Некоректен часовникар. Дайте препоръка за добър

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Некоректен часовникар. Дайте препоръка за добър

Мнениеот DIABOLIC » 25 07 2017, 10:36

Циферблата не мърда. Мърда самия механизъм. Там където липсват зъбчета стои леко нагоре в следствие на което оста не е перпендикулярна на циферблата и на 6 часа часовата стрелка се търка по него. Говорих с човек и ми каза че сами ринг така е направен че капачето като се затяга този ринг се свива и държи здраво механизма леко под напрежение. А като липсват зъбчета точно там самия механизъм бяха нагоре и се изкривява спрямо циферблата. https://ibb.co/eUG3H5 Ето къде е следата по циферблата
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот rosen_er » 25 07 2017, 11:26

Циферблатът не може да се изкриви спрямо механизма,защото би трябвало да е закрепен към него.
Сигурно има проблем след падането ,който е причина за драскотината.
Единият възможен съм посочил - не добре закрепен (вече) циферблат.
Другият възможен е часовата стрелка да е променила положението си("поизхлузила" се от оста ,а може би и изкривена ос).
Я кажи когато минутната стрелка е на 12 часа ,часовата точно на маркера за определен час ли застава или подминава малко,че от снимката така ми се струва.Това може да даде инфо има ли "мръдване на стрелката".
Един малко вероятен случай,но възможен - при отварянето на часовника попадане на външно тяло(по-едра "прашинка") под часовата стрелка.
Когато всичко е наред ансамбъл от механизъм,циферблат и стрелки не променя положението на елементите един към друг без значения как наклоняваш,обръщаш или каквото решиш с часовника.
rosen_er
Маниак

Мнениеот phil05 » 25 07 2017, 11:39

DIABOLIC написа:Ами потапям часовника в вода на около 60 градуса. Въздуха в часовника се затопля и разширява и ако не е херметичен излиза от някъде и се образува мехурче. По този начин вода не влиза в часовника

За това попитах, че ми стана интересно :) Колега, този метод откъде го взе, някой ти го каза, или го прочете някъде?

По добре да каже някой друг, който разбира повече, но понеже няма коментар... Да не се намерят последователи на метода ;). Нали по същата логика, като го извадиш и изстине, ще дръпне водичка, както е вир вода целия. По тоя "метод" после задължително трябва да се отвори капака и да се изсуши добре отвътре и около местата откъдето може да влезе вода. Според мен по добре да не си играем с вода в къщи. То и при майсторите часовникари не случайно теста е сух, със скъпи уреди, иначе всеки щеше да има отзад една кана с топла вода и готово.

Това с налягането и с водата се прави от някои майстори и по изключение, ама не така, а след като се установи, че не е водоустойчив със сухия тест и ако майстора прецени. Там се вдига налягане, но на сухо с апарата за тест и после часовникът отива в чаша с вода нормална температура. Да види точно откъде пуска. Но тогава наистина няма опасност после да дръпне вода. И пак трябва майстор да си го прави това, защото в случая един неводоустойчив часовник е мокър и това е проблем. И зависи къде и защо пуска. Който не знае как да пипа, може да му вкара водата вътре и като го суши, както е затворен, примерно с въздух, или с крушата. Затова аз не пипам, ама изобщо.

Мокрите тестове се правят при производителите и на други места за специализирани и реални тестове на модели, различни водоустойчивости и т.н, а не да видиш пуска ли, или не. Щото ако пуска....
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 26 07 2017, 12:11

Часовника е пратен в София в навитаймер. Ще споделя отзиви след ремонта.
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот DIABOLIC » 27 07 2017, 14:46

Хм....Интересно. говорих преди малко с човек от сервиза. Каза че е закрепил механизма и не се нуждае в момента от смяна на гривна но ми каза че лагера на ротора е износен имал шум и някой ден може да спре да зарежда ако съм искал да го замени ще струвало 150 лв с труда. Отказах за сега. Озадачи ме защото часовника е чисто нов. А смятам че е нормално кинетик да се чува при движение на ротора защото оборотите на малкия ротор произвеждащ енергията може да достигне 50к оборота и нагоре. Споделете мнение
Между другото си взех и автоматичен сейко 4R37 мнение за механизма?
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот pm03 » 27 07 2017, 16:13

DIABOLIC написа:Хм....Интересно. говорих преди малко с човек от сервиза. Каза че е закрепил механизма и не се нуждае в момента от смяна на гривна но ми каза че лагера на ротора е износен имал шум и някой ден може да спре да зарежда ако съм искал да го замени ще струвало 150 лв с труда. Отказах за сега. Озадачи ме защото часовника е чисто нов. А смятам че е нормално кинетик да се чува при движение на ротора защото оборотите на малкия ротор произвеждащ енергията може да достигне 50к оборота и нагоре. Споделете мнение

Обълкал си се нещо1
Може ама ако го закачиш за оста на турбокомпресор... :)) :))
Аватар
pm03
Маниак

Мнениеот otof » 27 07 2017, 16:14

DIABOLIC написа:Хм....Интересно. говорих преди малко с човек от сервиза. Каза че е закрепил механизма и не се нуждае в момента от смяна на гривна но ми каза че лагера на ротора е износен имал шум и някой ден може да спре да зарежда ако съм искал да го замени ще струвало 150 лв с труда. Отказах за сега. Озадачи ме защото часовника е чисто нов. А смятам че е нормално кинетик да се чува при движение на ротора защото оборотите на малкия ротор произвеждащ енергията може да достигне 50к оборота и нагоре. Споделете мнение

