Кой часовник да сложа днес - как решавате?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Кой часовник да сложа днес - как решавате?

Мнениеот ZeroReverse » 26 10 2017, 16:50

Всяка сутрина като стана едно от първите неща които правя е да сложа часовник на ръката си. Понякога знам точно какво искам да нося. Може би това ще е най-новият ми часовник, може би ще е любимият ми часовник, може би този който не съм носил от най-много време. Но и често се намирам в дилема, 1-2 дори 5 минути се чудя "Кой да е днес!?". И последват мисли от сорта на:
- "Този ще върви с дрехите ми най-много днес."
- "Да ама искам да си сложа другия щото ми се носи дигиталка."
- "Да ама май повече ми се носи механика днес."
- "Бе така е ама гледай как цифербалта на хронографа ме кефи повече"
И така понякога ми се случва в рамките на няколко минути да сменя 2-3 часовника на ръката си докато реша че "Тоя ще е!" или не трябва да губя повече време и остана с последния на ръката. Като цяло основния ми критерй е какво ми се носи днес. Така или иначе ходя от нормално облечен, до по спортно елегантно, та като изключа G-Shock-а всеки от часовниците ми върви с ежедневното ми облекло. Не харесвам дрес часовници и така всичко остава до свободен избор.

Та как е при вас, ежедневния ритуал за избор на днешнита тиктакаща кутийка?
Аватар
ZeroReverse
Активен

Re: Кой часовник да сложа днес - как решавате?

Мнениеот ivanovnov » 26 10 2017, 17:10

поглеждам ги сутрин и каквото ми е на душата :) не се движа в някакви среди с висш етикет и дрес гурута, така, че ми се е случвало да съм с костюм и да нося G-Shock 5600 черен лак с оранжев дисплей, ами върви си страхотно, въпрос на усещане за през деня :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот Seikosha » 26 10 2017, 17:16

Отварям чекмеджето,взирам се в тълпата и който най-тъжно ме гледа,над него се смилявам. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот dimoyanushev » 26 10 2017, 19:55

Аз от няколко дни всяка сутрин се чудя :
Изображение
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот Torro » 26 10 2017, 21:34

С Ролекс никога няма да сгрешиш.
Torro
Маниак

Мнениеот Veselin_Petkov » 27 10 2017, 09:54

Добър въпрос. Имам 4 часовника в ниския клас, 1 ми харесва много (Seiko Turtle), един ми е симпатичен (Seiko Yacht Timer 150), един си давам сметка, че е добър избор и изглежда добре, но все по-малко ми е на сърцето (Seiko Premier) и 1 не ме кефи грам, но ми е подарък (Longines Presence). 90% от дните посягам към костенурката, 10% към яхт таймера. Premier-ът го слагам от време на време, че ми става гузно. Лонжинът само ако съм с костюм, но и тогава се колебая между него и Premier-а. Жената го носи основно като е в хипстърско настроение.

Костенурката в главата ми е "най-много часовник" от 4те и си личи в поведението ми...
Veselin_Petkov
Активен

Мнениеот trk2 » 27 10 2017, 10:54

dimoyanushev написа:Аз от няколко дни всяка сутрин се чудя :
Изображение

Ха ха да ти имама проблема :) Първите два са за морето, така че голямото чудене става като тръгнеш към плажа (пристанището)

Моя проблем е, че не си знам къде са ми часовниците из чанти, чекмеджета, колата, ателието, дори не знам колко часовника имам.

ПП внезапно получих просветление. Винаги съм се кефил на Тип 20 и събмаринър, но благодарение на твоята снимка установих, че Невисиил-а повече ми харесва от тях. Дизайна ми напоня на Блакпан и на още една марка... кака беше ...Йегер Поларис :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 27 10 2017, 11:09

ZeroReverse написа:Но и често се намирам в дилема, 1-2 дори 5 минути се чудя "Кой да е днес!?". И последват мисли от сорта на:

Проблема става когато почнеш да сменяш каишки, а жена ти те чака на вратата :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот Kostabo » 27 10 2017, 11:49

Дрескод-ът е важен фактор при избора, но често го нарушавам за да видя, как аджеба се "държи" поредното попълнение след профилактика... :)
Тука е така...
Kostabo
Маниак

Мнениеот otof » 27 10 2017, 12:00

чуденето ти ще намалее на половина,ако носиш по два
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Vesire » 27 10 2017, 12:11

А след като изберете часовника, как решавате с каква каишка, верижка, гума .. да бъде ?
Че го има и тоя момент...:D
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот Torro » 28 10 2017, 15:53

Изкарвам си от вечерта няколко часовника, които сверявам и слагам на навивачката, а на сутринта, както се случи. Понякога е съвсем различно предложение от вече подготвените часовници. Гледам да ги редувам. Изборът е интуитивен, но е и свързан , разбира се, с облеклото. Случва се в известен период да нося един и същи часовник, докато му се нарадвам, после друг ми става любимец, след това трети. Все пак стремежът към редуване си стои.
Относно смяна на верижки и каишки, гледам да не ги въртя често. По принцип си избирам за мене си коя верижка или каишка стои най-добре на часовника и така си го нося постоянно или поне дълго време.
Torro
Маниак

