Гмуркане (плуване) с часовник

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
tosunbei
Маниак
Регистриран: 22 06 2010, 23:19
Контакти:

Re: Гмуркане (плуване) с часовник

Мнение от tosunbei » 11 09 2019, 23:13

Всичко е маркетинг и реклама. Я ми обяснете, моля за какво точно използвате дайвърите си при гмуркането на 2-3 или 5 метра? Какво засичате? Време? Декомпресия? Не се сещам за какво ми е часовник, за да се изкъпя в морето, освен за гъзария. Или да си ги мерим на кой е по-по-най.
Идва ми на акъла един бисер на Диран, дето питаше защо са ви хелиевите клапани-"Да фъщи хелий по плажа" :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
dimitar1982
Активен
Регистриран: 17 04 2012, 22:56

Мнение от dimitar1982 » 11 09 2019, 23:22

Темата е хубава и следва да я има. Доста по-излишно е писането на безсмислени и скучни фермани, които и без това никой не чете. Така, че снимайте си къпаните часовници и "ич да не вий".

По-темата- Мястото на всеки дайвър е във водата, а и не само на него. Имам едно прекрасно Candino Planet Solar, което беше похвалено от часовникарът ми, че е с отлични двойни уплътнения, въпреки, че не е 20+ бара. Та него го къпех в три морета всяко лято. Сега вече флагманският ми дайвър не слиза от ръката ми от покупката му, в това число и във водни обекти от всякакъв род. Жена ми с един швейцарски дрес с 5 бара се плацикаше сред сериозните черноморски вълни без всякакви проблеми това лято.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Последна промяна от dimitar1982 на 11 09 2019, 23:22, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 11 09 2019, 23:27

tosunbei написа:
11 09 2019, 23:13
Не се сещам за какво ми е часовник, за да се изкъпя в морето, освен за гъзария.
Нещата са по банални: няма къде да го оставя :lol: В хотелската стая да му се радват камериерките? В палатката в къмпинга? Да го заровя в пясъка до чадъра? Или две седмици да ходя без часовник? :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 11 09 2019, 23:33

tosunbei написа:
Всичко е маркетинг и реклама. Я ми обяснете, моля за какво точно използвате дайвърите си при гмуркането на 2-3 или 5 метра? Какво засичате? Време? Декомпресия? Не се сещам за какво ми е часовник, за да се изкъпя в морето, освен за гъзария. Или да си ги мерим на кой е по-по-най.
Идва ми на акъла един бисер на Диран, дето питаше защо са ви хелиевите клапани-"Да фъщи хелий по плажа" :lol: :lol: :lol:
И аз съм го задавал този въпрос и то не от вчера, но иначе кондиката е ,че като ходиш на плаж с часовник, слънчеви очила, таблет, та дори си си сложил и бански, като решиш да се плацикаш из водораслите, да не се налага да го сваляш,камо ли да го заравяш в пясъка като Коцето :))
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 11 09 2019, 23:48

Orack написа:
11 09 2019, 21:02
С Armida-та и Monster 1 няма никакви грижи, но не така стои въпроса с Амфибията - SE същата като на автора на темата. За щастие пораженията са само около коронката, втулката и началото на ремонтуара.
Изображение
Изображение

Колкото и да не харесвам пластмасовите часовници, май ще взема един за морето...
Моя кара най- малко трети сезон на море. Като свърши сезона ще погледна под коронката. Дори съм му взел е една стоманена :) Не е проблем всяка година да сменям уплътнения. Може би това на коронката. На задния капак не се износва толкова защото не го стягам, понеже касата е компресор.
Засега единствените ми проблеми са, че изгубих оригиналния безел, а този новия задържа сол между инсърта и стъклото и ако не го измия със сладка вода стяга, е поне няма да го изгубя докато свалям неопрена :)
А ти как разбра, че влиза влага в твоя?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 12 09 2019, 00:01

ostap написа:
11 09 2019, 23:27
tosunbei написа:
Нещата са по банални: няма къде да го оставя :lol: В хотелската стая да му се радват камериерките? В палатката в къмпинга? Да го заровя в пясъка до чадъра? Или две седмици да ходя без часовник? :mrgreen:
Часовникът си е нужен:
1. Преценявам кога е време да се покажа гол на слънце;
2. Гледам часа да не изтърва театъра на "Аполония", мача от световното и др.;
3. Следя в колко трябва да върна джета, боба или там каквото съм взел;
4. Казвам на приятелката си в колко часа ще се върна и ако не го сторя, тя трябва да организира издирване;
5. Следя часа, в който трябва да се върна на лодката, защото приятелите ми може да се запият и да тръгнат без мен.
Идеята е някой да знае къде си и кога ще се върнеш. ::drinks::
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 12 09 2019, 00:06

