Истински или менте

Място където ще намерите темите, които по някакъв начин са в нарушение на правилата
Отговори
Danny988
Новобранец
Регистриран: 02 03 2019, 15:43

Истински или менте

Мнение от Danny988 » 02 03 2019, 15:52

Според вас този часовник истински ли е
Изображение

Изображение

Scandinavian
Маниак
Регистриран: 11 03 2011, 14:28

Re: Истински или менте

Мнение от Scandinavian » 02 03 2019, 16:08

Истинско менте.
Ти за марката Ролекс чувал ли си нещо?
Това е жалко дори сравнено с Q&Q
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2

nasko_jarti
Почитател
Регистриран: 30 08 2017, 12:29

Мнение от nasko_jarti » 02 03 2019, 17:19

Ни ден ни дата

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 05 03 2019, 03:18

Не знам защо продължава марката Q&Q да се дава за пример за нискокачествен часовник и марка. Това просто е невежество. Марката е нискобюджетна ,като някои самолетни полети, а това не значи ,че този полет няма да те заведе за където си тръгнал. КюКю-то е тясно свързана с Цитизен ,японска е и досега е произвела стотици милиони екземпляра , с чудесно качество, сигурност и разнообразие на модели на достъпна цена. Не робувайте на стереотипи, а се облягайте ,или на собствен опит,или на непредубедено мнение.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

SNK
Активен
Регистриран: 17 09 2018, 16:38

Мнение от SNK » 05 03 2019, 21:02

Seikosha написа:
05 03 2019, 03:18
Не знам защо продължава марката Q&Q да се дава за пример за нискокачествен часовник и марка.
Епа, то там китайските марки нали ги знайш... Не е маде ин свис така че...

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 06 03 2019, 01:59

Q & Q Citizen Kimuki Kabushiki Kaisha Tokio, Japan; registriert am 10.8.1976

SNK
Активен

Мнение от SNK » 06 03 2019, 10:58

Q&Q ми беше един от първите часовници. За Citizen няма нужда да ме навиваш, другото беше чиста ирония.

Предпочитам японските кварцове защото не е поредния ETA или Ronda в каса с различен надпис.... Като някъв incest са понякога...

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 07 03 2019, 03:06

Не те знам за какви навивания става въпрос и въобще какво искаш да кажеш и явно не схващаш нещата. Марката е японска и съм посочил двамата кооперирани производители, место на производство и дата и година на регистрация и естествено ползват японски механизми, при кварцовите на базата на Цитизен и Шиоджири ,а в механичните се пробваха с модифициран автомат на Хамазава. Няма как да ползват нито китайски,нито Ронда. Сега производството е най-вече в Сингапур, но със сигурност и в други близки азиатски държави вече. Здрави,надеждни и съвсем не с лош финиш, в зависимост от модела, в диапазона на достъпния потребителски клас.Часовникарска марка ,а не такава за парфюми, с изградена търговска мрежа,което говори за успешен мениджмънт, а и за марката като цяло. Всички не може да носим Ролекс все пак.

SNK
Активен

Мнение от SNK » 07 03 2019, 11:04

Seikosha написа:
07 03 2019, 03:06
Не те знам за какви навивания става въпрос и въобще какво искаш да кажеш и явно не схващаш нещата.
Чакай малако, бе пич.
Тука не мога да разбера тагове за ирноия ли да ползвам или да пиша фермани, за да дойдат нещата на място.

Q&Q от много време знам какво и на кого са тъй като човекът, който подари един от първите ми часовници когато бях хлапе - Q&Q ми обеща след това и Citizen с разяснението защо първо такъв и връзката със Citizen.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 07 03 2019, 11:57

Seikosha написа:
06 03 2019, 01:59
...Kimuki Kabushiki ...
:))
Offtopic: покажи
Сетих се японските футболисти в световния отбор, дето си ги измисляхме в училище.

