Радио сверяване в България

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Радио сверяване в България

Мнениеот Barking Dog » 18 02 2018, 10:29

На първо четене се сещам за лятно часово време, проверете дали има настройка за вкл. изключително. на лятно часово време.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот simeonov_74 » 18 02 2018, 10:38

Никъде не видях опция за вкл/изкл на лятно/зимно часово време. Качих снимки на инструкцията от книжката към часовника да погледнете и вие, да не би да пропускам нещо аз.
simeonov_74
Новобранец

Мнениеот KTT » 18 02 2018, 11:34

Освен да се настрои зоната трябва и да се включи. Прочетете края на последната снимка.
KTT
Новобранец

Мнениеот simeonov_74 » 18 02 2018, 14:02

При натискане на бутончето "Clock" показва час със "zone" пред него и никъде не виждам да включа лятно/зимно време. Единствено отвреме на време съм забелязал индикатора за DCF да мига, а това
DST нито съм го виждал нито зная от къде мога да го включа. Сега настроих "zone 1" настроих часовника с 1час назад (11.49) следователно часът със "zone" отпред показва реалният час (12.49) и оставих на дисплея да ми показва часът с "zone" отпред, а не стандартният час, пък ще видя какво ще показва утре, например. ::huh:: Предполагам пак съм в грешка, защото мисля че би трябвало да показва стандартният час.

Изображение

Изображение
simeonov_74
Новобранец

Мнениеот Калоян_Такев » 18 02 2018, 16:42

simeonov_74 написа:Здравейте, трябва и помощ за сверяване на часовник с радиосигнал закупен преди седмица от ЛИДЛ. За първи път се сблъсквам с такова устройство и се видях в чудо с сверяването му. Проблема е, че каквато и часова зона да му задам (0,1,2,3)той се самосверява с 1час назад от реалният час в който сме. Задавам му точният час и на следващият ден е с час назад и така няколко пъти. Зададох му с 1час напред от реалното време с идеята като се върне с час назад да показва точния час, но греда, той се е върнал с два часа и пак показва с 1час назад от реалният. Има ли някой идея как да го настроя да ми показва точният час. С показанията за външна и вътрешна температура, няма проблем.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пробвай с DST, ако е включено го изключи, а ако е изключено го включи, ако има AUTO го остави на него.
Прочетох какво пише в упътването (от снимките), но може нещо да се е изгубило в превода.
Аватар
Калоян_Такев
Активен

Мнениеот simeonov_74 » 18 02 2018, 20:49

То там е проблема, че никъде не виждам да включа това DST
simeonov_74
Новобранец

Мнениеот nibaru » 18 02 2018, 20:56

Няма DST този от Лидл. Ползва се Zone 1 като домашно време. Стандартното го настройте с един час назад (Германия) а Zone1 на нашето. После изберете часовника да Ви показва Zone1 .

Sent from my Mobile
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот simeonov_74 » 20 02 2018, 12:31

Благодаря, това е решението. Елементарно, но трябва някой да се сети
simeonov_74
Новобранец

Мнениеот h.andreev » 27 02 2018, 12:32

При мен JJYSimulatora сработи по следния начин. Имам Citizen AT8017-59E. Без да го включа на таймзона Япония - не сработва. Смених зоната на часовника - но без да пипам зоната на телефона. Пуснах сверяване и програмката. След 10-тина минути беше сверен, но при опит да върна обратно зоната на "Атина" - отиде 8-9 часа напред :). Последва втори опит - този път и часовника и телефона бяха настроени на таймзона "Токио". Успешно сверяване. Връщане и двете устройства до "Атина". Всичко е наред. Използваема програма е, при евентуално спиране на часовника от неносене или ако дъъълго време не се е сверил сам.
h.andreev
Новобранец

Мнениеот Калоян_Такев » 27 02 2018, 20:47

h.andreev написа:При мен JJYSimulatora сработи по следния начин. Имам Citizen AT8017-59E. Без да го включа на таймзона Япония - не сработва. Смених зоната на часовника - но без да пипам зоната на телефона. Пуснах сверяване и програмката. След 10-тина минути беше сверен, но при опит да върна обратно зоната на "Атина" - отиде 8-9 часа напред :). Последва втори опит - този път и часовника и телефона бяха настроени на таймзона "Токио". Успешно сверяване. Връщане и двете устройства до "Атина". Всичко е наред. Използваема програма е, при евентуално спиране на часовника от неносене или ако дъъълго време не се е сверил сам.

Браво ::drinks:: , така може да се ползва спокойно и второ време, без да се чуди човек колко часа е разликата между Токио и Лондон, при положение, че часовника е сверен по атинско време с токийска часова разлика.
По другия начин се получаваха едни разлики :crazy:
Благодаря за полезната информация!
Аватар
Калоян_Такев
Активен

Мнениеот SHOCK » 28 02 2018, 10:39

h.andreev написа:При мен JJYSimulatora сработи по следния начин. Имам Citizen AT8017-59E. Без да го включа на таймзона Япония - не сработва. Смених зоната на часовника - но без да пипам зоната на телефона. Пуснах сверяване и програмката. След 10-тина минути беше сверен, но при опит да върна обратно зоната на "Атина" - отиде 8-9 часа напред :). Последва втори опит - този път и часовника и телефона бяха настроени на таймзона "Токио". Успешно сверяване. Връщане и двете устройства до "Атина". Всичко е наред. Използваема програма е, при евентуално спиране на часовника от неносене или ако дъъълго време не се е сверил сам.
Браво за информацията не бях се замислял за този начин. Сега е супер вече. :clap:
Аватар
SHOCK
Напредващ

Мнениеот alex_slav » 01 05 2018, 21:49

Имах проблеми с моя Касио със сверяванаето и понеже нямам андройд за JJYSimulatora се наложи да търся нещо за iOS.
Пускам линк от моята тема, понеже проблема е решен.
viewtopic.php?f=22&t=39407
Аватар
alex_slav
Маниак

Предишна

Назад към Други теми за часовници