Измами през PayPal?????

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
george2502
Маниак
Регистриран: 04 01 2013, 14:24

Измами през PayPal?????

Мнение от george2502 » 04 05 2017, 09:46

Колеги здравейте,

Пиша за съвет.

С мен се свърза потенциален купувач от Унгария. Цялата кореспонденция е на български, като той определено ползва Google translator.
Иска да му изпратя часовник по DHL, а той да ми плати по PayPal.
Адресът му е реален, в Сегед, не е пощенска кутия, макар че кой знае в тази къща кой живее...
Вариант едно е да е ОК.
Вариант две започне да ми праща фалшиви​ извлечения, че е пратил парите, ама се обработват и да ме пресира да го изпращам асап.

Според вас има ли вариант три, например да ми хакне акаунта в PayPal??????

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Veni, vidi, пиши ЛОКО СФ и да си одим.

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Re: Измами през PayPal?????

Мнение от Vesire » 04 05 2017, 09:55

ХМ, плащане през пейпал се вижда веднага, защо са извлечения ?
Като си видиш парите по пейпала му пращай.. в тебе е и ножа и салама, ако не праща пари, няма сделка.

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 04 05 2017, 10:00

Това ясно, мейли, нотификации, влизам виждам, ама се чудя какво друго може да има като уловка...

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 04 05 2017, 10:13

Поискай му някакъв препоръки като купувач/продавач. Пейпал е абсолютно винаги на страната на купувача и има много варианти да отнесеш плувката ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
vvgospodinov
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от vvgospodinov » 04 05 2017, 10:16

Аз съм купувал от хора в чужбина. Досега не съм имал проблем. Процедирали сме по следния начин - плащам чрез пейпал, чакаме два- три дни, за да се преведат парите в смемтката му и ми праща часовника.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 04 05 2017, 11:02

Господинов, и аз съм купувал неща и то доста, но за пръв път продавам...
А и ти май не си добър пример за измамник. Доколкото сме имали вземане даване покрай една каишка, си мисля, че ако ще ставаш измамник ще имаш много безславна кариера ;)

stepona555
Маниак
Регистриран: 02 03 2015, 15:14

Мнение от stepona555 » 04 05 2017, 11:14

Нищо не разбрах от тая тема !
Купувача предлага да плати по най бързия начин, след една секунда си виждаш парите и можеш да си ги изтеглиш.
Продавача въпреки че ги е получил , почва да мисли дали оня отсреща е кестеняв и дали си е изрязал ноктите, за да му изпрати предварително заплатена стока.
Ако може да разясните на разбираем език проблемите за да е полезно за колегите

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 04 05 2017, 11:30

И аз не разбрах проблема, отскоро продавам и аз, след като ми платят по пейпал става за секунди, шипвам на посочения адрес с тракинг и това е.

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 04 05 2017, 11:37

Така така, всичко горе е ясно. Просто разпитвам дали имате​ някакви негативни примери. На мен PayPal ми е вързан с кредитната карта и внимавам да не ме източат...

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 04 05 2017, 11:51

Има и вариант 4 който е най- неприятен. Да каже, че си му пратил нещо друго. Както писа Монопола пей пал е почти винаги на сраната на купувача.
Къде го намери този купувач? От нашия форум ли?
Предположението, което правиш се нарича нигерийска хватка. Но както казва Степона няма нищо страшно щом видиш постъплението си в Пей пал.
Ако обаче след проучване купувача те съмнява, добре би било да изпратиш на адреса регистриран в пей пал и да удостовериш съдържанието на пратката при нотариус.
Аз не съм го правил защото купувачите досега не са ме съмнявали, но бих го направил ако нямам никаква информация и часовника е на голяма за мен стойност.
Колкото до хакването, тук важат общите правила, рядко се случва и едва ли ти ще бъдеш цел на такъв хакер, обикновено избират по- заможни.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 04 05 2017, 12:01

Съмнението ми е породено от факта, че е с македонско женско име, намери ме в OLX и ми дава мъжки адрес в Сегед, Унгария.
Плюс, че въобще не се пазари, а цената ми не е подаръчна.

