Измами през PayPal?????

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
Sisq0
Почитател
Регистриран: 12 06 2017, 11:00

Re: Измами през PayPal?????

Мнение от Sisq0 » 25 08 2017, 16:04

На камък ще удариш, с тази опция нямаш buyer protection. Дори не съм сигурен, че въобще можеш да повдигнеш възражение (май само при неполучено плащане от получателя поради неизвесна причина можеше).
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.

n.gerg
Почитател
Регистриран: 23 06 2015, 13:07

Мнение от n.gerg » 25 08 2017, 16:18

Здрасти, не можеш да отвориш "кейс" в ПейПал за Send money to friends and family.
Единствения начин да си върнеш парите е с "credit card chargebacks" и то само ако си платил с кредитна/дебитна карта - Visa, Mastercard, American Express. Ако Пейпал е взел пари от баланса ти или банкова сметка не става.
Съжалявам, скоро минах по тоя път.
Поздрави.

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 25 08 2017, 16:29

Vesire написа:Ако съм платил friends & family и продавача се окаже измамник, мога ли да повдигна (в смисъл сполучливо) кейс ?
Изпращача е в щатите, платих му , 1 седмица ме мота, че няма време да прати, после каза че е пратил и дотам, вече още една седмица мина, не ми отговаря.. имам имейл кореспонденция, по имената му го намирам в гугъл кой е що е ..
Ама ако не ми мъцне и мине още 1-2 седмици без да дойде нищо мисля да отворя кейс..
При плащане "friends & family" нямаш защита. Кейс не можеш да отвориш. За съжаление.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

Потребителски аватар
Vesire
Маниак
Регистриран: 26 08 2011, 08:45

Мнение от Vesire » 25 08 2017, 16:30

Благодаря за мненията.

Потребителски аватар
ILLco.
Почитател
Регистриран: 22 11 2011, 23:42

Мнение от ILLco. » 17 09 2017, 11:36

Аз досега съм имал само един проблем с часовник до Канада. Часовникът бе закупен от прекупвач през ибей. Аз си бях спокоен понеже уж гарантират плащания и пари и т.н. Изпратих часовникът с DHL в перфектно състояние. След 5 дни прекупвача (оказа се 3 поколение роб от индия в Канада) ми писа че часовникът е развален и отвори кейс. Цялата система на ибей се оказа, че работи в негова защита, няма на кого да се обадиш, свързваш се с тел.робот където отговаряш само с да и не, и накрая те препраща да се договаряш с купувача или да му върнеш парите и той да ти върне (реплика вероятно) часовника. Доста бъгове има в системата им и доста лесно могат да ти откраднат часовник, който продаваш, ако си пропуснал да опишеш точно всички серийни номера, модел и цена в товарителницата. Ако минава през Ebay продажбата на часовника до унгария има как да си вземеш парите, понеже има споразумение между paypal i Ebay. Не го ли продадеш в ебай излиза че си му го подарил и чакай писмо от умрял. А отгоре на всичко вече следят и кореспонденцията в Ebay за да не могат да ги прескочат.

