Анкета надписи

Дискусии, предложения, коментари, примерни модели и цялостна организация около евентуален модел на форума

Надпис за форумен часовник

Анкетата завърши на 12 04 2011, 19:23

1.Изображение
6
50%
2.Изображение
1
8%
3.Изображение
0
Няма гласове
4.Изображение
1
8%
5.Изображение
0
Няма гласове
6.Изображение
0
Няма гласове
7.Изображение
3
25%
8.Изображение
1
8%
9.Изображение
0
Няма гласове
10.Изображение
0
Няма гласове

Общо гласове: 12

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Re: Анкета надписи

Мнение от miroman » 30 03 2011, 09:09

Колкото повече се замислям, толкова повече се засилва притеснението ми, че накрая ще направим един да го наречем "юбилеен" часовник. Нещо като многото с посвещения на гърба "За 20 г. служба", "По случай 40-та годишнина", "на любимия Джон от Мери" и т.н. Само дето на нашия ще пише "На юзър 0ХХ/050" или накратко "0ХХ/050".
Като пример мога да дам часовника, който нося в момента. "Създател" е най-голямата английска фирма за покупко-продажба на луксозни часовници втора употреба, намираща се в престижния централен лондонски квартал "Белгравия". Решили хората да почетат най-добрите си клиенти и направили 2 модела (всеки от тях в лимитиран брой 500), като подарявали по един бр. на "заслужилите". Останалите бройки обявили за продажба. Сложили вътре китайски хронометър, но за сметка на това циферблатът е направо произведение на изкуството. И не му оставили името "Seagull" или "Parnis", а си измислили и писали отгоре "Belgravia Watch Co. London" (ха-ха, сам се издадох, пише Watch!)
Или ако вземем пример от големите (WUS), те пък си създадоха свой собствен, уникален часовник. И не го отличава чак толкова касата или механизмът, а визията - циферблат, стрелки, безел и т.н. И като го види човек, който разбира, веднага ще го познае, без да е необходимо да се взира в малките буквички.

Нашите цели не са толкова високи, но ми се струва, че е най-добре да се проектира изцяло нов циферблат, различен от оригиналния, уникален. Толкова време отделихме за избор на модел, а визията я претупахме набързо. А тя е по-важната, качествени измервателни уреди си имаме вече достатъчно. Точно форумният часовник го приемам за аксесоар, украшение, малко показност.

Като марка на часовника можем да запишем STRELKI (или СТРЕЛКИ), отдолу с по-малки букви .info.

А особено ако остане "PARNIS", ще имаме по един часовник, с надпис на 6-цата, дето трябва с лупа да го четеш, и надпис на гърба, дето не дава никаква информация - 0ХХ/050.

Не знам доколко стройно успях да изложа гледната си точка, но мисля, че горе-долу става ясно основната ми мисъл - да се направи изцяло нов циферблат. От PARNIS щом ще променят печата, няма значение дали ще го променят за малкото кръгче под секундарника, или за целия циферблат.
---
Никакви пари не могат да направят така, че този, който е роден да пълзи, да полети. Просто вместо в мръсотия, ще си пълзи в шоколад.

Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Мнение от Groot » 30 03 2011, 09:22

miroman, предложения за това какъв да е циферблата се приемаха преди. Всеки е имал възможност да даде проект и да бъде обсъждано.

Вече модел и лого има решено. Вече мислим надписите. Не мисля, че всичко трябва да го решаваме по 3 месеца за да стане по-добре :).

Потребителски аватар
negat1ve
Маниак
Регистриран: 23 02 2010, 17:20

Мнение от negat1ve » 30 03 2011, 09:57

Явор написа: Вече модел и лого има решено. Вече мислим надписите. Не мисля, че всичко трябва да го решаваме по 3 месеца за да стане по-добре :).
Не че нещо, но бързаме ли за някъде?

Навремето имаше много опасения за претрупан циферблат, предлагаха се по-изчистени варианти. От изброените няма нещо което да се категоризира като "изчистен".
Удоволствието от ниската цена преминава бързо при ниско качество!