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 04 05 2017, 12:04

това че си си изтеглил парите от пейпал в сметкат няма никакво значение. Ако купувача изпищи пейпал пак ще му върнат парите, независимо, че ги нямаш в акаунта си. След това ще ги търсят от теб, включително по съдебен ред.
Пейпал е много нагла, но и много сериозна корпорация и няма вариант да останат назад. Дори и да си изтриеш акаунта те пак имат личните данни и ще предприемат мерки. В никакъв случай не пращай на адрес различен от пейпал адреса. Ако каже, че примерно е била празна пратката и почват драмите. Абе рисковете са много, затова проучи купувача ::drinks::
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

stefanov_s
Активен
Регистриран: 08 06 2016, 16:56

Мнение от stefanov_s » 04 05 2017, 12:21

Не работи с пейпал, защото са измамна организация, ка моли ако имаш съмнения. Каквото и да ми пратиш мога да си взема парите обратно и след 2 месеца, ако си ги изтеглил paypal ще те осъдят за тях...

Потребителски аватар
Orack
Маниак
Регистриран: 13 01 2016, 17:13

Мнение от Orack » 04 05 2017, 13:07

Intime имат наложен платеж за ЕС. Да, по-скъпо е, но пък сигурно. За други куриери не съм сигурен.

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 04 05 2017, 13:31

Аз редовно пазаря през пейпал, но когато селъра не предлага шипинг до България, пращам на различни адреси на приятели, основно в Щатите, Германия. После те ми ги пращат по пощата. Така че не виждам проблем. Е, всяко правило си има и изключения, пълна застраховка за продавача няма, ако попадне на некоректен купувач. Имаше тема във форума, за един продаден часовник, който купувача казал, че не работи, а в същия момент го пуснал за продажба в Ибей като работещ. Хора разни :) Ето и темата http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=18326
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

popayo
Маниак
Регистриран: 23 08 2010, 13:46

Мнение от popayo » 04 05 2017, 14:55

Само който не е продавал и купувал през PayPal не знае какво е.

Винаги има начини да те 'запалят' , само като си помисля аз какви схеми съм си представял.
Споменатата нигерийска хватка е печално известна, по тази схема мой познат се прости със скъп телефон.

А колко варианти има след получаване на стоката да си вземат и парите, не ми се мисли. Има си цели структури, които използват разни похвати и така живеят на чужд гръб. Няколко примера - продавача забравя за тракинг номер,
продавача не спази срока за доставка, стоката е изпратена signature required но по някаква причина липсва подпис.
Почти винаги PayPal е на страната на купувача. Така и стоката и парите отиват в купувача, с малко писане и чакане.

Но който не рискува, не пИчели.

:)

Потребителски аватар
М.Тончев
Маниак
Регистриран: 11 10 2015, 09:27

Мнение от М.Тончев » 04 05 2017, 15:01

Никога не пращайте до различен адрес, от този в ПейПал.
Говорете с ПейПал, кои куриери верифицират като надеждни и пращайте с тях пратките си ВИНАГИ с Tracking Number.
Ако купувача отвори кейс в ПейПал с причина "Unauthorized Payment", само верифициран Tracking Number Ви спасява след потвърждение, че ако сте предоставил измамна информация подлежите на съд и такива подобни :)
You can have results or excuses... not both !

Потребителски аватар
george2502
Маниак

Мнение от george2502 » 04 05 2017, 23:17

Хмммм,
след още два мейла кореспонденция опряхме до класиката - дай ми мейл, пращам ти парите, пращам ти потвърждението и ти ми прати часовника... и когато написах ще ти пратя часовника с тракинг и тн след като си видя парите в сметката спря да пише.
Та такам.

Потребителски аватар
DrFrancky
Маниак
Регистриран: 14 11 2016, 20:22

Мнение от DrFrancky » 04 05 2017, 23:23

На такива им пиши, става пращай парите а аз пращам часовника. Чакаш три дни и ако има пари пращаш. Ако няма спираш комуникация.

Потребителски аватар
vvgospodinov
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от vvgospodinov » 04 05 2017, 23:50

Знчи остава моят "измамнически" вариант...Искаш кинтите по пейпал, френд енд фемили, в момента в който имаш смс от банката пращаш по определения м/у двама ви начин. Ама олуейз кинти фърст. А на мен пейпала от параноя е вързан с виртуална кредитна карта.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”