Poljot de luxe

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Отговори
andrianivanov
Новобранец
Регистриран: 04 10 2020, 12:08

Poljot de luxe

Мнение от andrianivanov » 08 10 2020, 10:40

Здравейте,

Не знам темата ще бъде ли интересна?

Въпроса ми е:

Може ли по някакъв начин да се замени стъклото на въпросните часовници... Включвам моделите с 23 и 29 камъка
Оригинала до колкото ми е известно е с органично стъкло Има ли начин да се замени с по качествено такова без загуби в размера

Потребителски аватар
SHARKY
Маниак
Регистриран: 29 01 2012, 20:09

Re: Poljot de luxe

Мнение от SHARKY » 08 10 2020, 13:04

Може и си е стандартна процедура. Стъклото е плексиглас или полимерно, не зная точно кое е правилното техническо наименование. Само не разбрах от каква загуба на размерите се притесняваш и с какво искаш да го замениш.
Последна промяна от SHARKY на 08 10 2020, 14:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Дон Жуан
Маниак
Регистриран: 31 05 2014, 13:09

Мнение от Дон Жуан » 08 10 2020, 13:35

Може!
Стъклото е плексиглас, а размерът за 23 камъковия Де Лукс е 31,5мм.

andrianivanov
Новобранец

Мнение от andrianivanov » 08 10 2020, 14:37

Идеята ми е...
Плексигласа да се замени с друго по качествено стъкло Например Сапфир.
Питах за размерите, защото ако е сменено Не съм сигурен ще изглежда ли като оригиналното
Предполагам и услугата ще е скъпа, но си заслужава.
Часовника ще изглежда още по луксозен, а това е целта Второ няма да се драска при носене
Видях че има модификации на касата с 14 каратово чисто злато
В момента са много актуални Dress модели от ‘50, ‘60 години в чужбина
Poljot de luxe Особенно automatic варианта за мен са Изключителни модели Имат толкова много варианти и остават във времето
В facebook група... Часовникар работи в чужбина Беше писал че му носят Rolex и за да им слага Диаманти Въпреки, че не е във възторг от това на нисък клас часовник да слага камъни Коментира факта
В крайна сметка кое вдига цената Rolex от 5000 без Диаманти или такъв на еди каква си цена със Диаманти закупен от дилър на двойна цена
Хората търсят нещо луксозно и за това питам?
През свободното си време се занимавам с камъни. Предполагам темата ще е интересна!
Последна промяна от andrianivanov на 08 10 2020, 19:50, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
otof
Маниак
Регистриран: 04 06 2011, 17:39

Мнение от otof » 08 10 2020, 15:46

Rolex с камани :thumbup:
Темата обещава да е интересна

nasko_jarti
Маниак
Регистриран: 30 08 2017, 12:29

Мнение от nasko_jarti » 08 10 2020, 16:42

Харесвам балистичният подход към главните букви- където паднат.

Scandinavian
Маниак
Регистриран: 11 03 2011, 14:28

Мнение от Scandinavian » 08 10 2020, 16:52

Ае туй да слагаш сапфир на Польот е малко като да сложиш джанти Ролс Ройс на Голфа, то джама не е ли по-скъп от самия часовник бре :lol:
А т'ва да слагаш диаманти на Ролекс, който и без това е бая скъп е яка гъзария, защо просто не си купуват Ролекси с диамнати, като са такива паралий........или просто 5 години пести за Ролекс и още 5 години за 12 диаманта да му лепна на циферблата.
Яко абсурдна история.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 08 10 2020, 19:20

Абре момче, поръча ли вече Делукса от Украйна? Ами ако е наистина радиоактивен???
Чувал съм, че не можело на Делукс да се сложи сапфирено стъкло. И минерално също. То не само на Делукс, ами на всички комай съветски часовници не може.
Къде работиш с камАни, в някоя кариера ли?
Чувал ли си песните "Кен-лии" и "ШеС кокошки"? Твоята тема е точно толкова интересна... Извинявай, но е редно някой да ти го каже.

nasko_jarti
Маниак
Регистриран: 30 08 2017, 12:29

Мнение от nasko_jarti » 08 10 2020, 19:44

А можеше да стане забавно...

andrianivanov
Новобранец

Мнение от andrianivanov » 08 10 2020, 20:18

@nasko_jarti много си се отчаял Горе долната главата Мека никой не я иска! ...или още повече пък да я лапне!
При мен Винаги е забавно!
Така, че да начешем хейта!
Смених Автошколата! Само заради Голф а и завърших на Автоматик
Вчера видях в продажба Poljot 14 К
Нещата Ви издишат!
Никога няма да дам мнение по въпроси и т н. Без да съм запознат!
То да може да се направи Ще го сложа!
Просто часовника е с прекратена подръжка...
Въпреки всичко съм сигурен че по-сериозни хора се занимават с това Но нямам тяхни контакти...
Всичко е възможно
Щом има златен от 14 К Ще има и такъв със сапфирено стъкло!
Въпроса е кой какви пари има...
Като носите Rolex ще носите и Poljot със същите качества Нищо различно
Rolex какви са били през ‘50, ‘60 г на производство Нещо по различно от Poljot Да не механиката да е била от злато или платина!
Руския модел е бил един от най тънките Също със златна каса!
Така че по малко с хейта Лапета!
Не ми е Изобщо по нервите!
Последна промяна от andrianivanov на 10 10 2020, 14:05, променено общо 2 пъти.

