СПИСЪК С ПЛАТИЛИТЕ ЗА ФОРУМЕН ЧАСОВНИК

Дискусии, предложения, коментари, примерни модели и цялостна организация около евентуален модел на форума
Потребителски аватар
Groot
Маниак
Регистриран: 27 09 2009, 17:22

Re: СПИСЪК С ПЛАТИЛИТЕ ЗА ФОРУМЕН ЧАСОВНИК

Мнение от Groot » 05 12 2011, 20:19

Ами грешката е по-скоро моя, защото не засякох броя на мненията когато беше време.
Извинявам се за което.

Въпреки това не мисля, че някой е писал спам заради часовниците.

Потребителски аватар
felix
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2010, 23:42
Контакти:

Мнение от felix » 05 12 2011, 20:43

Явор написа:Ами грешката е по-скоро моя, защото не засякох броя на мненията когато беше време.
Извинявам се за което.

Въпреки това не мисля, че някой е писал спам заради часовниците.
Според мен въпроса е принципен тогава какъв беше смисъла от предишният списък
Списък до момента:

Явор (черен)
fivegood (син)
оmegaqq (син)
miroman (син / пепси)
felix (син)
certomaz (син / пепси)
nescafe (черен)
mospec (син)
otiz (син)
kagebista (син)
silm (син)
plamen03 (син)
zaharyg (син)
Petar_89 (син)
scenic70 (черен)
MrOfficer (Оранжев)
evchy (черен)
zillius (оранжев)
pravidobro (cHEREn TsIfERbLaT)
alex12345spitzer (черен)
sandela (черен)
Scandinavian (син)
veno (син)
СекундомеR (син)
vene_lin (черен)
jeeves (черен)
simo (черен)
vitakis62 (син /пепси )
ivo_kill
kaloyan69 (син)
niki (черен)
Това вече сигурно е десетия списък, който правим.
Изображение
Изображение
Quod scripsi, scripsi.

Потребителски аватар
aspitzer
Активен
Регистриран: 19 02 2011, 21:04
Контакти:

Мнение от aspitzer » 05 12 2011, 20:47

:) Последния номер ме устройва идеално!Незнам,защо трябва да го коментираме толкова много.
Миро,нали не мислиш ,че цялото търсене,чертане и правене на мостри по гравирането ,съм го правил за да съм номер 10,а не 27.Пичове,айде да не се държим,като госпожици ,а?
Приемете ,че съм имал 50 мнения,слагайте ме номер 27 или 30,давайте му списък на Божо утре да ги дава,че се мотаем. :crazy:

Потребителски аватар
aspitzer
Активен
Контакти:

Мнение от aspitzer » 05 12 2011, 20:58

Нямаме комуникация.Аз така мисля.Всеки влиза,хвърля нещо и излиза.След 1-2 дни влиза пак и става ....
Много ми се иска,да не се изнервяме излишно.Доста работа е свършена,малко остана и сега ако се окаже ,че да си направим списък с имената е най-трудното,ще станем за смях.А и това си е работа за маниаци,не за новобранци нали? ::drinks::
Айде ,че Дядо Коледа натовари шейната!

Потребителски аватар
miroman
Маниак
Регистриран: 15 06 2010, 23:06

Мнение от miroman » 05 12 2011, 21:15

aspitzer написа::) Последния номер ме устройва идеално!Незнам,защо трябва да го коментираме толкова много.
Миро,нали не мислиш ,че цялото търсене,чертане и правене на мостри по гравирането ,съм го правил за да съм номер 10,а не 27.Пичове,айде да не се държим,като госпожици ,а?
Приемете ,че съм имал 50 мнения,слагайте ме номер 27 или 30,давайте му списък на Божо утре да ги дава,че се мотаем. :crazy:
Интересно защо точно към мен се обърна?

Не, не мисля така. Вече не помна за кой път го казвам "Който иска да свърши някаква работа - търси начин, който не иска - търси причина", и мисля ,че не само с думите, но и с действията си го доказвам. Аз ИСКАМ колкото може по-бързо да приключва тази одисея, и в името на това съм направил достатъчно компромиси - и за модела на часовника, и за "форумизирането" му, за сертификата (по принцип идеята аз първи я дадох), за доставката (и там знаете), за системата на плащане, за системата на номерата и т.н.

