Малки загадки само за познавачи ;)

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Малки загадки само за познавачи ;)

Мнениеот phil05 » 01 03 2018, 21:50

Това е новата мода в загадките. Перничанки, не испанки :)

Ето тук намерих нещо, искам да знам дали са топли моторите, че да продължавам да копам, Но нещо цветовете не пасват...

Изображение

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот senna » 01 03 2018, 22:05

Това е интересно потвърждение на максимата, че един мъж стане ли на 40, си купува собствен мотор и тръгва по... аааа, Panerai с извивки да речем. :)) Обаче е студено. Много възрастен вече тук (жокер). Огнян хвърли шубата, но понеже се е разхвърлял из нета, сега сигурно ще мълчи и гледа сеир само. :)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 01 03 2018, 22:10

Е, аз на готов отговор не се радвам, затова си мълча. А пък бирата предпочитам да я пия, не да я купувам :)
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот phil05 » 02 03 2018, 01:29

Да, видяхме на предната страница как се правиш, че не знаеш, точно пък ти... :wink: А ни отвя с тоя Зайко чак отвъд Испания, че отгоре на всичко и Orack го позна какво е! Хайде сега отговаряйте с Orack и отивайте за бира ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот trk2 » 02 03 2018, 03:25

phil05 написа:
trk2 написа:...
Въпреки това вътрешността пак си е пълна с течност, иначе биха се образували въздушни джобове. Предполагам, че течността се задържа в системата заради вакума.
Абе часовника е велик ::yahoo::

Според мен тръбичката си стои пълна с въздух. Тая система май отчита налягането в тръбичката, без значение дали е от въздух или вода. Водата навлиза само донякъде, докъдето сгъсти въздуха при определено налягане, също като при Ориса горе и после пак си излиза навън. Е, ако искаш, може после да го изтръскаш малко :wink:, а при добро желание може да напълниш тръбичката и с вода, по малко по малко. И ако поразглобиш коронката.

Май са го помислили, не знам. Няма как да пробваме, за съжаление... :(

В патента пише, че системата е пълна с течност. Не знам как се задържа, но като знам от моите уши колко трудно излиза :lol: а на патентната схема пътя на вън ми изглежда още по-усукан
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 02 03 2018, 10:26

Щом пише...Няма ли да излезе малко навън, като се качиш в планината? Или да се изпари, системата е отворена. То зависи и каква е течността. Интересно защо им е таралеж да слагат течност, като с въздух върши същата работа.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот trk2 » 02 03 2018, 13:45

И за мен е загадка, целия патент прочетох и не намерих отговор. Въодушевен съм от идейната комбинация между класически манометър и часовник. Досега не съм се гмуркал на повече от 10 метра, но това лято мисля да си взема специална маска за гмуркане, че моята не позволява. Ако ми хареса ще имам нужда и от манометър :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 02 03 2018, 14:22

Аз пак да питам... помпичката за какво е? :)) Не мога да приема, че е ей така само за игра, да седнеш и да си надуваш манометърчето, като си нямаш работа. :)

Offtopic: покажи
Коце, с чиста съвест мога да ти препоръчам добра маска. Тествана е лично. :) Намален обем,
перфектна и при силни течения на голяма дълбочина, температурно закалени стъкла с повишена якост, шарнирно окачване на ролките, приляга много плътно, перфектно зрително поле и буквално не се усеща.

Изображение
Изображение
Изображение
https://www.leisurepro.com/p-udrmmm/aqu ... micro-mask

Можеш и да си я вземеш директно от магазина на Aqualung-technisub в Сф.

::drinks::
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот phil05 » 02 03 2018, 14:57

Е, за каквото са и ония работи в презентейшън бокса на Омегата Спийдмастър. Ако има някаква полза, вероятно е да си го тестваш, преди да се гмуркаш, дали не изпуска :)). И дали му работят сплит стрелките. А пък защо не и да си играеш с него, за какво ти е иначе ;). Ако не си trk2, който ще го ползува по предназначение.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот trk2 » 02 03 2018, 16:12

Няма лошо да се провери преди гмуркане дали системата работи у друг е въпроса до колко е коректно. При клапа с мембрана това може да стане само с натискане със специално колче- аз така и не разбрах дали са я приложили някъде тази клапа във вида от патента.
Относно загадката, да разбирам ли че джента е правил дизайн през 80-те посветен на Сена ?
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот senna » 02 03 2018, 16:41