Пробват :)
Някой ден много работи може да станат
4r37 по-рядко срещана разновидност на масовия използвания в момента 4г36,разликата е 24 часов индикатор
Добър механизъм,за съжаление, производителя не се старае много-много с фабримните настройки за точност
Ще е късмет,ако дневното отклонение е под 10 сек.При допълнителна настройка може да покаже повече от добри резултати
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 27 07 2017, 18:34

В 12 го сверих и навих и сега изостава с няма и половин секунда. Доволен съм за сега. Красив механизъм и часовник.
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот otof » 27 07 2017, 19:13

По-коректно ще е да го засечеш за седмица,или десетина дни, :thumbup:
А иначе механизма наистина е по-красив от някои други японски
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот senna » 27 07 2017, 19:21

Възможно е лагера наистина да е повреден при изпускането върху плочника. Ама за по-сигурно изчакай деня.
Поздравления за другият избор на механика. ::thumb:: Ще очакваме снимки! :)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот phil05 » 27 07 2017, 20:22

otof написа:...
Пробват :)
Някой ден много работи може да станат
...

Чакай малко сега... :). Не така. Часовникът изтърван, четири зъбчета отчупени, а на ротора нищо да му няма, че бил нов часовника.

Аз препоръчах Ники Малинов, но това няма значение и не затова се обаждам. И естествено няма да седна сега да го питам какво е, не е коректно. Това си е тяхна работа и на клиента. Но все пак, не се приказва ей така, без човек да знае конкретната ситуация и мнението на майстора. Гледам клиента няма определено мнение, което си е съвсем нормално, затова пита. ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 27 07 2017, 20:24

Часовничето не е кой знае какво но на мен милитари серийките ми допадат. https://ibb.co/jXxOLQ https://ibb.co/icqSfQ А относно лагера на кинетика...когато отворих часовника след варненския ремонт и го разклатих без капачето шума на ротора беше същия какъвто беше преди инцидента. Но като го взема ще видим.
Некоректно беше в сервиза във варна че само извадиха зъбчетата и казаха че е готов. Аз пак щях да си платя ама да ми бяха казали гривна за смяна ротор повреден това онова. Казаха сменили сме повредените части и готово.

И между другото :mrgreen: синковеца е на годинка и 4 месеца да ми е жив и здрав. Кинетик падна на не повече от 45 санта от земята. Ама здраве да е :D
Последна промяна DIABOLIC на 27 07 2017, 20:56, променена общо 1 път
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот otof » 27 07 2017, 20:50

А,не си ли наш човек,да не ти се налага да тръгнеш по сервизи
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот phil05 » 27 07 2017, 21:46

Виж, това беше на място казано ::up::. Как пък не се сетих, че сега ще прецака колегата и де кой му падне, щом не е наш човек... ::crap::. Съжалявам, друг път ще внимавам.

ПП. опс... може би бъркам, извинявай, ако не съм разбрал и не се отнася до Ники. Защото роторът е достатъчно тежък да направи проблем в лагера при падане и това не се мери от колко сантиметра е паднал. Не знам, майсторът да каже ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот senna » 27 07 2017, 22:37

DIABOLIC написа:Часовничето не е кой знае какво но на мен милитари серийките ми допадат. https://ibb.co/jXxOLQ https://ibb.co/icqSfQ

Достатъчно е, че е истинска механика и хубав часовник! ::up:: ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 28 07 2017, 15:59

Благодарности на майсторите от навитаймер. Часовника ми е готов. Механизма наместен. Тест за водоустойчивост със бележка от теста и касова бележка и всичко 20 лв.
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот diksanal » 28 07 2017, 20:25

Това да се чува. ::drinks::
Значи лагера на ротора си е бил ок?
"Той е богат или беден според това, което е, а не според това, което има."
Бийчър.
Аватар
diksanal
Маниак

Мнениеот DIABOLIC » 28 07 2017, 20:38

Това времето ще покаже. Шумът от ротора си е същия какъвто беше като го купих. Ротора си се движи със същото усилие като преди. Дано всичко е наред.
DIABOLIC
Новобранец

Мнениеот KDelchev » 28 07 2017, 21:21

Радвам се, когато има хепи-енд ::up:: Иначе това с лагера не го мисли сега, носи си часовника с кеф, пък ако изобщо са били прави за лагера, ти сам ще го усетиш с времето, тоя ротор няма да зацикли изведнъж...
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот ILLco. » 14 02 2018, 11:42

Аз само не разбрах, при положение, че момчетата от Варна са затворили часовника, къпал си се, работел е, при положение, че си идвал от друг град сигурно си им дал и малко зор да побързат, и в крайна сметка в софия са ти казали, че най-вероятно от от удара вътре му се е разказала играта на механизма, а те са направили това, за което си отишъл при тях, не е ли редно да се извиниш за думите, които отправи към тях. От години ползвам услугите им, както и са сервиз на повечето големи магазини във Варна, и ме съмнява да са ти оправили часовника с плюнка и тиксо ;)
Аватар
ILLco.
Почитател

Предишна

Назад към Други теми за часовници