Носите ли си часовниците на почивка

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
vvgospodinov
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Носите ли си часовниците на почивка

Мнение от vvgospodinov » 07 08 2016, 11:44

Здравейте, колеги, съмнявам се, че съм единственият, но когато ходите на почивка вземате ли си часовниците с вас? Аз имам специашна транспортна кожена кутия за целта, няколко микрофибърни кърпички плюс инструмент и бая каишки/верижки.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2009, 15:55

Re: Носите ли си часовниците на почивка

Мнение от stdenev » 07 08 2016, 12:16

Задължително. :)
Всеки самоуважаващ се хотел има сейф. Прибирам ги на пристигане и периодично си вадя по някой. Само с един не става. :))
Плюс едно пликче с каишки и две-три отвертчици.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!

Потребителски аватар
alexandrov
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 17:26

Мнение от alexandrov » 07 08 2016, 12:20

Аз ходя само с един. От няколко дни се чудя кой да взема на морето. Последните 2 години по моретата ходя с Christopher Ward Makaira Pro 500, който си е дайвър и съм спокоен да плувам с него. Много си мисля за Casio F-91W, който пък е лекичък и вероятно достатъчно водоустойчив за бухане във вълните. :)

Потребителски аватар
Bartek
Маниак
Регистриран: 30 01 2011, 11:51

Мнение от Bartek » 07 08 2016, 12:58

stdenev написа:Задължително. :)
Всеки самоуважаващ се хотел има сейф. Прибирам ги на пристигане и периодично си вадя по някой. Само с един не става. :))
И как процедирате на рецепцията. Описвате ги като марка, модел, обявявате ли стойност? Аз като ги зная нашите "самоуважаващи хотели" тръпки ме побиват. Като знам че повечето персонал е нает само за сезона и данданията на рецецията винаги е пълна, едва ли ще ме навие някой да си държа часовника, далеч от мен.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."

Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Мнение от mitadoc » 07 08 2016, 13:06

Bartek написа:
stdenev написа:Задължително. :)
И как процедирате на рецепцията. Описвате ги като марка, модел, обявявате ли стойност? Аз като ги зная нашите "самоуважаващи хотели" тръпки ме побиват. Като знам че повечето персонал е нает само за сезона и данданията на рецецията винаги е пълна, едва ли ще ме навие някой да си държа часовника, далеч от мен.
Не са ли по стаите сейфовете? :)
Daydreamer

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Мнение от Anthony » 07 08 2016, 13:09

Не мога да си представя да почивам в хотел. По-добре да си седя у нас :D
Иначе винаги си нося 2 часовника - ежедневен и G-Shock за спорт, колело и т.н.

Потребителски аватар
Bartek
Маниак

Мнение от Bartek » 07 08 2016, 13:13

mitadoc написа: Не са ли по стаите сейфовете? :)
Аз досега на нашето черноморие не съм виждал стая със сейф. Може и хотела да не съм уцелил от "самоуважаващите". ;)
П.С. Междудругото, на Албена последно когато ходих имаше стаи със сейф, но мисля че се плащаше по 5 лв. на ден, което пък го всписваха на рецепция, което ме отказа допълнително.
Последна промяна от Bartek на 07 08 2016, 13:22, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 07 08 2016, 13:21

Anthony написа: ...
Иначе винаги си нося 2 часовника - ежедневен и G-Shock за спорт, колело и т.н.
И аз така ::thumb:: Тамам малко почивка и от часовници :))

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнение от stdenev » 07 08 2016, 14:32

Bartek написа:
mitadoc написа: Не са ли по стаите сейфовете? :)
Аз досега на нашето черноморие не съм виждал стая със сейф. Може и хотела да не съм уцелил от "самоуважаващите". ;)
Марто, това като някаква ирония ли да го схващам?
Каква беше темата, къде отиде - описвате ли ги, не са ли в стаите, не мога да си представя да почивам в хотел, незнам какво...
Ужас! :)
И все пак ще обясня, въпреки ироничния тон. ;)
Поне в хотелите, в които съм бил досега (обикновено 3 звездни, нищо особено и епитета "самоуважаващи" не означава скъпи или нещо), сейфовете на рецепция са с два ключа - единият взимам аз, другият е на рецепция. Сейфът не може да се отвори без двата ключа ЕДНОВРЕМЕННО.
Поздрави.

