Малки загадки само за познавачи ;)

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.
Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Re: Малки загадки само за познавачи ;)

Мнение от senna » 02 07 2018, 23:01

Изображение

Ем, значи правилно съм разбрал. За настройка само на beat error, или равновесието, лост А и лост В едновременно за да остане разстоянието между тях еднакво и да не се скъси или увеличи работната дължина на спиралата. Или пък ако ще се прави настройка и на честотата, първо колонката за равновесието, после дължината на спиралата.

Реглажа на честотата с помощта микростелата при свободно окаченият баланс на 3135 пак ясно. Фиксатора на колонката предполагам, че нещо го законтря обаче, за да не се мести самопроизволно. И при настройка, контрата първо се освобождава и след това пак се поставя. "Умувам", къде е тази контра и как е решена при 3135?
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 05 07 2018, 11:25

Пластината с винта от едната страна?

Изображение

Ето как е на мойту AP 3120. Няма да питам как е, защото май е очевидно. Можеш да си драснеш и чертички с отвертката отстрани къде е нулевата грешка ;).

Изображение

Ето малко инфо за това при Ролекс и за микростелата винтовете на 3135.

Изображение

Ако имаш ключ, можеш да си ги настройваш секунда по секунда ;), с диапазон 150 сек/ден. Както каза nevenbekriev по двойки срещуположни.

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 05 07 2018, 12:41

Мдаа...
Я, нАпълни ми една малка, че прежаднях! :)) ::drinks::

Точно, пластинката, планката или там, както се води. Обаче... как? Така, като я гледам, дали ще е там, дали ще я няма, все тази. Не се вижда зъбче или друга вид контра на нея. :) Ей така, както си е на снимката нищо не пречи втулката да си се мръдне накъдето си иска и beat error-а да си е.м., както се вика. :))

При AP-то още по-елегантна работата, ексцентрици (жокер за горе :) ), лесна и фина настройка (за който си може, разбира се). Фиксирана дължина на спиралата, няма ограничителни щифтове, няма градусници и главоблъсканици, дето само Невен може да ни ги разясни. ::up::

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 05 07 2018, 16:52

НЕмат малки чаши, а малка в голяма чаша не върви, та ще почакам да прежаднееш още повече, като за голяма :) Щом го даваш толкова скромно :)

Май са фиксиращи винтове в шлиц дъга, като ги стегнеш няма мърдане, дето питаше за Ролекса.

Изображение

Изображение

Като ги гледам, ми идва наум още по просто решение ;). Същото, но на монтажните винтове на моста на баланса, изфърляме и регулирането в средата на моста, всичко там става здраво и неподвижно и въртим целия мост :)). Изфърляме и икономисване и тия два винта. За какво са го направили симетричен тоя мост. Само че внимателно, и от двете страни, като при микростелата, че ако избяга центърът и оста на баланса от където му е мястото, тогава да видиш error дето не са и намерили още името.
Това хм...да не стане грешка...че е на сериозно, че ако го види nevenbekriev, наше чудо, та ничие... :)

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 05 07 2018, 18:34

phil05 написа:НЕмат малки чаши, а малка в голяма чаша не върви, та ще почакам да прежаднееш още повече, като за голяма :) Щом го даваш толкова скромно :)

Май са фиксиращи винтове в шлиц дъга, като ги стегнеш няма мърдане, дето питаше за Ролекса.
Ахаааа, е ми сипвай тогава! ::yahoo:: ::up:: Инженерът, си е инженер! :clap: :clap: :clap:

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 06 07 2018, 10:26

Бъзикай се ти... :mrgreen: Що си не траеш? Сега какво ще кажат хората, тоя бил инженерин, а па к'ви ги пише... Шлосер съм, кой разряд беше, пък после друго...

