Радио сверяване в България

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Радио сверяване в България

Мнениеот greynib » 09 01 2018, 22:11

nikopm написа:Здравейте. Искам да отбележа , че вече повече от месец откакто съм сменил батерията съм нямал проблеми с часовника с въпросното зануляване ! Ако някой има подобен проблем нека просто да си смени батерията ! Явно при изчерпване на ресурса и Casio-то има нещо като защитна функция , и вместо да изчезне всичко изведнъж просто се връща в първоначална настройка и по този начин те подсеща да си смениш батерията според мен !

По-скоро пада волтажа под минималния за работа на модула и рестартира. На по-високия клас модули, при спад под определено ниво, ти дава индикация за изтощена батерия, в повечето случаи- икона на "празна" батерия(при дигиталните). Винаги слагай изпитани марки батерии, аз съм фен на Energizer, Varta и Renata.
Аватар
greynib
Активен

Мнениеот d_kalchev » 14 01 2018, 19:17

Имам Юнгаханс Мега Солар (керамичен), снощи към 19:00 го гледам че спрял и на дисплея където показва датата, няма нищо. Натиснах горния бутон и тръгна, тоест стрелките се преместиха на текущото време. Натиснах отново горния бутон, за да видя дали се е сверявал автоматично и гледам надпис JP... Тоест надписа, че се е сверил по японския сигнал. Леко се зачудих, какво може да е станало. Оставих го на прозореца, където хваща сигнал и се сверява вечер. Тази сутрин показваше надпис EU...
Някой да му се е случвало нещо подобно?
d_kalchev
Активен

Мнениеот nikopm » 17 01 2018, 09:56

greynib написа:
nikopm написа:Здравейте. Искам да отбележа , че вече повече от месец откакто съм сменил батерията съм нямал проблеми с часовника с въпросното зануляване ! Ако някой има подобен проблем нека просто да си смени батерията ! Явно при изчерпване на ресурса и Casio-то има нещо като защитна функция , и вместо да изчезне всичко изведнъж просто се връща в първоначална настройка и по този начин те подсеща да си смениш батерията според мен !

По-скоро пада волтажа под минималния за работа на модула и рестартира. На по-високия клас модули, при спад под определено ниво, ти дава индикация за изтощена батерия, в повечето случаи- икона на "празна" батерия(при дигиталните). Винаги слагай изпитани марки батерии, аз съм фен на Energizer, Varta и Renata.

:thumbup: Прав си . Вече втори месец нямам проблеми.Предната батерия беше VARTA ,но явно е била към края на срока на годност и не издържа даже една година.Поне вече знам , че ако се рестартира е свършила батерията, а проблема не е в часовника.
nikopm
Новобранец

Мнениеот SHOCK » 19 01 2018, 10:50

Sir Tomaz написа:Понеже гледам ролетки и т.н... много е дебела металната ролка вътре, за да свърши работа, все едно по арматурно желязо да пуснеш 3 волта диод да светне.. примерно.. пък да не говорим, че дължината на вълната да съвпадне случайно е почти невъзможно. Има си начини да се направи приличен усилвател за синхронизирането. Макар, че в БГ се хваща навсякъде (където съм пробвал де...), та не съм виждал нужда.

За лично забавление обаче емулирам сигнала за радиоконтрол чрез програма, която са напидали хаяпонците (естествено). Необходим е компютър, или телефон (с андроид) и възможност на аудио картата им да просвири 192000 Hz (което за съвременните не е никакъв проблем, или за повечето..), хубав мощен говорител, или (аз ползвам) прилични слушалки. Човек чува само леко жужене.. а колонките и слушалките не могат да изкарат някакъв звук при тези честоти, обаче същевременно при тях усливателя и магнита повлияни от височестотният ток започват да играят ролята на предавател и при подаване на определен звук се генерира определен радиосигнал, който разбира се е слаб, но в сависимост от мощноста на говорителите може да се синхронизира часовник от 1 см разстояние до няколко метра без проблем. Аз със слушалки като ги опра в часовника получавам индикация L3 (най-високото ниво за сила на сигнала)... ще кача програмите и по-подробно описание как, ако има интерес.

