Как оправдавате покупките си?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
KDelchev
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 16:54

Re: Как оправдавате покупките си?

Мнение от KDelchev » 11 03 2018, 15:19

ISDP написа:Как отговаряте на въпроса "Защо ти е още един? Нямаш ли вече достатъчно" :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
"Ама, този няма нищо общо с другите" :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 12 03 2018, 12:41

Аз ги оправдавам с това, че часовниците които купувам не губят от стойността си и бих могъл да си взема парите обратно, за тази цел обаче купувам втора ръка. Като цяло гледам да не съм затоврил повече от три месечнни възнаграждения.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
spring_drive
Почитател
Регистриран: 15 05 2014, 10:01

Мнение от spring_drive » 12 03 2018, 13:01

Безсмислени са оправданията пред половинката тъй като колкото и да съм бил оригинален не са ми приемали доводите. Две жени съм имал и нещата бяха идентични. Сега съм необвързан и няма нужда от алиби. По скоро на моменти сам се питам правилно ли съм постъпил. Особено след последния Милгаус. И отговора е да категорично.
Защото това е инвестиция и един ден ще остане за сина ми. Той е във възторг като го видя и даже си пожела скоро да отидем поне 1 седмица в Женева и разгледаме саатите на живо. Това ме успокоява и ми е достатъчно. На жените каквото и да оставиш - все е малко ::crap::
Времето не се връща.Времето не се купува. Времето лети... Времето е дар от бога да сме човеци за кратък вселенски миг. И часовниците с които мерим тази благодат нека са най доброто за нас.АМИН!

Потребителски аватар
Stateff
Напредващ
Регистриран: 27 01 2012, 17:57

Мнение от Stateff » 13 03 2018, 14:45

Интересни за четене истории имате. Надявам се един ден да съм в състояние да имам това, което ми е на сърце, без да преглъщам тежко в чуденки в стил "а трябваше ли?".
Едно от нещата, които със сигурност знам, е че не искам да правя половинчати работи. Предпочитам да нося Seiko Presage за 400 Евро, отколкото да си купя кварцов Versace за 1800 лв. (и не целя да обиждам никого с избора му, в случай, че е закупил такъв). Възприятията на всеки отделен човек са строго индивидуални. Аз със сигурност не държа да имам Брайтлинг за да снобарствам. Още повече засилено от факта, че 97 % от хората никога не биха се заинтересовали от това какво имам на ръката си, още по-малко биха разпознали марката и модела. Виж, ако се разминем с някой от вас - колеги-съфорумници, съм сигурен, че ще огледаме китки обстойно. :D
А и в България (и не само) в последните години реалността е доста "интересна". Много хора предпочитат да карат Х5 и да я паркират в калната нива пред полупаднала панелка, която не са ремонтирал от 25 години, а и мебелите вътре са още соц... Аз отбягвам да изпадам в подобна ситуация с часовниците.
Изображение

tonny
Новобранец
Регистриран: 24 04 2018, 17:20

Мнение от tonny » 28 05 2018, 10:52

ако имам пари в банката и след покупката ще ми останат поне толкова колкото съм похарчил давам смело...казвам си прав си ,здрав си ще изкараш други,а недай си боже нещо закъсаш ще продаваш часовници... може да не са перфектната инвестиция ама поне 60%-70% от похарченото ще си върнеш и така .... абе извода от написаното е че си говоря сам много често ....