Да ти го върна с едно инженерно решение :)). Да пробваме първо на твоя Ролекс идеята ми горе, пък после на AP-то. а? Имам тук дремелче с едни малки фрезички. ЗАрежи регулатори фиксатори и колонки. Ще му разкараме малко отворите на моста, завиваш леко винтовете, хващаш го с два пинсета от двете страни и го местиш, докато ти хареса. Нали е симетричен. После стЕгаш. Аз ще гледам и ще правя снимки и филмчета за съответната нова тема :) И ще давам кураж, имам опит в настройка на вертикален и хоризонтален ъгъл (на грешката ;)) на качествена грамофонна доза на слух. След което не ми се слушаше музика поне 6 месеца.

Хайде слагайте някоя загадка за края на седмицата.

Barking Dog
Маниак
Регистриран: 10 02 2016, 11:29

Мнение от Barking Dog » 06 07 2018, 11:21

Ей, не се спряхте значи!!! Вальо, моите адмирации към способностите ти да "мотивираш и убеждаваш" хората, щом успя да провокираш и Невен да пропише в тази тема :clap: :clap: :clap: !!!

То не бяха вибрографи, спирали, грешки, че сега гледам и инженери са се появили!

Ама нещо май забравяте....

Изображение

И така, понеже е петък и трябва да е нещо лесно и приятно, търсим.....часовник (каква изненада!)
Конкретен модел и марка.
Жокери:
1. Подчертан в текста по-горе
2. Снимката за вдъхновение
3. Часовникът има една интересна компликация, която е необичайна

Давайте, че ми се пие бира. ::drinks::
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 06 07 2018, 11:39

Barking Dog написа: ...
че сега гледам и инженери са се появили!
...
Защо го подчерта, Огняне, да не объркахме как се пише, с е, или с и? Аз оттука си го преписвам, пък как ще да е ::angel::

Изображение

Няма да питам от какъв метал му е циферблата, защото е много лесно. Сега си върви загадката на Огнян, пък после ще видим.

ПП Като стана въпрос, да не е някой IWC Инженер ::angel::? Въпреки че къде има осмици, ама нищо чудно, като ви знам фантазията ::drinks::

Потребителски аватар
nibaru
Маниак
Регистриран: 28 02 2015, 15:14

Мнение от nibaru » 06 07 2018, 12:30

Faberge Visionnaire DTZ

Sent from my Mobile
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.

Barking Dog
Маниак

Мнение от Barking Dog » 06 07 2018, 14:10

Не е това търсения часовник! Фабержето има изключително нестандратен начин на изпълнение на компликацията "втора часова зона", но самата комликация, като такава не е необичайна за часовник. Иначе Фабержето е интересен и даже подходящ за тази тема с някои решения....
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 06 07 2018, 14:24

BALL Engineer III с термометър...

Barking Dog
Маниак

Мнение от Barking Dog » 06 07 2018, 14:38

Мдааа, явно пивоварната ти се развива добре и имаш стока за пласиране в сезона...:)
Точно за Ball Engineer с компликация "Механичен термометър", необичайна комплкация, особено за...дайвър например при модел Ball Engineer Master ІІ Diver TMT !!! ::drinks::

