017, 01:34

И двата механизма са доста добри, 2895 е много хубав механизъм но си иска профилактика на време, като остане без масло (след 5 години) може да даде сериозни щети. 7750 също много добър механизъм може би по здрав но пък хронограф (повече компликации, повече неща да се счупят с лош късмет) по скъпа профилактика, носил съм такъв на 10 години и без профилактика нищо му нямаше. Който и от двата да избереш няма да сбъркаш. А относно часовниците, и двата много ми харесват но може би Юнханса. Не защото е по добър,просто има уникален дизайн и детайли (не съм виждал Лонджина на живо) Избора е твои но за тези пари добре си се насочил :)

Потребителски аватар
Prisadov
Маниак
Регистриран: 07 05 2012, 14:11

Мнение от Prisadov » 16 05 2017, 02:01

Който и от двата да вземете, няма да сбъркате. Наистина.
Но имайте и друго предвид. Дали би ги носил на различна каишка от оригиналната?
Защото обикновенно така се получава, че човек иска да експериментира.
Лично за мен Лонджин ми е любимата марка. Точно този модел страшно много ми харесва, особено в по-малкият размер, но е часовник за кожена каишка, или за нато (но не е за всеки вкус).
Макс Бил-а е малко по-различна бира. На него всичко му отива. Виждали ли сте го на финна меш верига - Миланезе. Прекрасен е. Всяка кожа му отива, а дори и на нато е страхотен.

В случаят не гледайте Престижа. Junghans също не е по-малко престижна марка. Вижте и вземето това, което вас ще ви радва всеки път когато си погледнете китката.

Успех.

Злати...

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 16 05 2017, 02:45

Te са доста различни като визия , че в момента за вас ги обединява само цената им , може би след проба и на двата в реален магазин , сам ще разберете кой е вашия , а какво има вътре са технически подробности , в случая и двата не са с инхаус механизми а с ЕТА .
Аз бих взел Юнгханса един хронограф винаги е по добра инвестиция

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Мнение от stdenev » 16 05 2017, 08:42

На този етап от развитието на двете марки, определено бих заложил на Junghans. ::thumb::
Визуално, на мен лично, техният модел също ми харесва повече.
Успех!
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 16 05 2017, 08:45

stdenev написа:На този етап от развитието на двете марки, определено бих заложил на Junghans. ::thumb::
Визуално, на мен лично, техният модел също ми харесва повече.
Успех!
Абсолютно подкрепям, колегата Денев и да добавя, какво виждам аз в Junghans Maxbill, авторски дизайн, страхотна визия, качествена изработка и един собствен дух, който за момента в тази ценова категория за мен лично прави моделът разпознаваем и без аналог ::drinks::
...go forward...

Потребителски аватар
Blond
Маниак
Регистриран: 09 03 2013, 19:30
Контакти:

Мнение от Blond » 16 05 2017, 08:49

Колкото и да харесвам Лонжин, в конкретния случай бих избрал модела на Юнгханс.
Личното ми усещане за Макс Бил е като за много по-стилен дрес часовник с култов непреходен дизайн.
Имам хронограф с механизъм 7750 и определено профилактиката му не е евтина, но... имам си брада, купувам си гребенче.

Успех в избора!

Kostabo
Маниак
Регистриран: 22 04 2015, 19:01

Мнение от Kostabo » 16 05 2017, 09:13

От така очертаният избор, категорично и без колебание "немецът".
Тука е така...

eray_jpn
Новобранец

Мнение от eray_jpn » 16 05 2017, 09:16

Видях и пробвах двата модела на живо. На пръв поглед лонждито по изпъква на очи по голям е полировката е много добра лъщи блести от всякъде а и сапфирният кристал си казва думата. Юнханса е по красив ама трябва по внимателно да се разглежда за да се видят детайлите. Няма да бъде лесен този избор.

kickimora
Почитател
Регистриран: 08 08 2014, 11:45

Мнение от kickimora » 16 05 2017, 11:43

Независимо че Longines ми е слабост и като цяло не съм особено привлечен от хронографите, в този Junghans има нещо повече като излъчване, стил, характерен за тях дизайн, със сигурност той би бил изборът ми. :thumbup:

Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

Мнение от hemingway » 16 05 2017, 12:06

Junghans - този модел е икона! Имал съм всички разновидности на серията Макс Бил, всеки от тях е уникален!

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 16 05 2017, 12:15

Много труден избор, защото няма база за сравнение.
Военен дизайн, срещу кухненски.
Малка секунда, срещу хронограф
Аз бих избрал Лонжин-а защото:
Харесвам дизайна на чешките военновъздушни сили, има по-мъжкарско излъчване.
По-лесно се разпознава времето.
Касата е по- удобна и вероятно вече си го забелязал.
Стъклото е сапфир и не се драска (докато Юнгханс-а трябва да го пазиш, във форума имаше случай при смяна стъкло беше одраскан циферблата на Юнгханс-а, от което си мисля, че боята му не е устойчива.)
И не на последно място суис мейд :)
Единственото което ме притеснява е навиването, дали автомата би се справил с моя офисен начин на живот. Имал съм проблем с Лонжин ЕТА 2824-2, Картие ЕТА 2892-А2, Сиигъл ST2130, Реймонд Вейл SW 260-1 и Хоер ел примеро от ЕТА 7750 досега не съм се оплаквал.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Мнение от pm03 » 16 05 2017, 12:17

и двата!
Ако не може и двата , то тогава въобще не е въпрос на избор.
Junghans-а просто няма конкуренция, и като дизайн и като механизъм а сигур и като изработка.
Последна промяна от pm03 на 16 05 2017, 12:39, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

Мнение от hemingway » 16 05 2017, 12:34

КУХНЕНСКИ ??? - ама вярно ли използваш тази дума за да определиш дизайна на един от най-емблематичните часовници на 20-ти и 21-ви век, и то сътворен от един от гениите на изчистения съвременен дизайн - Макс Бил???

