Ловци на скрап/бисери...или всичко за битаците

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
mitadoc
Маниак
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Re: Ловци на скрап/бисери...или всичко за битаците

Мнение от mitadoc » 16 12 2013, 14:57

Бартек, в случая и ти си купил реплика, разлика в битаците няма кой знае каква съществена, освен в купусащите и продаващите.
Daydreamer

taipan
Маниак
Регистриран: 27 07 2011, 13:32

Мнение от taipan » 16 12 2013, 15:12

mitadoc написа:Бартек, в случая и ти си купил реплика, разлика в битаците няма кой знае каква съществена, освен в купусащите и продаващите.

Наскоро, един таксиджия ми разказваше, как носи Картие, което е пробвано и проверено ЗАДЪЛЖИТЕЛНО от часовникар, дали е автентично, и за което дал 80ЕВРО. И му ги носели от Италия, Франция, все автентични и маркови. ::yahoo:: :-D
The law is only thing capable of making people equal.

Потребителски аватар
Bartek
Маниак
Регистриран: 30 01 2011, 11:51

Мнение от Bartek » 16 12 2013, 15:26

mitadoc написа:Бартек, в случая и ти си купил реплика, разлика в битаците няма кой знае каква съществена, освен в купусащите и продаващите.
Смешно е да отидеш на битака и да чакаш да излезе някой Омега или Ролекс и да направиш сделката на живота си, тук в Бг. Ролекса е реплика, в отлично състояние, на цената на кафе с кола. Никога не съм се надявал да е оригинал, естествено тръпката е в ровенето, не знаеш какво ще излезе, като на лов? По нашите битаци може да се намерят Руски машини спор няма, аз лично много пъти съм се оглеждал, въпреки, че в предния пост анатемосах тези места. Харесах си един използван циферблат за един Ориент, но цената от 10лв. ме отказа.

П.С. По-вдъхновените могат да гледат "Търсачи на антики" дават го по Дискавъри, има го и в нета.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."

Потребителски аватар
ceramosi5
Маниак
Регистриран: 20 09 2010, 21:27

Мнение от ceramosi5 » 16 12 2013, 17:55

Нека да имаме напредвид, че на битака има две категории продавачи- едните са със стока от кофите :)) ,
другите са търговци. Така , че може да се види всякаква стока. Говоря в случая за Малашевския мол :))

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 16 12 2013, 18:46

Bartek написа:
Смешно е да отидеш на битака и да чакаш да излезе някой Омега или Ролекс и да направиш сделката на живота си, тук в Бг. Ролекса е реплика, в отлично състояние, на цената на кафе с кола. Никога не съм се надявал да е оригинал, естествено тръпката е в ровенето, не знаеш какво ще излезе, като на лов? По нашите битаци може да се намерят Руски машини спор няма, аз лично много пъти съм се оглеждал, въпреки, че в предния пост анатемосах тези места. Харесах си един използван циферблат за един Ориент, но цената от 10лв. ме отказа.

П.С. По-вдъхновените могат да гледат "Търсачи на антики" дават го по Дискавъри, има го и в нета.
Кой ти говори за Ролекс или Омега?Аз може да търся нещо друго Суис или руски класики като 24-часова Ракети,хронографи или каквото и да е запазено и интересно...Но Спийдмастъра си го купих от риболовен магазин в Пловдив,така че аз вярвам в чудеса,просто стават рядко :thumbup:
Daydreamer

Потребителски аватар
Bartek
Маниак

Мнение от Bartek » 16 12 2013, 19:31

mitadoc написа:
Bartek написа:

Кой ти говори за Ролекс или Омега?Аз може да търся нещо друго Суис или руски класики като 24-часова Ракети,хронографи или каквото и да е запазено и интересно...Но Спийдмастъра си го купих от риболовен магазин в Пловдив,така че аз вярвам в чудеса,просто стават рядко :thumbup:
Използвах Ролекс и Омега, като синоним на нещо ценно и значимо, не буквално, всеки търси това от което има нужда. Коледа е пожелавам ти да намериш това което търсиш...и най вече на достъпна цена. Приключих с темата.

Потребителски аватар
nikif1
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 22:43

Мнение от nikif1 » 16 12 2013, 19:35

kokokoz написа:тук има колеги които са доста по активни в другият форум!та като гледам попаденията им си мисля че наистина стават чудеса там!
там по скоро се намират отлични винтиджи и руснаци в страхотно състояние!
Какъв е тоя "друг"форум...? :roll:
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Bartek
Маниак

Мнение от Bartek » 16 12 2013, 19:44

nikif1 написа:
kokokoz написа:тук има колеги които са доста по активни в другият форум!та като гледам попаденията им си мисля че наистина стават чудеса там!
там по скоро се намират отлични винтиджи и руснаци в страхотно състояние!
Какъв е тоя "друг"форум...? :roll:
Предполагам този. http://chasove.com/

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 16 12 2013, 21:12

hidjov написа:Митко, виждал сьм от пьрвите хронографи на Полет, дето на цифера пише Щурманские, и какви ли не автомати хронографи на Сейко и др. но хората, които продават скьпите часовници, знаят цените. При останалите се срещат по-обикновените руски и швейцарски марки, но предимството им е, че можеш да вземеш например 10 работещи механизма Полет за 8лв.
Боби,
нащтракай някоя репортажна снимка следващия път,като идеш.И ние да усетим атмосферата. ::drinks::
Изображение

