Некоректен часовникар. Дайте препоръка за добър

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Некоректен часовникар. Дайте препоръка за добър

Мнениеот DIABOLIC » 22 07 2017, 18:24

Здравейте. Имах регистрация тук но по някаква случайност не мога да влезя. Както и да е. Преди седмица синковеца изтърва часовника ми seiko kinetic SKA691P1 на плочките в хотела. Аз съм от габрово но в момента съм в обзор. 4 зъбчета от ринга който държи механизма се бяха отчупили. По спешност отидох до варна в сервиза на Битоля 20 (хронос сервиз www.nikol-watches.com ) Оставих го с надеждата че ако не могат да го оправят поне ще ми кажат какви са щетите. След 2 дена отивам и ми казват че е готов и че са сменили ринга с друг. 25лв. Погледнах....на пръв поглед ок. Сложих го и се прибрах в обзор. Вечерта що да видя. Механизма крив. Махалото стърже по капака и звучи като тенекия. С лекота развих капачето което явно изобщо не беше притегнато. И що да видя? Ринга същия. Само махнали счупените зъбчета. От това махане и претупване на работата часовата стрелка остави следа окръжност по матовия циферблат. Във часовника имаше влакна и прах а на стъклото ю лека точица деружка (чисто нов часовник на 2 седмици) и отпечатък от пръст по махалото. Сега освен нов ринг ще трябва да сменям и циферблат. Моля дайте мнение за коректен часовникар който би поръчал частите и би си свършил работата. Благодаря.
DIABOLIC
Новобранец

Re: Некоректен часовникар. Дайте препоръка за добър

Мнениеот stefanov_s » 22 07 2017, 19:16

Grand Mall на ет. -2 срещу Техномаркет, много добри отзиви, включително от мен!
stefanov_s
Активен

Мнениеот senna » 22 07 2017, 19:28

stefanov_s написа:Grand Mall на ет. -2 срещу Техномаркет, много добри отзиви, включително от мен!

+1
Майстор часовникар второ поколение и колега във форума ни. Освен това е човек, който ако не е във възможност да намери необходимата част и положението е непоправимо без нея, ще Ви уведоми и няма да излъже, че "всичко е точно" заради 25 те лева. ::crap::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 22 07 2017, 19:53

Лошото е че съм международен шофьор и другата седмица си заминавам. Ако ще го правя вероятно ще е след 2 месеца. За яд работа.
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот Scandinavian » 22 07 2017, 21:39

Ами колега пращаш го по куриер или часовникаря ти го връща по куриер, с наложен платеж, примерно до жена ти, че да може детето пак та го млатне в земята :)
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот g.mitev » 22 07 2017, 23:00

DIABOLIC написа:Здравейте. Имах регистрация тук но по някаква случайност не мога да влезя. Както и да е. Преди седмица синковеца изтърва часовника ми seiko kinetic SKA691P1 на плочките в хотела. Аз съм от габрово но в момента съм в обзор. 4 зъбчета от ринга който държи механизма се бяха отчупили. По спешност отидох до варна в сервиза на Битоля 20 (хронос сервиз http://www.nikol-watches.com ) Оставих го с надеждата че ако не могат да го оправят поне ще ми кажат какви са щетите. След 2 дена отивам и ми казват че е готов и че са сменили ринга с друг. 25лв. Погледнах....на пръв поглед ок. Сложих го и се прибрах в обзор. Вечерта що да видя. Механизма крив. Махалото стърже по капака и звучи като тенекия. С лекота развих капачето което явно изобщо не беше притегнато. И що да видя? Ринга същия. Само махнали счупените зъбчета. От това махане и претупване на работата часовата стрелка остави следа окръжност по матовия циферблат. Във часовника имаше влакна и прах а на стъклото ю лека точица деружка (чисто нов часовник на 2 седмици) и отпечатък от пръст по махалото. Сега освен нов ринг ще трябва да сменям и циферблат. Моля дайте мнение за коректен часовникар който би поръчал частите и би си свършил работата. Благодаря.

Не знам,но хората които работят в сервиза ги познавам лично и честно казано за първи път чувам да има оплаквания от тях.....след като херметизират даден часовник - го затварят с една машина,след което с ключ не можеш да го отвориш.....идея нямам как си успял да го развиеш на ръка ::huh:: относно самият удар,повярвай ми,че щом са се счупили пластините които държат гривната,която пък държи механизма към касата(ако визираш тях) - последният проблем на часовника ще е стъргането на ротора,което аз лично не разбирам как го свързваш със следата от стрелката по циферблата......относно Диран - и с него се познаваме лично и няма две мнения,че е много,много добър часовникар ::drinks::
часовници в продажба:

https://bazar.bg/ads/user/1040296
Аватар
g.mitev
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 22 07 2017, 23:48

Часовника го отворих с нокти много лесно след ремонт. Гривната си е на място. Зъбчетата на самата гривна която държат механизма са счупени ето и линк със снимка https://ibb.co/m66kC5 По капачето ясно има следа къде жули ротора. Самият механизъм мърда за това стрелката е оставила полумесец на 6 часа. Може би грешката ми беше че казах че не съм от Варна. Знам ли.
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот bright » 23 07 2017, 13:05

