Съвети и мнения при избор часовник

Търсите часовник или се колебаете между няколко модела? Това е вашето място.
Pine
Напредващ
Регистриран: 11 04 2018, 01:38

Re: Съвети и мнения при избор часовник

Мнение от Pine » 11 10 2019, 18:04

Ей тоя, го дават 44мм.
https://www.aliexpress.com/item/3290812 ... b201603_52

Този е 42мм., има го бял, син и черен. Автоматик е, не е с ръчно навиване.
https://www.aliexpress.com/item/4000241 ... b201603_52

Този е 41мм., но пък на снимките изглежда добре.
https://www.aliexpress.com/item/4000091 ... b201603_52

Потребителски аватар
naHuka
Активен
Регистриран: 19 10 2016, 16:35

Мнение от naHuka » 11 10 2019, 20:19

здравей колега, трябва ли да е sea-gull, или си отворен на предложения в определен ценови диепазон?

bondoff
Напредващ
Регистриран: 22 08 2013, 09:48

Мнение от bondoff » 12 10 2019, 01:19

phil05 написа: Според мен е хубаво да се отървеш колкото може по-бързо от такива рамки и граници, които сам си слагаш. Дишай по свободно, ...
По-добре от това аз не бих могъл да го кажа!

Потребителски аватар
Garud
Напредващ
Регистриран: 27 05 2010, 20:20

Мнение от Garud » 12 10 2019, 15:56

Здравейте отново 🙋‍♂️,

Phil05, може и да си прав донякъде, в това което казваш 🙄 просто имам идея в главата какъв часовник търся и като за първи автоматик ми се иска да е нещо като "главен" часовник, флагмен ако щеш, часовник за по-важни събития и срещи, часовник с присъствие, а за мен това включва и големината, по-нататък имам идея за други часовници в по-малък размер, по-ежедневни (например Ориента бамбиното мноооого ми хареса :)
малко ретро, но много приятен.

Anthony, моя грешка, не се изказах правилно за каишката и благодаря за сайта ::up::

Ipvalchev ха, ха добре са си ми очите 🙄🤣 и въобще не съм 2 метра, тапа 1.70 съм, ако питаш жената ще каже 1.69 🤣😂
Страхотни предложения си постнъл, особено мидото 42мм много ми допада, в момента го търся с черен дисплей и кожена каишка.

Pine, третия часовник, които си постнъл много ме радва, определено по мой вкус, но както казах и по-рано искъм първия автоматик да е малко по-горен клас (до колкото ми позволяват възможностите разбира се) и не мисля че китайския ще е много подходящ, благодаря за опциите обаче ::up::

naHика, не не трябва на Sea gull, така че ако имаш нещо предвид давай 😁

Bondoff знам колегата има право, но си падам малко инат, макар че може после да съжалявам, все още размишлява обаче 😁

Искъм да благодаря на всички не само за предложенията за часовници, но и за многото и полезна информация която споделяте, оценяван го ::up::
Името на доблестния мъж се определя от делата му.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 12 10 2019, 17:42

Garud написа:
12 10 2019, 15:56
Здравейте отново 🙋‍♂️,

Phil05, може и да си прав донякъде, в това което казваш 🙄 просто имам идея в главата какъв часовник търся и като за първи автоматик ми се иска да е нещо като "главен" часовник, флагмен ако щеш, часовник за по-важни събития и срещи, часовник с присъствие, а за мен това включва и големината, по-нататък имам идея за други часовници в по-малък размер, по-ежедневни (например Ориента бамбиното мноооого ми хареса :)
малко ретро, но много приятен.
...
Bondoff знам колегата има право, но си падам малко инат, макар че може после да съжалявам, все още размишлява обаче 😁
...
Искъм да благодаря на всички не само за предложенията за часовници, но и за многото и полезна информация която споделяте, оценяван го ::up::
::up::

Така е, инатът е хубаво качество, дръж на собственото си мнение, отвреме на време поглеждай от друг ( а не чужд!) ъгъл и само ако искаш харесай нещо различно.