Аз може да не обичам правилата, но ги уважавам, защото без правила става анархия. Мразя правилата да се променят по време на процеса. Явор поиска помощ при точно определени условия, опитах се да помогна със сортирането, сега накрая аз ли ще излезна виновен, че някой не си харесва номера?
---
Никакви пари не могат да направят така, че този, който е роден да пълзи, да полети. Просто вместо в мръсотия, ще си пълзи в шоколад.

Потребителски аватар
MrOfficer
Активен
Регистриран: 23 06 2010, 21:52

Мнение от MrOfficer » 05 12 2011, 21:32

А да не говорим, че за всички усилия които положи, трябваше да получиш номера, който искаше - 007. :))

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 05 12 2011, 21:51

Момчета аз никога не съм се бутал в организацията, но определено поемам вина за леките неразбории, които се случват от време на време. Гледам да запълвам дупки, където няма желаещи. Конкретно споровете за номерацията ми излязоха на пъпа :).

miroman няма много общо с номерата. Да не говорим, че miroman направи 10 пъти повече от мен относно инициативата и не искам да виждам каквито и да е критики към него. Дайте да си ползваме конкретния списък и да приключваме по-бързо с въпроса.

Спрете да мислите за номерацията и ще ви е много по-леко.

Потребителски аватар
aspitzer
Активен
Контакти:

Мнение от aspitzer » 05 12 2011, 22:05

Интересно защо точно към мен се обърна?
:)) Не влагам абсолютно никакви лоши чувства в това което казвам.Обръщам се към теб,защото ти ми броиш мненията.
При положение,че казвам ,че не ме бърка ,кой номер съм.
"Който иска да свърши някаква работа - търси начин, който не иска - търси причина", и мисля ,че не само с думите, но и с действията си го доказвам.
Аз също съм от тези хора,които действат и както виждаш,съм довел гравирането,до някакъв етап.Нямам никакво намерение да омаловажавам труда на човек ,който е свършил нещо.Нямам и никакво намерение да се меря,доказвам и тн.-с две думи нямам претенции.Просто не се изкефих на коментарите,колко точно мнения съм имал нула или 135 или с днешните 137....Когато започнах да организирам мострата по гравирането бях на 50-60 мнения и го казах.Въобще не ми е минавало през ум за никъкво подреждане.Може да ви се струва странно,но е факт.А и съм на мнение,че някои хора,без да говорят,казват нещо съществено,а други говорят доста ,но нищо не казват.Дълга тема, а не и е тук мястото.
Мразя правилата да се променят по време на процеса.-да и аз мразя и точно затова днес 3 пъти казах ,че не ме бърка кой номер съм.
....сега накрая аз ли ще излезна виновен, че някой не си харесва номера?
въобще не съм ти казал на теб,че не си харесвам номера...
с две думи ...незнам ,защо го водим тоя разговор .
Мир! :)

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 05 12 2011, 22:14

аз пък твърдя че Миро наистина има право да си избере номер, ама съм сигурен че даже няма да си го поиска. Затова евала пич! Иска ми се да се запознаем и дано наистина да се появите за получаване на часовника :) Истината момчета е че ако не беше Миро да "тропне" и досега щяхме да се поплюваме ....
Утре ще имаме мостра на сертификата. Тъпото е че мен ме няма в София и ще я взема чак в сряда или дори четвъртък, а и имам само телефон за снимки, но все ще придобиете идея. Ама ако бързичко всички одобрят след ден два ще са готови и всички бройки.
Гравирането кога ще е готово някой знае ли?
А и на мен се падна номер 13 и си държа на него :))))))))))
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
miroman
Маниак

Мнение от miroman » 05 12 2011, 22:40

aspitzer написа:...с две думи ...незнам ,защо го водим тоя разговор .
Мир! :)
Мир, разбира се ::drinks::

Аз си мислех, че ти правя услуга, като обръщам вничание, че в действителност имаш повече постове, но при смяната на ника са се нулирали (аз така предположих, защото търсейки всички от листа, за да им видя броя на мненията, намерих юзър a1spitzer с 0 мнения, и не стигнах до aspitzer). Пък то какво излезе, ти реши, че ти броя постовете ли? Какво ме интересуват броя на постовете ти? Има правило - спазваме го, единствено за това.

Мисля, че проблемът е решен, давайте да видим мострата на сертификата и гравирането :)
---
Никакви пари не могат да направят така, че този, който е роден да пълзи, да полети. Просто вместо в мръсотия, ще си пълзи в шоколад.

