Timeland-за и против

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Timeland-за и против

Мнениеот vvgospodinov » 31 08 2015, 15:40

Колеги, забелязвам, че от официалните вносители на каквито и да е марки в БГ споменаваме основно Джулиани. Мисля, че е ред и на Таймленд. Аз лично съм доволен от тях- имам закупени три часовника оттам, доста консумативи- каишки, уплътнения, коронка, държат се доста коректно и си изпълняват поръчките и предсрочно (за една каишка за тисо t-race от джулиани чаках повече от два месеца, докато за каишка за Revue Thommen от Таймленд, при това за изчерпан модел, беше 12 дни). Отделно другите консумативи и части. А за доставка на часовници до Пловдив, дори и само за оглед - два дни с добра телефонна комуникация. Ще се радвам и други колеги да споделят опита си. Но въпреки всичко, са доста далеч от ру уоч например...
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Re: Timeland-за и против

Мнениеот taipan » 31 08 2015, 17:10

Не, че нещо, но вече няма "официални вносители" забранено е от ЕС законодателство. Всеки може да си внася, каквото му душа и джоб иска.

Навремето купих Грована за жена ми от там. Доволен съм. Приятно отношение. Не във всеки магазин са така. :lol:
Последна промяна taipan на 31 08 2015, 17:15, променена общо 1 път
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 31 08 2015, 17:13

Аз също съм много доволен от отношение, внимание, комуникация. За момента съм си купил един часовник, но доста често зяпам в техните магазини и винаги се държат много любезно. Може би затова не са обсъждани тук :-D
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот Bartek » 31 08 2015, 17:50

Положителен и от мен. Миналата седмица минах през магазина им в Мол Варна. Приятно и вежливо бях посрещнат, за разлика от нацупената кифла в магазин Класик на центъра, която за да ми каже цената на един часовник, направи супер големи усилия - да седне на лаптопа и да отвори сайта, поне на лицето и беше изписано нещо като "тоя сега защо ме кара да копая".
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот gata05 » 31 08 2015, 22:24

:thumbup: за Timeland и от мен.Имам 2 часовника закупени от тях.Любезни са,показват ти каквото желаеш да видиш,10% винаги си ги имаш...абе кеф ти прави да си купиш от тях.За Гранд Мол Варна ми е думата.
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот Swiss M. » 31 08 2015, 22:26

Здравейте Колеги, ще споделя и аз моите впечатления. Посещавал съм техни магазини в моловете в София, но най основно магазина на ул. Алабин. От него имам закупен един кварцов Алфекс преди 7-8 години. В страни от темата, мога да кажа, че този часовник ме изненада много приятно! Вероятно скоро ще съм им клиент за нова силиконова каишка... От гледна точка на марки и предимно швейцарски, които основно мен ме влекат има добро разнообразие. От евтини швейцарци до часовници high end за нас, по света - средно ниво. След "асортимента" и разположението на магазина (за което едва ли толкова гледам у нас, освен ако не влизаме да купуваме Ролекс или Омега), а може би веднага след стоките идва обслужването. Това в България е голям проблем във всяка една сфера и продажбата на часовници рядко прави изключение. Като минус се стремя да не го отдавам на "фирмата", тъй - като подборът не е лесен, но в крайна сметка, винаги оставам с негативно мнение и за магазина, ако обслужването не е добро. За Таймленд, преди години, когато взех Алфекса не бях очарован от отношението, взех стока за около 700 лв и до последно се отнасяха към мен като човек, който си купува менте очила за 5 лв, вероятно в техните очи сумата не е голяма, но все пак - клиент. Нямаше и дума за отстъпка или нещо. После бях неприятно изненадан като установих, че очевидно продават с търговска отстъпка на един сайт и можех да го взема от там по - евтино. В последствие съм водил доста хора и от тях купиха трима човека часовници, като мога да кажа, че очевидно покрай кризата нещата са се променили и вече отстъпката беше предлагана без да обелваме и дума по темата. Това - чудесно!!! Жените, които са ме обслужвали на Алабин винаги се държат добре, предлагат ми отстъпки и се опитват да задоволят любопитството ми. Попаднахме веднъж на един господин, от който не останах доволен като държание. Освен всичко друго от един добър търговец очаквам да познава стоката си и като му задам въпрос, на който вероятно знам отговора, да не ми говори глупости... В мола не бих казал, че съм получавал адвекватно отношение, вероятно понеже не съм влезнал веднъж в магазина с костюм :)
Като заключение - магазините страдат от типичните български недостатъци на някои от продавачите си. Стоките са чудесни, но за обслужване - трябва да стискаш палци да попаднеш на точния човек...
Аватар
Swiss M.
Почитател

