Полиращи кърпи.

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници

Re: Полиращи кърпи.

Мнениеот evin » 30 11 2012, 10:34

Да ми препоръчате полираща кърпа за плексиглас?
Ама да е проверено ефективна, не искам да си съсипя часовниците.
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)
Аватар
evin
Маниак

Мнениеот franka » 18 01 2013, 15:44

Някой може ли да ми разкаже по- подробно за тези кърпи? Полирам листово злато от 0,05микрона и една такава кърпа дали ще ми върши работа? Досега съм използвал една кърпа от конски косми (продава се в магазините за художници) За злато тя не става - дере, но мисля , че за стоманени корпуси ще върши чудесна работа. Ще заличава дребни драскотини и косми
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот cenzor » 18 01 2013, 15:47

На предната страница съм снимал резултати от полиране. Имай предвид, че има нужда от натиск (за да махнеш драскотините), с толкова фино злато не знам как ще стои въпроса.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот franka » 18 01 2013, 16:07

Благодаря , видях линка, но за жалост, английският език не ме разбира много . Аз него пък съвсем. Би ли обяснил на български твоите впечатления? Извинявай , ако те затруднявам.
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот phil05 » 21 01 2013, 23:45

Явор написа:Нещо не ми се връзва, но може би аз нещо се бъркам - как така хем не отнема, хем няма абразив, а пък полира?

Чак сега видях. Супер са тези кърпи няма страшно. Отговарям и на някои други въпроси в темата. Естествено си прав, че не може да не отнема, въпроса е колко, как и дали е равномерно. Казах, че така са написали и препоръчват – и може би донякъде са се постарали да е така. Може абразивът да е само меката кърпа. Но в нея има нещо.

Известно е, че полирането не е само абразив, но и това в което се съдържа –паста, носител някакъв, а и начин на работа. Иначе всяка шкурка (само абразив) със съответния номер щеше да полира.

Препоръчват ги тези кърпи не само за масивно злато и сребро, но и за позлатени и посребрени предмети.

Естествено дебелината на покритието е важна – сигурен съм че няма проблем със 20 или 10 микрона. Пробвал съм ги на позлатена запалка – чудо. И то с релефни там ребра вертикални имаше. Ама на тънко евтино покритие – не знам какво става. Видях едно менте запалка с толкова тънко златно покритие, че след 1 седмица се беше смъкнало само от ръцете на човека.

И много важно – дали повърхността под покритието е гладка. Ако има дентове – натиска и отнемането там е естествено повече и в зависимост от дебелината на покритието и начина на работа може да падне.

И още по – важно – за това трябва ръка, усет за натиск и повърхност, равномерни движения по повърхностите, опит и т.н. Не го препоръчвам на някой за пръв път да се пробва на хубав златен или позлатен часовник.

За да ме разберете по – добре – все едно някой да ви връчи пистолета да си боядисате сам колата или калника, ако не сте го правили досега.

Успех.

(и като в рекламите за бира - употребявайте с удоволствие и мярка, а от мене – на ваш собствен риск. Не отговарям за последствията. С малки букви написано като в договорите за кредит :) )

Ето как изглеждат кърпите:

P.S. Възможно е за стомана да не стават, не съм пробвал, но сигурно най - малко могат перфектно да я почистят.

А, не съм пробвал на плексиглас - утре ще видя. Що пък да не стане?

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 22 01 2013, 13:25

Ей сега пробвах на един стоманен полиран безел с микродраскотинки, видими само под лупа - супер, светна полираната повърхност, но не извади нито една драскотина, колкото и да е малка. Значи работи много фино. Кърпата леко почерня на това място, значи работи. При злато и сребро почернява доста бързо, пишат на кутията, че това е нормално и кърпата не си губи качествата. Някой каза в един бижутерски магазин, където ми я препоръчаха преди време, че почерняването не се дължи на отнет материал а нещо в самия начин на работа на кърпата и това в нея. не знам какво е.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Groot » 22 01 2013, 14:19

phil05, аз ги задавам тези въпроси да не остане някой с впечатлението, че се случва някакъв таен чудодеен процес. С всяка полираща техника и материяли трябва да се подхожда внимателно.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Tony » 22 01 2013, 14:42

В този документ (на английски)има малко повече инфо какво съдържат кърпите и препаратите за полиране на златни, сребърни украшения и часовници. Но "чудодеен процес" няма, има химия:)
Изображение
To wind or auto-wind, that is the question:)
Аватар
Tony
Почитател

Мнениеот phil05 » 22 01 2013, 16:09

Явор написа:phil05, аз ги задавам тези въпроси да не остане някой с впечатлението, че се случва някакъв таен чудодеен процес. С всяка полираща техника и материяли трябва да се подхожда внимателно.

Ясно. че е затова и съвсем уместно писа и попита, затова се опитах да дам малко повече информация, извинявай ако първата информаия е била малко повърхностна. :oops:

С тая кърпа като нищо можеш да свалиш по някой по -остър кант златно покритие.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот NKazakov » 23 02 2016, 18:22

Да изтупам малко прахта от тази тема с няколко снимки на два часовника полирани с Cape Cod кърпички.
Преди:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

След:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Иска си търкане, особено за по дълбоки драскотини, но резултата си струва. ::drinks::
“The quality goes in, before the name goes on.”
Аватар
NKazakov
Маниак

Предишна

Назад към Интервенции и инструменти