Какви опасности дебнат часовника на ръката ви?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Какви опасности дебнат часовника на ръката ви?

Мнение от phil05 » 31 05 2013, 00:36

Слагаш си за пръв път мечтания часовник на ръката и ако решиш много да го пазиш (първите 2-3 дни) – какво може да му се случи? Говоря за леко одраскване, не за катастрофа.

Какво бихте споделили вие?

Ето според мен някои скрити възможности, за щастие досега подсъзнателно и с късмет "осъзнавани" в последния момент. Освен ясните - бъркане на вар, ремонт в къщи, сглобяване на шкафове и такива.

- Бъркане в джоб на врата на кола. Или пресягайки се в жабката.
- Бързо закочпаване на колана в колата –металната закопчалка!
- Метален цип на разкопчано яке.
- Странна врата в тясна тоалетна на бензиностанция.
- Бъркане в чекмедже със забравено съдържание, ако те мързи да го отвориш докрай.
- Съсредоточен разговор по телефон с разхождане и размахване на другата ръка , ако часовникът е на нея, покрай покъщина, или покрай бюра в офис.
- Завои покрай ъгли на сгради в късна доба, след раздяла с приятели.
- Търсене на разни работи в заден джоб на панталон както си седнал някъде, а не осмисляш точно къде.

Това ей така без да се замислям много. ::drinks:: Надявам се че някой може да подсети за още.

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Re: Какви опасности дебнат часовника на ръката ви?

Мнение от Pfote2 » 31 05 2013, 02:32

Ти кажи само какъв по-завързан часовник имаш и ще ти пратя двама, дето ще ти го свалят от ръката без сапун. Примерно де!
А! Забравих. След раздялата с приятели. Така че другата опасност са тъмните доби.

sci
Маниак
Регистриран: 31 03 2010, 17:32

Мнение от sci » 31 05 2013, 07:22

" - Странна врата в тясна тоалетна на бензиностанция."
Хахаха, това много ме развесели. Зад странни врати на тоалетни, какво ли не може да се случи...
За да не спамя - ако вадиш съд от съдомиялната - много внимателно. Това е worst case на онова с чекмеджето, дето не е отворено до край. :)

Scandinavian
Маниак
Регистриран: 11 03 2011, 14:28

Мнение от Scandinavian » 31 05 2013, 08:05

Или си свикнал с тънък дрес часовник и като си вземеш дайвър 2 пъти по-висок, гледай как жулиш касите на вратите и ръбовете на стените , покрай които минаваш, докато свикнеш с габаритите му: )
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2

Потребителски аватар
stilo
Почитател
Регистриран: 05 01 2011, 22:39

Мнение от stilo » 31 05 2013, 08:56

Никога, ама никога не съм се замислял за предпазване на часовника ми. От 5-6 години съм изцяло в ремонт на апартамент, къща, двор...работя навън, вътре, варта и цимента са ми като захарта в кафето и солта в салатата - постоянното присъствие. Цепене на дърва, избиване и изливане на колони, плочки и канали с къртач, нямам спирка. Единственият случай да сваля часовника е когато режа с флекса, след като видях как от пръските се прогори стъклото на дограмата и олекнах със 160 лева за подмяната на стъклопакета. Една точка се появи и на стъклото на часовника. Ей така - за спомен.
Дали забравих да отбележа че ползвам основно модели на Casio.

ivanwilder
Маниак
Регистриран: 18 10 2012, 17:41

Мнение от ivanwilder » 31 05 2013, 11:20

Днес ударих доста сериозно часовника докато бързах да сложа нещо в съдомиялната. Добре, че беше G-Shock :))

Потребителски аватар
evin
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 17:35

Мнение от evin » 31 05 2013, 11:25

Аз нося 2 часовника с плексиглас и един голям кютук с Валжу и като цяло за няколко години придобих навици да ги пазя. Може да се каже, че нямам причинена дори точка от мен.

Общо взето аз основно удрям часовника като се движа близо до стени или сека завоите до ръб. Ама се научих да завивам като ТИР :)) Също така гледам винаги да имам пуснат ръкав върху часовника.
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)

Потребителски аватар
Junghans
Маниак
Регистриран: 13 02 2010, 00:13

Мнение от Junghans » 31 05 2013, 13:29

Ако имате малки деца, часовниците трябва да са на недостъпно за тях място. Миналата излових малкият да го бута по паркета като количка :) вследствие което имам една точица на плексигласа, която почти не се забелязва.
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch

Pfote2
Маниак
Регистриран: 23 07 2011, 07:53

Мнение от Pfote2 » 31 05 2013, 13:30

Също така гледам винаги да имам пуснат ръкав върху часовника. А в тесни места или покрай стени минавам с лакътя напред. Навик междувременно.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 31 05 2013, 16:34

Сещам се едно по едно:
- смяна на изгоряла крушка на фар или задни светлини. :)
- Бъркане за тиган или тенджера в ония ъгловите долни кухненски шкафове без дъно.

