Моята Болест

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Моята Болест

Мнениеот gata05 » 07 12 2015, 23:23

Мале,мале ,а мен жената ми прави на проблем двата часовника на кръст дето имам :lol:
Виж какво ще ти кажа ,Ники-не го възприемай като болест,забавлявай се ,сменяй ги,с две думи -кефи се :))
А ::drinks::
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот wheezy » 08 12 2015, 00:09

Много добре... прочетох статията на глас на жена си, мисля, че ми спечели някоя точка :))
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;
wheezy
Маниак

Мнениеот nibaru » 08 12 2015, 16:10

Perrelet Titanium Double Rotor A5002/2 току що пристигна:

Изображение

Утре е наред Eterna-та

След това... След това ще видим - не мога да се предвидя 3-4 дни напред
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот senna » 08 12 2015, 16:42

Красота! Честито и дълги години да му се радваш! :thumbup: ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот stepona555 » 08 12 2015, 18:45

+1 :thumbup:
stepona555
Маниак

Мнениеот nibaru » 09 12 2015, 19:40

И Eterna-та пристигна. Снимки - тези дни

Sent from my Xperia Z4 using Tapatalk
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот nibaru » 09 12 2015, 21:41

една снимка набързо - с телефона и на лошо осветление
Изображение
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот cenzor » 09 12 2015, 21:42

Изглежда голяма като футболен стадион. :lol:

Със здраве да се носи!
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 09 12 2015, 21:46

cenzor написа:Изглежда голяма като футболен стадион. :lol:

Със здраве да се носи!

От телефона е. А и снимах мноооого от близо, че много кофти осветлението в къщи.

Изображение
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот NKazakov » 09 12 2015, 21:48

Много добре.
Да е честит и със здраве.
“The quality goes in, before the name goes on.”
Аватар
NKazakov
Маниак

Мнениеот Torro » 10 12 2015, 21:59

Ле, ле "nibaru"! Браво и същевременно ти съчувствам! Също знам какво е. Аз дори не продавам, а само купувам. В момента имам четири часовника на навивачката и по един на всяка от ръцете. Отделно продължавам да навивам три часовника с ръчно навиване, а четири кварца са ми винаги в готовност /на единият му свърши батерията, а дори не съм го носил, при това е Реймън Уел Отело/. В интерес на истината най-финансово скъпи са ми кварцовите часовници, които почти не нося - Тисо Квадрато Хронограф /нося го понякога/, един водолазен Ситизен Промастер , пълен с полезни функции /нося го, като съм на море/, Мовадо и Реймън Уел Отело /слагал съм ги два или три пъти за две-три години/. Нося основно дайвърите си с автоматични механизми /редица Сеико, Ориент, Дугена, Инвикта, Восток/ и разбира се множеството хомиджи на Панераи, и на някои други марки. Събрал съм доста винтидж - руски, японски и швейцарски - стари часовници, но установих, че там не ме влече така силно, като при модерните часовници. Единствено, предвид слабостта ми към дайвърите при винтидж-колекцията имам малко по-силен акцент към Амфибии и Командирски.
Та така, лечение не мога да ти предложа. Мога да ти дам разумен съвет, но няма смисъл, то и аз не слушам разумните съвети, когато става въпрос за часовници.
Все пак, видно е , че имаш възможности, ориентирай се към по-скъпите класове! Там всичко и "по, по".
Иначе Фортисите ти са невероятни и точно по моя вкус, а по Луис Монет въздишам тежко-тежко и сън не ме лови - уникален е!

П.П. Сетих се, че имам и още три кварца - един БОШ в дайвър стил , Мишелин-хронограф във Панераи-стил и една реплика на Булгари-хронограф. И трите часовника също са сверени и чакат слагане на ръка, ха, ха!
Torro
Маниак

Мнениеот nibaru » 11 12 2015, 15:51

Решено - при мен си остават Louis Moinet, Perrelet и Hamilton. Другите - във форума за продажба.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот nilro » 02 02 2016, 06:24