Pocheshigo Potashaki, Naibago Ukjumura и още имаше :). Сори за офтопика.

thebimmerfan
Напредващ
Регистриран: 19 10 2017, 10:49

Мнение от thebimmerfan » 08 03 2019, 15:35

SNK написа:
06 03 2019, 10:58
Q&Q ми беше един от първите часовници. За Citizen няма нужда да ме навиваш, другото беше чиста ирония.

Предпочитам японските кварцове защото не е поредния ETA или Ronda в каса с различен надпис.... Като някъв incest са понякога...
То нали Miyota в различни каси е много по-различно...

Pine
Напредващ
Регистриран: 11 04 2018, 01:38

Мнение от Pine » 09 03 2019, 21:25

За мен също Q&Q си е много прилична марка. Който иска здрав, надежден и не на последно място красив часовник, на добра цена - това е правилният избор. За има-няма 25 лева получаваш прекрасен часовник.
Между другото, като стана въпрос за ментета, един от часовниците с най-голяма сантиментална стойност за мен е от тази категория. Най-обикновен електронен часовник, каквито се продаваха на всяка сергия по пазарите и битаците още преди да ги има магазините "всичко по 1 лев". Помня ясно деня, в който го получих. Беше началото на Февруари 1996г. ( мисля 7-ми - 8-ми или там някъде ). Бях 7-ми клас, а баща ми работеше в тютюнева фабрика и въпросният часовник беше изпаднал от бала с тютюн. Намерили го негови колеги и понеже и тогава не е бил нищо особено, никой не го искал и баща ми го взел. Даде ми го да си имам часовник като играя навън. Преди това имах 2 механични, но за тая възраст и предвид факта, че играехме по улиците, не бяха особено подходящи. Освен това, тогава играех много футбол и беше абсурд да нося механичен или какъвто и да било скъп часовник. Не помня само дали имаше батерия или аз му купих. Мисля, че аз му купих някаква китайска, с която изкара почти 5 години. За това време винаги е бил с мен. Падал съм, ставал съм, скачал съм, удрял съм го, жулил съм го, мокрил съм го и какво ли още не. Спрях да го нося активно, когато завърших гимназия и влязох в университета. До преди няколко месеца събираше прах вкъщи. Доста време му търсих най-обикновена батерия по магазините и накрая видях в Лидл голяма опаковка с най-различни батерии. Купих я само заради това, че имаше и такава за моя часовник. Сложих му я и часовникът си тръгна без никакъв проблем. Сега пак си го нося с удоволствие, особено когато майсторя нещо или работя по двора.

thebimmerfan
Напредващ

Мнение от thebimmerfan » 09 03 2019, 23:07

Хубава история колега. Мнозина разпознаваме себе си по един или друг начин в нея.

SNK
Активен

Мнение от SNK » 10 03 2019, 20:09

thebimmerfan написа:
08 03 2019, 15:35
SNK написа:

Gyeahh, ама няма нужда да си продадеш бъбрека за часовник с този механизъм.

thebimmerfan
Напредващ

Мнение от thebimmerfan » 11 03 2019, 09:59

SNK написа:
10 03 2019, 20:09
thebimmerfan написа:
08 03 2019, 15:35
SNK написа:

Gyeahh, ама няма нужда да си продадеш бъбрека за часовник с този механизъм.
То на практика точно обратното се получава - пълно е с качествени швейцарски брандове, които предлагат доста добри часовници на доста смислени цени като Certina, Candino, че дори и Tissot, а да не говорим за secon hand пазара, че е залят и се намират всякакви качествени каварцови часовници като Certina Precidrive, което си е high accuracy quartz за под 1000лв, а една кварцова Туна на Сейко не пада под 1000$ втора ръка...И на Citizen гледам винидж дайвърите като 800м титан са в категорията на хилядите в $ вече...Иначе е пълно с кварцови Тагове та дори Омеги за под 1000$

SNK
Активен

Мнение от SNK » 11 03 2019, 11:40

Колкото по редки са, толкова по голямо става търсенето - толкова повече извинение да надуват разни търговци цените.
Сигурен съм че и някои от Citizen моделите, специално GPS Satellite Wave моделите им, ще станат доста желана придобивка веднъж щом поизчезнат (май не е лошо да си изнамеря един, много кефещи).