Аз също имам интерес към програмата
Аватар
SHOCK
Напредващ

Мнениеот TheNet » 23 01 2018, 23:17

И аз имам огромен интерес към програмата!
Ринопластика, имоти Варна, обяви, Тестове по английски
Последна промяна TheNet на 25 01 2018, 16:07, променена общо 1 път
TheNet
Новобранец

Мнениеот Калоян_Такев » 24 01 2018, 11:30

Явно на колегата с програмата не му се пише. :)
Аватар
Калоян_Такев
Активен

Мнениеот JDredd » 25 01 2018, 00:14

d_kalchev написа:Имам Юнгаханс Мега Солар (керамичен), снощи към 19:00 го гледам че спрял и на дисплея където показва датата, няма нищо. Натиснах горния бутон и тръгна, тоест стрелките се преместиха на текущото време. Натиснах отново горния бутон, за да видя дали се е сверявал автоматично и гледам надпис JP... Тоест надписа, че се е сверил по японския сигнал. Леко се зачудих, какво може да е станало. Оставих го на прозореца, където хваща сигнал и се сверява вечер. Тази сутрин показваше надпис EU...
Някой да му се е случвало нещо подобно?

Нямам такъв Юнгханс, но ето ти моята версия за случката: според мен това се дължи на различните алгоритми, които производителите на радио-модулите ползват за "чистене" на грешките при приемане на сигнала. Та когато няма добро приемане, радио модулът трябва да "реши" какво да прави с получената частична информация - дали да я игнорира и да приеме, че е неуспешна синхронизацията, или да използва част от нея. Частичното ползване в общия случай е да се синхронизират само секундите (за тях има най-много информация в сигнала), а да не се пипат часа, датата и другите неща. Предполагам, че при тебе е станало именно това: хванал си някакво прохождение на сигнала от английската кула, която излъчва на 60 kHz, обаче сигналът е бил кофти и часовникът е синхронизирал само секундите, без да хване позивната на кулата. И тъй като едната японска кула също излъчва на 60 kHz - модулът погрешно е "решил", че се е синхронизирал с Япония, а не с Англия.
Сигналът от Япония е твърде слаб за да бъде "чут и разбран" от радиоприемник, монтиран в часовник. Той и английският е гола вода, но при него има шанс да стане нещо ако се уцели прохождение.
Amicus Plato, amicus Socrates, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Citizen AT4010-50E, CITIZEN JY0080-62E
Casio G-Shock GW-7900-1ER, Casio Edifice EFA-118D-1A
Тimex Ironman Тriathlon T5E241, Timex IQ T2N958
Аватар
JDredd
Активен

Мнениеот SHOCK » 27 01 2018, 09:16

Три дневно ровене из нета и търсена накрая открих нещоhttp://forum.watch.ru/showpost.php?p=1769495&postcount=2176 копирате адреса поставяте го в Гугъл търсачката и отваряте първият сайт. От там теглите zip файла и го разархивирате някъде в компа . JJYSimulator_1_1_0 този файл слагате в телефона или таблета намирате го в таблета (понеже аз съм я инсталирал на таблета но трябва да няма никакво значение) и я инсталирате ако не ви даде разрешете на устройството да инсталира от неизвестни източници и ще стане. Стартирате програмата
Изображение свързвате слушалките с телефона и натискате старт. Аз използвам Филипс големи
Изображение не знам дали има значение само нещата трябва да стават малко настрани от рутера и компютъра. Настройваш часовника на ТОКИО и стартираш ръчно сверяване. Поставяш часовника върху слушалката и чакаш да се свери. Ще стане. Аз понеже не искам да свалям часовника от ръката и искам да станат нещата от разстояние на правих това

Изображение

Изображение Антената и начина на свързване. Лови сигнала на около 3 метра за мен е доволно защото не свалям часовника. Не лоша програмата но се сверява с часовника на телефона така че колко е точен телефона толкова и часовника също така и световните времена стават не точни но заслужава да се опита тази програма. Снимките не са мои свалял съм ги от интернет че ми беше по лесно но по този начин с антената и слушалките сверих GWG-1000.GW-9400 и GW-A1000 без никакъв проблем и със слушалки и от разстояние. Това беше от мен дано съм помогнал и ако има въпроси пишете ::up::
Аватар
SHOCK
Напредващ

Мнениеот JDredd » 27 01 2018, 17:35

SHOCK, това е един от най-ценните постинги в темата. Благодаря ти от името на всички, които ще ползват информацията, но няма да си направят труда да драснат едно ::drinks::
Amicus Plato, amicus Socrates, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Citizen AT4010-50E, CITIZEN JY0080-62E
Casio G-Shock GW-7900-1ER, Casio Edifice EFA-118D-1A
Тimex Ironman Тriathlon T5E241, Timex IQ T2N958
Аватар
JDredd
Активен

Мнениеот nibaru » 27 01 2018, 19:50

Благоевград, къща, партер - не се сверява - не хваща сигнала (тествано с няколко различни радио-сверяеми часовника).