И за мен е странна тази история! От години ползвам този сервиз (за последно бях там в четвъртък за свиване на верижка) и никога не съм имал проблеми.
bright
Новобранец

Мнениеот diksanal » 23 07 2017, 15:55

Това с цифера,кофти работа.Мисля,че е могло и да се залепят тези зъбчета на гривната,или да се приспособи някаква скобичка.А за не завития добре капак,и не минал тест за водоустойчивост-добре,че и не си го топнал в морето...
Много неприятна история.
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 23 07 2017, 16:26

Напротив. Преди вечерта да забележа кривия ротор и странния шум бая се покъпах в морето с него. В сервиза казаха че са го били тествали. Ще врътна 2 месеца командировка така и като се върна направо в оторизиран от сейко сервиз го оставям да сменят стъкло ринг и циферблат.
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот Seikosha » 23 07 2017, 18:32

Цялата тази история, не е много читава и има много бели конци. ::cool::
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 23 07 2017, 19:18

Има бели конци да. Аз съм с бял конец щото съм невеж в сферата. Първия ми часовник над 500лв а вече за смяна. Къде видя иначе заговор или нещо?
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот g.mitev » 24 07 2017, 15:01

Никой не е казал,че има заговор......но самият факт,че си се къпал в морето и то доста,означава,че е бил херметизиран и именно това поставя странния въпрос как си го отворил толкова лесно с ръка,повярвай,че никой не влага лоши чувства,просто водим кореспонденция по случая ::drinks::
часовници в продажба:

https://bazar.bg/ads/user/1040296
Аватар
g.mitev
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 24 07 2017, 16:01

Разбира се. Може и така да е. Малкия като го изтърва се пробвах да го отворя но безуспешно. Но след ремонта както споделих беше без усилие. Преди малко пробвах теста със студен часовник в топла вода. Няма мехурчета но с къпането ще е до тук до пълното му оправяне. Мнения за сервиза navitimer? Послепис. Какво представлява самата херметизация. Доста търсих но не намерих отговор
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот Puzo » 24 07 2017, 18:32

Ооо, още един габровец на Хоризонта... :) Welcome! ::drinks::
Тъжно е, че извън големите градове, часовникари в България няма! Ние сме областен град, но ако занесеш дори Кю енд Кю за смяна на батерия при някои от габровските "майстори", рискуваш часовникът да бъде с проблем или най-малкото - надран... Ноо, това е положението!
Иначе във Варна, както и в София ще ти свършат работа! :)
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 24 07 2017, 19:18

Да де във варна "ми свършиха добра работа" :D Сега ще пробвам в София оторизиран сервиз от сайта на сейко. Ще поживеем и ще видим. Като не... нов. Макар че доста ми харесва. Не е кой знае какъв ама все пак...
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот Puzo » 24 07 2017, 19:29

DIABOLIC написа:Да де във варна "ми свършиха добра работа" :D Сега ще пробвам в София оторизиран сервиз от сайта на сейко. Ще поживеем и ще видим. Като не... нов. Макар че доста ми харесва. Не е кой знае какъв ама все пак...

Абе в София виж Методи Иванов или Христо Лозанов, ще останеш доволен.
Когато си мъртъв, ти не знаеш, че си умрял. Трудно и тежко е само за другите. Абсолютно същото е и когато си ТЪП! ;)
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот phil05 » 25 07 2017, 01:08

DIABOLIC написа:...
Преди малко пробвах теста със студен часовник в топла вода. Няма мехурчета...
...
Мнения за сервиза navitimer?

Кажи пак за теста, за какви мехурчета става въпрос?

Навитаймер ::thumb:: Николай Малинов, според мен много добър избор. Само че е navitaimer, не navitimer като Брайтлинга.

http://navitaimer.com/
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 25 07 2017, 07:16

Ами потапям часовника в вода на около 60 градуса. Въздуха в часовника се затопля и разширява и ако не е херметичен излиза от някъде и се образува мехурче. По този начин вода не влиза в часовника
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот rosen_er » 25 07 2017, 09:23

DIABOLIC написа:Часовника го отворих с нокти много лесно след ремонт. Гривната си е на място. Зъбчетата на самата гривна която държат механизма са счупени ето и линк със снимка https://ibb.co/m66kC5 По капачето ясно има следа къде жули ротора. Самият механизъм мърда за това стрелката е оставила полумесец на 6 часа. Може би грешката ми беше че казах че не съм от Варна. Знам ли.

Май ударът в пода е бил доста силен.Циферблатът "мърда" спрямо какво?
Тази повредена гривна за фиксиране на механизма едва ли може да доведе до надраскване на циферблата от стрелка.Дори да липсва напълно ,не би трябвало стрелката да се "разхожда" по циферблата.По скоро в следствие на удара циферблата вече не е закрепен добре към механизма -скъсани крачета или поне хлабаво закрепени.
И на мен нещо историята ми се струва......Или не всичко ни се описва подробно.
rosen_er
Маниак

Следваща

Назад към Други теми за часовници