Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Потребителски аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР
Регистриран: 19 09 2010, 12:43

Re: Проект NASA велкро каишка за Омега Спийдмастер

Мнение от mitadoc » 04 08 2018, 01:26

Seikosha написа:
03 08 2018, 23:39
Всъщност каква е точно идеята? Да се направи ориндж NASA велкро? В някаква връзка ли е? Иначе такава със Спидито е доста.... как да кажа..неудачна комбинация. Може би с легендата Докса дайвър,или Сейко ориндж и десетки други с подходящ циферблат, а защо не и каса, ще е супер,но за Спидито :roll: той е за верига, а това ,че са му закачили поради нужда от сигурност заради инцидентно напускане на земната орбита е точно извънредно произшествие,което продължава да обърква умовете на хората, внасяйки грешни представи,че ако сложиш такава каишка ще станеш астронавт,както и ,ако сложиш дайвър ,ще станеш водолаз. То ,че скоро ще ни се наложи да станем едно от двете е вече друга приказка и там вече дали шева дали да бъде черен или оранжев,ще е без значение :lol:
Колега,отдавна показа,че логиката не ти е силната част,не се напъвай.

Каишката е много свежа. :clap:
Daydreamer

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 04 08 2018, 01:56

DoctorPhill написа:
04 08 2018, 00:16
Логиката е строго персонално нещо , ако сложиш велкро на Омегата -астронавт , ако изядеш морков ще станеш заек и т.н . Смяната на каишки е част от забавлението и оранжевото велкро с некъв бял шев ще отива на Муунуоча ;) .
Логиката уважаеми не е персонална, а е универсална и за да се направи такава каишка с някаква цел е имало логика, а да променяш една логика без някаква мисъл,няма логика. Тука има достатъчно каишкаджии във форума и те поне правят уникати и се вижда смисъла,другото е манифактура. А постоянното менкане на каишки,издава неуравновесеност в естетическият вкус. Вальо по-добре да се понапъне и да си сътвори някой негов проект,пък бил той и в пембян цвят. Бих подсказал дори, брезент някакъв в различни разцветки, с оригинална визия, пък било и с велкро. Запазена марка,направена с ум и акъл.

Колегата mitadoc пак не е в час,ма то си е нормално,тука говорим за естетика която е видима и за оригиналност на един продукт, а не за зъбни протези които можеш да скриеш все пак.
Последна промяна от Seikosha на 04 08 2018, 02:29, променено общо 1 път.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
RuKo
Маниак
Регистриран: 04 02 2011, 12:23

Мнение от RuKo » 04 08 2018, 02:15

Спидито има точно 3 каишки които му ходят, Нато, Велкро и shell cordovan. Така или иначе часовниците са толкова субективно хоби, че да се търси логика в избора на цвят за каишка може да се смята и за чисто модно съчетаване на цветове.

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 04 08 2018, 02:23

Нямам нищо против нито с/у НАТО-то,нито към оранжевият цвят,точно обратното и двата са ми любими и мисълта ми е съвсем различна.

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 04 08 2018, 02:49

Моля ако може в тази тема да няма такива от тая разцветка, като няколко последни поста, не знам дали е оранжева или черна. Независимо кой крив и кой прав, земните, астронавтите, или водолазите ::drinks::

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 04 08 2018, 03:47

Че какво им е на последните постове? Ако става въпрос за моите ,то в прав ред ти предлагам да си помислиш за оригинален модел каишка,имаш тези възможности, а не да работиш на ишлеме. Една торба 50 кила с оранжев капрон от Али Баба за 100$ му слагаш велкро и надписи и става същата работа. За какво ти е да откриваш топлата вода и къде ти е предизвикателството да боядисваш конци и тем подобни, не те знам за къв чеп ти е, да разпращаш на разни от сега заявилите се "тестери" И аз имам някакви идеи и ако не се изпокараме дотогава,може да измислим нещо съвместно phil & wolf :)) ,зер без твоите машини, възможности и педантизъм, нищо не става :)

monopola
МОДЕРАТОР
Регистриран: 16 08 2011, 15:12

Мнение от monopola » 04 08 2018, 10:29

Сеикоша, моля те остави Вальо да има право да си прави каквото иска и му харесва, пък ако желае да знае какво ти не харесваш съм сигурен, че ще те попита.
моите часовници за продажба: http://strelki.info/viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: http://strelki.info/viewtopic.php?f=56&t=12046