Казах само за рамките и границите, че според мен е по хубаво да ги разчупиш и взривиш, вместо да ги поставяш. Успех, в предложенията има много хубави ::thumb::

Между другото, часовник с присъствие според мен не означава и размер. Да не стане така часовникът да присъства по напред от тебе. Ако мога да кажа мое скромно мнение и от малко опит, това понякога има обратен ефект при по важни събития и срещи. Понякога някой хубав стойностен модел 38 мм привлича повече погледи и внимание, примерно я този какво си е сложил, сигурно има защо, какъв ли е и тям подобни.

ipvalchev
Маниак
Регистриран: 26 04 2012, 10:54

Мнение от ipvalchev » 12 10 2019, 21:20

42мм просто не е нещо което стои добре на /под/ ръкава на ризата и сакото ....това е (особено на малка китка)

Потребителски аватар
Garud
Напредващ

Мнение от Garud » 15 10 2019, 00:05

Мдаааа определено този уикенд, ще отскоча до близкия магазин за часовници, там ги има повечето модели, които съм харесал и направо ще ги пробвам и 42 и 40 и 38 пък ще видим как ми стоят и ще реша тогава.

Леле мача трагедия днес, не знам как ще отида утре на работа 😒

ipvalchev
Маниак

Мнение от ipvalchev » 15 10 2019, 16:36

https://www.youtube.com/watch?v=dlNUoi_89xU
https://www.youtube.com/watch?v=sMH_dZYus2M
и ще ти останат паунди за нещо спортно :)

https://www.seriouswatches.com/collecti ... mphony-iii почти 42 мм

тези са малки ...ама ако размислиш :)
https://www.watchshop.com/junghans-watches.html

ipvalchev
Маниак

Мнение от ipvalchev » 16 10 2019, 16:03

bondoff
Напредващ

Мнение от bondoff » 16 10 2019, 18:55

Миота е последното на което бих се спрял. По-добре Сейко.

Потребителски аватар
Garud
Напредващ

Мнение от Garud » 18 10 2019, 00:04

Да Ориента е много як, може пък да се размисля и да взема по-нормален и евтин модел за първи автомат, пък после да избера нещо по друго, така или иначе първо ще ида до магазина да ги пробвам ::up::

Само забравих да питам, този последния Ориент "бавно" ходов ли е?

bondoff
Напредващ

Мнение от bondoff » 18 10 2019, 00:24

Garud написа:...

Само забравих да питам, този последния Ориент "бавно" ходов ли е?
Това засега не те вълнува. Абстрахирай се от бавните и бързите. Като пораснеш, ще разбереш. Ориента е на 21600 , което е добре.

P.S. Споменаваш, че това ще бъде първата ти механика (в частност автомат). До тук всеки от нас даваше акъл я за механизъм, я за дизайн. Никой от нас, обаче не ти даде съвет какво да правиш с часовника след като си го купиш.
Слушай сега. Каквото и да избереш, ще го носиш един месец на ръката си, всеки ден. Няма да спиш с него, няма да го пробваш колко е водоустойчив и колко е противоударен! Не се къпи с него, не си мий ръцете с него.
След месец ще го занесеш на професионален часовникар и ще искаш пълен сервиз! Разглобяване, почистване, сглобяване, смазване, регулиране. Ще му кажеш, че е чисто нов и е носен еди-как-си за еди-колко-си време.
Това го правиш за да си сигурен, че часовника е занулен, защото не знаеш колко време и киснал по складове и магазини.
После, часовникаря ще ти обясни как да се грижиш за него.

Потребителски аватар
SNK
Почитател
Регистриран: 17 09 2018, 16:38

Мнение от SNK » 18 10 2019, 11:19

Това изглежда и звучи преувеличено и ненужно...
Може би ако е висял часовника 20 години в склада разбирам. Ама да не си миеш ръцете с него и т.н.

Дори базовия 7S26 механизъм на Seiko има Diashock системата против силни вибрации. Ако пък е G shock всички тези задръжки падат.

