Изработване на обла коронка

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Отговори
nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Изработване на обла коронка

Мнение от nevenbekriev » 24 07 2020, 11:03

Kostabo
Маниак
Регистриран: 22 04 2015, 19:01

Re: Изработване на обла коронка

Мнение от Kostabo » 24 07 2020, 14:22

Класа!
Тука е така...

Потребителски аватар
Veselka
Почитател
Регистриран: 21 08 2016, 17:12

Мнение от Veselka » 28 07 2020, 00:54

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: страхотно, за пореден път оставам без думи!!! Имам слабост към фината механика и мога да си представя как се постигат подобни резултати! ::thumb::
::drinks::
Изображение

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 31 07 2020, 13:54

Натискът на ръка ли го контролираш? Много красиво се е получило, поздравления!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Veselka
Почитател

Мнение от Veselka » 01 08 2020, 14:35

trk2 написа:
31 07 2020, 13:54
Натискът на ръка ли го контролираш? Много красиво се е получило, поздравления!
Стана ми интересно за какъв натиск става въпрос.
До колкото съм запозната с обработката на метала при струговане няма натиск. Има само фиксиране на разстоянието между режещата част на ножа и материала за обработка и плавно движение на ножа.
Ако правилно съм разбрала питаш дали ножа се движи по зададена траектория или “на око “ се определя разстоянието т.е. дълбочината на нарязването?
Изображение

Потребителски аватар
RINO
Маниак
Регистриран: 09 01 2011, 13:00

Мнение от RINO » 01 08 2020, 14:40

:clap: :clap: :clap: :clap: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Уникална работа...
Няма какво повече да се каже, дано има все повече такива клипове в нашия форум...
::drinks::

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 03 08 2020, 09:50

Благодаря за добрите думи!
Всъщност няма стандартен начин за изработване на нестандартни детайли. Това с натиска - Коцето вероятно визира предния клип, в който показвах как правя конусовидни коронки с копирен апарат. Но и там натискът е 'до упор', за да се допира през цялото време щифта на копира по периферията на шаблона. Тук няма шаблон и копиране, фрезата се движи по окръжност. Движението е на ръка, но траекторията е фиксирана и няма как да не се спази. Само скоростта на движението се задава на ръка. Той стругът няма по принцип кръгово движение на ножа, но аз съм разхлабил малко винтовете, които фиксират горната част на супорта (където се задават градусите при конусно струговане) и въртя оттам. Така могат да се струговат сферични повърхности на всеки универсален струг.

Потребителски аватар
Veselka
Почитател

Мнение от Veselka » 04 08 2020, 00:26

nevenbekriev написа:
03 08 2020, 09:50
Благодаря за добрите думи!
Всъщност няма стандартен начин за изработване на нестандартни детайли. Това с натиска - Коцето вероятно визира предния клип, в който показвах как правя конусовидни коронки с копирен апарат. Но и там натискът е 'до упор', за да се допира през цялото време щифта на копира по периферията на шаблона. Тук няма шаблон и копиране, фрезата се движи по окръжност. Движението е на ръка, но траекторията е фиксирана и няма как да не се спази. Само скоростта на движението се задава на ръка. Той стругът няма по принцип кръгово движение на ножа, но аз съм разхлабил малко винтовете, които фиксират горната част на супорта (където се задават градусите при конусно струговане) и въртя оттам. Така могат да се струговат сферични повърхности на всеки универсален струг.
ОК - разбрах :thumbup:
Благодаря, за изчерпателния отговор ::drinks::
Изображение

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”