Неудобна кожена каишка?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Отговори
nedqlkow
Новобранец
Регистриран: 28 11 2019, 10:56

Неудобна кожена каишка?

Мнение от nedqlkow » 28 11 2019, 11:00

Здравейте,
преди около седмица се сдобих с ето този часовник - https://www.emag.bg/pierre-cardin-chaso ... D088YLBBM/, който беше на оферта спрямо реалната си цена и реших, че е крайно време да се опитам да понося и такъв аксесоар. Получих го, всичко изглежда чудесно, няма изоставания, дизайнът му е добър, но има един проблем.

Каишката му е от естествена кожа и към момента ми е страшно неудобна. Както и да го сложа има едно притискане от двете страни на китката, което при по-дълго носене определено води до умора там. Реално часовникът стърчи отгоре и отдолу, а притиска от ляво и от дясно.
Има ли някакъв вариант въпросната каишка да се отпусне преди сама да приеме формата на ръката ми след n на брой носения или просто си трябва търпение?

В интернет има редица клипчета от сорта на това https://www.youtube.com/watch?v=lAA01yUXAdU&app=desktop, в което са показани различни варианти, но нямам идея дали са съотносими към кашики от естествена кожа и не ми се иска да си правя експерименти, преди да знам за какво иде реч.

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Re: Неудобна кожена каишка?

Мнение от kokokoz » 28 11 2019, 12:09

време и трябва,сама ще се отпусне и приеме формата на ръката,както и не пречи леко да я намачкваш.

nedqlkow
Новобранец

Мнение от nedqlkow » 28 11 2019, 12:27

Това с намачкването го пробвах и има леко подобрение. Гледам в интернет ги слагат в чаша с гореща вода, но конкретно на този часовник не виждам как му се сваля кашишката, та няма да се опитвам. Надявам се да се отпусне наистина.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 28 11 2019, 12:39

Не я слагай във вода, като изсъхне ще се втвърди още повече. Както каза колегата и ако е естествена кожа, най добре да си я поносиш така, от топлината и формата на китката ще се оправи сама по ръката. Ако и помагаш и я намачкваш, съвсем леко, без да я огъваш на по малък радиус, отколкото искаш да стане.

Vall66
Напредващ
Регистриран: 29 06 2016, 07:59

Мнение от Vall66 » 28 11 2019, 12:41

Може да пробваш леко да я намажеш с балсам за кожени изделия, има такива в търговската мрежа. Друг вариат леко с финна кърпа да я намажеш /втриеш/ с медицински вазелин - кожата омеква и с носене както каза колегата приема формата на ръката. ::drinks::

nedqlkow
Новобранец

Мнение от nedqlkow » 28 11 2019, 12:48

Ясно. Търпение си трябва. Благодаря ви :)

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”