Breitling vs Omega

Информация и мнения за конкретни модели и марки

Re: Breitling vs Omega

Мнениеот FONBOX » 02 07 2013, 00:07

Всичко е въпрос на вкус, пари и на колко годинки си!
Лично на мен Omega ми идват по-консервативни, Breitling-a по-разчупени и дизайнерски.Като машини няма как да дам мнение защото за мен е важно часовника да има дух и щом го сложиш да го усетиш и да си кажеш, че това е твоя часовник.Мнения много, ''професори'' много, но в крайна сметка важното е да ти харесва на теб!
::up::
Аватар
FONBOX
Активен

Мнениеот vikir » 04 07 2013, 20:47

От тези двата - Ролекса :-D (в кръга на шегата)
Според мен и двете марки имат страхотни модели в миналото, но настоящата гама и на Омега и на Брайтлинг, страда от липса на свежи идеи ( по отношение на дизайна). Само като погледне човек един стар Дайнамик или пък Ко-пайлът и ги сравни със сегашната скука в Омега и мегаломания в Брайтлинг ( Инвикта ги бие :-D), започва да се замисля...
Аватар
vikir
Активен

Мнениеот Scandinavian » 11 07 2013, 13:19

Аз също нямам никоя от двете марки, но преди да се интересувам от часовници мислех, че Омега са знак за върхови постижения в часовникарството, за Брайтлинг не бях чувал, пък и като чух си мислех, че са от марките дето пъхат една ЕТА в лъскав корпус и режат глави с цена.
Като прочетох тук там, ситуацията започва да се обръща, виждам Омега като чудещи се какъв маркетингов ход да направят с коаксиала, да набутат силиконови части и др., което не, че се отразява на точността, но иновациите не винаги са нещо удачно. Затова първите коаксиали са имали редица проблеми (кофти е да си вземемш часовник за една кофа пари и да стои в сервиза, пък било то и гаранционно)
От друга страна Брайтлинг залагат на добрата стара ЕТА, ама не само, чел съм, че са откупили патента от ЕТА и си правят механизмите сами, даже ги "тунинговат".
Визията на двете марки също е крайно различна, Омега с по-скоро дрес тип, пък било то и дайвърите им, верно, че някои от Seamaster-ите им направо може да се сбъркат, при бегъл поглед с някое насрано Seiko5 за 100 лева (язък за кинтите :) )
От друга страна Брайтлингите са си направо джиджани, лъскави, мачо топузи, дето неможе да не се забележи (па макар и някой да не ги е чувал). Напоследък визията им толкова ми допада, че се бях замислил за някаква евтина реплика, само заради външния им вид :) (анатема)
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот stenli » 12 07 2013, 01:46

Scandinavian написа:Аз също нямам никоя от двете марки, но преди да се интересувам от часовници мислех, че Омега са знак за върхови постижения в часовникарството, за Брайтлинг не бях чувал, пък и като чух си мислех, че са от марките дето пъхат една ЕТА в лъскав корпус и режат глави с цена.
Като прочетох тук там, ситуацията започва да се обръща, виждам Омега като чудещи се какъв маркетингов ход да направят с коаксиала, да набутат силиконови части и др., което не, че се отразява на точността, но иновациите не винаги са нещо удачно. Затова първите коаксиали са имали редица проблеми (кофти е да си вземемш часовник за една кофа пари и да стои в сервиза, пък било то и гаранционно)
От друга страна Брайтлинг залагат на добрата стара ЕТА, ама не само, чел съм, че са откупили патента от ЕТА и си правят механизмите сами, даже ги "тунинговат".
Визията на двете марки също е крайно различна, Омега с по-скоро дрес тип, пък било то и дайвърите им, верно, че някои от Seamaster-ите им направо може да се сбъркат, при бегъл поглед с някое насрано Seiko5 за 100 лева (язък за кинтите :) )
От друга страна Брайтлингите са си направо джиджани, лъскави, мачо топузи, дето неможе да не се забележи (па макар и някой да не ги е чувал). Напоследък визията им толкова ми допада, че се бях замислил за някаква евтина реплика, само заради външния им вид :) (анатема)

Според мен не си прав за това кой колко е напреднал в механизмите. Впрочем използването на силиций (защото Si е именно това, а не силикон !!!) е пионерна стъпка на Ulysse Nardin, а не на Омега като за начало. Според мен си има своето предназначение, а не е просто маркетингов трик. Няма да се впускам в излишни подробности ... има достатъчно в интернет на един клик растояние.