Решението - имам една метео станция (купена от Кауфланд преди години) с радио сверяване. Закачам часовника на единия ъгъл на станцията вечер - на сутринта цепи секундата.

Sent from my Mobile
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот cve_t » 28 01 2018, 18:42

Здравейте , някой случайно да е запазил руската схема за пасивен усилвател на страница 13 от тази тема? За съжаление вече не е активен линка.
cve_t
Новобранец

Мнениеот r34c7 » 29 01 2018, 19:54

SHOCK написа:Три дневно ровене из нета и търсена накрая открих нещоhttp://forum.watch.ru/showpost.php?p=1769495&postcount=2176 копирате адреса поставяте го в Гугъл търсачката и отваряте първият сайт. От там теглите zip файла и го разархивирате някъде в компа . JJYSimulator_1_1_0 този файл слагате в телефона или таблета намирате го в таблета (понеже аз съм я инсталирал на таблета но трябва да няма никакво значение) и я инсталирате ако не ви даде разрешете на устройството да инсталира от неизвестни източници и ще стане. Стартирате програмата
Изображение свързвате слушалките с телефона и натискате старт. Аз използвам Филипс големи
Изображение не знам дали има значение само нещата трябва да стават малко настрани от рутера и компютъра. Настройваш часовника на ТОКИО и стартираш ръчно сверяване. Поставяш часовника върху слушалката и чакаш да се свери. Ще стане. Аз понеже не искам да свалям часовника от ръката и искам да станат нещата от разстояние на правих това

Изображение

Изображение Антената и начина на свързване. Лови сигнала на около 3 метра за мен е доволно защото не свалям часовника. Не лоша програмата но се сверява с часовника на телефона така че колко е точен телефона толкова и часовника също така и световните времена стават не точни но заслужава да се опита тази програма. Снимките не са мои свалял съм ги от интернет че ми беше по лесно но по този начин с антената и слушалките сверих GWG-1000.GW-9400 и GW-A1000 без никакъв проблем и със слушалки и от разстояние. Това беше от мен дано съм помогнал и ако има въпроси пишете ::up::

Приложението от линка работи отлично!
r34c7
Новобранец

Мнениеот SHOCK » 31 01 2018, 11:10

JDredd написа:Здравейте!

Искам да споделя нещо от наскорошното преминаване към астрономическо време.
В нашето семейство има 3 радиосверяеми ръчни часовника: 2 джишока и ситизена от подписа ми. Случи се така, че бях извън града, а с мене беше само моя джишок. Ситизена си беше в кутията и при него не можах да видя какво се случи. Та какво стана с двата джишока - моя и на сина ми, които и двата са настроени на DST Auto: и двата хванаха синхронизиращ сигнал в 1 часа, а при самата смяна на времето не се върнаха с един час назад. Това стана чак на следващото синхронизиране в нощта неделя срещу понеделник. Да ви кажа честно - изпитах известно разочарование. Някакси очаквах, че това DST Auto си работи независимо, а не само в кооперация с радиосверяването.
Виждал съм не-радиосверяеми часовници с DST Auto - интересно при тях как се случват нещата :roll:

Значи с две думи часовници с зависещо от радио сверяването DST трябва да е на OFF. Има някои модели които това се извършва от автоматичният календар. В часовата зона има ли промяна на лятно и зимно часово време той автоматично го сменя независимо да ли се е радио сверил такъв е ( засега само за него знам защото го имам) GW-A1000. Той е на DST-AUTO а автоматичното радио сверяване е изключено и винаги преминава на зимно или лятно часово време. Това най ме радва в него ::yahoo::
Аватар
SHOCK
Напредващ

Мнениеот SHOCK » 31 01 2018, 12:13

Изображение
Това нещо току що го получих по Еконт. Веднага го пробвах и работи перфектно. Сверих GWG-1000 и GW-9400 на едно и също място в стаята с него става без него не се сверяват. Това става в 10:50 часа както всички знаем сигналът е слаб почти нулев а аз ги сверявам с уреда на L3.Пиша този пост за да кажа че уреда си заслужава и може да се поръча Gulian ( а не Guliany ) за 30 лева с доставката до офис на Еконт. След като се поръча пристига до 20-тина дена. Аз лично съм доволен :thumbup:
Аватар
SHOCK
Напредващ

