Продажба на колекция, за покупката на един

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
Bulova
Активен
Регистриран: 24 04 2010, 12:26

Продажба на колекция, за покупката на един

Мнение от Bulova » 18 10 2017, 13:00

Привет колеги, от доста време насам ми се върти идеята за продажбата на цялата колекция ( прилагам снимка по- долу ) и покупката на един, но по-висок клас ( за моя бюджет разбира се :) ) часовника. Нещо от рода на;
Glycine Airman
Ball Fireman Ionosphere Chronograph
Raymond Weil 7230-automatic
Cartier Santos Galbee 18k Gold and Stainless Steel
Zenith Elite
Breitling Superocean
Omega Seamaster cal. 565
SINN 356Flieger Automatic Chronograph Valjoux 7750

знам , че часовниците , които изброявам са много различни като тип, механизми, визия и т.н.. Идва и момента, когато си само с един часовник няма как да се имаш избор, както при колекцията за различните типове ( дрес, дайвър, милитъри и т.н.). Още немога да си дам отговор , дали това няма да е проблем за мен. Интересно ми е и мнението на колегите от форума.

(Слоча и Г шока вече не са налични :))

Изображение
Bulova Marine Star 98B103
Candino Naval Hero 80
Молния -Сделано в СССР,Вълци на гърба
Tissot Couturier T035410 A
Tissot Quadrato T-Trend T005.517.11.057.00
Восток "Командирские" 2414А ЗАКАЗ МО СССР
Moscow Classic 3603 No:305/500
Rado Elegance Vintage No:2781769
Marina Militare 44mm Power Reserve Auto
Tissot Seastar 660
Ракета (Raketa) 2614.H
Casio G-shock DW-5600BBN

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Re: Продажба на колекция, за покупката на един

Мнение от Torro » 18 10 2017, 13:13

Имаш хубави часовници!
Аз също имам малка колекция и съм си мислил за продажбата и и за закупуване на нещо от по-висок клас. Вероятно това е правилния подход, но не е за мен. Аз имам глад за часовници и не мога само с един. Вероятно 4 бр. по-скъпи часовници ще ме удовлетворят , но това са пак , да речем, около 15хил.лв., което е извън моите възможности дори и да продам цялата си колекция.
Лично аз само с един часовник няма да мога.
Иначе вече съм си харесал няколко представителя от твоята колекция.
Успех в намирането на правилното решение!

Toshiro
Маниак
Регистриран: 26 06 2014, 12:23

Мнение от Toshiro » 18 10 2017, 13:37

Аз не виждам смисъл от повече от два за носене - един за под риза и един по-спортен и водоустойчив (а може и само един - AP RO, PP N или Ойстер). Но от друга страна всичко, което би те радвало, има смисъл! Колекциите не са за мене. Всяко нещо, което ми седи просто така, ми е като трън в гъза. Това лято загубих една торба пари в сините води около Вурвуру, вкиснах се и си развалих останалата част от почивката, така че и в дайвърите вече не виждам смисъл :))

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 18 10 2017, 15:28

Смисъла на подобни колекции е във възможноста да се осигурят бързо свежи пари,без да се товари излишно семейния бюджет,когато дойде време за качествени промени.
В кутията един-два най-много.С три вече отново започва колекция
Изображение

Потребителски аватар
ivanovnov
Маниак
Регистриран: 20 08 2012, 12:29

Мнение от ivanovnov » 18 10 2017, 16:01

колега не си сам във въпроса си :) :) :) нямам отговор и за себе си :)
...go forward...

Потребителски аватар
Orack
Маниак
Регистриран: 13 01 2016, 17:13

Мнение от Orack » 18 10 2017, 16:33

Аз лично не бих се разделил с всички часовници за сметка на 1. По-добре посъбери година, две пък тогава. Не мога да си представя с един часовник всеки ден... На морето за 10 дни носих четири и на деветия ден си викам оххх пак ли този, сега ако си бях взел.....