Мен лично не ме интересува дали някой ще обърка дайвърския ми модел на Омега за Сейко примерно (нямам дайвъри нито на едната нито на другата марка) ... защото въпроса не е в това колко пари сме дали за даден часовник ... според мен важното е да оценяме духа на марката и модела ... ::drinks::
- Omega Speedmaster Professional, Seiko SNZG Flieger, Casio G-Shock
Аватар
stenli
Почитател

Мнениеот PlayBot » 03 09 2013, 19:30

Определено Omega Едно от приятелчетата се размотава с Braitling Веднъж го беше оставил в колата точно под предното стъкло - никой не му обърна внимание . Марката в Бг не е позната за разлика от Омега Всъщност това определя и моя избор Като малък едно списание много не надъха със реклама на Constellation И преди 6 год се сдобих с такава Единственият часовник летял в космоса speedmaster pro имам подобен :) Както и да е ! Със двете ръье съм за Omega :)
„Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час."
Аватар
PlayBot
Почитател

Мнениеот stdenev » 03 09 2013, 19:54

PlayBot написа:Определено Omega Едно от приятелчетата се размотава с Braitling Веднъж го беше оставил в колата точно под предното стъкло - никой не му обърна внимание . Марката в Бг не е позната за разлика от Омега Всъщност това определя и моя избор Като малък едно списание много не надъха със реклама на Constellation И преди 6 год се сдобих с такава Единственият часовник летял в космоса speedmaster pro имам подобен :) Както и да е ! Със двете ръье съм за Omega :)

Ако има някакво значение, пише се Breitling...
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот grigorivanov » 03 09 2013, 20:14

:)) Този колега и на мен ми беше писал за един BRAITLING. :))
Аватар
grigorivanov
Активен

Мнениеот dilaz » 03 09 2013, 20:38

PlayBot написа:Определено Omega Едно от приятелчетата се размотава с Braitling Веднъж го беше оставил в колата точно под предното стъкло - никой не му обърна внимание . Марката в Бг не е позната за разлика от Омега Всъщност това определя и моя избор Като малък едно списание много не надъха със реклама на Constellation И преди 6 год се сдобих с такава Единственият часовник летял в космоса speedmaster pro имам подобен :) Както и да е ! Със двете ръье съм за Omega :)

Това за космоса въобще не е вярно. Много марки са летяли, вкл. и BULETRONIC.
Аватар
dilaz
Активен

Мнениеот alex_slav » 03 09 2013, 23:07

Гледам и тук някои споменават, че е важно да е известна дадена марка на Бг населението. Това съм го чувал и когато избирах моя неизвестен за голяма част от народа фортис. Едва ли не, било пари на вятъра, защото е непознат на бай Иван. То и гранде сейко прилича на сейко от 200лв, ама не е същото.
Омега за мен е много по-сериозна марка. За външен вид не говоря, там си има вкусове всеки.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот PlayBot » 04 09 2013, 03:16

Ако на някого му се е сторило, че съм объркал букви - пиша от Apple iPad пък той е със едни такива миниатюрни букви, като натисна една се отпечатват две и то не винаги желаните ! После започва едно триене писане наново и така се забравя како съм искал да споделя със вас ! Колкото до Brietling или Omega , и двете марки са много добри, във един и същи ценови клас . Предпочитам Omega защото са със изчистен класически дизайн, циферблата на Brietling ми изглежда много натруфен . Страшно много скали за измерване на едно или на друго, които смятам за излишни.При мен влияние оказва външния вид, и после какво има под капака!
„Даже и най-скъпият часовник има само 60 минути в час."
Аватар
PlayBot
Почитател

Предишна

Назад към Марки, модели, новини, коментари