Аз часовник ли съм си купил или играчка на Apple?

bondoff
Напредващ

Мнение от bondoff » 18 10 2019, 15:53

Всеки прави със собствените си вещи, каквото си пожелае. Когато давам съвет за чужди такива, предпочитам да съм по-предпазлив.

ipvalchev
Маниак

Мнение от ipvalchev » 18 10 2019, 16:44

https://www.aliexpress.com/item/3289487 ... 60629llIQ1
42 мм и голяма палитра от цветови комбинации :)

добре ще направиш да не скачаш от раз на дълбокото ... механиката е класика ,но не пасва на всеки (примерно аз )
пробвай нещо скромно,ако ти допадне ...скачаш ,а другото ще си го оставиш за втори ... не е хубаво с един и същ всеки ден и навсякъде :)

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 18 10 2019, 16:48

Тони, горният пост фактум "предпазлив" ли е ? :) Ами аз такива съвети досега не бях чел и ,ако погледнем реално за нов часовник в гаранция, би трябвало да правим всичко на обратно. А това , да се сервизира нов часовник на един месец без да има причина и то от някой си часовникар, е хептем несериозно. Би ли се изяснил каква ти е логиката, освен ,че може да е залежал по складове и по витрини, макар ,че търговците отдавна не оставят стока да залежи. Според мен часовникът трябва да се употребява така , каквото е предназначението и възможностите му, а ако възникне проблем в работата му, да се занесе на оторизиран сервиз, ако марката няма такъв, а има валидна гаранция, да се търси връщане ,или замяна от търговеца.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

bondoff
Напредващ

Мнение от bondoff » 18 10 2019, 17:14

Seikosha написа:.. Би ли се изяснил каква ти е логиката, освен ,че може да е залежал по складове и по витрини, макар ,че търговците отдавна не оставят стока да залежи. Според мен часовникът трябва да се употребява така , каквото е предназначението и възможностите му, а ако възникне проблем в работата му, да се занесе на оторизиран сервиз, ако марката няма такъв, а има валидна гаранция, да се търси връщане ,или замяна от търговеца.
Два пъти съм попадал на залежала стока. Едно Сейко 5 със 7s26, което според серийния му номер е произведен преди 10 години (говоря за 2011година) и един Ориент, който купих през далечната 1999-та. Първият ми "Западен". Той работи точно 4 месеца. Та тогава един часовникар в Ст.Град ми каза какво се прави с новите часовници.
Бай Михаиле, знаеш ги тия новите синтетики на Мьобиус - след две години нема никой. Всичко се е изпарило. Минералните гранясват... Както и да е... Отивам да си чопля Заря-та, че нещо се закучиха нещата там. Добре, че си ми пратил цял механизъм, че в моя има и потрошени зъбчатки.
Поздрави!

Потребителски аватар
Garud
Напредващ

Мнение от Garud » 19 10 2019, 16:59

Здравейте отново 🙋‍♂️,

Така виждам, че има малък конструктивен спор, отново искъм да благодаря на всички за мненията, разбирам Bondoff, той говори от личен опит и иска да ми помогне не само с избора на часовник, но и с по-следващата грижа за него ::up:: , но съм по-съгласен с SNK и seikosha, ако ще взимам нов часовник ми е малко притеснилно да го давам на часовникар, при положение, че ще бъде в гаранция година или две. Отново благодаря на всички за мненията.

Днес бях да пробвам, часовниците и 38 и 40 и 42 и трите размера ми седят добре, учудващо 38 не бе толкова малък, колкото мислех, 42 пък не са водомерите които си представях, така че размера няма да има голямо значение при избора, няма да е 38 де 🤣😂 но спокойно 40, 41 и дори 42, които ми падна доста добре. Пробвах Хамилтана "spirit of liberty" 42мм и много, много ми хареса, а и ми пасна отлично на ръката, пробвах 38 хамилтон intra - matic и той стоеше доста елегантно.

Сега ще трябва да помисля и просто да си харесам определен модел, като фаворити се открояват "дух на свободата" има го за около £580-£600 в chrono 24, в Англия е около £850, и Ориента симфония 3, 180 Евро от Холандия, ще поогледам още малко и ще избера скоро, но поне нямам ограничения за размера може и да е по-малък и тънък елегантен (за каквто тръгнах първоначално), но и да е по-тумбест като някои Tissot, също ще е ок.

Благодаря Ви още веднъж и хубав уикенд 👍😁

dimitarbp
Новобранец
Регистриран: 23 07 2019, 13:36

Мнение от dimitarbp » 23 10 2019, 13:36

Tissot Visodate автомат-а също е класика в жанра, мисля че никой не го е предложил вече. 40мм е но седи по-малък заради конусовидната си каса. ::up::

Отговори

Върни се в “Избор на часовник”