Въпрос относно конкретен часовник и доставката му.

Търсите часовник или се колебаете между няколко модела? Това е вашето място.
Отговори
didol1239
Новобранец
Регистриран: 13 02 2019, 03:13

Въпрос относно конкретен часовник и доставката му.

Мнение от didol1239 » 19 03 2019, 17:29

Привет на всички , имам няколко въпроса относно един конкретен часовник.
Става дума за това нещо:
Изображение

Баща ми го е видял някъде из интернет и страшно много му харесва , от няколко месеца му е влязъл под кожата. Смятам да му го купя за рождения ден , който е след малко повече от месец. За първи път чувам за марката и ми е доста непонятна. Търсих за мнения относно модела , но не намерих нищо. Надежден ли е този механизъм и струва ли си покупката му ? Попитах го дали няма някой друг часовник , който също харесва и би ползвал (с надеждата да мога да го купя от България , тъй като при този нямам такава опция) , но не - откакто го е видял няма друг вариант за момента ...
Както вече споменах по-горе няма вариант да се купи от България и ще се поърчва от официалния сайт на марката. Тук идва и другото ми питане. Доставката за Е.С. пише , че е безплатна , но нямам никакъв опит в поръчките от чужди сайтове на подобна сума и се чудя дали пратката може да бъде задържана на митница или това важи само за пощенските такива ? Аз лично не обичам да купувам часовници онлайн - за мен това е избор , като този да си купя кола. Предпочитам да го видя и премеря на живо преди да го платя. Предварително благодаря на отзовалите се. :)

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Re: Въпрос относно конкретен часовник и доставката му.

Мнение от Anthony » 19 03 2019, 20:15

Няма кой да ти отговори без да си дал линк към сайта или поне цената.

Потребителски аватар
SHARKY
Маниак
Регистриран: 29 01 2012, 20:09

Мнение от SHARKY » 19 03 2019, 20:29

Ето линк към сайта -
https://www.smithsmoorcer.com/en/white- ... ator-strap

Механизма е сравнително нов, но пък е на базата на стар и изпитан.

Покупка от България - едва ли.

Потребителски аватар
tzetz
Маниак
Регистриран: 08 04 2013, 13:53

Мнение от tzetz » 19 03 2019, 20:51

Не успях да намеря в описанието на сайта референция към местонахождението му, но ако е в рамките на ЕС, няма да се дължат митнически такси, независимо от цената. Директно часовникът ще дойде до вас, вероятно с някой бърз куриер както правят добрите италиански търговци...

Ъъъъ, Nacex май са испански куриер, вероятно и сайтът е испански, и вероятно, да, идва всичко без гранични задръжки...
А плащанет с Paypal, e гарантирано за 90 дни, в които можеш да поискаш връщане на стока или пари при проблем, т.е. сделката би трябало да мине без проблеми.
Но щом не си пазарувал преди от чужбина, бъди внимателен при попълване на адреса, а трябва и Пеипал акаунт да си създадеш, може би е добре да се обърнеш към наякой познат, който е пазарувал от чужбина за първоначална помощ...
Последна промяна от tzetz на 19 03 2019, 22:26, променено общо 1 път.
Да оставим шаха на мира, да пием по бира!

didol1239
Новобранец
Регистриран: 13 02 2019, 03:13

Мнение от didol1239 » 19 03 2019, 22:15

Благодаря за отговорите. Колкото до плащането , видях , че има и опция с дебитна карта , но с PayPal май е по-сигурна работата. Ще видя как вървят нещата близките седмици и евентуално ще го поръчам през познат , който често използва PayPal и подобни алтернативи.

Отговори

Върни се в “Избор на часовник”