Болестно състояние ли е колекционирането на часовници?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Болестно състояние ли е колекционирането на часовници?

А)Нищо ми няма,нищо,че си говоря сам
11
7%
Б)Не е лудост,нито болест,20-ина часовника са дреболия
14
8%
В)Признавам си-луд съм,но няма връщане назад
21
13%
Г)Никой не ме разбира,само моите малки "бебчета"
17
10%
Д)Лудост е,отказвам се вече от колекциониране(както последните 27 пъти се отказвах с резултат)
7
4%
Е)10 часовника не са колекция
30
18%
Ж)Имам само 1 часовник и си умирам от кеф да го нося
15
9%
З)Всичко в разумните граници е нормално(каквото и да значи за вас)
53
32%

Общо гласове : 168

Re: Болестно състояние ли е колекционирането на часовници?

Мнениеот trk2 » 20 08 2017, 11:16

Колеги мъчи ме един и същ повтарящ се кошмар- че в часовника ми е влязла вода :shifty: Има ли лек за това и трябва ли да се обърна към специалист ?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 20 08 2017, 11:46

Веднага щом влезе вода, продължавай да сънуваш как го пращаш на часовникар да го оправи. :))
Друг лек няма.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Torro » 20 08 2017, 13:02

Крайно време е да се конструира механизъм, който да работи добре и в суха и в течна среда, че то са едни страхове ... :))
Torro
Маниак

Мнениеот Kostabo » 20 08 2017, 17:15

Болни сме и това е чудесно... ::yahoo::
Тука е така...
Kostabo
Маниак

Мнениеот Puzo » 20 08 2017, 17:45

Истинска болест става, когато се пренебрегват ежедневни разходи и казваш за важни неща: "нямам пари", а същевременно за часовници има отделени средства... Тогава става страшно и не е хоби, ами болест, наркотик... Да не си купувам дрехи и храна, а да се къта за часовници... ::huh:: Докато това не се случва, да не дава Господ, няма никаква болест, а увлечение и хоби. :)
Лошото е, че разликата е тънка между двете...
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот phil05 » 20 08 2017, 20:10

При серийните... хмм непреодолимото купуване на следващ часовник, интервалите до следващия неминуемо се скъсяват и състоянието бързо се изостря и влошава. Това има и добра страна, извършителят губи всякаква реална представа за действителността и накрая бива заловен :))
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот milen1 » 22 08 2017, 21:12

Ох, успокоих се :)) Аз имам 2 часовника, а жената само ми вика:" Ти пак ли гледаш часовници?"
Явно съм си нормален,.....ама за нея не съм сигурен :crazy:
milen1
Активен

Мнениеот phil05 » 22 08 2017, 21:23

Хмм.. "Ти пак ли гледаш часовници"... Това е като да ти каже полицая, хайде този път от мен да мине, карай внимателно. Дано не се случва да бъдеш наистина заловен! ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 22 08 2017, 22:56

milen1 написа:Ох, успокоих се :)) Аз имам 2 часовника, а жената само ми вика:" Ти пак ли гледаш часовници?"
Явно съм си нормален,.....ама за нея не съм сигурен :crazy:

До 20 ще мрънка и фучи.........след 200 вероятно ще и мине, че може и интерес да започне да проявява :))
А като започне да мрънка я попитай " Заплата ли си пропиваш......или проиграваш.....пари по чужди ли харчиш" и пр. в този ред на мисли ;)
А....и при нужда можеш да и покажеш темата в подписа ми, както и тази за джобните и т.н.
::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот milen1 » 22 08 2017, 23:13

Интерес вече проявява :)) Носи "габровски" ролекс и много му се радва. А що теми за това кой колко часовници има съм и показвал... :)) , ама пак си говори от време на време:)
milen1
Активен

Мнениеот RuKo » 23 08 2017, 09:56

При мен са около 15, но съм си разделил във времето по около 1-2 на година и за да не ми купуват глупави подаръци по празниците сме се разбрали и ако аз си купя още някой друг се подреждат нещата. Както в един филм казаха "Най-скъпото хоби са умните жени "
Аватар
RuKo
Почитател