При Амфибията всеки един водопроводчик като я зърне,ще каже -"Този кран не става,главата трябва да се шлайфа" И тъй като в случая шлайфане на двете части е невъзможно, единственият начин е гумено,или силиконово уплътнение, с риск коронката да не може да се затваря напълно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Orack
Маниак
Регистриран: 13 01 2016, 17:13

Мнение от Orack » 12 09 2019, 00:07

trk2 написа:
11 09 2019, 23:48

А ти как разбра, че влиза влага в твоя?
Коронката започна да се развива/завива тегаво, а и темите на Калоян ме накараха да проверя всичките, с които влизам във водата.

tosunbei
Маниак
Контакти:

Мнение от tosunbei » 12 09 2019, 00:14

trk2 написа:
12 09 2019, 00:01
ostap написа:
11 09 2019, 23:27
tosunbei написа:
Часовникът си е нужен:
1. Преценявам кога е време да се покажа гол на слънце;
2. Гледам часа да не изтърва театъра на "Аполония", мача от световното и др.;
3. Следя в колко трябва да върна джета, боба или там каквото съм взел;
4. Казвам на приятелката си в колко часа ще се върна и ако не го сторя, тя трябва да организира издирване;
5. Следя часа, в който трябва да се върна на лодката, защото приятелите ми може да се запият и да тръгнат без мен.
Идеята е някой да знае къде си и кога ще се върнеш. ::drinks::
Значи пак опряхме до пиячка, кльопачка и.... Тези три работи. Тук вече ме съгласихте. Вярно си трябва. Радвайте им се.Аз в банята влизам гол, без часовник. Може с жената :)) ::drinks::

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнение от trk2 » 12 09 2019, 00:21

tosunbei написа:
12 09 2019, 00:14
Значи пак опряхме до пиячка, кльопачка и.... Тези три работи. Тук вече ме съгласихте. Вярно си трябва. Радвайте им се.Аз в банята влизам гол, без часовник. Може с жената :)) ::drinks::
В моя случай ролята на часовника може да се окаже живото-спасяваща и в този смисъл никакви ремонти не биха ме спрели да го ползвам, за банята и на мен не ми трябва, но ако съм бил в морето с него е редно да го изкъпя :)

Veselin_Petkov
Активен
Регистриран: 29 06 2015, 12:51

Мнение от Veselin_Petkov » 12 09 2019, 12:54

tosunbei написа:
.Не се сещам за какво ми е часовник, за да се изкъпя в морето, ...." :lol: :lol: :lol:
Флийгер имам, на самолет само в икономична класа съм се качвал.
Фийлд имам, не знам да марширувам.
Дрес имам, смокинг последно слагах на сватбата си.
Спортен имам, сядам в колата за до магазинчето на ъгъла.

Е, дайвъра поне мога да го къпя!

Потребителски аватар
Georgi_G
Активен
Регистриран: 06 01 2015, 18:01

Мнение от Georgi_G » 12 09 2019, 13:21

Въпрос на навик, едва ли е гъзария, още повече че по плажа който е без часовник едва ли обръща внимание на другите, а който е с, все му е тая. Лично аз не мога без часовник дали на плажа или на улицата.
За море и вода, най-често си менкам два прежалени 100m, един Pulsar хрометър и един Tommy Bahama relax.
И двата са на по десетина години, от време на време и уж ги проверявам и за херметичност, ама малко ми е съмнително. До 4-5 метра са си ОК и досега съм нямал ядове, а Томито съм го топил и на 10-12м. два пъти за по 20-30мин, отново без никакви ядове.
Не жаля и Хидроконкуеста, ама го мисля повече покрай камъни, миди и т.н. и предзвикващи драскотини дразнители и затова често го оставам да почива. :) :) :)

lopez35662
Активен
Регистриран: 04 01 2017, 16:19

Мнение от lopez35662 » 14 09 2019, 15:48

С този красавец се гмуркам вече 3 та година до 50м дълбочина,има поне 80 потапяния!Белият циферблат и безел се четат само с един поглед и в най-мътните води!В сравнение със 116613 и 116660 на фирмата Ролекс, и 321 на Панерай,черните циферблати при ниска видимост изискват повече време и концентация за четене при голяма дълбочина(40-50)м и ниска видимост(под 50 см).
На два пъти ми се случва поради голям термоклин(разлика в температурите между 2 пласта вода)в рамките на 5 метра от 20С на 7С,водолазният ми компютър на Суунто да му ,,умре''батерията и да кондензира до степен на нулева четливост...
В гореупоменатите случай,смея да твърдя,че моята Омега ПО ми спасява на 2 пъти животът!!!
По случай гореопуменатият факт,реших да наградя моята Омега с фирмена профилактика за 640€ в заводът на марката в Биел,Швеицария.На бълг.представител Гюлиан нямам доверие и затова си направих една прекрасна екскурзия и разгледах музеят на Омега,където има отделна композиция,само за водолазни часовници.Забравих да спомена,че профилактиката ми беше направена за 3 раб.дни!!!Сега часовникът си има истински документ за профилактика с 2г гаранция а не ,,касова бележка'' за водоустойчивост каквато се получава в Бг...
Като цяло за водолазен часовник,мога да препоръчам само фирми от високият ценови клас,защото това е инструмент от който може в даден момент да ти зависи здравето...
Изображение