Потребителски аватар
aspitzer
Активен
Контакти:

Мнение от aspitzer » 05 12 2011, 22:55

::drinks:: Ееее дойдохме си на приказката-имам да черпя !

Потребителски аватар
fivegood
МОДЕРАТОР
Регистриран: 20 10 2009, 10:06

Мнение от fivegood » 05 12 2011, 23:11

Миро, нямам номер 7, но ако искаш номер 2 ти го давам веднага. Заслужил си го на 100%. ::up::

Потребителски аватар
miroman
Маниак

Мнение от miroman » 05 12 2011, 23:31

fivegood написа:Миро, нямам номер 7, но ако искаш номер 2 ти го давам веднага. Заслужил си го на 100%. ::up::
Нескафето ми предложи седмицата, ама номер 4 си е супер, какво му е?

Мерси много, и на теб ще откажа :). Поставяте ме в неудобно положение - не е чак толкова да съм направил нещо - просто имам малко повече опит с интернет пазаруването и прецених, че рискът клони към нула. Ако знаете колко ме е яд, че не го направих един месец по-рано, ама все не исках да се намесвам и преча...
---

СекундомеR
Активен
Регистриран: 02 08 2010, 04:45

Мнение от СекундомеR » 05 12 2011, 23:52

А така! Колегиалност и разбирателство да има ::up:: ::drinks:: тогава нещата вървят и се получават!

... miroman: "Поставяте ме в неудобно положение - не е чак толкова да съм направил нещо - просто имам малко повече опит с интернет пазаруването и прецених, че рискът клони към нула. Ако знаете колко ме е яд, че не го направих един месец по-рано, ама все не исках да се намесвам и преча..." - е то и нас ни е яд :lol: , ама здраве да е, важното е, че стана работата, сега ако я и отбележим подобаващо най-добре ще да е! ::drinks::
Изображение

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 06 12 2011, 08:59

Добре - стискаме си ръцете на последния списък, както aspitzer си е последен и това е.

Потребителски аватар
aspitzer
Активен
Контакти:

Мнение от aspitzer » 06 12 2011, 11:52

::thumb:: ::drinks::

Потребителски аватар
felix
МОДЕРАТОР
Регистриран: 29 09 2010, 23:42
Контакти:

Мнение от felix » 06 12 2011, 19:55

Айде. Ама за 2-рото издание всички тези неща ще трябва да се направят предварително!
Изображение
Изображение
Quod scripsi, scripsi.

Потребителски аватар
Groot
Маниак

Мнение от Groot » 06 12 2011, 21:34

Със сигурност научихме много за следващия път де ;)

Потребителски аватар
mospec
Маниак
Регистриран: 06 12 2009, 21:31

Мнение от mospec » 07 12 2011, 10:32

1 Явор 5516 черен надпис на часовника (strelki.info 1/27)
2 fivegood 1848 син strelki.info 2/27
3 omegaqq 1382 син strelki.info 3/27
4 miroman 896 син пепси strelki.info 4/27
5 certomaz 883 син пепси strelki.info 5/27
6 felix 659 син и така по номерата
7 Nescafe 611 черен
8 mospec 505 син
9 otiz 426 син
10 kagebista 365 син
11 slim 334 син
12 zaharyg 221 син
13 monopola 191 син
14 Petar_89 173 син
15 Scandinavian 141 син
16 scenic70 131 черен
17 MROFFICER 107 оранжев
18 СекундомеR 104 син
19 zillius 75 оранжен
20 sandela 68 черен
21 pravidobro 63 черен
22 vene_lin 35 черен
23 Jeeves 24 черен
24 Vitakis62 19 син пепси
25 niki 7 черен
26 grunge_is_dead 2 син
27 alex1spitzer 0 черен
Ако има грешка казвайте че този петък или събота да ги носа за гравиране да не губим време.
Изображение
Часовникарско ателие Кортебер с нов адрес бул. Ген. Михаил Д. Скобелев №38 от 07.05.19 gsm +359888363646

Потребителски аватар
miroman
Маниак

Мнение от miroman » 07 12 2011, 11:19

Виждал съм по другите "лимитирани серии", че номерирането включва и водещите нули, т.е. 04/27 вместо 4/27. Това позволява надписите да са еднакво разположени за всички номера. В нашия случай как смятате да ги гравирате?
---

Заключена

Върни се в “Форумен часовник - Стари теми”