Мнениеот gata05 » 28 10 2017, 17:39

Слагам любимия си часовник-новият :))
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот gordanz » 30 10 2017, 00:41

Слагам този който работи и е сверен... през времето в което ходя на университет... хич не ги сменям
Ама то и през другото време я сменя 2 за седмица я не... Ако взема нещо ново нося него и така :)
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Brass Mechanical - Made by Diran Boiadzhyan
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Seiko 62mas
Аватар
gordanz
Почитател

Мнениеот bbo » 30 10 2017, 11:35

ZeroReverse написа:Всяка сутрина като стана едно от първите неща които правя е да сложа часовник на ръката си. Понякога знам точно какво искам да нося. Може би това ще е най-новият ми часовник, може би ще е любимият ми часовник, може би този който не съм носил от най-много време. Но и често се намирам в дилема, 1-2 дори 5 минути се чудя "Кой да е днес!?". И последват мисли от сорта на:
- "Този ще върви с дрехите ми най-много днес."
- "Да ама искам да си сложа другия щото ми се носи дигиталка."
- "Да ама май повече ми се носи механика днес."
- "Бе така е ама гледай как цифербалта на хронографа ме кефи повече"
И така понякога ми се случва в рамките на няколко минути да сменя 2-3 часовника на ръката си докато реша че "Тоя ще е!" или не трябва да губя повече време и остана с последния на ръката. Като цяло основния ми критерй е какво ми се носи днес. Така или иначе ходя от нормално облечен, до по спортно елегантно, та като изключа G-Shock-а всеки от часовниците ми върви с ежедневното ми облекло. Не харесвам дрес часовници и така всичко остава до свободен избор.

Та как е при вас, ежедневния ритуал за избор на днешнита тиктакаща кутийка?

Offtopic: покажи
Не ти давам рецепта за избавление от тези терзания съотв. за липса на време, в което да имаш такива мисли в главата си. Но при мен сутрин няма почти никакво време за такива терзания - благодарение на двете диви момчетии вкъщи (5 г и 2 г) всичко върви в някакви изцяло практически и интензивни грижи по обличането им, измиването им, съответно и нашето с жена ми, кандърдисването им да тръгнем най-сетне за ДГ / ясла, връщането им за по още една играчка, хвърлянето на играчките по стълбите да паднат чак до избата, слизането пеше и дохвърлянето им, ако не са паднали всички в избата и т.н.

Затова при мен от доста време важи - методично носене на определен период на определен часовник, след това вземане на следващия и т.н. Тогава няма нужда от навивачки за автоматика, а и нямам време вечер да мисля за подготовка за сутринта, защото в повечето случаи до 22-23 ч малките не могат да заспят, вкъщи е лудница като в сафари-предаване на National geographic, където малки лъвчета се борят, тичат, хапят, катерят се по, в нашия случай, секции, скачат по легла, хвърлят играчки и др. неща през терасата... ::drinks::
Електронните часовници нямат душа!
Military/Pilot: Seiko 5 7S26c SNK809K1
Sports: Casio EF-300-7AV
Racing: Seiko 5 7S26-SNKK31K1 "Speed Racer"
Vintage: Doxa Anti-magnetic, Poljot AU 20, Ракета
Dress: Citizen Automatic NH2362-52PE, Festina F 16202, Junghans 41/72 17 5 12
Восток Престиж 030725
Аватар
bbo
Почитател

Мнениеот vvgospodinov » 30 10 2017, 16:16

Не решавам, просто взимам първия, който ми хване окото, но напоследък е само един...
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот Veselka » 11 11 2017, 19:31

Така като чета, за вас часовниците са това, което за мен са бижутата. Сутрин - вечния въпрос “кои да сложа?”. :?:
Часовника - няма какво да го мисля, нося само един - любимия ::angel:: . Другите съм прибрала, а любимия го свалям от ръката само като влизам в банята. :))
Изображение
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот Torro » 11 11 2017, 19:59

А само за сведение, на теб Веселке, кой е любимият ти часовник? Ориетчето ли или имаш някоя по-нова и любима придобивка?
Torro
Маниак

Мнениеот Veselka » 11 11 2017, 21:50

Torro написа:А само за сведение, на теб Веселке, кой е любимият ти часовник? Ориетчето ли или имаш някоя по-нова и любима придобивка?

Харесвам много часовници , но Ориентчето което имам отговаря на изискванията ми .
Да, това е любимия ми часовник. :)

ППС бих сложила и снимка, но го има на няколко места във форума ( ще стана досадна с още една ) :))
Изображение
Аватар
Veselka
Активен

Назад към Други теми за часовници