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 31 05 2013, 17:30

Да изглежда бъркането се оказва най-опасно, независимо в къде (Сещам се за Юнгханс и бензиноколонката) Може би изключение прави сатенено бельо на девойка. :lol:
Бих добавил разминаване в тълпа - пример Митадок
Забравяне днес в спортния магазин пробвах едни боксови ръкавици и без малко да забравя часовника, на излизане.
и тук медала има обратна страна, например ако забравиш на ръката си някой Ролекс, който се мерил в магазина :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
guderian
Маниак
Регистриран: 28 10 2011, 15:58

Мнение от guderian » 31 05 2013, 21:08

Бъркане във фурна, да си нагледаш (обърнеш) печеното... :)) Реотаните не прощават! :crazy:
"Само движението води до победа"

Потребителски аватар
Junghans
Маниак
Регистриран: 13 02 2010, 00:13

Мнение от Junghans » 31 05 2013, 22:28

trk2 написа:Да изглежда бъркането се оказва най-опасно, независимо в къде (Сещам се за Юнгханс и бензиноколонката) Може би изключение прави сатенено бельо на девойка. :lol:
Бих добавил разминаване в тълпа - пример Митадок
Забравяне днес в спортния магазин пробвах едни боксови ръкавици и без малко да забравя часовника, на излизане.
и тук медала има обратна страна, например ако забравиш на ръката си някой Ролекс, който се мерил в магазина :lol:
Да, бензиноколонката е опасна, но в този случай по опасна се оказа смяната на стъклото от човек, който е в топ ТРИ на БГ часовникарите :) Винаги съм казвал, който не работи - той не греши! Не му се сърдя, случва се - за мен той е най-добрият!!!
За разлика от сатена, опасно може да се окаже и разкопчаване на девствен пояс :)
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 01 06 2013, 10:14

- Поставяне на детска седалка от ония, дето колана се прекарва вътре по безумен начин през някакви щипки и водачи и се закопчава оттатък.

- За другите, дето колана минава отвън и хваща детето със седалката - закопчаване на колана на мятащо се детенце, налучквайки закопчалката оттатък под седалката, това всичко проврян през задната врата. ::angry::

- Вадене и вкарване на седалката в колата, докато детето ти се мотае в краката.

Потребителски аватар
NANI
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 21:38

Мнение от NANI » 02 06 2013, 11:20

Извините ,ако отговора ми не е по темата точно,но бих добавил,че една от опасностите,които дебнат часовника на ръката ви е- злоупотребата с алкохол :-D
Спомням си,че като ученик в 11-ти клас имах едно Q&Q и след почерпка по случай завършването,часовника се "състари" за една вечер- скъсах му каишката ,а плексигласа беше все едно съм го минал с шкурка... Явно всеки заобикалящ предмет се беше превърнал в негов враг :D
Мисълта ми беше- Ако някой е решил да му отпусне края някоя вечер,по-добре да си свали часовника предварително ::drinks::
Изображение

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица

rosen_er
Маниак
Регистриран: 01 09 2011, 12:50

Мнение от rosen_er » 02 06 2013, 14:35

Едно приятелче има лошо пиянство.Налита на боѝ.След третият направо изхвърчал и загубен без да забележи часовник(винаги Seiko 5 :) ) се отказа да носи часовник.Та ръкопашен боѝ също е "вреден".

Потребителски аватар
evin
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 17:35

Мнение от evin » 03 06 2013, 09:39

Аз напоследък съм радостен, че комай имам изграден рефлекс веднага да свалям часовника, като се захвана с някаква по-нетипична дейност, без значение дали е опасна или не. Плексигласът учи на добри навици, макар че и сапфирът е доволен :)

Тъст ми копае, сече дърва с брадва и реже с ъглошлайф, без да си сваля Tisso-то от ръката... и много си го харесва. Хора всякакви. Аз лично съм малко маниак на тема лични вещи. Вещоман съм :)
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)

Потребителски аватар
BAHKATA
Маниак
Регистриран: 11 10 2012, 12:29

Мнение от BAHKATA » 03 06 2013, 10:04

trk2 написа:Може би изключение прави сатенено бельо на девойка. :lol:
Миналата седмица бях на море за почивните дни и в една изцяло мраморна баня се "рзгорещихме" с една девойка. Резултат - отчупено в края стъкло и огромна драскотина ::huh:: . А имайте предвид, че когато усетих третият удар по часовника го свалих, иначе можеше да има още щети. :lol:
Но здраве да е, заслужаваше си все пак. :lol:
Та и това да влезе в опасностите за часовниците на ръката ни......

станко
Напредващ
Регистриран: 12 01 2013, 13:23

Мнение от станко » 03 06 2013, 11:24

Качване на тераса, следствие скъсана верига на Омега. Подмяна с кожена , сваляне при къпане в морето и забравяне ::crap:: Върнах се след 10 минути, но вече нямам Омега. Та ако на някой му попадне Омега от осемдесетте години с две дълбоки деруги от задната страна на левия лъг, да не се чуди как са се появили :lol:

servantesss
Напредващ
Регистриран: 21 02 2012, 16:29

Мнение от servantesss » 03 06 2013, 13:47

Гонене на комар.... проклетите гадини правят резки завои и унесен в преследването си праснах часовника в стената.... а комара заради тая работа му късах крачетата едно по едно...Изображение

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”