Hristiyana
Новобранец
Регистриран: 17 06 2018, 22:38

Мнение от Hristiyana » 17 06 2018, 23:00

Здравейте!
Бих искала и аз да споделя днешния ми случай, за да може да достигне до повече хора.
Започна, както някои от коментиращите споменаха с обява във ОЛХ, за бебешка количка. Свързва се с мен жена по Вайбър, английският беше перфектен, комуникацията също. Без коментар по цената, само казва да обърна цената в евро.
Всичко точно за момента, желае да плати чрез Пейпал или да предоставя IBAN,за да преведе исканата сума. Попитах кое ще е по- удобно - Пейпал, Ок.
Давам си имейла и получавам мним имейл от пейпал, в който съм получила 150€ повече. Обяснява ми се, че след като си получа парите някакъв Seller Agent ще се свърже с мен, за да вземе количката. Вече почти сигурна, че е измама, започвам да разпитвам какъв е този човек, познат ли е, българин ли е и т.н... И темата умело се сменя.
Другото интересно е, че този първи имейл беше изпратен уж от paypalservice, но накрая беше gmail. В него ми се обяснява, че трябва да отговоря и да попитам какво да правя по- нататък. Отговарям.
С втори имейл ми се изпраща някакъв линк, с който да вляза в сайт за някаква си гаранция. Питам "купувача" каква в тази гаранция, защото ми иска някакви данни да въвеждам и ми дава някакви имена и град в Нигерия и да отбележа friends and family( или нещо подобно).
Тук вече реших да се разкрия, че знам, че е измама и започнаха едни уговорки и уверения, че тази гаранция от 100€ ,която трябва да платя, ще ми бъде върната от пейпал, когато завърши плащането.
На всичкото отгоре стигаме до последната стъпка, в която се оказва, че тези 100€ трябва да ги платя аз, като съм ги пуснала на някакъв човек, който няма общо с покупката.
Накрая прекратих кореспонденцията, защото ми отне близо 2 часа и ми изгуби целия следобяд.
Извинете за дългия пост, но искам да съм полезна.

П. С. Първоначално грешката беше в мен, защото споделих, че не съм продавала чрез пейпал и естествено купувачът беше много отзивчив, да ми обяснява всичко ,докато не разбра, че няма да преведа никайви 100€ за нищо.
Поздрави, Християна

otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 17 06 2018, 23:12

Следващият път пишете че не изпращате в чужбина,и готово
Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 18 06 2018, 00:03

То пък като изключи чужбина, няма да се натресе на нашенските номера, ако почне пак по този начин.

А тази описаната сага, с ключови думи вайбър - пейпал - имейл - сайт - IBAN - Seller Agent - paypalservice - втори имейл - линк - стъпка - е някакаъв кошмар изначално, който още от първата стъпка е някакво безумие и наказание. Което сами сме го създали и после непрекъснато му робуваме. Невероятно постижение, бърза и лесна комуникация, както си ходиш по улицата и се препъваш по плочките, плащания, движение и "свобода" ::angel::. И после се чудим и почват още повече разправии.

Хайде в случаяа дамата продава количка през OLX, няма как. Да му мислят тези, дето си купуват каквото им дойде през телефона на улицата или от колата, като китайците, но техните плочки по тротоарите сигурно са по свестни. Примерно дрехи или обувки, дето е абсурд, ако поне не ги видиш или пипнеш, да оставим настрана да ги пробваш. Със сигурност, това ми е работата да разбирам от дрехи и обувки :wink:. Е, нали после можеш да ги върнеш ::angel::. Детска количка не знам. ::drinks::

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 18 06 2018, 03:19

И аз имах мераклийка за Брайтлинга онзи ден :lol: :lol: :lol:

Изображение
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Hristiyana
Новобранец

Мнение от Hristiyana » 18 06 2018, 11:12

Именно и това беше моето съмнение отначало... Как така някой се наема да купува нещо, което е не малка сума, без дори да го е видял.
Доста съм пазарувала от ebay, amazon, aliexpress ,но само неща, които са на минимални цени.
Все пак, нека бъдем съобразителни с такъв вид сделки. Като, разбира се, това е моят случай. Не означава, че всички, чужденци са измамници, но знам едно- щом продаваш нещо, разходите да за сметка на купувача!
Поздрави, Християна.

Hristiyana
Новобранец

Мнение от Hristiyana » 18 06 2018, 11:17

otof написа:Следващият път пишете че не изпращате в чужбина,и готово
Аз това казах, след като се запична едно омайване да плащам някакви пари, като гаранция.
Казах, че пари в баланса ми в Пейпал НЯМА, а само информация в този имейл . Да си дръпне парите, които уж е изпратила и да дойде въпросният " seller's agent", който спокойно може да плати кеш, след като огледа и одобри стоката, обявена за продажба.
Каза, че не можело да си изтегли парите, трябвало първо аз да платя тези 100€ гаранция, уж за да завърши поръчката и тогава можело :lol:

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”