Всичко е суета на суетите. От такива бръмбари в главата само Господ може да те спаси, мен ме избави и от други хобита. Надявам се и тук да се отърва щото една година вече само часовници са ми в главата и гледам на хората у ръцете да видя кой какъв часовник носи. Часовниците са хубаво нещо обаче работата като тръгне на психопатия не е добре. ;)За съжаление глупавата паднала човешка природа няма насита в страстите и пожеланията на очите, но човек се впуска и.... се започват безумни неща. Аз от другите ми предишни увлечения не съм хвърлил нищо или продал, като например пак си слушам музика на хай-фи усилвател и озвучителни тела, но вече не са ми само те в главата. Просто промяна в мисленето и друг поглед над нещата. Но, ето че с едно нещо се справяш и идва друго, но така е. Едно време като нямахме интернет май си бяхме най-добре :lol: Сега ти пожелавам тези часовници, които си отбрал да ги носиш със здраве и дълго да те радват :-)
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, а да има вечен живот.
Аватар
nilro
Маниак

Мнениеот nibaru » 29 10 2016, 11:50

Тази година имам напредък в лечението (ограничаване на болестта).
Новите попълнения са само няколко - броят се на пръстите на едната ръка, но пък има още време до края на годината ;) .

Да покажа сега един часовник с периферен ротор - отдавна исках такъв, но "убавите" много скъпи бре.
И специално за @mitadoc (Митака), че ме заяде веднага за ревю и снимки. Ревюто ще се забави, но снимките - ето:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот mitadoc » 29 10 2016, 13:08

nibaru написа:Тази година имам напредък в лечението (ограничаване на болестта).
Новите попълнения са само няколко - броят се на пръстите на едната ръка, но пък има още време до края на годината ;) .

Да покажа сега един часовник с периферен ротор - отдавна исках такъв, но "убавите" много скъпи бре.
И специално за @mitadoc (Митака), че ме заяде веднага за ревю и снимки. Ревюто ще се забави, но снимките - ето:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Извънземен е! ::yahoo:: ::drinks::
Много благодаря за снимките. Надявма се и другите са се накефили като мен!
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Torro » 29 10 2016, 14:44

"nibaru", със страхотен часовник си се сдобил!
При мен болестта се влошава. Залитнах по кварцовите часовници и реших да се сдобия с някой добър представител на това съсловие. Е, първоначалното ми желание е да си взема часовник с хронографска точност /без да е сертифициран хронометър, де/, ама болестното ми състояние се влоши и си купих пет, макар и по-обикновени. Един тристрелочник Тисо ПРЦ100 и четири хронографа - Клод Бернар Хроно, Кандино Ц4333 , Тисо Професионал ПР100 и Сертина ДС Спел Титаниум. Ще трябва да се лекувам ...
Torro
Маниак

Мнениеот dtmf » 29 10 2016, 18:18

Намери си някое хоби което да ангажира повече от времето ти, и след време забравяш за часовниците. Аз съм се ограничил само до няколко евтини кварца до 1000 лв, и по нагоре не стъпвам. Към механиките въобще не поглеждам понеже са цял океан от марки , а цените без ограничения.
Ккато казва Nilro
2 Суета на суетите, казва проповедникът; Суета на суетите, всичко е суета.
3 Каква полза за човека от всичкия му труд В който се труди под слънцето?
14 Видях всичките дела, що се вършат под слънцето; И, ето, всичко е суета и гонене на вятър.
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот nibaru » 29 10 2016, 18:26

И това не е точно така - за суетата. Да, съгласен съм, че има щипка суета, но в крайна сметка гледам и да си доставя удоволствие (на мен)(вероятно, докато ми омръзне). Вероятно затова и все взимам часовници, които да ми харесат на мен, а не такива, които си запазват цената и които се търсят.

Изпратено чрез Tapatalk
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот senna » 29 10 2016, 19:27

Ники, Честито и със здраве да го носиш и да му се радваш! ::drinks::
Страхотен часовник с рядък механизъм и неподражаема визия. ::thumb::
Колкото до суетата... все си мисля, че онзи който може да съзре красота, естетика и емоция в един обичаен "аксесоар" със сигурност вижда и изпитва всекидневно наслада от много повече и далеч по-обикновени "неща". :)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот stepona555 » 30 10 2016, 11:53

Хубвао е да видиш нещо различно , трябва да правят касите на такива реверсо , да си го нося наобратно , колко е часът не е толкова важно
stepona555
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми за часовници