marina militare - да ги има или не?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
RINO
Активен
Регистриран: 09 01 2011, 13:00

Re: marina militare - да ги има или не?

Мнение от RINO » 08 11 2018, 21:35

senna написа:
08 11 2018, 20:02
RINO написа:
08 11 2018, 19:38
А тези китайски ли са? :))
http://www.dievaswatches.com/vintage-ka ... immer.html
Полу, и си личи! :)
Ми то е ясно, има интерес към култовите винтидж часовници и то в световен мащаб, за това хиените надушват нишата и действат... Може би е дошло времето за тези световни брандове с тооолкова жадувани винтидж модели, да разчупят рамките и да възродят производството им на достъпни за "простолюдието" цени, и така всичко ще си дойде на място....

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 08 11 2018, 21:55

Съдейки от хората около мен, които имат реплики или хомиджи изключая някои колеги от форума, единственото за което жадуват е да имат гъзарски часовник който най-много да прилича на друг часовник и да е за малко пари. Нямат си на идея от история, дизайн или механизми, единствено което знаят са марките и цените, сад бът тру. ;)
...go forward...

Потребителски аватар
Bartek
Маниак
Регистриран: 30 01 2011, 11:51

Мнение от Bartek » 08 11 2018, 21:58

Тъй като имам чувството, че мача е свирен, но съм си търпелив и 13 страници очаквам да видя, как ще се вземе съкралното решение. И понеже не виждам анкетен метод, то ми се струва, че накрая някой ще си скъса отново "членската карта", разбира се това няма да съм аз..

П.С. На кого е нужен раздел реплики, в тоя форум, даже не знаех че съществува..
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак
Регистриран: 14 11 2016, 20:22

Мнение от DrFrancky » 08 11 2018, 22:24

Bartek написа:
08 11 2018, 21:58
На докторчето, да си продава каишките, барем си дигне стандарта на живот. А ние сега искаме да убием тоя български стартъп...

Потребителски аватар
TGV90
Почитател
Регистриран: 12 06 2010, 17:37

Мнение от TGV90 » 08 11 2018, 22:31

Момчета, за един живот не може да си купим всичко, което ни се иска... Колкото повече купуваш и навлизаш в темата виждаш модели, които не си познавал и ти се приисква да имаш. Всеки да си купува каквото иска. Само да казва коректно - къде е произведено и от кого.
Аз почвам да си мисля, че за чичо Ляо от Китай няма никакво значение какъв надпис има на стоката, стига големият бял брат да я купува. В тяхното мислене понятието "бранд" е нещо, което касае "белите варвари", дето искат да изкупят всичко наред. Ако трябва - ще напишат "Ролекс", ако трябва на същия дизайн ще турят някоя щампа на марка с фантазьорско име. То и в самия Китай си има достатъчно новобогаташи, които могат да си купят не само "класни реплики", но и оригинали.
Извинете ме, ама да спорим "за" и "против" това е като да спорим "за" или "против" зимата. Нея си я има независимо от нашето мнение. Така че, според скромното ми мнение на рядко влизащ във форума, нека има "Марина Милитаре".
Да простя, куме, мога, да забравя - не.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак

Мнение от ivanovnov » 08 11 2018, 23:11

DrFrancky написа:
08 11 2018, 22:24
Bartek написа:
На докторчето, да си продава каишките, барем си дигне стандарта на живот. А ние сега искаме да убием тоя български стартъп...
Човек, това вече е грозно никой не печели от подобно мнение и обстановка. Това е изцяло извън правилата на форума и добрият тон. Освен това каишките на колегата са страхотни, защо трябва така да се напрягат нещата.
...go forward...

disco_volante
Активен
Регистриран: 23 10 2017, 15:21

Мнение от disco_volante » 08 11 2018, 23:21

Добре де, каква е целта на цялата тема?

1: Да изравним нивото на нашия форум с това на чуждестранните, до колкото е възможно?
2: Да се реши дали да се подчиним на закона?
3: Да се предостави сцена за проповядване на субективни вкусове и предпочитания?

От юридическа гледна точка темата не трябва изобщо да съществува, марините трябва да отидат в раздел реплики и обяви да не се пускат. Който, както иска да го приема, има достатъчно количество нормативна аргументация по страниците.

