Binger от Ali?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Отговори
chezz
Активен
Регистриран: 12 04 2011, 11:33

Binger от Ali?

Мнение от chezz » 13 12 2017, 22:07

Здравейте! Видях че сънародник си е взел от алиекспес часовник от който се интересувам, та си помислих че може да е човек от форума и ако е така, да сподели ако желае дали наистина часовника е със сапфир и дебелината е 8 мм, а и общото впечатление!

https://www.aliexpress.com/item/Genuine ... eLevelAB=0

ПП Въпроса не е дали е реплика, а бива ли като изработка и движение.

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Re: Binger от Ali?

Мнение от Torro » 14 12 2017, 16:37

Така, като гледам часовникът е една китайска вариация на тема Сеико, а и механизмът е Сеико, т.е. вероятно е добър.
Дали е със сапфир, вероятно е с китайски такъв. Не съм специалист , но мисля ,че има различни видове сапфирени стъкла и по съдържание и по дебелина на стъклото и по прозрачност. Използваното сапфирено стъкло сигурно е от най-евтините, но какво от това. Часовникът отговаря на цената си и предполагам ще си доволен. Поръчай си модела с веригата!

chezz
Активен
Регистриран: 12 04 2011, 11:33

Re: Binger от Ali?

Мнение от chezz » 15 12 2017, 11:40

От опит знам, че в Али послъгват по малко, но пък иначе са сговорчиви. Имам подобен, стъклото уж бе минерал кристал, а се счупи от подухване на вятъра. Не вярвам да вкарат автоматик в 8 мм, а пък ми се иска да е така. Дано се появи притежателя отнякъде!
А модела съм го избрал на първо четене :) Черен циферблат винаги ми е допадал повече от останалото.

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”