gata05 написа: ↑02 05 2023, 20:04Отдавна не бях се разписвал с нещо от марката-Орката издание 2023г.Тествах го в Гюлян-невероятно удобен,перфектна четимост и както само японците го могат,46мм каса,а се носи като 43мм.Цялостното усещане беше за часовник инструмент.Друго,което веднага ми направи впечатление-секундната стрелка нацелва идеално маркерите и не вибрираше при тикване.Току що бяха получили моделът,но нямаха синята му версия.Черният също е красавец,но нали са ми слабост сините...Между другото,в Citizen Watch Europe въобще пък го нямаше синия модел,което е странно.
![]()
Дано само при преиздадените часовници "Orca" каишката е по-мека и по-къса. На тези, които бяха произведени през 2000 г. каишките бяха много твърди и неудобни. След закопчаването им края на каишката стигаше почти до касата на часовника. Вярно, че са предвидени уж да се носят върху водолазен костюм, но не всеки, който си закупи дайвър го използва по предназначение.

















