Болестно състояние ли е колекционирането на часовници?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Болестно състояние ли е колекционирането на часовници?

А)Нищо ми няма,нищо,че си говоря сам
11
7%
Б)Не е лудост,нито болест,20-ина часовника са дреболия
14
8%
В)Признавам си-луд съм,но няма връщане назад
21
12%
Г)Никой не ме разбира,само моите малки "бебчета"
17
10%
Д)Лудост е,отказвам се вече от колекциониране(както последните 27 пъти се отказвах с резултат)
7
4%
Е)10 часовника не са колекция
31
18%
Ж)Имам само 1 часовник и си умирам от кеф да го нося
15
9%
З)Всичко в разумните граници е нормално(каквото и да значи за вас)
53
31%

Общо гласове: 169

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Re: Болестно състояние ли е колекционирането на часовници?

Мнение от klon » 24 08 2017, 01:39

spring_drive написа:Колеги , то вашето е нищо спрямо моите болежки. Моето е направо лудост. Освен ,че имам 20 тина часовници ,които само менкам ами и само се оглеждам за нови. С жена ми се разделихме и даже няма кой да ме контролира. На всичкото това и напоследък ме е хванала друга мания. Непрекъснато гледам от Гугъл картата на Женева и съм научил повечето фирми къде се намират. Гледам ги и на картата , а че и снимки излизат пустите. Решил съм на стари години да уча френски и да ходя там да живея. Някой да каже как се лекува това.
Една година ми трябваше за да напусна предишната си работа . Всеки месец бях 3,4 дена командировка в Цюрих.
Знам всички магазини и оказиони за часовници. Имах си програма по която ги обикалях. :lol:

Потребителски аватар
BorisDimitrov
Маниак
Регистриран: 13 08 2014, 18:03

Мнение от BorisDimitrov » 24 08 2017, 10:28

Чак болестно състояние - не е, всеки си е луд по негов си начин, не смятам че цялата мания с часовниците е някаква лудост, имам приятел който постоянно ме тропа, за това, че постоянно мисля някакъв часовник, а той самия наръга към 30 000 в един мини купър, на който не може да му вземе повече от 10 бона, а на часовниците, които имам струват близко до цената, на която съм ги платил (без новите де). Та, кой е лудия в крайна сметка, аз или той ?

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 24 08 2017, 11:30

Колите и спортовете с тях мисля са една от най-големите болести :D

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 24 08 2017, 18:21

Това с колите е като лека лятна настинка и бързо минава. Опитах да кажа отдалече, че с часовниците е сериозно, прогресиращо и неизлечимо, ама май най добре да си кажем истината, дано да е от някаква полза.

Само близките могат да помогнат, с много разбиране, съчувствие и обич ::angel:: :)). Примерно: " Иииии мили, какво пак си гледаш на ръката? Нов часовник? Дай да го видя. Лелеее страхотен е, а циферблата на тая светлина? И какъв е? О, не...вярно ли...? Е това си заслужава, независимо колко пари струва!" :)

Всякакви упреци и противопоставяне водят до влошаване и скъсяване на интервалите. Когато нещата станат съвсем зле, на болния може да се помогне единствено с една крайна мярка и метод, доколкото съм чувал на медицински език се казва "фиксация", или фиксиране беше, по нашему връзване. :)

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 25 08 2017, 00:11

BorisDimitrov написа:Чак болестно състояние - не е, всеки си е луд по негов си начин, не смятам че цялата мания с часовниците е някаква лудост, имам приятел който постоянно ме тропа, за това, че постоянно мисля някакъв часовник, а той самия наръга към 30 000 в един мини купър, на който не може да му вземе повече от 10 бона, а на часовниците, които имам струват близко до цената, на която съм ги платил (без новите де). Та, кой е лудия в крайна сметка, аз или той ?
А той Кю енд Кю ли носи??? ;) :))

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 26 08 2017, 00:49

Абе коварно нещо, заема много малко място. Ако са коли, не можеш да наредиш 15 коли отпред, не можеш да се разгърнеш :))

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 16:54

Мнение от KDelchev » 27 08 2017, 16:23

Хобито е нещо, което всеки трябва да има, за да изпусне парата. Всеки си намира поне по едно такова, според интереси, предпочитания и методи на релаксация и приятен начин да отдъхнеш /извън дивана с дистанционното в ръка/, отдавайки се на увлечението си и преследвайки личната си страст. Удовлетворението, което носи, ни прави по-щастливи, усмихнати и готови да посрещаме предизвикателствата, които ще ни поднесе следващия ден. Най-добрия вариант е, хобито да ти е бизнес и да можеш да се издържаш от него, сполай всекиму ::up::

