Производство на часовници в България!

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Отговори
mealmighty
Новобранец
Регистриран: 06 11 2017, 16:55

Производство на часовници в България!

Мнение от mealmighty » 06 11 2017, 17:00

Здравейте,

Имам идея да си направя собствена марка часовници, но си нямам на идея от производствен процес и дали тук в България може да се намери фабрика/фирма която да може да изработи часовник по даден дизайн/проект.

Някой знае ли за такива фирми тука в българия които биха могли да произведат определена бройка часовници по зададени параметри и дизайн?

Потребителски аватар
sixking
Напредващ
Регистриран: 23 01 2015, 21:50

Re: Производство на часовници в България!

Мнение от sixking » 06 11 2017, 19:17

Записвам се за темата :)

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 06 11 2017, 19:49

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Що пък не, ама защо се захващаш с кокошкарски работи, може направо да си произведеш самолет по собствен проект. Или пък... защо не направиш проект... ::yahoo:: ::yahoo:: ::yahoo:: ::yahoo:: за производство на една по-добра държава, в която да има такива фабрики за всичко!!!

nasko_jarti
Почитател
Регистриран: 30 08 2017, 12:29

Мнение от nasko_jarti » 06 11 2017, 20:46

Колега, ако нямаш идея от процесите, то просто искаш да инвестираш доста пари, а не вярвам, точно от това да получиш добра възвращаемост! Лично мнение, ама трябва да познаваш това с което се захващаше.

Потребителски аватар
diran
Маниак
Регистриран: 30 01 2010, 13:46
Контакти:

Мнение от diran » 06 11 2017, 20:51

mealmighty написа:Здравейте,

Имам идея да си направя собствена марка часовници, но си нямам на идея от производствен процес и дали тук в България може да се намери фабрика/фирма която да може да изработи часовник по даден дизайн/проект.

Някой знае ли за такива фирми тука в българия които биха могли да произведат определена бройка часовници по зададени параметри и дизайн?
Часовници в България не са проижвеждани никога.
Имало е няколко опита по лицензно усвояване на будилници претърпяло пълно фиаско. Успешнен опит се зачита на Тодор Живков да запусне производство на дигитални часовници по лиценз на Сейко в Правец. Но масово производство не се стига по други най вече политически съображения.
Ако искаш на някакъв часовник да има твоето име е лесно Китайците чакат.
Ако искаш да се произвежда в България всичко, няма да стане твоето. Отделни майстори с нужните умения има, но те като доказани майстори си имат достатъчно работа и сигурно няма да им се влиза в приключение.
Остава да имаш много пари много търпение и ясната представа че няма да си ги върнеш никога.
Аз и още няколко се мъчим с години и нищо за сега.
Та на теб успех, мож да си с повече късмет.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян

Потребителски аватар
valo6
Маниак
Регистриран: 11 02 2010, 20:59

Мнение от valo6 » 06 11 2017, 21:08

И аз го мисля отдавна но това е истината
瓦伦丁

mealmighty
Новобранец
Регистриран: 06 11 2017, 16:55

Мнение от mealmighty » 08 11 2017, 00:26

Идеята я имам продавам часовници от 1 година които купувам от китайците и смея да кажа, че продавам здравата, така че не мисля, че ще имам поблем с пласирането на часовници особено ако са и качествено изработени на сносни цени.

Маркетър съм по призвание и маркетинговият план ми е начертан. Откакто се занимавам с това съм наблюдавал няколко конкурента, които се преориентираха в тази посока от препродавачи на чужди часовници към производство и брандиране на своя марка и доста добре им се движат нещата.

Явно ще трябва да се спра на услугите на някои фирми чуждестранни, които се занимават специално с това. Даже намерих няколко потенциални избора вече.

Пари имам да инвестирам остава да измисля историята, която да ме отличавам поне малко от всяка друга подобна марка часовници и да избера дизайн, който да се отличава и после да пусна в малки бройки в производство.

Какъв по голям кеф от това да имаш на ръката си свое производство луксозен часовник :)

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 08 11 2017, 01:52

Ми няма,щото ще е супер луксозен,поне от единият ъгъл на гледане. :))
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”