За женевския печат и несъвършенствата на големите

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Отговори
Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

За женевския печат и несъвършенствата на големите

Мнение от trk2 » 15 08 2015, 21:43

Наскоро открих серията „Хармония“ на Вашерон и Константин.
Наистина подходящо име за колекцията. Създава усещане за хармония между класическия дизайн и иновативни технически решения.
Всички часовници на Вашерон и Константин са сертифициране по регламента на Женевския печат.
Под шапката на фондация Таймлаб http://www.timelab.ch/en са следните три лаборатории:
Женевския печат – Инспекция и сертифициране на продукцията по специален регламент целящ запазване на часовникарските традиции.
Хронометричен сертификат- Единствената швейцарска обществена лаборатория измерваща точността на часовници, а не само на механизми.
Ар анд Ди лаборатория- Подпомага иновациите.
В тези институции се прилагат следните стандарти:
ISO/IEC 17025 SCS- калибриране на измервателните уреди;
ISO/IEC 17025 STS – тест процедура на измервателните системи;
ISO/IEC 17020- инспекции в заводите на производителите;
ISO/IEC 17065- хронометричния стандарт на цели часовници, основана на добре познатия COSC за механизми;
И така докато разглеждах и въздишах по нова колекция на ВиК в този сайт http://forums.timezone.com/index.php?t= ... ev=&reveal
Забелязах нещо необичайно, рогчето на рамото на междинното хронографско колело не е декорирано според регламента на Женевския печат.

Хронограф 5300S

Изображение

и при Турбильон-хронограф 5100S

Изображение

Писах на ВиК, а те ми отговориха (след консултации с техническия отдел), че това не са техни официални снимки и било възможно да са снимани прототипи. Поканиха ме да разгледам техния сайт.
И наистина нещата ми се изясниха, въпросното рогче всъщност е обработено с перлен шлиф.
Но този шлиф би трябвало да се използва за невидимите и слабо видимите мостове и за платката

Изображение

Изображение

Погледнах какво пише в регламента http://www.timelab.ch/sites/default/fil ... -_v1.0.pdf
т. 5.3. Форм-частите и другите материали, трябва да имат ПОЛИРАНИ ФАСКИ, ПРАВ ШЛИФ на страните и заглаждане и степенуван преход между страните.
Изключения се допускат само за работни повърхности.
В случая дадената повърхност не е работна, липсва прав шлиф (поне има някаква обработка), но няма заглаждане и липсва полирана фаска.
Има вариант частта да е по – тънка от 0,18 мм, но случая не ми изглежда такъв.
Писах и до Таймлаб да видим дали ще ми отговорят. На мен ми се струва, че липсва комуникация между декораторите и конструкторите. Най- малкото отговора на ВиК можеше да е малко по- задълбочен.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
cenzor
МОДЕРАТОР
Регистриран: 15 10 2009, 17:47

Re: За женевския печат и несъвършенствата на големите

Мнение от cenzor » 15 08 2015, 22:13

Изображение

:-D

Потребителски аватар
trk2
МОДЕРАТОР
Регистриран: 08 01 2011, 10:44

Мнение от trk2 » 15 08 2015, 22:31

Докато чаках един търг в ибея, рекох да си уплътня времето, вече мога да изляза да се почерпя за новата покупка :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Scandinavian
Маниак
Регистриран: 11 03 2011, 14:28

Мнение от Scandinavian » 15 08 2015, 23:11

Да не си взел нещо на ВиК. :) :) :)
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2

Потребителски аватар
klon
МОДЕРАТОР
Регистриран: 17 08 2011, 13:14

Мнение от klon » 18 08 2015, 00:20

Има ли някакъв отговор от Таймлаб ?

Отговори