Смяна на метална верижка с кожена каишка

Подфорум за всички, които имат желание да променят нещо по своя часовник - профилактика, модификации, ремонти и създаване на нови модели часовници
Отговори
makeno
Новобранец
Регистриран: 22 12 2014, 17:22

Смяна на метална верижка с кожена каишка

Мнение от makeno » 17 09 2016, 13:58

Здравейте колеги,

къде в София бих могъл да си сменя 22мм метална верижка с качествена каишка? Часовникът е Fossil Breaker. Виждам, че се продават в ибей много евтини машинки за смяна, но понеже никога не съм сменял, а само съм скъсявал, предпочитам да ми я смени някой професионалист. А аз смятам да гледам как става и след това сам да си я сменям. :))
Също ако имате и препоръки за каишки. По немските форуми много хвалят Hirsch, движат се около 30 евро средно. С удоволствие бих минал по-тънко, но не и с цената на качеството. :)

Потребителски аватар
kokokoz
Маниак
Регистриран: 17 01 2011, 18:39

Re: Смяна на метална верижка с кожена каишка

Мнение от kokokoz » 17 09 2016, 14:32

makeno написа:Здравейте колеги,

къде в София бих могъл да си сменя 22мм метална верижка с качествена каишка? Часовникът е Fossil Breaker. Виждам, че се продават в ибей много евтини машинки за смяна, но понеже никога не съм сменял, а само съм скъсявал, предпочитам да ми я смени някой професионалист. А аз смятам да гледам как става и след това сам да си я сменям. :))
Също ако имате и препоръки за каишки. По немските форуми много хвалят Hirsch, движат се около 30 евро средно. С удоволствие бих минал по-тънко, но не и с цената на качеството. :)
във всяко едно часовникарско ателие!даже във форума има теми за каишки като марки,от къде и как!както и има банер на часовникар,който е с препоръки и богат асортимент от каишки!трябва само едно кликване,което е по лесно от от цялото това писане.

makeno
Новобранец
Регистриран: 22 12 2014, 17:22

Мнение от makeno » 26 09 2016, 15:34

Рекламите и банерите съм ги игнорирал и нищо не виждам. Иначе си поръчах от ибей инструменти за смяна на верижки, ще се пробвам сам, пък ще видим какво ще стане. :)

ajovev
Напредващ
Регистриран: 12 10 2015, 17:42

Мнение от ajovev » 14 11 2016, 15:29

Взимам си от Aliexpress кожени каишки и съм намерил един модел от един продавач, доста качествена е, естествена кожа. Имам вече 2 такива - светло кафява и черна и чакам още една. За 6$/броя излизат. Предполагам е против правилата на форума да пускам линкове (поправете ме ако греша), мога да пратя линк на лично, или в търсачката на али-то се търси за нещо такова "Durable High Quality Genuine Leather Watchband".

За махането на метална верижка ползвам най-малката плоска отвертка, или 1мм или по-малко беше широка, не помня. Бях я заточил допълнително. Ако пък е кожена каишката - с макетното ножче ги вадя, сравнително лесно.

Потребителски аватар
Blond
Маниак
Регистриран: 09 03 2013, 19:30
Контакти:

Мнение от Blond » 14 11 2016, 17:10

Ако не ви притеснява, че може да надраскате часовника докато сменяте каишката/верижката - е прав колегата ajovev.
Ако обаче държите часовника да си остане със сигурност с добър външен вид - препоръчвам смяната в часовникарско ателие.

chezz
Активен
Регистриран: 12 04 2011, 11:33

Мнение от chezz » 14 11 2016, 18:39

ajovev написа:Взимам си от Aliexpress кожени каишки и съм намерил един модел от един продавач, доста качествена е, естествена кожа. Имам вече 2 такива - светло кафява и черна и чакам още една. За 6$/броя излизат. Предполагам е против правилата на форума да пускам линкове (поправете ме ако греша), мога да пратя линк на лично, или в търсачката на али-то се търси за нещо такова "Durable High Quality Genuine Leather Watchband".

За махането на метална верижка ползвам най-малката плоска отвертка, или 1мм или по-малко беше широка, не помня. Бях я заточил допълнително. Ако пък е кожена каишката - с макетното ножче ги вадя, сравнително лесно.
Купувал съм точно такава, много добре изработени и изглеждащи, но вътрешната страна се напука изключително лесно - не са за препоръчване! Според мен и да не е Hirsch, но под $15 е пилеене на пари, освен ако не стои на витринката. (Лично мнение)

ajovev
Напредващ
Регистриран: 12 10 2015, 17:42

Мнение от ajovev » 15 11 2016, 16:47

Моята си е здрава, носих го лятото няколко седмици, изпотявана беше, добра е, но аз рядко нося дълго един часовник.

chezz
Активен
Регистриран: 12 04 2011, 11:33

Мнение от chezz » 15 11 2016, 20:49

Азиатска работа! Същата за 6 долара, не знае вода или пот, ползвана не повече от 50 часа. Освен от стоене да се скапа.

https://goo.gl/photos/Prt3kKv5YPuYg9Ng6

Отговори

Върни се в “Интервенции и инструменти”