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 16 12 2013, 21:19

otof написа: Боби,
нащтракай някоя репортажна снимка следващия път,като идеш.И ние да усетим атмосферата. ::drinks::
Мордор .... :-) -->

http://vbox7.com/play:e1f11862a6

http://bitaka.tumblr.com/
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
sportura
Маниак
Регистриран: 21 10 2013, 20:10

Мнение от sportura » 16 12 2013, 21:40

Това е от последния път.
Знам, че снимките са лоши, но не мога да направя по-добри.
Изображение

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mitadoc
Маниак

Мнение от mitadoc » 16 12 2013, 23:56

Bartek написа: Използвах Ролекс и Омега, като синоним на нещо ценно и значимо, не буквално, всеки търси това от което има нужда. Коледа е пожелавам ти да намериш това което търсиш...и най вече на достъпна цена. Приключих с темата.
Не търся нищо определено.Нервиш ли се или се бъркам? ;)
Daydreamer

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 19 12 2013, 03:49

А бе и с това, както с всичко, може накрая да стане интересно, като изключение. С малко късмет и извън обичайните релси и очаквания. Ето случай от преди 10-тина години.

Един джобен Stowa на дядо ми загледах в къщи тогава, без да знам почти нищо за марката – колкото повече го гледам, толкова повече ми харесва. Пазя го разбира се. То не е циферблат, стрелки, и безумно тънък самия часовник и механизма. Поразгледах и видях за какво става въпрос - за марката. И като се появиха някакви пари, най много към 150-160 лева бяха, какво ми стана не знам и събрах след обичайните пазарлъци всички налични и според мен подценени 3-4 Стови от (тогавашния) пазар при Алекандър Невски. Без да имам нещо предвид. 1 или 2 малки дамски, един мъжки семпъл такъв дрес и още един джобен. Бяха сравнително ОК, с изключение на мъжкия, че и работеха някак си.

Тогава излезе този Флигер долу на снимката – сега е при сина ми, носи си го и до днес. Страхотен. Гледам после в сайта или къде беше - Stowa прави музей и търси стари модели в добро състояние, като в замяна на това според оценката предлга нов актуален модел. Тутакси пиша – ами ето тези и тези имам , може ли Флигера? Ами може, интересни са всичките, изпратете ги, ако наистина са както ги описвате и са на снимките, няма проблем... (Между другото после видях – май дамския е бил интересен, като механизъм и изобщо.)

Луда радост – исках да го подаря на сина ми за рожден ден и че е завършил висше в чужбина. И разбира се – почнаха патилата. Пратих му ги там, където беше, това беше подаръка, че той да си ги изпрати на Stowa и да му изпратят Флигера. Страх ме беше да ги пратя от BG :) а то какво стана...Той, новобранец тогава още, да вземе да ги изпрати по пощата за по евтино, като написал честно „часовници“ и без застраховка – и нататък ясно – изчезнаха часовниците, не стигнаха изобщо от Австрия до Германия след разследването.

После пък се оказа, че пощенските пратки тогава били и така и така застраховани до 500 евро май беше и на база описанието, проверено от служител, доказаната загуба и след разправии преведоха парите по – късно един ден.

Аз преди това се помъчих да го успокоя тогава и в резултат на цялата история се напънах още, платих им на Stowa и му изпратиха на сина ми Флигера, една сутрин го събуди куриера и го изненада. Повече ми се разсърди, отколкото се зарадва, ама му е минало гледам.

Изображение

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 19 12 2013, 10:39

cenzor написа:

А тук си изглежда определено опасно. :o
Изображение

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 19 12 2013, 11:17

otof написа:
cenzor написа:

А тук си изглежда определено опасно. :o
Миг невнимание , и може да останеш без ценности ;)

Потребителски аватар
Tony
Почитател
Регистриран: 29 10 2012, 12:20

Мнение от Tony » 19 12 2013, 11:31

Фил, великолепна история с много красив край!
Изображение
Изображение
To wind or auto-wind, that is the question:)

rosen_er
Маниак
Регистриран: 01 09 2011, 12:50

Мнение от rosen_er » 19 12 2013, 12:52

Чак опасно :) В който и да е МОЛ е не по-малко опасно.

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 20 12 2013, 10:55

Мога да кажа за Варненския битак, срещу автогарата. Първо тези, които се надяват да намерят Ролекс или Омега няма смисъл да ходят. Второ, почти всички артикули там са извадени от контейнерите за боклук и систематизирани без почистване попадат по сергиите. Още има опасност да се наложи да се здрависаш с някой циганин, те бързо научават кой какво търси и като те видят почват да те дърпат при себе си. Въпреки всичко това аз от време на време ходя там и мога да кажа че съм попадал на страхотни неща. Със същия успех обикалям и няколко антикварни магазина. Тук е момента да спомена, че не се интересувам от ръчни часовници, тези, от които се интересувам са на поне 100 години.

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 20 12 2013, 11:16

Bartek написа: Друг е битака в Европа, имах възможността, да отида на Карбут в Лондон, еми как да Ви опиша обстановката. Пълна добре облечена лелка паркирала Волво модел 2010г. и същевременно изкарала покъщнина за продан на цени от 1,2,3 паунда. Продава всичко с усмивка, готова на свякакви пазарлъци. Такава е обстановката на Европейците, събрали се заедно с чай в ръка, смеят се, забавляват се, общо взето релаксират продавайки вехтории от къщите си, между които доста прилични вещи, като картини, видеоигри, телефони, часовници и др.играчки за големи и малки.
Да, всичко е точно така. Обаче местните не се пазарят, само ние- хората от ориента.

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”