andrianivanov
Новобранец

Мнение от andrianivanov » 10 10 2020, 13:43

Второ темата е наистина интересна
Аз не нося реплики Нито имам такива в Watch Box a ми!
, но повечето незнаят какво е Watch Box? Държат репликите в кутии и се радват да спамят теми на хора с възможности
Да има късмета още един да пише Спам в темите ми На неща, които ме интерисуват
Обещавам
На луд ще стане!

mulniq
Активен
Регистриран: 28 12 2017, 16:16

Мнение от mulniq » 10 10 2020, 14:22

Ехеееее....айде да не се заплашваме! Не знам за теб, но тук има хора, които могат да те направят теб на луд и то в най-лошия смисъл на думата! Внимавай как говориш на Невен, че много хора /в това число и аз/ се засягаме, когато някой му говори остро!

Редно е да се съобразяваме малко!
Няма да казвам "нищо лично", защото както вече казах, тия заплахи започват да стават лични!

Потребителски аватар
Seikosha
Маниак
Регистриран: 15 06 2014, 15:48

Мнение от Seikosha » 10 10 2020, 17:01

Интересното е ,че "интересните" теми, винаги са свързани някак си с някой нахъсан културтрегер, който хем иска да научи нещо.или търси помощ, хем ,ако не му уйдисва, започва да обвинява другите.
През 50 -60г. та дори и по-късно всички СССР часовници са с най-общо казано пластмасови "стъкла" която все пак е часовникарска, с висока степан на прозрачност. Същото е и с немските и швейцарски производители, като при руските полимерни стъкла е характерно ,че са по-гъвкави от сападните аналози и позволяват по-безопасна замяна,дори и без специализиран уред, но по-бързо застаряват и губят прозрачността си,но поради пластичноста си са доста удароустойчиви, докато швейцарските производители в повечето случаи залагат на по-твърди материали с по- стъкловидна структора и по-добра прозрачност, но много уязвими при удар,или неправилен монтаж,много лесно се пукат.
Принципът на монтиране на тези стъкла е различен от този на минералните и сапфира, които не са пластични. При пластмасовите(акрилните) които като цяло всички са куполообразни (изпъкнали) в долната част на скосяването което влиза в рамката, има малка издадена периферия (като на шапка) може би 0.5мм и по-малко, която влиза в специален улей на касата ,или ако е с горно зареждане - в безела и тази периферия държи стъклото да не излиза навън. При минералните и сапфирени стъкла тази периферия я няма, защото те са непластични и не могат да се свият преди поставяне за да влезе стъклото в улея. Принципно може с лепене, донагаждане на размери и разни други измишльотини да може да се хакне едно минерално стъкло, но за чий ч@п е нужно? Пластмасовите стъкла ,ако не са спукани подлежат на идеална полировка, а и са безкрайно евтини. Олуксяването на един Полет де лукс с минерално, няма да има никакъв ефект и никой няма да го забележи.
14К златни часовници в СССР са се правили в голямо количество,особено от 1МЧЗ и Ракета , но също и дамски от Слава, в Пенза и Углич, така ,че това са просто луксозни серии, но има и малки, в ограничен тираж, обикновено свързани с някакво честване и именно те са с по-голяма колекционерска стойност. Полет де лукс от плътно злато не съм виждал, но може и да има ,няма да споря, виж луксозни Полет такива ,има доста модели.
И накрая - наистина не е лошо да си мерим приказките ,че Коко дебне, той малко трудно пали, ама като запали бързо идва :))
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
phil05
Маниак
Регистриран: 26 05 2012, 10:40

Мнение от phil05 » 10 10 2020, 18:39

andrianivanov написа:
08 10 2020, 14:37
Идеята ми е...
Плексигласа да се замени с друго по качествено стъкло Например Сапфир.
...
...И ще оплескаш хубавия часовник. Той си е хубав точно с плексигласа. С никой сапфир не може да се постигне оригиналната форма, дебелина, извивки, вид, отражения по циферблата, както и начин на сглобяване. Ето и нагоре пише, че и други работи към това.
Но пък ще имаш “качествено” стъкло ;).

nevenbekriev
Маниак
Регистриран: 19 08 2011, 17:25

Мнение от nevenbekriev » 11 10 2020, 20:17

Абре момче, като казвам, че съм чувал, че май не можело, то е защото се правя на маймуна. Със сигурност не може. Сапфирът и плексигласът имат различни свойства. От сапфир не може да се направи тънко стъкло като от плексиглас - много лесно ще се счупи. Плексигласът е еластичен и позволява да бъде тънък и същевременно много удароустойчив. Няма такива сапфирени стъкла, които да станат на Делукс. Сапфирът е за съвременни часовници. Старите имат друга форма на касите. Приеми,че не може и толкоз... Аз съм от онези, по-сериозните, дето правят часовници с 'прекратена поддръжка'. Можеш да ми вярваш.
То това за 'прекратената поддръжка' е само по себе си бисер, като онзи от едно кандидатстудентско съчинение по "Една българка" , дето като нямало кой да я прекара, баба Илийца извадила кола и сама...

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”