Потребителски аватар
stilo
Почитател
Регистриран: 05 01 2011, 22:39

Мнение от stilo » 30 03 2011, 10:00

не съм спец във ФОТОШОПА, но предполагам че една изчистена откъм надписи визия е далеч по-удачна от натрупване на трудно понятни за небългарите думи.
Едно мое виждане...като разбира се не мога да докарам откъм цветове на надписите личните ми предпочитания, но може да се разработи от специалист-дизайнер...
Изображение
за жалост "перото" ми е по-силно от "четката" :(

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 30 03 2011, 10:25

negat1ve, хората започнаха да се отказват, защото вече 3 месеца не можем да се размерем за някакви неща. Ако си мислите, че тези 50 човека, които са си запазили номер все още всички искат часовник - лъжете се. Аз лично безкрайно се отегчавам.

negat1ve, ако имаш предложение за циферблат - дай го, ако просто нито един от изброените циферблати не ти харесва - нямам какво да направя по въпроса, това са предложенията дадени от вас. Възможно е на някой и модела да не му харесва - това не е повод да не се взима този модел. Някой може да си го представя розов - това не е повод да се взима розов часовник. Ти предпочиташ изчистен - дай проект за изчистен циферблат и ще го добавим в анкетата. За всеки подобен аспект е отделено време и отделна тема. Не е възможно всички въпроси непрекъснато да са на дневен ред едновременно, трябва да затваряме темите една по една и да продължаваме нататък.

Потребителски аватар
stilo
Почитател

Мнение от stilo » 30 03 2011, 10:26

така, малко да поясня съображения...
за форумен часовник ако се ползва готов продукт на някой производител е желателно общите черти, издаващи първоизточника да бъдат минимални. С други думи "Парнис", "аутоматик" и "резерва" по възможност да липсват или шрифта да бъде променен коренно. STRELKI може да бъде "Марката" на часовника, а ".INFO" ще се възприеме като модела...така или иначе info - ще дава информация за време, час, дата...има логика да е там.
на мястото на производителя - дето стои обикновенно swiss made, предлагам да сложите forum watch - нали ви е сте производителите, демек - частна поръчка. BG стои добре в пауър-резерва, но цветово да има съпричастност с основните цветове на циферблата, а не с нашето знаме. ще стане кич. Може и да бъдат по-големи двете букви.
Един червен BG би стоял изключително добре, но да бъде не от тези ярките, а като електриковото на стрелките. Добре ще е да се инкрустира лъвче като знак до или около BG.
Така ще сеп придаде някаква BG индивидуалност и съпричастност. Все пак нали ще е български продукт.

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 30 03 2011, 10:36

Пенмарк, добави моля те на stilo предложението като картинка.

Потребителски аватар
atanweb
Активен
Регистриран: 12 02 2011, 23:03
Контакти:

Мнение от atanweb » 30 03 2011, 11:00

Ето едно предложение и от мен. Включих се късно в проекта за форумен часовник, тък като скоро ме халоса това хоби. До тук сте свършили чудесна работа и сте избрали красив часовник. Нека накрая да не размиваме нещата, защото подробностите са най-важни.
Ето моето предложени: (нямах векторно логото със пружинката и затова не съм я сложил но на мен ми харесва и със пружинката и без нея)
Изображение

Аз напълно подкрепям идеята, за STRELKI да бъде като марка на часовника.
Изображение

Потребителски аватар
negat1ve
Маниак
Регистриран: 23 02 2010, 17:20

Мнение от negat1ve » 30 03 2011, 11:18

Явор написа:negat1ve, хората започнаха да се отказват, защото вече 3 месеца не можем да се размерем за някакви неща. Ако си мислите, че тези 50 човека, които са си запазили номер все още всички искат часовник - лъжете се. Аз лично безкрайно се отегчавам.