ТЕН
Активен
Регистриран: 30 09 2012, 16:49

Мнение от ТЕН » 16 05 2017, 13:20

trk2 написа:Много труден избор, защото няма база за сравнение.
Военен дизайн, срещу кухненски.
Малка секунда, срещу хронограф
Аз бих избрал Лонжин-а защото:
Харесвам дизайна на чешките военновъздушни сили, има по-мъжкарско излъчване.
По-лесно се разпознава времето.
Касата е по- удобна и вероятно вече си го забелязал.
Стъклото е сапфир и не се драска (докато Юнгханс-а трябва да го пазиш, във форума имаше случай при смяна стъкло беше одраскан циферблата на Юнгханс-а, от което си мисля, че боята му не е устойчива.)
И не на последно място суис мейд :)
Единственото което ме притеснява е навиването, дали автомата би се справил с моя офисен начин на живот. Имал съм проблем с Лонжин ЕТА 2824-2, Картие ЕТА 2892-А2, Сиигъл ST2130, Реймонд Вейл SW 260-1 и Хоер ел примеро от ЕТА 7750 досега не съм се оплаквал.
Напуши ме смях като прочетох за мъжкарския Чешки дизайн, който можеш да откриеш дори и в 1 Ракета за такъв часоник па бил той / Ролекс Батман/ не харча повече от 2 бири, а Юнги дори и без хроно /има 1 качен тук в форума със син цифер/ не можеш го сбърка нито като визия /излъчване/нито като направа ::drinks:: ::drinks:: ::drinks:: за Юнги ::up::

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 16:54

Мнение от KDelchev » 16 05 2017, 20:43

И двата ми харесват, ноооо, аз бих взел Юнгханса. Изказвал съм се вече за онзи изчистен, минималистичен, уникален и разпознаваем немски прагматизъм /не важи само за визираната марка в темата/, отделно е с Валжу, ще усетиш кефа, като го сложиш и поносиш. Също така, както ти казаха колеги, ходи му всичко: меш, кожи, нато, миланезе и т.н., може да го "модифицираш" и винаги да изглеждаш, сякаш си с нов часовник. Единственият минус, може би е материала на стъклото, но то е умишлено такова, създавайки онази непреходна "топлина" на винтиджа, спрямо "студения" сапфир, просто малко повече пазене, ако пък се наложи, стъкло се сменя.

eray_jpn
Новобранец

Мнение от eray_jpn » 16 05 2017, 22:18

От мненията разбрах, че разумният избор трябва да е Юнханса също така излиза, че е с по здрав механизъм иначе тоя плексиглас на Юнханса много ме притеснява независимо дали има защитно покритие или не. Човека при който разгледах юнханса ми каза, че ако не работя строителство с часовника нямам да имам никакви проблеми при ежедневна употреба но как да му вярваш търговец :) .Ценни мнения получих, благодаря ви доста неща се изясниха.

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 16:54

Мнение от KDelchev » 16 05 2017, 22:57

Писах ти по-горе за плюсове и минуси, еми да, Юнгханса няма само един сапфир /но то не е случайно/, та ако не мислиш да вадиш картофи, не би трябвало да ти е проблем, а пък и така да е, после стъкло се сменя, не струва една гарсониера, или пък, да си дариш единия бъбрек. Отиди, мери, виж, как е, избора ти е добър, сам ще избереш, кой точно е твоя? За мен, темата се изчерпа, остава вече ти, да решиш за себе си...
Последна промяна от KDelchev на 17 05 2017, 08:53, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 16 05 2017, 23:49

eray_jpn написа: ...
Когато филтрирах всичките часовници разгледани от мен в зависимост от това какво разбирам аз от часовник на ръката си има два модела за моят бюджет.

Longines heritage 1935
Изображение
И
Junghans max bill chronoscope Ref. Nr. 027/4501.00
Изображение

и от една седмица съм в дилема мисля, разсъждавам, чета толкова пари не се дават лесно ей :(

Лонджито ме тегли повече заради престижа а Юнханса заради перфектния дизайн и функциите...
...
Аз се чудя малко на критериите да се избира между два толкова различни часовника. Юнгханса ясно защо, но Лонжина, ако е заради престижа, има и не чак толкова различни от Юнгханса като визия и дизайн, може и в бюджета.

Може би да обмислиш още малко, какво всъщност ти харесва на ръката, че двата са донякъде две противоположности, да не кажа крайности, колкото и да са хубави. Да не стане после да поомръзне единия, ако се спреш на него, щом и такъв като другия ти харесва :).

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 17 05 2017, 00:21

eray_jpn написа:Човека при който разгледах юнханса ми каза, че ако не работя строителство с часовника нямам да имам никакви проблеми при ежедневна употреба но как да му вярваш търговец :)
Прав е човека, половин век часовниците са били с пластмасови стъкла и са се носили от всички. Като започнат да те дразнят драскотините просто ще го полираш. Ще внимаваш при профилактика, защото циферблата е чувствителен и това е.
Относно здравината на механизма, нещо не си разбрал и двата механизма са правени на едно и също място (ЕТА) в групата на Лонжин, в този смисъл нормално е за Лонжин да са заделени механизми с най- новите подобрения от фирмата майка. Колкото до Юнгханс не съм сигурен дали още ползват ЕТА, тук има един колега който ги внася и може да каже по- добре.
Принципа е че по- простия механизъм се чупи по-рядко.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Отговори

Върни се в “Избор на часовник”