Какво очаквате да пристигне по пощата?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
belyata
Маниак
Мнения: 1132
Регистриран: 31 12 2017, 13:53

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от belyata » 02 05 2023, 22:30

gata05 написа:
02 05 2023, 20:04
Отдавна не бях се разписвал с нещо от марката-Орката издание 2023г.Тествах го в Гюлян-невероятно удобен,перфектна четимост и както само японците го могат,46мм каса,а се носи като 43мм.Цялостното усещане беше за часовник инструмент.Друго,което веднага ми направи впечатление-секундната стрелка нацелва идеално маркерите и не вибрираше при тикване.Току що бяха получили моделът,но нямаха синята му версия.Черният също е красавец,но нали са ми слабост сините...Между другото,в Citizen Watch Europe въобще пък го нямаше синия модел,което е странно.
Изображение

Изображение

Дано само при преиздадените часовници "Orca" каишката е по-мека и по-къса. На тези, които бяха произведени през 2000 г. каишките бяха много твърди и неудобни. След закопчаването им края на каишката стигаше почти до касата на часовника. Вярно, че са предвидени уж да се носят върху водолазен костюм, но не всеки, който си закупи дайвър го използва по предназначение.
Bulova Sea King 262 kHz, UHF (Ultra High Frequency)

Потребителски аватар
rumo71
Маниак
Мнения: 2121
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от rumo71 » 17 06 2023, 10:45

Ей тоя Едокс чакам да се появи...от една седмица ми го стискат на митницата в пощата и никой не благоволява да ми поиска документи, за да ми го освободят.
Изображение

Даже се принудих аз да им звъня, да ме подканят ей така... и пак не ми пращат заветният смс .
Даже и човек като иска да им даде пари, те пак за никъде не бързат.
,,Чакайте господине, той някой колега ще ви се обади...!,,

Потребителски аватар
otof
Маниак
Мнения: 12228
Регистриран: 04 06 2011, 17:39
Местоположение: Поморие

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от otof » 18 06 2023, 13:07

Ко си се разбързал,аз чакам пратка от 1 юни, а имам получени два мейла до сега ,без да броя един напоителен разговор на апокрифните им телефони,
До скоро смятах Бг пощи за много предпочитан доставчик ,но с това централизирано митническо представителство,започнах да ползвам DHL с предимство при възможност
Малко по -скъпо,ама то вече евтино няма

Потребителски аватар
rumo71
Маниак
Мнения: 2121
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от rumo71 » 20 06 2023, 09:37

След 2 дена писане на мейли и събиране на документи и декларации, и това всичко през телефона , че съм на почивка и днес получих мейл, че са приети и изготвят митническа декларация
Да видим тя колко ще отнеме

Потребителски аватар
otof
Маниак
Мнения: 12228
Регистриран: 04 06 2011, 17:39
Местоположение: Поморие

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от otof » 22 06 2023, 10:55

Дойде ,
След 5 дни от другия край света,и 35 дни митнически отдел на Бг пощи :crazy:

Изображение

Потребителски аватар
rumo71
Маниак
Мнения: 2121
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от rumo71 » 02 07 2023, 12:57

Next week, next watch... :))

Ей тоя убавец...дадоха ми малко дискаунт за 2 дена и не го изтървах вече

Изображение

Сет с гума и верига, че са интегрирани

Потребителски аватар
rumo71
Маниак
Мнения: 2121
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от rumo71 » 06 07 2023, 21:36

Дойде!
Мина митницата експресно, типично за бързите куриери, а не като гореспоменатите пощи. Подобаващо голяма опаковка и съдържание, за цента която му искат. Куфар, отверки, гума, верига и пр книжки

Изображение

Причината, поради която го взех са floating indexes. Или стрелките минават под индексите, който не са хванати за циферблата, а за сапфира! Странно и интересно решение, но някак си съм със смесени чувства от крайният резултат

Изображение

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от childrolland » 06 07 2023, 21:42

^ Симпатично изглежда ::drinks::

Потребителски аватар
rumo71
Маниак
Мнения: 2121
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от rumo71 » 07 07 2023, 16:09

Симпатичен е да, но не е точно моето нещо.
Ще отива на бартер...за нещо друго

Потребителски аватар
INV
Новобранец
Мнения: 23
Регистриран: 30 11 2017, 22:37

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от INV » 13 09 2023, 22:35

Здравейте, колеги!