Мнениеот Torro » 23 08 2017, 10:37

Ох, болен съм! Отдавна го знам. Вярно ,че не си купувам скъпи часовници /най-скъпата цена, която съм платил е 500лв. за часовник/ , но не мога да престана да си купувам. Това е една от причините да нямам и скъп часовник, защото дори и да се сдобия с часовник, който струва 5000лв. , след един месец пак ще искам да си взема поредният. Всеки месец си взимам по един или два нови часовници и заради финансовата тежест открих китайската часовникарски индустрия. И още нещо за болестта ми - давам доста пари за часовници, спрямо стандарта ми на живот, а не съм си купувал нови дрехи и обувки от доста време / е, не ходя като клошар, де /. Поне имам известен контрол и гледам да не ощетяване семейството си и ежемесечните текущи разходи за сметки и живот. Абе, болест е и при това сериозна!
Torro
Маниак

Мнениеот spring_drive » 23 08 2017, 12:24

Колеги , то вашето е нищо спрямо моите болежки. Моето е направо лудост. Освен ,че имам 20 тина часовници ,които само менкам ами и само се оглеждам за нови. С жена ми се разделихме и даже няма кой да ме контролира. На всичкото това и напоследък ме е хванала друга мания. Непрекъснато гледам от Гугъл картата на Женева и съм научил повечето фирми къде се намират. Гледам ги и на картата , а че и снимки излизат пустите. Решил съм на стари години да уча френски и да ходя там да живея. Някой да каже как се лекува това.
Времето не се връща.Времето не се купува. Времето лети... Времето е дар от бога да сме човеци за кратък вселенски миг. И часовниците с които мерим тази благодат нека са най доброто за нас.АМИН!
Аватар
spring_drive
Активен

Мнениеот Sisq0 » 23 08 2017, 12:34

spring_drive написа:Някой да каже как се лекува това.

С младо гадже. ;)
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот phil05 » 23 08 2017, 13:28

Да бе, и после и с тях пак така...То повече разправия. По добре с часовници.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот spring_drive » 23 08 2017, 13:33

Трябва и на тях да им купуваме часовници ::crap:: Вярно,че техните са малко по евтинки ,ама има сериозен риск ::angel::
Времето не се връща.Времето не се купува. Времето лети... Времето е дар от бога да сме човеци за кратък вселенски миг. И часовниците с които мерим тази благодат нека са най доброто за нас.АМИН!
Аватар
spring_drive
Активен

Мнениеот petarstoil » 23 08 2017, 14:47

За наше всеобщо успокоение - досега няма хоспитализиран в психиатрия, `щото си купувал и/или колекционирал часовници, не ми е известно и такова маниакално състояние :) /вероятно има?!/ . Яжте, пийте, носете и си купувайте часовници на воля... пък кой каквото ще да си мисли за такива като нас ::drinks:: !
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот phil05 » 23 08 2017, 15:15

petarstoil написа:За наше всеобщо успокоение - досега няма хоспитализиран в психиатрия, `щото си купувал и/или колекционирал часовници, не ми е известно и такова маниакално състояние :) /вероятно има?!/
...
::drinks:: !

Защото заболяването е изключително коварно, болният привидно не страда. Напротив, усеща се щастлив, понесен на крилете на новия часовник и не усеща вируса, който дълбае вече за следващия... :))
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Detson » 23 08 2017, 21:47

Чак колекционер не съм. Гласувах с "З". Имам двайсетина,повечето са руски. Някои около десетина нелепо унищожени. Най ми харесваше една Секонда,много хубав часовник-вадих един от морето и той го скъса и сега лежи в Бургаския залив :(( . Помня всеки как съм го унищожил. Сега имам 9 работещи,4 механични и 5 кварцови. Нося основно Сейко5 някак си най ми пасва. Запалих се по друго хоби и доста време разглеждам часовници ,дори днес разглеждах едни и не зная кога ще си купя. За това пък си купих един обектив и си поръчах два комплекта филтри :)) . Хобито е много хубава болест,особено при получаване на доходи от него. Хайде ::drinks:: и важно да е приятно заниманието.
Я да видим ,туй що все още работи.
Аватар
Detson
Напредващ

Мнениеот phil05 » 23 08 2017, 22:34

Значи си в цветущо здраве, нищо ти няма, щом говорим и за доходи, и за обективи ::up::
Аватар
phil05
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми за часовници