Радио сверяване в България

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
100EB
Новобранец
Регистриран: 02 06 2017, 23:51

Re: Радио сверяване в България

Мнение от 100EB » 04 06 2017, 20:04

stepona555 написа:
Четох и темата но все пак 21 страници ми идват в повече.
Aми да изтрием 18 от тях , че да не те заболи главата от четене.
Понеже явно не схващаш че обиждаш хората които са си пожертвали времето да отговарят на такива като тебе , потърси си форум за малолетни там го обясняват с картинки
Може да изтриете и цялата тема ако искате, но точно заради такива мнения нямам намерение да чета 18 страници коментари от преди 8 години, много вода е изтекла от тогава и технологиите са се променили и мненията са остарели извинявам се ако съм обидил някого с това че не съм оценил времето което са отделили да ми отговарят. Ще потърся форума с картинки явно този не е за мен. Извинявам се отново че Ви отнех от скъпоценното време оставям този форум на професионалистите.

Потребителски аватар
jivkonik
Активен
Регистриран: 16 01 2012, 20:18
Контакти:

Мнение от jivkonik » 09 06 2017, 14:49

Ето как изглежда моето идеално място за свервяане в София - хващам добър сигнал по всяко време на денонощието.
В посока запад няма високи сгради, проводници, дървета. Зад мен на 10-15 метра има сграда.
::up::

Изображение
CITIZEN Skyhawk A-T
ORIENT Crystal 3 star Automatic
Casio Duro 200M MDV-106-1AVDF
CASIO G-SHOCK GW-3500B-A1
SEIKO SRP787K1 Prospex DIVER'S 200M "turtle"
Citizen Promaster NY0040-09EE
POLAR M430

JBlaze85
Новобранец
Регистриран: 18 06 2017, 15:55

Мнение от JBlaze85 » 18 06 2017, 16:22

Пичове искам да споделя впечатленията си след изчитането на безкрайно много статии и форуми... и по специално как да "излъжем дявола" понеже наистина на места сигнала е слаб и сверяването неможе да бъде завършено.Аз живея в София,панелен блок на 2ри етаж югоизточно изложение от вътрешната страна на карето демек обграден от бетон.от скоро съм собственик на g-shock mudman.Цял месец го базикам и пробвам ръчно да го сверя каде ли не по града но без успех, автоматично в нас се свери само веднъж за този период от време понеже сигнала в нас е L1 тЪ...
Започнах да чета за усилователите първо какви са, надежността та до принципа на работа.Попаднах на една побликация тук по темата на един колега подкрепена със снимки на рулетка използвана вместо усиловател...предполагам човека има познания в областа щом му е дошло като идея изпробвамо и работи...малко по късно в друг австралииски форум попаднах на снимка на усиловател който изглеждаше досущ като рулетката (навита метална лента) и сигурно още нещо но реших да пробвам варианта на"бай ганьо" и уви стана! Благодарение на рулетката хванах сигнал L3 и успях ръчно да синхронизирам черовника така че оставете всички митове и легенди за изложение на прозореца ,нисък етаж или гъстота на застрояването в района....Ръзпанете малко рулетката,овийте чесовника около нея,повъртете се малко за да установите посоката на по добрия сигнал и оставете процеса да си завърши без да пипате бутоните както е оказано.Надявам се да помогна на някой който също като мен иска да се изкефи максимално на удоволсвтието от това да имаш G-SHOCK...УСПЕХ КОЛЕГИ!!!!
Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от JBlaze85 на 22 06 2017, 21:15, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
jivkonik
Активен
Контакти:

Мнение от jivkonik » 19 06 2017, 23:20

Супер идея! Сложи няколко снимки, моля.....
CITIZEN Skyhawk A-T
POLAR M430

JBlaze85
Новобранец

Мнение от JBlaze85 » 22 06 2017, 21:19

Снимката с рулетката е от сега просто за да се добие представа как точно го бях захванал, от тогава насам не съм пробвал както се и вижда от снимката "G"то го няма в момента...

JBlaze85
Новобранец

Мнение от JBlaze85 » 23 06 2017, 00:11

jivkonik написа:Супер идея! Сложи няколко снимки, моля.....
Ето нещо работещо за местата със слаб сигнал
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
dtmf
Маниак
Регистриран: 16 10 2013, 18:53

Мнение от dtmf » 09 07 2017, 00:08

Тая рулетка ме изненада, с пасивния усилвател не постигнах такъв резултат. Бях чел за рулетката преди години в руските форуми, но мислех че е кьорфишек.
Снимките също са от панелка.