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 04 08 2018, 10:55

От както го взех, вече близо две години, Спидито е часовникът, който нося най-много. Веригата свалих още на първият ден, и съм я слагал има- няма два пъти за по-няколко дни само, дето се вика, колкото за снимка. :)) А откакто Вальо направи велкрото, т.е. повече от година вече, е почти само на него. Малко на кожа и малко на НАТО, но малко. Удобството на велкрото е удивително! Има и още едно предимство, позволява бързо да се притегне плътно на китката, което ми е особено полезно на мотоциклет, защото се елиминират резонансните вибрации, които се получават при по хлабавата верига например. Не съм си и помислял преди велкрото, че ще се кача на двуколесното със Спидито на ръка. :) За тази повече от година, n на брой пранета. Качеството е невероятно, няма разнищване, няма разкъсване, няма разтягане, като ново е! Като за "ишлеме" манифактура направо шиба в земята конкурентните аналози, вкл. и марково брандираните. Бие ги, като маче от дирек, както се вика.
Да, аз лично оранжев цвят не бих носил, но това не значи, че друг не следва да го кефи тази комбинация. И да, определено цветът разчупва стереотипи. Дори само това е достатъчно, идеята да има моите адмирации!
А, и да. Както се пее в една хубава песен - Аз не съм астронавт, и никога няма да бъда... Аз съм просто човек :)
::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 04 08 2018, 15:11

Ами какво да правя, нали се придържам към заглавието на темата :). Иначе защо трябва да питам, всеки може да си каже мнението. Много добре го разбирам и Сейкоша какво иска да каже, нищо че е в негов стил, та станахме и астронавти.

Да оставим настрана какво е ишлеме и колко е ишлеме, или менте, дали е хубава, или не. Но това е беше идеята и темата. Тая каишка е част от историята на модела, за съжаление е правена за скафандър, а не за китка, материалите не са за носене на китката и за пряк допир с ръката. Особено онези преди 55 години и сега от Али Баба ;). Разни опити да отиде на китката са малко или много несполучливи, защото са колкото да се продадат, с кофти материали и изработка надве натри. Даже и актуалната "оригинална" Омега в кутията е само рекламна и е направена като за рекламна. И е дълга не става за китка.

То и тая си има недостатъци директно на ръката, но все пак беше някакво малко, но достатъчно "предизвикателство" да стане максимално добре, повече на игра.

Иначе съм напълно съгласен, че някакъв съвсем нов и различен модел каишка е по интересно и повече предизвикателство, но тук има такива майстори на каишки, че не ми е идвало на ум да се пробвам, ама защо пък не.

Разбира се ще се радвам, ако Мишо Сейкоша сподели идеи за нещо ново като идея, модел и материали, в тази или в друга тема, със сигурност ще бъдат интересни и уникални, като го знам. Ако мога, ще помогна с каквото трябва. Дано заедно с това има повече градивни ::angel:: препирни с него, като част от предизвикателството, иначе няма да е интересно ::up::

Потребителски аватар
DoctorPhill
Почитател
Регистриран: 27 12 2015, 20:12

Мнение от DoctorPhill » 04 08 2018, 15:36

Сейкоша майна , твоето се казва логорея ....
May the bridges I burn light the way .

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак

Мнение от Seikosha » 04 08 2018, 15:36

senna написа:
04 08 2018, 10:55
От както го взех, вече близо две години....

Това всичко е абсолютно вярно и няма никакъв спор за това. Качеството е безапелационно ,а удобството -също,казвам го от личен опит защото и аз разхождам вече половин година един Белматик на подаръка на Вальо с благодарност :) Аз се опитах да го ръчна да тръгне по по-трудният път и да се хване с нов проект, ще бъде по-интересно и за него и за всички, защото проекта с велкрото вече мина и замина и то с успех,от тук нататък може да се правят всякакви разцветки и комбинации, но това си е просто работа , а има да избива и инвестиции, от първата партида, едва ли се е напечелил много :) Колкото до оранжевата, ако се търси оцветяване на самото велкро ,мисля ,че няма да се получи,пробвал съм нещо подобно,трябва да е фабрично оцветен материала,който е някакъв полимер,нещо такова . За мене фаворит е комбинацията оранжева лента, черно велкро ,черни надписи и халки с черно покритие,но може и оранжеви което малко оскъпява,но може да се пробва отделни бройки за да се види ефекта. Вариант със стоманени пак може да остане, за тези които ще носят саат със стоманена каса, но аз си представям един голям четвъртит спортен Касио в черно с оранжева гарнитура и с посочената комбинация в черно и оранж, става убиец. Опаковката може също да бъде в тези цветове - черна с оранжеви надписи. И още едно последно мое виждане, тъканта за лентата, ако позволява техниката да се шие там и другите му операции, да е маааалко по-дебела.