Аааа, в презентейшън бокса всичко си е с приложение. Лупата и инструмента за патентите (козият крак :)) ) са ми много полезни и са качествена изработка. ;) ::drinks:: С тяхна помощ досега съм свалил и сложил веригата няколко десетки пъти, без да оставя никакви следи по лъговете. Звена от веригата също свалих, избивайки пиновете с помощта на инструмента. А стоманеното парче с емблемата ми е перфектно за успокояване на нервите с премятане между пръстите. :lol:
Според мен помпичката си има приложение за промиване и изваждане на морската вода останала в тръбата на манометъра. Ти си прав, че водата там следва да навлиза с повишаване на налягането. Системата е затворена в единият си край и водата навлизайки под налягане компресира въздуха вътре, карайки търбата да се опитва да се изправи и по този начин работи манометричната скала. При намаляване на налягането компресираният въздух я избутва обратно, т.е. при изплуване системата следва да се обезводни сама с изравняване на налягането. Обаче, както казва trk2, давайки пример с ушите си, то и с моите е същата работа, ако часовникът е обърнат така, че затвореният край да е долу, то и водата също ще е долу поради по-високото си относително тегло, и както пък казваш ти, трябва да се обърне така, че водата да изтече, при нормално изравнено налягане. Ушите най-лесно си ги обезводнявам заставайки на челна стойка. :lol: Та сега, ако след употреба на часовника в морска вода, закачим помпата и създадем налягане в тръбата, след което обърнем часовника , така че най-ниската точка да е вентила и изпуснем налягането през клапана, кое ще излезе първо? Остатъчната вода вътре или въздуха? :) Ако направим това упражнение сипвайки сладка вода даже, може да се каже, че сме "промили" системата. :)
Правил съм си експеримент с пирон от неръждаема стомана забит в скалите на прибоя на фара в Ахтопол. За една зима и пролет, буквално се стопи на карфица. ::huh::

Я да приключим с перничанката. :)

Gerald Genta, ... ... ..., 41, Ayrton Senna, senna (наша милост позволил си да използва за ник буквосъчетанието означаващо фамилното име на големият пилот от F1 с 41 победи и 65 полпозишъна)

Кое е все пак липсващото звено на мястото на многоточието в тази съвсем косвена и непредумишлена връзка?
А, и жокер малко. Отговорът е и отговор в една от загадките на Phill05! :thumbup: ::drinks::
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Orack » 02 03 2018, 17:33

Еййй измъчи ни Асен с това Юбло....
Аватар
Orack
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 02 03 2018, 21:54

Тая перничанка по чужбината ходила ли е? Кои държави е посещавала?
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот senna » 02 03 2018, 23:42

Orack написа:Еййй измъчи ни Асен с това Юбло....

Тц, Юбло е спонсорско изпълнение. Ние търсим благотворителност обаче. :) ::drinks::

Barking Dog написа:Тая перничанка по чужбината ходила ли е? Кои държави е посещавала?

Ми не, родила се е в Le Locle, малко след това се мести с техните в Женева, където си живурка и понастоящем. Виж, чорбаджията ѝ пътува доста. Последно мисля, в Хонг Конг е отседнал. :)
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 02 03 2018, 23:48

Ясно, търсим женевски винкел с швейцарски корен и китайски "чорбаджия" :)
Barking Dog
Маниак

Мнениеот phil05 » 03 03 2018, 11:21

То не само го търсим, ами като го намерим, трябва да го докараме и до Джента, то не е една беля. И аз се мъчех да докарам един Таг Хоер Айртон Сена лимитиран някак си до Джента, но не става. Но успях да му сложа в ръцете един Корум, с чорбаджия в Хонг Конг, този доларовата монета, но какво от това...

Освен часовници, Джента е правил единствено лого и запазени знаци за разни фирми и марки.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 04 03 2018, 16:59

Ей измъчи ни Senna с тази перничанка от Женева и това си е!

Докато измисли още някакъв жокер, реших да пусна още една засукана, че една семица вече само вериги са ми в главата и тъкмо си викам "Абе много скъпи тия пущините, не си го и помсляй!" и се появява Сармата и пуска тема, че колкото и да са скъпи, не е невъзможно...

И така:

Изображение

това е свързано с друга една страст- кафето!!! Динамометричен тампер за кафе - за да гарантира винаги точно пресиране на смляното кафе в цедката ( обикновено се настойва между 15 и 18 кг).

Питането е какво общо има тампера със часовниците?
Жокер 1: Става въпрос за конкретен часовник с интересна концепция
Жокер 2: Конкретния часовник има ТРИ технически решения, които да осъществят концепцията и ЕДНА интерсна компликация
Barking Dog
Маниак

Мнениеот Orack » 04 03 2018, 18:09

Оги, с power reserve и Blancpain общо има ли?
Аватар
Orack
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 04 03 2018, 18:15

Няма общо с "бял хляб"
Barking Dog
Маниак

Мнениеот ясс » 06 03 2018, 12:17

Темата озаглавена малки загадки , като чета повечето не малки ами направо египетски ероглифи.
Да питам , намерих си половин циферблат и му търся каишка и останалото , ама не знам коя марка е.
Прилича на този от снимката.
Изображение
ясс
Напредващ

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми за часовници