Гмуркане (плуване) с часовник

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
tosunbei
Маниак
Регистриран: 22 06 2010, 23:19
Контакти:

Re: Гмуркане (плуване) с часовник

Мнение от tosunbei » 26 03 2020, 15:55

Да повдигна темата с още една жертва на къпането с часовник, без да е проверен
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Започва се голямото почистване. Добре, че ми го изпратиха възможно най-бързо, та да се миниманизират щетите. Особено по циферблата

Потребителски аватар
vute
Активен
Регистриран: 29 07 2013, 03:44

Мнение от vute » 27 03 2020, 10:15

уха! лично аз се гмуркам с малко по-стара версия на това https://podvoda.bg/cat/cena-opisanie/vo ... bapro-161/, когато има време да го издиря в килера, преди да хукнем за Гърция, но се е случвало да вляза на около 10 м и с обикновено casio glx 5600 и с дайвърчето на Revue Thommen, засега без проблеми, но и на двете уплътненията се следят. единствено съм гърмял с една стара амфибия след профилактика, на която разни микродефекти по касата/капака май се оказаха проблем.( по-трагично е, че няколко пъти съм влизал с ключа за колата в морето и то без да се гмуркам, а само да се разхладя от слънцето, и негативите бяха далеч по-сериозни. не мога да разбера защо не ги правят водоустойчиви тези ключове... уж високи технологии, ала-бала...)
============
(0) 1 2 3 5 7 ...

Един часовник не стига да измери времето,
което губим за глупости...

tosunbei
Маниак
Контакти:

Мнение от tosunbei » 27 03 2020, 23:41

Хубаво правиш, че ги проверяваш. Че после са кошмари в кухнята :) Тук само ринга за датата даде фира. Цифрите направо падат от боята с лака барабар. Другото се почисти идеално с клечката pith Wood. Ще живее ;)

tosunbei
Маниак
Контакти:

Мнение от tosunbei » 27 03 2020, 23:47

tosunbei написа:
27 03 2020, 23:41
Хубаво правиш, че ги проверяваш. Че после са кошмари в кухнята :) Тук само ринга за датата даде фира. Цифрите направо падат от боята с лака барабар. Другото се почисти идеално с клечката pith Wood. Ще живее ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Scandinavian
Маниак
Регистриран: 11 03 2011, 14:28

Мнение от Scandinavian » 28 03 2020, 21:22

Майсторе,
Ти като разбирач какво би препоръчал, да си плувам със дайвъра и да рискувам да глътне вода или да взема да си купя за почивките един Г-шок за 200 кинта и ако пропусне да го хвърля?
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2

tosunbei
Маниак
Контакти:

Мнение от tosunbei » 29 03 2020, 12:09

Моето мнение го казах по-напред в темата. Вие сте хитри момчета. Знаете как стават нещата. Всеки сам си преценява кое може и кое не.
Само показвам последствията от водата. ::drinks::

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 29 03 2020, 12:49

Добре де, ако се проверява всяка година часовника пак ли е опасно?
Какъв е смисъла да си купя 300м или повече за хиляди левове и накрая да ме е страх да се изкъпя с него?
Пълен абсурд ми се струва, все едно купувам Ферари и го карам с 2000 оборота макс, за да не се счупи..
Аз поне съм се къпал с всички, които съм имал и ще го правя и занапред.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 29 03 2020, 14:15

Истина е че водата прави големи бели,и не се впечатлява от марката
Би следвало по-хитрите момчета да си знаят състоянието на часовника ,за да го ползват смело

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 29 03 2020, 16:04

otof написа:
29 03 2020, 14:15

...и не се впечатлява от марката
...
Пак марката :)). Няма начин да не се спомене, много е важно! После другите робували на марките ::angel::. Но този път си прав! ::up::

По темата, ми толкова са и дайвъри, нали ходим с тях преди всичко на сухо по улиците, или където ходим. И те го знаят, какви дайвъри. Професионален инструмент друг път ще пусне вода, особено ако е фатално за него, да не говорим ако е важно и за човека. И ще има строги предписания как се съхранява, ползува и как се проверява преди ползуване.

А наш'те дайвъри може и да са дайвъри, като излязат от фабриката, според някакви двойни и тройни стандарти на ужким. И какво било 300 м. за този, а за онзи не било. С уплътнения навсякъде, стъкла, корони, капаци, тя и конструкцията на касата втулки на короната трябва да я мислим, че може да пусне и от чешмата. Може да пусне от всякъде, а ние си ги караме с години, въртим корони, натискаме бутони, къпем уплътнения в пот и какви ли не сапуни и шампоани. И после хоп в морето, даже и без да сме го проверили за водоустойчивост при часовникар последните година - две, щото пише 300 м. И в резултат - ето, факт. И още такива хубави снимки и ремонти имаше. И ние сме си виновни, не само "дайвърите"

С Ферари там нещата са доста по лесни и ясни.

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”