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

tosunbei
Маниак
Контакти:

Мнение от tosunbei » 14 09 2019, 16:32

lopez35662 написа:
14 09 2019, 15:48
С този красавец се гмуркам вече 3 та година до 50м дълбочина,има поне 80 потапяния!Белият циферблат и безел се четат само с един поглед и в най-мътните води!В сравнение със 116613 и 116660 на фирмата Ролекс, и 321 на Панерай,черните циферблати при ниска видимост изискват повече време и концентация за четене при голяма дълбочина(40-50)м и ниска видимост(под 50 см).
На два пъти ми се случва поради голям термоклин(разлика в температурите между 2 пласта вода)в рамките на 5 метра от 20С на 7С,водолазният ми компютър на Суунто да му ,,умре''батерията и да кондензира до степен на нулева четливост...
В гореупоменатите случай,смея да твърдя,че моята Омега ПО ми спасява на 2 пъти животът!!!
По случай гореопуменатият факт,реших да наградя моята Омега с фирмена профилактика за 640€ в заводът на марката в Биел,Швеицария.На бълг.представител Гюлиан нямам доверие и затова си направих една прекрасна екскурзия и разгледах музеят на Омега,където има отделна композиция,само за водолазни часовници.Забравих да спомена,че профилактиката ми беше направена за 3 раб.дни!!!Сега часовникът си има истински документ за профилактика с 2г гаранция а не ,,касова бележка'' за водоустойчивост каквато се получава в Бг...
Като цяло за водолазен часовник,мога да препоръчам само фирми от високият ценови клас,защото това е инструмент от който може в даден момент да ти зависи здравето...
Изображение

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
От кога чакаме някой да разкаже как стоят нещата отвъд шамандурата. Аз поне съм пълен лаик на тема гмуркане на повече от 2м и темата ми е интересна. Въобще не мога да си представя условията там долу. Тъмно, студено, болки в ушите..
Това вече е довод от човек препатил и сравнил преимуществата на класически аналогов дайвър с електронен такъв.

mamas
Активен
Регистриран: 25 02 2012, 07:04

Мнение от mamas » 15 09 2019, 13:50

От както се помня не свалям часовник от ръката си. Спя с него, ремонти, строежи, баня, морета... Имал съм и в момента имам няколко дайвъра или такива с 200 м. написано някъде по тях. Това ми дава увереност и спокойствие, че няма да стане беля в морето. Не мине минавало през акъла да се фръцкам по плажа с часовник! Че те са по за не повече от 500 лв.! Пък и никога не съм бил по "етикетите" на вещите, които нося. " Не е важен цвета на котката, важното е да лови мишки!". Китайците са го казали, а те са мъдри хора.
Никога не ми е пукало какво ще стане с часовника. Ако се прецака- ремонт или нов. Това са само вещи, в края на краищата!
А винаги е преимущество да знаеш колко е часа в момента. Не можах да свикна да гледам часа от ябълката, някакси парвенюшки ми идва. Ама може и аз да бъркам.
Тази година две морета на джи-шока му навъртях и пита за още. Преди това шест или седем години с Монстър от първите- нито профилактики, нито притеснения- железен!
И не само вода- пясък, ровене, гмуркане за миди и рапани през ден- с две думи душманската и това е! Той поне си оправда парите в пъти.
За нещо, което съм имал, мога да си купя отново, без значение какви пари е- не треперя, ама никак! Стотина грама стомана и стъкло, айде, нЕма нужда от притеснения!
Виж за хладно и КНО нещат стоят малко по-иначе. Там режимът е по-тегав/за КНО/, а при ножовете има някои, произведени в 150-200 бройки в света и са супер рядки.
Но и ножовете ги преболедувах- вещи...
Така че- живейте си на харабия, носете си часовниците и новите дънки и хич да не ви пука кой, какво щял да каже и какво щял да си помисли!
П.П.
И утре, а и след това- УМНАТА с колите, че децата, че започват училище!

ivolution
Новобранец
Регистриран: 10 02 2011, 15:58

Мнение от ivolution » 15 09 2019, 14:21

Ще ме уплашите с тези теми!
Гмуркам се него вече 6 години и не съм се замислял за миг дали да го сваля преди да вляза в морето. Изображение

Изпратено от моят JSN-L21 с помощта на Tapatalk

Lazar
Активен
Регистриран: 26 11 2017, 11:39

Мнение от Lazar » 16 09 2019, 13:04

И аз си гмуркам сейковците на 25 метра за по 30-40 минути и са си ок.

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”