Изображение

Изображение

Heath-Hunter
Новобранец
Регистриран: 11 07 2017, 00:54

Мнение от Heath-Hunter » 11 07 2017, 01:07

От месец имам PRW-7000V-1. Опитвал съм в София в 7 различни дни средно по 5 пъти ръчно. Чак днес, т.е. през нощта успях за сефте да го сверя, и то от раз...!
Същевременно съм пробвал и в Русе в 2 различни дни - успя на 2-3 опит.
И на двете места съм на 6 етаж, с не много добро разположение към Германия.
Опитах и да го оставя да виси на прозореца цяла нощ на автоматик, по два пъти. В Русе стана веднъж, в София - не.
За сравнение GW-7900 успя да се синхронизира 2 пъти в 4 дни в София от 2-3 опита. В Русе успя в 2 от 2 дни на 2 опит.

Изображение

JBlaze85
Новобранец

Мнение от JBlaze85 » 11 07 2017, 19:24

Един ред пo- нагоре по темата имаш решението на проблема...пробвай и сподели

Heath-Hunter
Новобранец

Мнение от Heath-Hunter » 11 07 2017, 20:01

JBlaze85 написа:Един ред пo- нагоре по темата имаш решението на проблема...пробвай и сподели
Имам рулетка, вече съм пробвал - няма никакво подобрение. Във вечерите, когато сигналът е слаб, и с рулетката и без нея - разлика няма. Възможно е да пречи това, че не мога да сложа часовника плътно върху рулетката.
Споделете по-подробно как става. Колко да е развитият край на лентата, ориентация...

А затова какво мислите:
http://www.relojesmania.com/en/citizen- ... en-rcwsu-3
Изображение

П.П. Извинявам се, прегледах назад и видях, че някой вече го ползва и то успешно. Мисля да си го поръчам!

Потребителски аватар
jivkonik
Активен
Контакти:

Мнение от jivkonik » 18 08 2017, 10:31

Heath-Hunter написа:
JBlaze85 написа:Един ред пo- нагоре по темата имаш решението на проблема...пробвай и сподели
Имам рулетка, вече съм пробвал - няма никакво подобрение. Във вечерите, когато сигналът е слаб, и с рулетката и без нея - разлика няма. Възможно е да пречи това, че не мога да сложа часовника плътно върху рулетката.
Споделете по-подробно как става. Колко да е развитият край на лентата, ориентация...

А затова какво мислите:
http://www.relojesmania.com/en/citizen- ... en-rcwsu-3
Изображение

П.П. Извинявам се, прегледах назад и видях, че някой вече го ползва и то успешно. Мисля да си го поръчам!
Здравейте, вече имам това нещо на CITIZEN, от немски сайт, към 30 ЕВРО ми ислезе с доставката.
Първоначално го изпробвах през деня, на балкона и с двата ми часовника - без успех. Даже малко се ядосах.... ::angry::
През нощта обаче "нещото" успя да ми свери принципо НЕСВЕРЯЕМИЯ до сега в къщи CITIZEN! Брех! Ти да видиш! Работи.... мамка му и прасе.... ::yahoo:: ::yahoo:: ::yahoo::
CITIZEN Skyhawk A-T
POLAR M430

Heath-Hunter
Новобранец

Мнение от Heath-Hunter » 18 08 2017, 17:17

Много добре. Намекни кой е сайта, че аз все още дебна да излезе в наличност някъде.

Потребителски аватар
jivkonik
Активен
Контакти:

Мнение от jivkonik » 18 08 2017, 17:38

Heath-Hunter написа:Много добре. Намекни кой е сайта, че аз все още дебна да излезе в наличност някъде.
https://www.watchhouse.de/login.php
През Габко германия го доставих до тук.. Май не доставяха директно или беше много скъпо.
CITIZEN Skyhawk A-T
POLAR M430

ingiliz
Новобранец
Регистриран: 13 02 2010, 17:15
Контакти:

Мнение от ingiliz » 25 08 2017, 22:34

Това с ролетката е идея.
Принципът тук е, че ролетката както е навита играе ролята на бобина, която при определена дължина изпада в някакъв резонанс и по този начин усилва радио вълните, които трябва да сверят часовника.
Някой ако все още се бори със сверяването на часовника си CASIO, нека пробва следното:
Държейки часовника плътно върху ролетката, да изтегля лентата по малко и да наблюдава индикатора за радио сигнала. Изтеглянето трябва да не е непрекъснато а да изтегли малко (примерно 5 -10 см) и да наблюдава индиктора. След минута например пак да се изтеглят още 5-10 см и така до края на ролетката. Сигнала ще започне да се усилва и изтегляйки пак и пак, ще започне да намалява. Може да има няколко такива по-високи стойности, които няма как без уреди да се установи, кой е най-големия пик. В средата между двете ниски стойности на сигнала, когато индикатора е пълен се получава някакъв резонанс. Застопорете ролетката на това положение и оставете часовника през нощта върху нея. Вярвам, че ще има резултат. Ако наблюдавате втори, трети пик на сигнала, на следващата нощ повторете на следващия пик.
Физиката работи и без 30 евро.
За тези които не рабират какво се случва, искам да кажа че с пластмасова лента на ролетката не става. ;)
Успех.

Изображение
WatchesBG.com
тел. 0878-666-087

Потребителски аватар
jivkonik
Активен
Контакти:

Мнение от jivkonik » 28 08 2017, 18:20

Пробвах с ролетката няколко дни и вечери и нищо не успях да постигна.... дори не минаваха часовниците във фаза "обработка на някакъв сигнал, независимо от нивото му" - отказваха директно. За моята локация само това на CITIZEN върши работа.... а преди години се сверяваха без помощни средства.
Много се "замърси" радиоефира в София, за съжаление....
CITIZEN Skyhawk A-T
POLAR M430

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 29 08 2017, 11:24

Преди една година и половина имах един Г-шок. Установих, че това не е моят часовник и не съм се задълбавал в настройки и други неща. Интересното обаче е, че всяка нощ в 00:00ч. се сверяваше. Нито съм правил някакви настройки, нито съм търсил специална позиция. Та или съм имал късмета да имам силен сигнал ,или е протичал псевдо-процес на сверяване, не знам. Искам да кажа, в крайна сметка, аз проблем със сверяването не съм имал.

ingiliz
Новобранец
Регистриран: 13 02 2010, 17:15
Контакти:

Мнение от ingiliz » 30 08 2017, 12:35

jivkonik написа:Пробвах с ролетката няколко дни и вечери и нищо не успях да постигна.... дори не минаваха часовниците във фаза "обработка на някакъв сигнал, независимо от нивото му" - отказваха директно. За моята локация само това на CITIZEN върши работа.... а преди години се сверяваха без помощни средства.
Много се "замърси" радиоефира в София, за съжаление....
Не би трябвало да няма разлика. Още повече, че преди време е сверявал без проблеми. Но все пак сте решили въпроса с устройството.
WatchesBG.com
тел. 0878-666-087

JBlaze85
Новобранец

Мнение от JBlaze85 » 30 08 2017, 19:39

Пичове от месец и повече не ползвам ролетката и всяка вечер се сверява сам но близо до прозореца,незнам дали има общо но това се случва откато пуснах слиип мод-а...тЪ заспива си и се сверява ☺

Потребителски аватар
dtmf
Маниак
Регистриран: 16 10 2013, 18:53

Мнение от dtmf » 10 09 2017, 22:28

Heath-Hunter написа:
JBlaze85 написа: Колко да е развитият край на лентата, ориентация...
Има снимки, не се ли вижда ?

Потребителски аватар
JDredd
Активен
Регистриран: 29 01 2016, 16:17

Мнение от JDredd » 05 11 2017, 09:18

Здравейте!

Искам да споделя нещо от наскорошното преминаване към астрономическо време.
В нашето семейство има 3 радиосверяеми ръчни часовника: 2 джишока и ситизена от подписа ми. Случи се така, че бях извън града, а с мене беше само моя джишок. Ситизена си беше в кутията и при него не можах да видя какво се случи. Та какво стана с двата джишока - моя и на сина ми, които и двата са настроени на DST Auto: и двата хванаха синхронизиращ сигнал в 1 часа, а при самата смяна на времето не се върнаха с един час назад. Това стана чак на следващото синхронизиране в нощта неделя срещу понеделник. Да ви кажа честно - изпитах известно разочарование. Някакси очаквах, че това DST Auto си работи независимо, а не само в кооперация с радиосверяването.
Виждал съм не-радиосверяеми часовници с DST Auto - интересно при тях как се случват нещата :roll:
Amicus Plato, amicus Socrates, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Citizen AT4010-50E, CITIZEN JY0080-62E
Casio G-Shock GW-7900-1ER, Casio Edifice EFA-118D-1A
Тimex Ironman Тriathlon T5E241, Timex IQ T2N958

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”