Toshiro
Маниак

Мнение от Toshiro » 18 10 2017, 16:43

otof написа:Смисъла на подобни колекции е във възможноста да се осигурят бързо свежи пари,без да се товари излишно семейния бюджет,когато дойде време за качествени промени.
И възниква въпроса какво е удачно да се колекционира, защото най-често Бързо могат да се осигурят Малко свежи пари :))

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 18 10 2017, 19:20

Toshiro написа:
otof написа:Смисъла на подобни колекции е във възможноста да се осигурят бързо свежи пари,без да се товари излишно семейния бюджет,когато дойде време за качествени промени.
И възниква въпроса какво е удачно да се колекционира, защото най-често Бързо могат да се осигурят Малко свежи пари :))
Offtopic: покажи
Как какво...
Часовници :)
Всеки сам си преценя какви,според интереса и възможностите.Във форума има колеги с наистина впечатляващи колекции,сбирани с идея,и мисъл.
За мен такава ,например,е респектиращата подборка на редки,и екзотични дайвъри на @DoctorPhill,
или може би най-пълната колекция съветски часовици на @Дон Жуан,
финните,и елеганти vintage на @phill05 които ни показа и днес....
И още ,и още...
Ама рискуваме да променим същноста на темата ,а едва ли ще сме полезни на питащия така
Изображение

Потребителски аватар
NANI
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 21:38

Мнение от NANI » 18 10 2017, 20:31

Не си сам колега. Доста отдавна съм правил такова запитване и тогава повечето колеги тук ме посъветваха да опитам с 1-2 по-скъпи и един за ежедневните битки.... Разбира се не ги послушах и по всяко време имам около 8-10 часовника и постоянно нещо ме човърка отвътре, постоянно все едно търся нещо и продавам, купувам... И аз смятам,че 1-2 часовника не са за мен, но няма как да разбера, освен ако не опитам. Дали пък тогава няма да се кротна най-после? :? Иначе все се сещам за един пост на колега тук, който гласеше нещо от сорта на - "Аз като имам повече от един часовник, не мога да спя" :-D Успех и дано намериш правилното решение.
Изображение

Когато луксът господства,
огънят поглъща света и водата го отнася.

Бирманска пословица

milen1
Активен
Регистриран: 12 12 2013, 21:15

Мнение от milen1 » 18 10 2017, 20:36

Определено не си единствен с подобни дилеми :))
Аз ги бях събрал по едно време 5 мисля бяха, но носех само един и за себе си вече знам....един, най-много два. Над тази бройка вече ми идва un peu trop :))

Toshiro
Маниак

Мнение от Toshiro » 18 10 2017, 21:08

otof написа:
респектиращата подборка на редки,и екзотични
Свежи пари може да има в нещо подобно. В куп Марина Милитаре -
едва ли. Те се трупат за кеф.

Потребителски аватар
clody
Новобранец
Регистриран: 04 08 2017, 09:15

Мнение от clody » 18 10 2017, 21:28

Според моето скромно мнение, за да се стигне до подобна раздяла с една колекция, събирана Н-броя години, коствала Х-броя нерви и копнежи, струвала предполагам не малко от гледна точка на краткосрочния бюджет и една прилична сума от гледна точка разходите с натрупване, то най-вероятно пламъчето на любовта толкова е намаляло, че от него е останало само жаравата. И за да опита човек да си оцени онова, което има, то най-вероятно следва да го загуби. Чак тогава би могло да се оцени подобаващо загубата, а не гледайки своето имане и опитвайки се изкуствено да го обезцениш.
С оглед казаното от мен по-горе, с цел да не изпадат в диалектически материализъм, ще се опитам да предам един империчен опит - демек съвет.
Ако успеете "временно" да подарите част от колекцията на свои познати и приятели, които виждате почти ежедневно, с молбата да носят съответния часовник постоянно (т.е. тези ваши приятели не трябва да бъдат като вас часовник-маниаци и много много да не обръщат внимание имат ли часовник, носят ли го), комбинирайки го с облекло от най-разнородно естество (делнично, празнично, работно в офиса, работно на полето, спортно-елегантно, елегантно-лежерно и т.н.), то тогава ако вие забележите часовника, успеете да оцените неговата красота, естетика и обаяние, то тогава има голям шанс отново да се влюбите в него така, че дружбата с него отново да бъде като слънцето и водата за всяко живо същество.