Потребителски аватар
spring_drive
Почитател
Регистриран: 15 05 2014, 10:01

Мнение от spring_drive » 28 05 2018, 11:48

Ами не знам дали това е темата за споделяне на лични/комични неща свързани с часовниците , ама колегата по горе го е казал вярно , че 97 % от хората в България , а може и % да е повече , но масово хората не гледат какви часовници се носят , камо ли да отбират от марки ,модели ,цени и т.н.На мен скоро ми се случи точно такова нещо. Пия си кафето както обикновенно и си разглеждам в ръката от всички страни Ролекса , като на лявата ръка него ден се носеше друг часовник. Лично време , пространство , мисли , констатации ,че малко си личат следи от носене и все в тая връзка. По едно време идва един човек , който по име не го знам , но отсреща улицата обичайно стои и продава зарзават от багажника на една кола-домати ,краставици и т.н. И той ме пита - Каква марка е часовникът?. Предпочетох да не му обяснявам и му викам - Абе дълго е за обясняване. Обаче той настоява да разбере и аз му го давам - Виж сам му викам. Прочете го някак си името ама пак никаква реакция а само ме попита - Продаваш ли го? Викам си чакай да видя каква оценка ще му дадат и казвам -Да ,обмислям такъв вариант.
Ами тогава , казва сериозно човекът - цял багажник със стока ще ти дам , ако не стигне ще отидем у нас да си набереш още , а пък ако говорим и за колата , ще ми доплатиш малко и взимаш всичко ::up::
::yahoo:: Изпуснах голяма сделка ама разбрах какво мислят хората за моя Ролекс от първа ръка ::crap::
Времето не се връща.Времето не се купува. Времето лети... Времето е дар от бога да сме човеци за кратък вселенски миг. И часовниците с които мерим тази благодат нека са най доброто за нас.АМИН!

Потребителски аватар
ZeroReverse
Активен
Регистриран: 27 06 2014, 20:41

Мнение от ZeroReverse » 17 06 2018, 08:39

Нищо и пред никой не оправдавам. Мислч че съм отговорен човек и докато всичките ми сметки са платени и постигам финансовите си цели, правя и купувам каквото си искам (тоест харесвам и обичам) - часовници включително :)

Винаги са ми били странни ситуации в които трябва да се оправдаваш за нещо пред някой, още повече ако е близък човек като приятел или половинка. Че ако тия хора са крайно против интересите ми кой би ги подкрепил?

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 17 06 2018, 10:46

За оправдаването - много ми хареса подписа на потребител в един часовникарски форум (не помня кой):

Най-голямият ми страх е, че след смъртта ми жената ще продаде часовниците ми на цените, които съм и казал, че струват :lol:
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.

ISDP
Почитател
Регистриран: 15 06 2016, 04:58

Мнение от ISDP » 17 06 2018, 11:11

miroman написа:За оправдаването - много ми хареса подписа на потребител в един часовникарски форум (не помня кой):

Най-голямият ми страх е, че след смъртта ми жената ще продаде часовниците ми на цените, които съм и казал, че струват :lol:
Това е кошмара на рибаря... но и в този случай е приложимо :D

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 17 06 2018, 16:52

Никакви оправдания, от дя на дя... Разчита се на това, че някои близки толкоз и правят разлика между часовник и часовник и по скоро биха обърнали внимание на цвета на каишката. И казваш: А, този ли? Сложих му нова каишка (верижка и т.н), че старата замина и готово.

Е. трябва да имаш и готов вариант и компенсация, ако те хванат. Но пак си на далавера, като се има предвид колко е далече истината и от най - смелите и ужасни предположения ;).

Потребителски аватар
vvgospodinov
Маниак
Регистриран: 25 02 2012, 12:30

Мнение от vvgospodinov » 19 06 2018, 11:57

При условие че се грижа за две семейства на практика, никой няма право да ме пита какво правя с остатъка от парите си, след като съм им наплатил и изплатил каквото е необходимо. Обикновено е "Деа мене си, деа, защо го купих това!?!"
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.

wheezy
Маниак
Регистриран: 15 11 2013, 22:33

Мнение от wheezy » 19 06 2018, 12:47

1. Никога не лишавай близките си хора от стоки (или услуги) от първа необходимост, заради глезотиите си.
2. И никога, ама НИКОГА-НИКОГА, не се оправдавай за нещо пред себе си, което ти прави кеф, докато не нарушаваш първа точка. Животът е кратък.
3. На друг човек, било то жена ти, приятел, познат, роднина, може да му кажеш моята максима: "Всеки си прави каквото си иска".
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”