Извън лиричното отклонение, мисля че часовниците са едно от многото неща...то не са филателисти, нумизмати, колекционери на стари коли, фенове на спотно шофиране, фотографи, колекционери на вина, други шият гоблени, а трети са по спортни или народни танци и т.н и т.н.......
В крайна сметка хобито е страст, но и задължително някакъв разход. Проблемът е, ако примерно ти спрат тока за забавена сметка :((
Извън шегата, това увлечение трябва да е в разумните граници и никога за сметка на семейството, комуналните нужди и нормания начин на живот, т.е, никой от близките ти не е длъжен да страда, заради теб :((

В заключение:, абе хора, изживявайте страстта си, но всичко в разумни граници и всяко нещо да е с мярка, защото примерно и лекарствата лекуват, ама докато не се предозираш с тях...

ПС: Аз имам две хобита: риболов и часоовници. В анкетата отговорих, ама няма да кажа, че току-виж жената посетила един ден форума :) :) :)

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 27 08 2017, 16:55

Хмм.. риболов, браво, има нещо общо... ::up:: Като почнеш да се качваш нагоре по различните макари и пръчки :crazy:, като че ли те ще хванат рибата...

Веднаж една неделя минавам покрай един язовир и си викам, чакай да видя дали не е тук един приятел, дето ходи на това място за риба. И срещам жена му, здрасти, тук ли е е Мишо, къде е? И тя: къде е, ей го там, гледа водата, къде да е :))

Кой знае какво си говорят за нас с часовниците :)

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак

Мнение от KDelchev » 27 08 2017, 17:59

Хах, да ::drinks:: Иначе, на мен, крастата ми е морския ::up::
И там си има геги от по двайсетина кинта, като и такива на Шимано примерно за 1000лв, после машинки, ами компектовка...и накрая става мазало, и това само от брега. Ами за в морето: лодка, двигател, колесар, оборудване, регистрации, ами място с хелинг, и после да я зазимиш и т.н. и т.н.
В същото време, някакви просветени в риболова, предлагат в интернет пространството мега яките чепарета, на цени от 5 до 8-10 кинта бройката, които само те хващали рибата ::yahoo:: Еми, ::yahoo:: сам си ги връзвам, излизат ми сигурно стотинки, и хващат барабар с останалите, че и повече понякога. Рибата къща няма и не и пука, че гегата ти била еди си каква и чепарето ти е от 10 кинта. Познавам хора, които не жалят пара за това си увлечение, но да са живи и здрави, имат-дават, а рибар с рибаря е като брат, и всички сме едно семейство в необятната морска шир.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 28 08 2017, 19:36

То като гледам затова не можеш да се концентрираш по - добре върху часовниците :) Значи си съвсем здрав, радвай се! ::drinks::

Потребителски аватар
KDelchev
Маниак

Мнение от KDelchev » 28 08 2017, 19:54

phil05 написа:То като гледам затова не можеш да се концентрираш по - добре върху часовниците :) Значи си съвсем здрав, радвай се! ::drinks::
Какво да ти кажа, те пристрастените никога не осъзнават достатъчно сериозно, че са такива, а не си и признават. И аз, като легна вечер, сънувам едни чудесии, то саати, то лодки, яхти...ама сабалян се събуждам единствено и само отвит :) :)

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 28 08 2017, 21:34

Има нещо вярно. Ето примерно аз, единствената ми надежда, че не съм толкова болен, е че осъзнавам колко съм болен :)) ::drinks::

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 28 08 2017, 22:21

Преди около 3600г. един от най-уважаваните китайски мъдреци на древността е казал: " Искаш ли един ден щастие - влюби се, искаш ли три дни щастие - ожени се, искаш ли цял живот щастие - стани рибар" :) Разбира се подтекста е : Намери си хоби и релаксирай чрез него и това е за цял живот тръпка.
Аз лично от дете,почти не остана нещо което да не ми е било хоби и стъклени топчета и модели на колички,филателия ,нумизматика,стари и антични предмети, разни прострелващи предмети,барабар с употребата и разбира се - риболова,нещо наистина което държи влага цял живот :) С часовниците е друго и те са любов за цял живот,вече 50 ,че и кусаря години пленник съм им беззащитен ,а от 5-6г. се достигна и до апогей, пълно изтерясване и обладаване и нито един екзорсист не може да ми помогне. Това ще да е и венеца на лудостта ми към финала. Е и заргана и чернокопа взе да се обажда и комшиите пак ще намажат, че аз риба не ям, нали съм тая зодия, да не съм канибал :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”