TIMEROY - Какво е това животно?!

Информация и мнения за конкретни модели и марки

TIMEROY - Какво е това животно?!

Мнениеот Niksun333 » 05 10 2016, 14:35

Попаднах чрез познат на една марка швейцарски часовници на име Timeroy. Много красив, с 23 камъка. Търсих, търсих, дори в ибей никой не продава такъв модел. Не намирам инфо никъде... Според мен това е дъщерна марка на някоя друга известна. Бихте ли ми разяснили? :)
https://www.olx.bg/ad/shveytsarski-mazh ... 6jt92.html
Niksun333
Активен

Re: TIMEROY - Какво е това животно?!

Мнениеот ivanovnov » 05 10 2016, 15:19

niki.nenoff написа:Попаднах чрез познат на една марка швейцарски часовници на име Timeroy. Много красив, с 23 камъка. Търсих, търсих, дори в ибей никой не продава такъв модел. Не намирам инфо никъде... Според мен това е дъщерна марка на някоя друга известна. Бихте ли ми разяснили? :)
https://www.olx.bg/ad/shveytsarski-mazh ... 6jt92.html

може да е дъщерна марка на друга мега известна компания Viceroy ::up:: :))
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот stelian123 » 05 10 2016, 16:10

Винтаж от преди кварцовия бум. Най-вероятно независим производител, не издържал събитията от тогава.
Casio JC-30
Citizen NY0040E
stelian123
Активен

Мнениеот stepona555 » 05 10 2016, 16:17

Offtopic: покажи
За голямо съжаление марката Вайсрой е много по известна тук отколкото държавата България.
Това че дадена марка не и се занимава с един микро пазар като София не означава автоматично че е малка лоша и т.н.
Същото важи за Фестина например, продажбите на всички марки в България е несъпоставим с продажбите само на горните две в европа , нищо че са неизвестни.
Поради това да сравняваш несъществувала марка(или бързо изчезнала) с голям производител ми се вижда странно.
stepona555
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 05 10 2016, 16:24

колега @stepona, не исках да те засегна, сега се сетих, че и миналия път много се разпали на темата за часовниците Viceroy ;) ама колкото и да са известни и какъвто и пазар да имат това не е първата марка, за която се сеща човек като говори за часовници
stepona555 написа:
За голямо съжаление марката Вайсрой е много по известна тук отколкото държавата България.
Това че дадена марка не и се занимава с един микро пазар като София не означава автоматично че е малка лоша и т.н.
Същото важи за Фестина например, продажбите на всички марки в България е несъпоставим с продажбите само на горните две в европа , нищо че са неизвестни.
Поради това да сравняваш несъществувала марка(или бързо изчезнала) с голям производител ми се вижда странно.
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот stepona555 » 05 10 2016, 17:14

Не се засягам , нито съм дилър на дизайнерски марки , просто опитвам да обогатя форума с информация , да има такива марки , моловете са пълни с тях и нормалния потребител си ги купува поради финансови причини,също така си купуват и Лорус Лотус и Пулсар , които се свързват със Сейко.
И това не са еднодневки , носят се с години , понеже ползват евтини но все пак швейцарски и японски механизми.

::drinks::
stepona555
Маниак

Мнениеот Niksun333 » 05 10 2016, 17:28

Значи да не го купувам тоя Таймрой :D Че е красив, красив е, но... Мислех даже бартер Dаrwil за него, но не си заслужава определено.
Niksun333
Активен

Мнениеот SHARKY » 05 10 2016, 18:05

Като тази марка има поне още няколко хиляди /или поне аз съм наброил толкова, от както се занимавам с часовници/стартирали с един часовник, скълъпен в студената зимна нощ, в обора, някъде високо в швейцарските алпи и изчезнали, като се появила зелената трева и дошло време да се пасат кравите. Освен това, в този часовник имам подозрения, че седи доста куц механизъм, нямащ нищо общо с посочения на циферблата брой камъни. Ама може и да греша ;)
Аватар
SHARKY
Маниак

Назад към Марки, модели, новини, коментари