Разбирам да спорехме за "хомиджите" на съб-а, ма баш за панерай ли се хванахме? То на часовник не прилича, 13+ страници внимание получи...

Франки, 954-ката направи ли я, щото имам идея за таблото?

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак

Мнение от DrFrancky » 08 11 2018, 23:28

disco_volante написа:
08 11 2018, 23:21

Франки, 954-ката направи ли я, щото имам идея за таблото?
Тия дни споилерите трябва да са готови вече. Човека дето ги прави много се забави.

1: Да изравним нивото на нашия форум с това на чуждестранните, до колкото е възможно?
Ами ние сме го изравнили горе долу, просто една "марка" някак си минава между капките за да не накърним нечия нежна душа.

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак

Мнение от DrFrancky » 08 11 2018, 23:32

ivanovnov написа:
08 11 2018, 23:11
DrFrancky написа:
Bartek написа:
Човек, това вече е грозно никой не печели от подобно мнение и обстановка. Това е изцяло извън правилата на форума и добрият тон. Освен това каишките на колегата са страхотни, защо трябва така да се напрягат нещата.
Кое от казаното от мен не е вярно ? И къде съм коментирал качеството на каишките ?

disco_volante
Активен
Регистриран: 23 10 2017, 15:21

Мнение от disco_volante » 08 11 2018, 23:35

Тия дни споилерите трябва да са готови вече. Човека дето ги прави много се забави.

А дано, скоро ще станат 10 години, от както чакам тоя проект да го видя. И слагай една марина за табло.
Ами ние сме го изравнили горе долу, просто една "марка" някак си минава между капките за да не накърним нечия нежна душа.
Точно за това се питам защо я има темата изобщо... Нямаше да има кой знае какъв шум, ако всичко беше преместено при репликите и просто се оповести промяната в правилата.

А сега форуми се напускат, принципи се потъпкват, граници се прекрачват... Ебасимо...

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак

Мнение от DrFrancky » 08 11 2018, 23:39

disco_volante написа:
08 11 2018, 23:35

А дано, скоро ще станат 10 години, от както чакам тоя проект да го видя. И слагай една марина за табло.
И аз :lol: :lol: :lol:
Точно за това се питам защо я има темата изобщо... Нямаше да има кой знае какъв шум, ако всичко беше преместено при репликите и просто се оповести промяната в правилата.

А сега форуми се напускат, принципи се потъпкват, граници се прекрачват... Ебасимо...
Ми не им изнася и понеже нямат аргументи се почва с цирка.
Във форума репликите са забранени, сега се носят от 100 кладенци вода как точно тия не са... смях.

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак

Мнение от ivanovnov » 08 11 2018, 23:41

Ами като за начало ироничният ти коментар, по горе отново имаше такъв, а дали е вярно или не не знам, но не съм виждал снимка в раздела с репликите на часовник с каишка направена от DrPhill. :)
Последна промяна от ivanovnov на 08 11 2018, 23:49, променено общо 1 път.
...go forward...

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак

Мнение от ivanovnov » 08 11 2018, 23:45

DrFrancky написа:
08 11 2018, 23:32
ivanovnov написа:
08 11 2018, 23:11
DrFrancky написа:

Кое от казаното от мен не е вярно ? И къде съм коментирал качеството на каишките ?
Ами като за начало ироничният ти коментар, по горе отново имаше такъв, а дало е вярно или не не знам, но не съм виждал снимка в раздела с репликите на часовник с каишка направена от DrPhill. :)
...go forward...

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак

Мнение от DrFrancky » 08 11 2018, 23:54

ivanovnov написа:
08 11 2018, 23:41
Ами като за начало ироничният ти коментар, по горе отново имаше такъв, а дало е вярно или не не знам, но не съм виждал снимка в раздела с репликите на часовник с каишка направена от DrPhill. :)
Никак не ми е ироничен коментара. Всъщност е самата истина казана очи в очи. Но ако търсиш иронични коментари можеш да прочетеш тук:
DoctorPhill написа:
06 11 2018, 01:16

Има много колеги с тежка форма на логорея и желание за изява и подобни теми им навиват ключето ,набутват чушката или както там им се нарича псевдоинтелектуалната стимулация .
Правилото е -ако харесваш адмирираш ,ако пък не те кефи си държиш ш***ната уста затворена и се преструваш на добре възпитан .