Мнениеот Калоян_Такев » 31 01 2018, 14:56

SHOCK написа:Изображение
Това нещо току що го получих по Еконт. Веднага го пробвах и работи перфектно. Сверих GWG-1000 и GW-9400 на едно и също място в стаята с него става без него не се сверяват. Това става в 10:50 часа както всички знаем сигналът е слаб почти нулев а аз ги сверявам с уреда на L3.Пиша този пост за да кажа че уреда си заслужава и може да се поръча Gulian ( а не Guliany ) за 30 лева с доставката до офис на Еконт. След като се поръча пристига до 20-тина дена. Аз лично съм доволен :thumbup:

Бе чак 30 лева не е!
Сега си писах с тях и ми казаха 50лв, при положение, че часовника е закупен от тях.
30 - 50 ще се прежаля, ама с това, че часовника трябва да е от тях ме изгубиха тотално.
Ето и снимка на разговора:

Изображение
Аватар
Калоян_Такев
Активен

Мнениеот SHOCK » 31 01 2018, 16:52

Извадих фактурата от кошчето понеже я бях хвърлил.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аз лично не съм си писал в сайта а звъннах на изписаните телефони. Казаха ми че преди време имали такива пратени рекламни няколко бройки и ги продавали по 30 лева ама били свършили. Нищо чудно да са намерили някоя и да са ми я пратили на тази цена ( хванах намалението ::yahoo:: ). А от друга страна заради интереса може да са вдигнали цената ::crap:: . Не са ме питали какъв часовник имам и от къде е купен. CITIZEN нямам. Имам CASIO, FESTINA,TIMEX,ORIENT SK,SEIKO 5 и нито един не е купен от тях. Пробвай по телефона ::up:: Сега обърнах внимание кога съм звънял. От моята поръчка до сега са минали 10 дена. Явно са намерили някое старо. Но все пак пробвай по телефона :thumbup:
Аватар
SHOCK
Напредващ

Мнениеот Калоян_Такев » 31 01 2018, 17:18

Благодаря за предложението, но ще пропусна.
Благодаря и за програмката - JJYSimulator_1_1_0. Спретнах си това :

Изображение
Със слушалките е по-добре, не се чува дразнещото писукане.
Жив и здрав да си колега ::drinks::
Аватар
Калоян_Такев
Активен

Мнениеот SHOCK » 31 01 2018, 17:42

Калоян_Такев написа:Благодаря за предложението, но ще пропусна.
Благодаря и за програмката - JJYSimulator_1_1_0. Спретнах си това :

Изображение
Със слушалките е по-добре, не се чува дразнещото писукане.
Жив и здрав да си колега ::drinks::

Супер е важно е да работи. С антената от снимките е най-добре. Там вече няма никакъв звук само трябва телефона да се усили до край и сверяването става на ръката от разстояние. Само че четях по форумите че трябва да е квадратна или правоъгълна нещо такова
Изображение

Изображение
( тази е моята )марката няма значение само да не е като тези за телевизор. Радвам се че съм помогнал и съм бил полезен с нещо. Най-важно е че работи ::drinks::
Аватар
SHOCK
Напредващ

Мнениеот r34c7 » 17 02 2018, 17:50

Който го мързи да се занимава с инсталиране на приложение на телефона може да пробва с този сайт http://jjy.831337.xyz/ . Както при приложението трябва предварително часовника да се настрои на часовата зона на Токио. Включваш слушалките в компютъра / лаптопа и докато чакаш синхронизация задължително сайта трябва да е активен таб в браузъра.
r34c7
Новобранец

Мнениеот simeonov_74 » 18 02 2018, 10:14

Здравейте, трябва и помощ за сверяване на часовник с радиосигнал закупен преди седмица от ЛИДЛ. За първи път се сблъсквам с такова устройство и се видях в чудо с сверяването му. Проблема е, че каквато и часова зона да му задам (0,1,2,3)той се самосверява с 1час назад от реалният час в който сме. Задавам му точният час и на следващият ден е с час назад и така няколко пъти. Зададох му с 1час напред от реалното време с идеята като се върне с час назад да показва точния час, но греда, той се е върнал с два часа и пак показва с 1час назад от реалният. Има ли някой идея как да го настроя да ми показва точният час. С показанията за външна и вътрешна температура, няма проблем.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна simeonov_74 на 18 02 2018, 10:32, променена общо 1 път
simeonov_74
Новобранец

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми за часовници