Пробвайте и споделете. Може да се окаже, че ще спасите много любови в този форум.
Желая успех !!!

Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Мнение от pm03 » 18 10 2017, 21:49

Часовник и жена на заем не се дават.
Часовника може да го счупят, а на жената да и хареса.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Мнение от cenzor » 18 10 2017, 21:51

Аз съм твърдо ЗА продажба на цялата колекция и закупуване на един часовник висок клас.
Главно, защото подписът ти ще стане 1 ред вместо сегашните 14 :shock: , и ще може да се чете нормално, вместо да се скролира по половин екран...
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“

Потребителски аватар
gata05
Маниак
Регистриран: 22 05 2014, 13:23

Мнение от gata05 » 18 10 2017, 22:33

cenzor написа:Аз съм твърдо ЗА продажба на цялата колекция и закупуване на един часовник висок клас.
Главно, защото подписът ти ще стане 1 ред вместо сегашните 14 :shock: , и ще може да се чете нормално, вместо да се скролира по половин екран...
:lol: :clap:
Шегата настрана,и аз съм за да продадете цялата колекция и да си вземете нещо от по-висок клас,но не поради причината изтъкната по-горе от колегата ;) Ще видите часовниците в по-различна светлина.А нови евтинджоси,винаги можете да си вземете по-нататък за едното разнообразие.

Потребителски аватар
otof
Маниак

Мнение от otof » 18 10 2017, 22:33

Пък ако някой започне наистина много да ти липсва,лесно ще го намериш отново
Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 18 10 2017, 22:50

Според мен колега ще си направиш голяма беля :). Няма висок клас, винаги има още по висок клас, в този смисъл и твоите са си висок клас. Да не стане после като му се нарадваш на високия клас, да настане пак една сивота... :(, след която следва неудържимия порив към още един, пак висок клас, защото няма връщане назад и ето ти белята.

Нямаш полезен ход, затова наистина продай колекцията и везми един хубав часовник по - висок клас и му се порадвай със здраве, това е единствения път, но той води право към белята, за съжаление... :(. С малко или много шега разбира се :wink:.

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 18 10 2017, 23:12

Трябва да опиташ от всичко ;)
Фил05 го е казал най-точно ::drinks::

Потребителски аватар
marind
Маниак
Регистриран: 20 12 2011, 14:50

Мнение от marind » 19 10 2017, 14:42

Тази работа с единия часовник нЕма да стане, казвам го от личен опит :(( Сменил съм над 50 часовника вече и няма отърване от тая краста ::crap:: Дори и покупката на два мечтани Брайтлинг-а не реши проблема! Последно си взех Орис, който удовлетворява всичките ми нужди, но това не ми попречи да заприходя вчера още един! ::yahoo:: Както казах, отърване няма, просто се наслаждавай на покупката на часовника, който в момента те кефи, а като ти омръзне, в търговския раздел и ... следващия ::drinks::
В чест на модераторския любимец OSKAR.
Джомолунгма – майката на небесата!
Евала, Майна, не знам как го постигаш, но искам и аз да го мога като теб!
*****the King of the watches*****

Потребителски аватар
BorisDimitrov
Маниак
Регистриран: 13 08 2014, 18:03

Мнение от BorisDimitrov » 19 10 2017, 15:09

Според мен, продай всичко, сбъдни си една мечта, а като се нарадваш на мечтата, продай нея и вземи друга, междувременно, винаги можеш да вземеш нещо по-евтино, странично да разнообразиш ................

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”