ПС Защо още няма анкета за забрана на златните часовници ???
DoctorPhill написа:
08 11 2018, 19:41
Толкова много плямпане ,микро олигарси ,адвокати със свободно време и все останалая .... :clap:
И ако се чудиш къде да ги видиш тия коментари, точно преди моите са...

Потребителски аватар
TGV90
Почитател

Мнение от TGV90 » 09 11 2018, 00:05

Аз подкрепям напълно казаното от д-р Фил. Отношението ми към плямпачите и всезнайковците е такова. Ако харесваш нещо - харесвай, ако не ти харесва - търси си други теми за коментар. Напомням Ви нещо за Ваша информация - ироничното отношение към лекари е лошо нещо. По-вероятно е те да са Ви нужни, отколокото Вие на тях.
Все тая ми е какво ще ми отговорите. Също съм лекар.

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак

Мнение от DrFrancky » 09 11 2018, 00:08

TGV90 написа:
09 11 2018, 00:05
Аз подкрепям напълно казаното от д-р Фил. Отношението ми към плямпачите и всезнайковците е такова. Ако харесваш нещо - харесвай, ако не ти харесва - търси си други теми за коментар. Напомням ви нещо за ваша информация - ироничното отношение към лекари е лошо нещо. По-вероятно е те да са ви нужни, отколокото вие на тях.
Точно тоя селски доктор се нуждае повече от мен отколкото аз от него. Докато точейки здравната каса, пише псевдо морал, моите фирми я захранват с моите пари.

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 09 11 2018, 01:17

Колега, прекали отново. Личностни нападаки без да познаваш отсрещната страна. Няма ли модератори или администратор тук?
Daydreamer

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Мнение от kokokoz » 09 11 2018, 01:58

DrFrancky написа:
09 11 2018, 00:08
TGV90 написа:
Аз подкрепям напълно казаното от д-р Фил. Отношението ми към плямпачите и всезнайковците е такова. Ако харесваш нещо - харесвай, ако не ти харесва - търси си други теми за коментар. Напомням ви нещо за ваша информация - ироничното отношение към лекари е лошо нещо. По-вероятно е те да са ви нужни, отколокото вие на тях.
Точно тоя селски доктор се нуждае повече от мен отколкото аз от него. Докато точейки здравната каса, пише псевдо морал, моите фирми я захранват с моите пари.
самото развитие на темата много се отклони от първоначалния си замисъл!
ама точно ти да да даваш определения и да класифицираш ...................................... :lol: :lol: :lol:
http://www.bnews.bg/article/193130?page=3
давай по същество,по интересно е!
иначе са си менте когато ползват надписа!да не забравя ме,че първоначално оригиналната касата е е на ролекс!

Потребителски аватар
TGV90
Почитател

Мнение от TGV90 » 09 11 2018, 02:08

TGV90 написа:
08 11 2018, 22:31
Извинете ме, ама да спорим "за" и "против" това е като да спорим "за" или "против" зимата. Нея си я има независимо от нашето мнение. Така че, според скромното ми мнение на рядко влизащ във форума, нека има "Марина Милитаре".
На мен основната ми мисъл беше тази и касаеше Маринките... Че участвах в пораждането на отклонението от темата след това, не отричам :))

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак

Мнение от DrFrancky » 09 11 2018, 02:18

kokokoz написа:
09 11 2018, 01:58
DrFrancky написа:
09 11 2018, 00:08
TGV90 написа:
самото развитие на темата много се отклони от първоначалния си замисъл!
ама точно ти да да даваш определения и да класифицираш ...................................... :lol: :lol: :lol:
http://www.bnews.bg/article/193130?page=3
давай по същество,по интересно е!
иначе са си менте когато ползват надписа!да не забравя ме,че първоначално оригиналната касата е е на ролекс!
Не знаеш какъв е случая. Бях си пуснал СМС и за разлика от дребните душички дето си траят и са силни само в интернет аз имам топки да си устоявам правата и на улицата.

П.п.
И статията е грешна, не съм си платил глобата. Полицията накара тия да си махнат скобата. Ама медиите търсят сензации.

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”