Очаквам да дойде едно Lige от Китай до десетина дни. Доста мислих дали си заслужава, но много ми хареса дизайна, а и в коментарите пишат че бил с вносен японски механизъм (предполагам кварцова миота) и 316L каса. Взех го на промоция за само 12€, така че и за нищо да не става поне не съм се минал с много пари. Като го получа ще кача няколко снимки с кратко описание.



Поздрави!
Orient Bambino FAC00001B0
Invicta Pro Diver 9094
Lotus Retrograde 15797/4
Auriol Z30299E

kkisyov
Маниак
Мнения: 624
Регистриран: 13 12 2010, 16:20
Местоположение: Габрово

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от kkisyov » 08 03 2024, 12:25

Другата седмица очаквам това парченце история :)

Изображение

Torro
Маниак
Мнения: 5851
Регистриран: 07 10 2012, 17:05
Местоположение: гр. София

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от Torro » 08 03 2024, 14:14

Току що получих съобщение, че е в пощата ето този часовник.
Изображение
Изображение
Часовникът е от "скъпите китайци" и за съжаление от митницата ми искат 92 лв налози.

Потребителски аватар
cassillas
Маниак
Мнения: 942
Регистриран: 26 05 2014, 09:27
Местоположение: София

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от cassillas » 08 03 2024, 17:48

За този топуз трябва да имаш 25см китка 😵💫

Torro
Маниак
Мнения: 5851
Регистриран: 07 10 2012, 17:05
Местоположение: гр. София

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от Torro » 08 03 2024, 20:35

Не е толкова страшен, ха, ха.
Изображение

Потребителски аватар
rumo71
Маниак
Мнения: 2121
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от rumo71 » 08 03 2024, 22:04

Аз пък ей това

Изображение

Но със сигурност ще иде пак дето не трябва и ще падне разправия и забавяне

Потребителски аватар
otof
Маниак
Мнения: 12228
Регистриран: 04 06 2011, 17:39
Местоположение: Поморие

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от otof » 08 03 2024, 23:21

Чакането е част от удоволствието, както се казва в този случай :)
Обаче най-зле са Бг партньорите на UPS /In Time/
Вземат по 66 лева за митническо представителство,но пък за сметка на това не си дават никакъв зор, комуникацията е по един мейл на 2-3 дена, докато се усетиш ,и те минали две седмици
:crazy:

Потребителски аватар
Swiss M.
Маниак
Мнения: 805
Регистриран: 19 08 2014, 16:20

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от Swiss M. » 09 03 2024, 04:32

Еее, и аз да се включа в тази тема :) Чакам нещо, даже май днес пристигна в България. Не е от другия край на Света, само през Европа мина за 5 дена… Не е часовник, но има нещо общо с часовник… 8-)
Ако пипнеш паралакс, лекувай с огледална скала, или бий Омегата, където я хванеш!

Потребителски аватар
rumo71
Маниак
Мнения: 2121
Регистриран: 06 01 2015, 14:55

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от rumo71 » 09 03 2024, 11:29

otof написа:
08 03 2024, 23:21
Чакането е част от удоволствието, както се казва в този случай :)
Обаче най-зле са Бг партньорите на UPS /In Time/
Вземат по 66 лева за митническо представителство,но пък за сметка на това не си дават никакъв зор, комуникацията е по един мейл на 2-3 дена, докато се усетиш ,и те минали две седмици
:crazy:
Не думай, точно с тия е. Доста неща са ми доствяли и съм бил винагои доволен, но като се замисля май напоследък са били все от ЕС
За мен най-зле са си федкс/тнт. Тия нямат нито телефон да им се обадиш, нито склад наблизо да идеш и да си го вземеш. Един шофьор с бус ги носи чак от Бургас и ако мине оттук ти звъни, ако те няма някой ден като минава пак :((

Потребителски аватар
otof
Маниак
Мнения: 12228
Регистриран: 04 06 2011, 17:39
Местоположение: Поморие

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от otof » 09 03 2024, 13:15

Това с телефоните е обща практика ,обажданията минават през централа,когато се случи свободна линия
При мейлите няма потвърждение
Дано само моя късмет да е причината

Потребителски аватар
childrolland
Маниак
Мнения: 1251
Регистриран: 09 06 2021, 19:34

Re: Какво очаквате да пристигне по пощата?

Мнение от childrolland » 11 03 2024, 18:51

Малко шир-потреба верижки очаквам аз :))
Изображение

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”