P.S. Докато съм писал, Вальо се разписал и се радвам ,че не го е приел като лична обида и нападка. Хвала му.

Потребителски аватар
hemingway
Маниак
Регистриран: 05 11 2012, 01:22

Мнение от hemingway » 04 08 2018, 16:42

Благодарности на всички виртуози на каишките с които се запознах във форума! Благодаря и на phil05 за страхотното във всички отношения велкро! Бях тестови за черното велкро, показах снимки изказах мнение! Респект за това, че phil05 направи втора версия с мека подложка за да се изключи дразненето на кожата от ръбовете на велкрото при мен! Голямо благодаря!
А по темата, пичове всичко е за кеф - иначе лунна Омега от онова време .... че само велкро НАСА се продаде, мисля в Кристис преди години за 1300$.
Оранжевото е жестоко свежо, бих носил с удовилствие и ще я очаквам!

Потребителски аватар
pm03
Маниак
Регистриран: 26 06 2015, 12:40

Мнение от pm03 » 04 08 2018, 19:07

hemingway написа:
04 08 2018, 16:42
Благодарности на всички виртуози на каишките с които се запознах във форума! Благодаря и на phil05 за страхотното във всички отношения велкро! Бях тестови за черното велкро, показах снимки изказах мнение! Респект за това, че phil05 направи втора версия с мека подложка за да се изключи дразненето на кожата от ръбовете на велкрото при мен! Голямо благодаря!
А по темата, пичове всичко е за кеф - иначе лунна Омега от онова време .... че само велкро НАСА се продаде, мисля в Кристис преди години за 1300$.
Оранжевото е жестоко свежо, бих носил с удовилствие и ще я очаквам!
Ха,тоя момент някакси съм го изтървалИи при мен се получи същото дразнене и велкрото си стои не носено в кутийката.
Ако има от втората весрсия записвам се/поръчвам си направо

Потребителски аватар
senna
Маниак
Регистриран: 02 03 2010, 22:11

Мнение от senna » 04 08 2018, 20:21

Стига се записвахте тука бре! Темата е дискусионна за идейното и техническо развитие на проекта и обратна връзка с потребителя! Преордърите са в друга тема!

Знаех си аз, че без началник пласмент нЕма да стане... :lol: ::drinks:: ::drinks::

Гледам, че селфитата с часовник от джима набират популярност във форума :))

Изображение

Малко оранжево може и да се върже с екипа. :)) А и как се отказва на това :
Единствено заради Сена мога да се хвана да се разправям с тях и с тая оранжева лента, ако кандиса на оранжева каишка ::angel::. Само да не каже сега, че вече иска ::angry::.
::drinks:: ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”

Потребителски аватар
phil05
Маниак

Мнение от phil05 » 04 08 2018, 23:54

senna написа:
04 08 2018, 20:21
...
Малко оранжево може и да се върже с екипа. :)) А и как се отказва на това :
Единствено заради Сена мога да се хвана да се разправям с тях и с тая оранжева лента, ако кандиса на оранжева каишка ::angel::. Само да не каже сега, че вече иска ::angry::.
::drinks:: ::drinks::
Така ли :)) ? Виж ти, какъв неочакван обрат ::angel:: ! Малко мил и ориентиран лично към клиента маркетинг и реклама и ето. Щом и Сена го спечелихме като клиент за оранжевото, останалата част от света е наша и оранжева. Така се печелят клиенти ::up::. А после маркетинга и рекламата били нещо лошо ;). Само дето си сложих таралеж в гащите :(, ама хайде ::drinks::

Torro
Маниак
Регистриран: 07 10 2012, 17:05

Мнение от Torro » 12 08 2018, 10:32

Оранжево небето, оранжево морето, оранжеви полята, оранжеви цветята...
Имаше такава хубава детска песничка. Аз харесвам оранжево.

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”