negat1ve, ако имаш предложение за циферблат - дай го, ако просто нито един от изброените циферблати не ти харесва - нямам какво да направя по въпроса, това са предложенията дадени от вас. Възможно е на някой и модела да не му харесва - това не е повод да не се взима този модел. Някой може да си го представя розов - това не е повод да се взима розов часовник. Ти предпочиташ изчистен - дай проект за изчистен циферблат и ще го добавим в анкетата. За всеки подобен аспект е отделено време и отделна тема. Не е възможно всички въпроси непрекъснато да са на дневен ред едновременно, трябва да затваряме темите една по една и да продължаваме нататък.
Е по тая логика можеше да се пуснат 3 анкети за по няколко часа и всичко да се реши още същия ден когато и последната алтернатива за производител отпадна. Само дето тогава не вярвам някои освен изявяващи се по темите няколко човечета да го поръча реално този часовник.

Прекалено много неща по този проект не ми харесват - като се почне от производител, мине се през липсата на възможност за подмяна на механиката, модел, движение и т.н. и т.н. Не съм освободил заявения номер по-скоро заради съпричастност към идеята, отколкото поради мераци да притежавам решения вече финален часовник. Умишленото бързане на дискусиите по финалната визия на циферблата вече ми идва малко в повече.

Проект: надпис Парнис централно и доло на 6ч (на мястото на swiss made) малък надпис стрелки.инфо. Може и надпис Стрелки централно и доло на 6ч надписче лимитирана серия. Повече от 2 надписа става претрупано, особенно на този циферблат. Съжалявам, но нямам техническата възможност да ги представя нагледно.
Удоволствието от ниската цена преминава бързо при ниско качество!

Потребителски аватар
atanweb
Активен
Регистриран: 12 02 2011, 23:03
Контакти:

Мнение от atanweb » 30 03 2011, 11:34

Добавам и интересен цветен код за заредена пружина:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 30 03 2011, 13:39

negat1ve, далеч съм от мисълта, че форумния часовник ще допадне на всички.
Имаше месеци да предложиш нещо друго - защо не го направи? Знаеш ли защо?! Защото попитах за конкретни предложения и някой склонен да се занимава. Защото през има-няма 1 седмица дойде някой който не е следил темите и попита - "ама защо е китайски, ама защо не е нещо швейцарко, ама аз искам с черен циферблат, ето тука има един Orient, защо не го вземем него?".
В никакъв случай не те карам да си купуваш каквото и да е. Нещо повече - самия форум няма никаква полза от форумен часовник, това е нещо, което си го правите вие и е за вас си, не е за форума, тъй че не ми се изказвай все едно съм те молел да си купуваш нещо, а ти си склонил, но си недоволен. На който не му харесва това, което е избрано от мнозинството - не си го взима и това е. Оставих ви да намерите решение самични - 2 месеца празни приказки и нищо конкретно. Попитах за нещо по-пълно като план - един единствен човек го даде.

От тук нататък няма да се включвам повече в нито една тема свързана с форумния часовник - оставям на вас да се организирате, да питате, да си правите анкети или да решавате по някакъв начин каквото си искате. Решавайте надписите с месеци - не ме интересува. Trk2 достатъчно добре си води кореспонденциите. Ако накрая на процеса ако изобщо се стигне до поръчка това, което сте решили ми харесва - ще си взема и аз.

Даже очаквам от теб, negat1ve или на който и да е друг да дава своите предложения за форумен часовник - искам да видите сами какво ще последва.

Потребителски аватар
penmark
Маниак
Регистриран: 05 06 2010, 10:00

Мнение от penmark » 30 03 2011, 14:07

Яворе, добавих още 2 часовника обаче се нулира накетата. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 30 03 2011, 15:04

Добре де, Яворе, защо се нервиш? Просто правя предложение - тук нали е форум? На времето "форум" е значело место, където всеки да може да си изкаже свободно мнението. Кой ще го слуша, колко ще го разбере и колко ще му повярва - нещата сами са се регулирали. Ако ми е тъпо предложението, за него ще гласуват 0 (или по-точно 1 - аз) и спорът утихва. Мисля, че е по-добре да имаме няколко гледни точки, и всеки да може да прецени с кое може да допусне компромис и с кое не.