Но когато бяха що годе тамън излезнали предлагаха доста добро качество за парите спрямо швейцарските брандове. Това което ми харесва е стремежа за иновативност вместо използване на "доброто старо и работещо" и момента в който няма нужда да пише Swiss Made, за да знаеш че имаш качествен часовник на ръката си.
И въпреки, че дадох пример за предишно време дори сега може да се намерят супер добри сделки за това което предлагат. Като примерно подценения титаниев/радио часовник Casio Oceanus S100.

И въпреки всичко много хора ще смръчкат нос като видят надписа "Ама то е Casio" но си остава факта, че е с полировка 10/10, вид плюс качество и се прави в същата фабрика в която произвеждат Grand Seiko (което обяснява страхотната полировка).

Не подлагам на съмнение качеството на швейцарските часовници, но е хубаво да не се забравя, че не са единствените които знаят как се правят часовници.
Последна промяна от SNK на 11 03 2019, 13:51, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
alex_slav
Маниак
Регистриран: 24 07 2013, 20:17

Мнение от alex_slav » 11 03 2019, 12:56

Аз поне не се сещам за швейцарец на цена която поне да се доближава Океануса, който да предлага подобни материали, технология, удобство и т.н.
Аз съм от 1 год с Океанус и не ми омръзва, най-носения часовник ми е.
Разни профани и за Гранд Сейко ще кажат, че е по-скъпо Сейко, ама всичко може да се чуе, както и че, Ферари е по-скъп Фият може би.

thebimmerfan
Напредващ

Мнение от thebimmerfan » 11 03 2019, 14:13

Зависи доста и от това, какъв тип часовник търсиш. Тук по сайтове като OLX съм виждал часовници като Certina Precidrive за 750лв, което си е high accuracy quartz, хронограф е и като качество е трудно да бъде бито дори от въпросните модели на Casio и Citizen, които цитирате. Имал съм няколко кварцови хронографа на Certina и един кварцов Tag Heuer и качеството е многократно по-високо от това на няколкото G-Shock-а и от на другите японски кварцови часовници, които съм имал. Дори си спомням, че една от Сертините ми избързваше с 2 секунди на година, а не беше нито high accuracy, нито термокомпенсиран кварц... Най-точното Касио, което съм имал избързваше с 10 секунди на месец, а за качество на материали и изработка по-добре да не говорим. Радио сверяеми часовници нямам в предвид - там точността на механизмът няма никакво значение за точността на часовника и като цяло не е моята концепция.

thebimmerfan
Напредващ

Мнение от thebimmerfan » 11 03 2019, 14:21

alex_slav написа:
11 03 2019, 12:56
Аз поне не се сещам за швейцарец на цена която поне да се доближава Океануса, който да предлага подобни материали, технология, удобство и т.н.
Аз съм от 1 год с Океанус и не ми омръзва, най-носения часовник ми е.
Разни профани и за Гранд Сейко ще кажат, че е по-скъпо Сейко, ама всичко може да се чуе, както и че, Ферари е по-скъп Фият може би.
Отричайки шедьовър, като Гранд Сейко е кажи-речи същата профанщина, като да го определиш като ''2 пъти повече часовник от Ролекс'', което също съм чувал от страна на фенове на Сейко. Харесвам по-старите им high-beat модели, но кварцовият хибрид spring drive не ме пали много, а и с цена от над 5000$, определено ако търсех да закупя часовник в този ценови клас щях да ги похарча за друг.
Иначе като финиш и качество на изработка Гранд Сеико-то наистина се конкурира с високия швейцарски клас, но и цените са същите, та и по-високи.

Отговори

Върни се в “Кофа”