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 07 08 2016, 14:58

Излиза, че всеки самоуважаващ се член на този форум си носи часовниците. ;) А хотелите да помислят за сейфове комплектовани с навивачки. :lol:
Е ми и аз нося. На екскурзии поне два. На почивка, задължително и един боен кон от серията ПроТрек. Че то иначе, както казва @Anthony, каква почивка? :)) ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
Bartek
Маниак

Мнение от Bartek » 07 08 2016, 15:18

Не бе Стояне, не с лоши чувства. Погледах през моите очи. Пред очите ми е рецепцията(пълна какафония), човек до човек, един през друг като добитък, говорещи едноврвмвнно на няколко различни езика, едни доволни, други не, трети още чакат регистрация, поне аз на такава картина присъствах, напрежението ескалира отсякъде. Просто си се представих как чакам с кутия часовници за да ги оставям в сейфа. Пък ако успея да извърша тази манипулация, то след няколко часа решавам да си сменя часовника, то със сигурност ще ме сърби задника цяла почивка, защо служителите и на тях им е през оная, пък и със сигурност ще се изнервя аз самия, защото ще загубя време..Това си предствих, че не сме достигнали това ниво на обслужване, още.. Аз затова също търся по-спокойни места за почивка и избягвам да вземам повече от един часовник. Да не го мисля и него барабар с другите неща. ::drinks::

П.С. Пък и имам проблем с доверието... :)

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнение от stdenev » 07 08 2016, 17:04

:)
То това не идва ли и малко на професионална основа?
А по темата, леко ще перифразирам народната мъдрост, към нашата "лудост" - сам (един) часовник, само за тоалетната. :)) ::drinks::

Потребителски аватар
Anthony
Маниак
Регистриран: 23 01 2014, 13:07

Мнение от Anthony » 07 08 2016, 17:10

Ами темата е....на почивка, а не на Слънчака, затова написах, че за мен в хотел не е почивка, защото съм възрастен човек и описаното по-горе от Бартек само ме натоварва, а не си почивам. Преди 20 години беше друго, тогава търсех лудницата. Извинявам съм, ако съм засегнал някой с поста си. Всеки почива както си иска.

Потребителски аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнение от stdenev » 07 08 2016, 17:16

Че то хотели Само на Слънчака ли има? :)
Нещо не схващам.
Както и да е. Всичко добро. ::up::

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 07 08 2016, 17:47

Offtopic: покажи
Изображение
Ako си загубите ключа от сейфа на рецепцията може да си поръчате подобно на горното устройство за вашия тип ключ ,или да помолите рецепционистката , да извади нейния мастър ключ ::drinks:: ::drinks::
За да може да отключите с два едновременно.
Далеч съм от тоя бизнес , но преди време като си търсих в нета резервен ключ за колата установих , че за същите пари , можеш да си купиш универсален
гледам да има нещо на ръката , без значение дали почивам или не , а ако го забравя , ме подсеща бялото очертание

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 07 08 2016, 17:52

Аз си избирам един преди да тръгна, никога не нося друг, ама и нямам много, че да избирам толкова , най-много съм стигал до 3 броя.

Това с плюването по хотели и в последствие по Слънчака хич не го разбрах, нито какво се цели...

Аз в повечето хотели съм виждал малки сейфове в самите стаи, обикновено в гардероба и обикновено са с електронен код, който се избира от ползвателя. Тто е ясно, че винаги някой може да го отвори при голямо желание, ама все пак не носите диаманти, че някой да се прицели във вашата стая.

Потребителски аватар
vvgospodinov
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от vvgospodinov » 08 08 2016, 21:03

Така, оплюха се хотели и т.н., не знам по каква причина се смята, че почивката трябва да е само на Слънчев Бряг и изобщо на море. Аз ще продължа да си нося машинките с мен, нося си ги раницата, с която се движа. А досега, само да вметна, когато съм си оставял принадлежностите зад бара, дори и на напълно непознато място, проблеми не съм имал. С тотално нови и непознати. Хора.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 08 08 2016, 21:10

Anthony написа:Не мога да си представя да почивам в хотел. По-добре да си седя у нас :D
и т.н.
Аз пък обратно, отивам на почивка , за да си почина. Не да готвя, да пера, да сменявам чаршафи и да се занимавам с хиляди други досадни неща, които мога да поверя на персонала на хотела. Това го мога и у нас. :wtf:

По темата - обикновено ходя с един часовник, моделът според настроението. Единствено условие е да е водоустойчив.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
ayl
Активен
Регистриран: 02 01 2016, 13:11

Мнение от ayl » 08 08 2016, 21:33

Аз ходя на почивка само по хотели и винаги когато става въпрос за плаж (море или басейн) оставям часовника си на нощното шкафче. Не съм имал проблеми, всички хотелски стаи са със сейфове в самите стаи, но никога не съм ги ползвал. Нося само по един часовник.

Потребителски аватар
kronos
Маниак
Регистриран: 08 09 2015, 23:58

Мнение от kronos » 08 08 2016, 22:10

Освен часовниците вземам и два сеифа със себе си.Ей така,за по сигурно. :))
ex ozzys

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”