За момента за мен без съмнение е логото, намерихме му много подходящо място и изчистен дизайн, годен за отпечатване. Много интересна е идеята за трицветен "Power reserve" индикатор, жалко, че не взета предвид от penmark, няма ли начин да се сложи и №11?. Като че ли №10 е най-близо до моите вкусове (и може би най-далече от нечии други :) ).

Но какъвто и да е, аз няколко пъти съм споменавал, че със сигурност ще си взема часовник (даже и "Амфибия" да е :) ).

А иначе предлагам, за да стане по-бързо избирането, всеки ден да отпада по едно предложение (събралото най-малко точки). Така от 10 предложения ще имаме избрано след 9 дни.
---
Никакви пари не могат да направят така, че този, който е роден да пълзи, да полети. Просто вместо в мръсотия, ще си пълзи в шоколад.

Потребителски аватар
felix
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2010, 23:42
Контакти:

Мнение от felix » 30 03 2011, 15:13

penmark написа:А?! Какво няма swiss?
Няма нищо swiss в часовника това имам предвид. :))
Изображение
Изображение
Quod scripsi, scripsi.

Потребителски аватар
stilo
Почитател

Мнение от stilo » 30 03 2011, 16:31

Цветният код е отлична идея.
Шрифтът на модела е добре да бъде "италик".
Получава се нещо приятно семпло и изчистено като това...
Изображение

Потребителски аватар
penmark
Маниак

Мнение от penmark » 30 03 2011, 18:23

Хора, давайте ми идеи и аз ще ги правя до колкото мога на фотошопа. Аз като правя и вие като ми казвате, че не ви харесва изобщо не ми помагате. Давайте идеи! Еди къде си сложи еди какво си. :)
felix написа:
penmark написа:А?! Какво няма swiss?
Няма нищо swiss в часовника това имам предвид. :))
Ти следиш ли темата и знаеш ли изобщо закакво говорим?!
Последна промяна от penmark на 30 03 2011, 21:45, променено общо 1 път.
Изображение

dimalexpl
Напредващ
Регистриран: 26 05 2010, 14:20

Мнение от dimalexpl » 30 03 2011, 18:24

stilo написа:Цветният код е отлична идея.
]
::up::

Потребителски аватар
stilo
Почитател

Мнение от stilo » 30 03 2011, 20:02

Надписчето "automatic" може да се замени с "powermatic" като изхождам малко от историята...
"In 1948, Jaeger-LeCoultre introduced a power reserve indicator designed for production in a series of watches called the Powermatic which utilized the LeCoultre Caliber 481."
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
slim
Почитател
Регистриран: 29 12 2010, 11:27

Мнение от slim » 30 03 2011, 22:07

Зави ми се свят...:crazy: .....защото всеки ден изникват нови предложения за надписи и куп други логични и нелогични хрумвания на някои колеги от форума........както сме я подкарали ще имаме форумен часовник за коледа.......вече един по един заявилите номера за форумен часовник започнаха да се отказват.........и напълно ги разбирам хората, защото те от ден на ден все повече се разколебават.........
Аз все още съм ЗА часовника заради идеята за направа на нещо уникално, което досега не е правено у нас.
Колеги МОЛЯ ВИ да побързаме с решаването на анкетите и до няколко дни или до 1-2 седмици да уточним крайния вариант.

:shifty:
Tissot Classic prince
F.Bartholdi Форумен часовник на strelki.info за 2012 г. №11/30
Casio G-Shock AW591RL-4A

Потребителски аватар
penmark
Маниак

Мнение от penmark » 30 03 2011, 22:10

По тая анкета няма смисъл да се гласува вече, понеже се оказа, че логото няма как да се принтне на това място.
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумен часовник - Стари теми”