Мнениеот marind » 09 11 2017, 15:25

Да споделя и аз моите впечатления от Timeland :) Направо съм във възторг от тях! Наистина се бях отчаял от български "търговци". Имам чувството, че колкото по-престижна марка и стока купуваш, толкова повече се опитват да се правят на важни! Както и да е, да се върна на Таймленд :) Още след първата драскотина на безел инсърта на Орис-а ми, им се обадих по телефона да си поръчам нов безел инсърт, за всеки случай да си имам резервен :) Първо си говорих с една госпожа/ица, която не беше много в час и ми даде да разговарям с часовникаря им. Казвам му - искам да поръчам вложка за безела, той ми вика - такова нещо няма! Накрая се разбрахме, че ми трябвало "онова отпред, с цифрите ::huh:: ", но трябвало да отида да го платя, щото "това е нещо мноого скъпо"! Е колко да е скъпо, викам? Ми сигурно е към 200лв. Добре де, проверете точната цена и ми се обадете, казвам. Откровено казано, изобщо не очаквах отговор, след печалния ми опит с Джулияни и Гюлиян. И на другия ден се изненадах, като получих обаждане от една супер любезна дама. Супер любезно държане и видимо разбираща от материята! Каза ми цената, умопомрачителните 150лв :)) Викам си, ще се тегли потребителски кредит, няма как :)) Казвам, ОК, поръчвам го, но ми казаха, че трябвало да донеса парите първо? Жената явно ме прецени, че не говоря празни приказки и каза, че няма проблем, поръчва го на мъжка дума ::huh:: Доставката отне около 3 седмици, вчера ми звънна въпросната дама /името и е Теодора Стоянова/ и ми каза, че поръчката е пристигнала. Могат да ми я доставят както аз си избера, включително да я изпратят в магазина им във Варна. Предпочетох Еконт и днес отидох да си взема поръчката. Оказа се, че не е безел инсърт, а направо комплект безел! След допълнителните ми въпроси /умувам да си поръчам и една гума с бъкъл за другия ми Орис/, че оказа, че цените им за части и аксесоари са повече от добри! Гума с бъкъл е 350 или 380лв по спомен, в Ибей е същото в долари! Та така, определено ме спечелиха като клиент
Swiss M. написа:Като заключение - магазините страдат от типичните български недостатъци на някои от продавачите си. Стоките са чудесни, но за обслужване - трябва да стискаш палци да попаднеш на точния човек...

::up:: В Таймленд точния човек се казва Теодора Стоянова! :thumbup:
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 09 11 2017, 15:48

Браво, завиждам ти за късмета! За съжаление аз нямах щастието да попадна на Теодора Стоянова и моят опит с тях е негативен. Преди две седмици бях в техен магазин в The Mall на Цариградско в София. Та накратко след обичайните лафове в началото, стигнахме до момента, дали могат да ми доставят конкретен модел на Сейко и колко би струвало при тях това. Само за информация в момента през японски сайт този модел струва 755 долара, като сложа и ДДС когато дойде тук става 906 долара, при курс тогава 1.66 - 1504 лева. Везха ми телефона, записаха си модела и селд 2 дни се обадиха-супер! Ама разговорът не беше: накратко не може да се достави точно този модел, но имаме почти същия само че индексите не са римски, а арабски цифри и каишката не е черна, а кафява. Питам за цената -1830 лева. Но всъщност ми предлагат друг модел със същия механизаъм но по-евтин цифер, който струва 610 долара в Япония. А най-интересното беше, като се опитваха да ме убедят, че двата били едни същи, почти. Изводите всеки да си ги прави. За мен остана неприятното чувство, че се опитват ме излъжат или че не си познават моделите и особеностите на моделите.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот BorisDimitrov » 09 11 2017, 23:57

Да споделя и аз мнението ми за Таймленд, разхождам се из Гранд Мола във Варна, и гледам на витрината на Таймленд щанд на Едокс, със същия като моя Геоскоуп, изложен най-отгоре, при което реших да влезна и да си поръчам звено, влязох проведох смислен разговор с една симпатична девойка, която определено разбираше от часовници повече, от средностатистическата магазинерка, в магазин за часовници в България. Та поръчах си аз звеното, на следващия ден получих обаждане, че понеже модела е много рядък и ще трябва да изчакам ЦЯЛА седмица, моят отговор беше, че няма никакъв проблем, на следващата седмица ми звъннаха и ми обевиха , че звеното е там и мога да отида да си го взема и че дължа умопомрачителната сума от 48 лв. Та като цяло съм много доволен от Таймленд

ПС: в Classic във Варна, за едно Звено за Меш на Супероушън чаках 3 месеца , когато се сетих, че съм го поръчал им звъннах и ми казаха, че от 2 месеца звеното, си стои там, просто пропуснали, да ме оведомят ........
Аватар
BorisDimitrov
Маниак

Мнениеот antonatan » 12 11 2017, 19:46

В The Mall продавачките им са много зле. Колкото пъти съм влизал и питал нещо, все ми се отговаря не знам. От магазина в турския мол, на ситняково имам по-добри впечатления.
antonatan
Новобранец

Назад към Други теми за часовници