Изображение

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 06 07 2018, 15:12

Barking Dog написа:Мдааа, явно пивоварната ти се развива добре и имаш стока за пласиране в сезона...:)
Мани, не се смогва направо... :)) ::drinks::
phil05 написа:Да пробваме първо на твоя Ролекс идеята ми горе, пък после на AP-то. а? Имам тук дремелче с едни малки фрезички. ЗАрежи регулатори фиксатори и колонки. Ще му разкараме малко отворите на моста, завиваш леко винтовете, хващаш го с два пинсета от двете страни и го местиш, докато ти хареса. Нали е симетричен. После стЕгаш. Аз ще гледам и ще правя снимки и филмчета за съответната нова тема :) И ще давам кураж, имам опит в настройка на вертикален и хоризонтален ъгъл (на грешката ;)) на качествена грамофонна доза на слух. След което не ми се слушаше музика поне 6 месеца.
Тц, нЕма да стане. ЗаврЕли са под моста едни дистанционни втулки, като сегмент от дорийска колона, :) трябва и те да се разфрезоват и после нЕма фиксация вече. Между другото материала на тези втулки е различен от този на моста и платината... на жълто ми бие, та сега се замислям, че това едва ли е случайно пак. Въобще в 3135 няма нищо случайно, колкото и традиционен да изглежда на пръв поглед. Самото изпълнение с шлиц дъгата на винта, дето ти го хвана е достойно за възхищение, дори само заради идеята, да не говорим, че изработката му, е процес, допълнително обременяващ самата технология на производство, но същевременно улесняваш много последващото обслужване и настройка. Това последното, понеже знам, че винаги, когато се сравняват часовници в ценово изражение на база функционалност само, без да се отчитат подробностите скрити в "дяволските" детайли, се опитваш да обръщаш внимание и на този факт. :)) ::drinks::

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 06 07 2018, 17:58

senna написа: ...
Тц, нЕма да стане. ЗаврЕли са под моста едни дистанционни втулки, като сегмент от дорийска колона, :) трябва и те да се разфрезоват и после нЕма фиксация вече. Между другото материала на тези втулки е различен от този на моста и платината... на жълто ми бие, та сега се замислям, че това едва ли е случайно пак...
Тия ли? Сигурно ги знаеш много добре и отново леко задаваш загадка ;), като предишната "умувам"... ::angel::. Не са само дистанционни, а и се въртят за регулиране на височината на моста и луфта на оста в лагерите. Ама ще ги изФърлиме и тях, после след мача ще видим.

Потребителски аватар
ostap
Маниак
Регистриран: 10 07 2013, 18:06

Мнение от ostap » 28 07 2018, 19:41

Темата нещо залиня... Аз да се възползвам докато кръжока по математика е във ваканция, да пусна нещо с по хуманитарна насоченост. Така нещо по-лекичко за отскок: Коя е тази известна часовникарска фирма, активно работеща и в областта на военното производство? Жокер: по някое време известен генерал става председател на Борда на директорите. ::drinks::
Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 30 07 2018, 23:01

Никой нищо, май всички са в отпуска. Братя по оръжие, казваш? Фирма, или марка, или и двете? Дай още жокер, този генерал преди колко време, 10, 50, 100 години? Още един, май не е швейцарска фирмата, с тоя неутралитет ::angel::, което нищо не значи де, че и те не се шегуват :)). А?

Потребителски аватар
ostap
Маниак

Мнение от ostap » 30 07 2018, 23:31

Фирма и марка тук се припокриват.След втората световна война започва ръста на военните поръчки, в разгара над 20 % от приходите идвали от военно производство. Генерала тъй героичен бил, че на негово име кръстили оръжие, което и сега още е на въоръжение в три армии...(две от които за нищо не стават) :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
senna
Маниак

Мнение от senna » 30 07 2018, 23:44

Булова, ген. пет звезди Омар Брадли, М2 Брадли, ... и неставащите армии май са тези на Ливан и на Саудитска Арабия :?:

Потребителски аватар
ostap
Маниак

Мнение от ostap » 30 07 2018, 23:49

senna написа:
30 07 2018, 23:44
Булова, ген. пет звезди Омар Брадли, М2 Брадли, ... и неставащите армии май са тези на Ливан и на Саудитска Арабия :?:
Ееее, началството всичко знае!!! :clap: :clap: :clap: :clap: ::drinks:: ::up:: Точно така. Даже не стигнахме до най фундаменталния жокер - първата ТВ реклама била на Бюлова, казват.
Изображение

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 30 07 2018, 23:50

На някоя советская почва да ми прилича :)), само дето "приходи" не се връзва нещо...
Последна промяна от phil05 на 31 07 2018, 00:09, променено общо 2 пъти.

Отговори

Върни се в “Други теми за часовници”